|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gdje spava vasa beba?
18.1.2009 23:55:57   
Inayat
Drage moje,

Zanima me gdje spavaju vase bebe? Je li imaju svoju sobu ili su s vama u sobi? Ako su bile s vama kada ste ih odvojile u njihove sobe?
Moja beba je s nama jos u sobi u svom kreveticu, jer nasa kuca ima samo jednu spavacu (bracnu) sobu na prvom spratu, a sve ostale spavace sobe su na drugom spratu. Bilo mi je malo glupo odvojiti je u pocetku kad se rodila u njenu sobu i trcati uz stepenice svaka 2 sata kad se budila. Sad nesto razmisljam kad bi je trebala odvojiti u njenu sobu... Imate savjeta?


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 0:01:39   
Visnja RR
spava u  spavacoj sobi u svom krevetu, jer nema svoju... da ima vjerovatno bih  vec pocela da je navikavam na njenu sobu uz babyalarm naravno...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 0:14:05   
Ilhana RR
Moja mala spava u svom kreveticu u nasoj sobi, ima 8,5 mjeseci i planiram je prebaciti u svoju sobu cim mi rodjak iz njene sobe izseli... zivi kod nas trenutno radi skole, a inace sam mislila da je prebacim sada...

Mislim da se djeca bolje osjecaju i spavaju bolje kad ih mi neometamo...


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 0:14:58   
Mrva
Inayat, i ja imam isti problem. Naime, na drugom spratu su mi dvije spavace sobe i dnevni boravak, a MM i ja smo sa Adijem na prvom spratu, na kojem imamo jednu spavacu sobu i u kojoj je Adijev krevetic i komodica.
Mislila sam na proljece, aBd, 'preseliti' se na drugi sprat, ali samo tako da spavamo gore. Naravno, Adi u svojoj, a mi u svojoj sobi (uz baby alarm). Jedina i velika mahana tome svakako je to sto se moram penjati do gore, a to mi je strasno mrsko. Medjutim, i to je bolje nego da se navikava da spava sa nama u sobi!
A u sadasnjoj spavacoj sobi mislila sam napraviti radnu sobu, gdje ce biti Adijev travel bed, za spavanje preko dana.
Nekako mi se ovaj plan cini najprihvatljivijim!



_____________________________

Lovely

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 0:18:43   
sarayka
Moja curica spava u krevetiću, tik uz moj krevet...
A nemamo sobicu za nju tako da i da hoćemo negdje drugo nemože...
Al planiramo preseljenje pa...

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 0:19:50   
simba
Moj Riad spava snama u spavacoj i neznam zao mi da ga odvajam od nas i da bude sam u sobiuser posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 0:21:55   
simba
zaboravila sam napomenut da spava u svom kreveticu odmah uz nas krevet u spavacoj sobi

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 0:32:12   
juni
Emil spava s nama u sobi isto tik uz nas krevet ali do mame user posted image Imamo sobu za njega ali ja jos ne mogu ni pomisliti da spava sam iako znam da bi ga trebala uciti za njegovo dobro ali eto koristim priliku dok je jos mali.
Usput, krevetac je na tockove pa ga je lako primaknuti user posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 0:52:41   
stella
I moja Hana spava tik uz nase glaveuser posted image
Svoju sobicu jos nema,stan nam je mali,al trebali bi preseliti u nasu kucu,radovi jos traju,pa cemo urediti sobu za nju.Jedva cekam,a ona ce tada imati preko 2god aBd.A da li ce odmah preci u svoju sobu to cemo jos vidjeti.


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 0:59:43   
Visnja RR
ja sam do jako kasno spavala sa mojom roditeljima u njihovoj sobi...
i to me jako zeznulo... navikla sam da je neko u sobi... i dan- danas se plasim spavati sama... zato bih voljela da Asja nauci sama biti u svojoj sobi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 1:09:30   
stella
hehe Visnja,ja sam isto sa mamom a posle sa nanom,jako dugo spavala,sve dok se ona nije razboljela.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 1:17:15   
Visnja RR
moram sad malo off-ovati :) juce kad sam Hanicu drzala da tebe malo oslobodim i dok sam osjetila njen preslatki miris - onaj  sto sva nasa djeca imaju - miris malog slatkog stvorenja, tako me srce zaboljelo sto moja dusha nije bila s nama...  a Hana srce medeno me nesto po kosi dodiruje pa lancic ma ista Asja ...uh zamalo se ne rasplakah user posted image  ... izljubi mi je sutra

a sad natrag na gdje bebe pajke user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 1:30:41   
stella
odoh i ja malo off topic
user posted image hvala,inace bi kafica ostala na polauser posted image
Mi se ne razdvajamo,jako rijetko.
Jednom sam popila kafu sa Lotos na ciglanama,sama pa neznam da hodam bez njeuser posted image
I poneki put do prodavnice,obicno je i tada samnomuser posted image
I hvala,da miris,meni je mislila sam,sto je moje dijete,bas nekako miriseuser posted image
Ljubi mi najljepsu plavookicu i da je drugi put povedes.Pa makar ih ja obadvije drzala user posted image

< Poruku je uredio stella -- 19.1.2009 1:32:08 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 2:13:34   
Inayat
Mrva, ja ne mogu preci na drugi sprat jer se ne zelim odvajati od nase bracne sobe koja je ujedno s kupatilom. Na nasem spratu je nasa soba, dnevni boravak, kuhinja i wc, dok su gore 3 spavace. Naravno stepenice su unutrasnje, ali opet treba uz njih gore dole, a ja djete obilazim i dok spava da vidim je li pokrivena, dise li user posted image pa zato ne znam kad bi je najbolje bilo prebaciti jer ne zelim je navikavati na nasu blizinu u sobi, teze je onda odvojiti kasnije. Majke koje su odvojile bebe kakav je bio proces odvajanja, u kojoj dobi i kako su bebe prihvatile?

