|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: otkaz zbog bebe
25.1.2009 12:42:01   
Visnja RR
KimTec user posted image  joj sad bih ovaj monitor bacila kroz prozor, kupila sam ih kod njih  prije nego si pocela raditi ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: otkaz zbog bebe
25.1.2009 14:55:39   
proud mom
ženice moje... slatke ste mi pravo... hvala vam svima na podršci... i ja mislim da će sve to biti puno bolje nego što i ja sama mislim...

a draga višnja, što se monitora tiče - nemoj brigat... gotovo pa je nemoguće kupiti nešto od tavkve robe a da nije iz KimTec-a... gotovo da su "ušli" u svaku trafiku da prodaju svoju robu, tako da i nisi kod njih kupila velika je vjerovatnoća da bi isti poticao od njih jer ipak oni uvoze tu robu za BiH... a na kraju krajeva, gledaj to sa pozitivne strane da nisi kupila taj monitor, danas ne bi vidjela šta ženice pišu i ne bi mogle voditi ovakve rasprave...

ura KimTec!!!


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: otkaz zbog bebe
25.1.2009 14:59:13   
Visnja RR
ma ljubimo mi tebe... samo se ti nama nemoj sekirati... i aBd  da ubrzo nadjes posao... pusa tebi i bebcu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: otkaz zbog bebe
25.1.2009 15:22:12   
boogy woogy
Ti si hrabra zena Proud mom i imas moju podrsku! Pitanje jedno (jer smo ranije pisale na temu povratka na posao i dojenja), dojis li jos uvijek?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: otkaz zbog bebe
27.1.2009 13:52:20   
proud mom
hvala boogy woogy... 
user posted image
da, dojim, ali mali sve manje i manje doji... dojenje se svelo na jutarnje i nekakvo večernje... mada to više i ne ubrajam u dojenje, jer jednostavno neće i neće... sve činim da to spasim ali ne ide... mislim da je ovaj povratak na posao puno doprinjeo tomu, kao i sadašnja nervoza i stres... čak jutros nije htio nikako ni da doji...

ne znam, ali čini mi se da mi je max rok još 15-ak dana



_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: otkaz zbog bebe
27.1.2009 18:38:07   
lana84
jao, baš mi je žao, ma strašno...evo i ja u ponedjeljak krećem ponovo na posao, lana će imati 10 mj.

nadam se da neće biti takva dobrodošlica !

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 17:00:41   
proud mom
curke... hajdete na slatku... dobila sam posao...

draga moja enisa_sa, ti vjerovatno to već znaš... upoznala sam ti supruga... ne reče mi da mi je "bivši" kolega...

eto vidite... moju nafaku niko ne može oteti... sad će crknuti u kimtec-u jer im je konkurentska firma, a ja ću samo lagano da se smješkam... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 17:04:22   
žana o8
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 17:04:47   
Romali
user posted image user posted image user posted image user posted image ima li baklave? user posted image user posted image user posted image user posted image
Svaka čast i sretno! Pročitaj šta sam ti napisala u postu prvi dan nakon gubitka posla.
Pusa tvojoj bebari, želim vam sve najbolje.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 17:11:41   
mamy Sabina
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 18:16:50   
Visnja RR
cestitke draga... ima Boga user posted image  ... eto bas si mi uljepsala dan user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 18:32:54   
lejlašh
Ovo je primjer da svako ima svoju nafaku koju mu niko ne može oduzeti ma koliko se trudio

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Baš mi je drago zbog tebe i tvoje bebare

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 18:38:37   
Mik Mik
Svaka