< Poruku je uredio Inayat -- 19.1.2009 2:14:00 >


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 7:54:40   
nikka
Da Inayat kod tebe je baš specifična situacija,nezgodno bi bilo odmah ju staviti u njenu sobicu jer mala beba jede po noći pa ti uz stepenice po nekoliko puta...
mislim da je najbolje kada više nebude jela po noći,ili je već prestalauser posted image
Baby alarm upališ i bićeš mirna,kad god se okrene u krevetiću čut ćeš ju.
Moj sin spava u svojoj sobici od 4 mjeseca isto kada je prestao da jede po noći i nije bilo problema,naravno u početku sam ga obilazila i po nekoliko puta u noći da se uvjerim da je sve u redu,ali nema što da nebude jer ga čujem kako diše.
Uglavnom sigurna sam da je bolje što ranije naviknuti dijete da spava samostalno,lakše bude za oboje i u dani kad spava,kada ga nemoraš ljuljuškati po sat vremena dok oboje nepadnete u transuser posted image
Naravno nemaju svi mogućnost da im djeca odmah spavaju u svojim sobama,ali imaju svi mogućnost da spavaju u svojim krevetićima i to je bolje nego zajedno sa roditeljima user posted image

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 9:55:03   
Anoniman
Moja spava sa nama u spavaćoj,njen krevetac sam stavila pored našeg alsa moje strane,jer Asja još uvijek nekada jede po noći......neka je sa nama u sobi tamo do 3-4 godine....

(odgovor članu nikka)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 10:25:39   
Suzana
Moji djecaci spavaju sa nama u sobi, ali svaki u svom kreveticu.
Imaju svoju sobu, ali ona je trenutno peglaonica vesa i sl.
Dok god mi se bude navece, ne mislim ih seliti, jer mi je dovoljno sto nekoliko puta u toku noci moram ustati radi dojenja, jos da idem u drugu sobu...
 
A s druge strane, volim da su s nama dok su jos mali, jer sada kada radim, ujutro malo budem s njima i onda kad se vratim iza 17 h, provedemo kvalitetno samo 3 h, jos da nisu sa mnom u sobi preko noci... No thx. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 14:33:44   
M kao Mama
Lajla spava s nama u sobi, jer nema svoju sobu.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 18:23:53   
bebano
Moj djecak spava u svom kreveticu ali sa nama u sobi. Jos mi je premali da bude sam u sobi, nekako mi je to tuzno, garant grijesim ali to je moje misljenje. I ovo sto Suzana kaze posto radim svaki tren sa njim mi je dragocjen, pa i to kada se probudim u noci da ga vidim tu blizu.   

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 18:32:21   
aammina
moja esmica isto spava s nama u sobi ima svoj krevetic i jos uvjek 2-3 nocna hranjenja,samim ti nema sanse da ide dalje od mene jos.
a voljela bih kad malo poraste da ima svoju sobu,to cemo vidjeti jos.......user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 19:17:41   
mamyca
Spava u svojoj sobi od nedavno.
A ima slicna tema i ovdje http://www.ringeraja.ba/forum/Spavanje_tokom_noci/m_102160/tm.htm user posted image .


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 19:29:23   
larina
moja djeca spavaju  u svojoj sobi i imaju svoje krevete,vec sam ih navikla od 2 god.da sami spavajuuser posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 20:07:17   
Inayat
Larina, kako si odvikla djecu od spavanja u vasoj sobi?
Vidim da vecina beba spava s roditeljima. Moja djevojcica zaspe oko 9 navece i jako je osjetljiva na zvukove tako da moramo na prstima ulaziti u sobu ako spava da nesto uzmemo, istusiramo se i sl. i to bi bio jedan od glavnih razloga zasto bih je sto prije prebacila. Ja necu raditi jos 6-7 mj tako da smo nas dvije non stop zajedno hvala Bogu.


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 20:26:42   
Revati
Mi smo počeli sa time da je mali spavao u svom krevetiću u našoj sobi. Nakon jedno mjesec dana neprospavanih noći, muž je počeo spavati na poslu, pa je zbrisao u dnevnu sobu, a ja sam malog prebacila na njegovu stranu kreveta...a krevet sam zgurala od zida. Nako nnekog vremena, muž se vratio iz izbjeglištva, a ja sam nastavila noćne maratone.
KAd je napunio 3 godine počeo je spavati cijelu noć u komadu i od tada spava u svom krevetiću i nedostaje nam.
Sad kad beba dođe, on će nastaviti spavati u krevetiću, a beba s nama.
ABD, kada kupimo stan, što planiramo ove godine, ovaj trogodišnjak će u svoju sobu...

Pojam kontinuuma je zakon i za bebe i za roditelje!

_____________________________

A. 11.09.2005.
i čekamo drugog sina krajem februara

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Gdje spava vasa beba?
19.1.2009 20:41:29   
majaaaa
Dzana spava u svom kreveticu,a kad ju hranim ,ostane kod nas.(Bude mi mrsko ustai)
Ne znam da bih mogla da ju ostavim u drugu sobu,a mi da spavamo sami.Ma kakvi uredjaji da postoje za posmatranje i osluskivanj.Za sad ne bih mogla,a kad budde veca cemo vidjeti ako Bog da.

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu Revati)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *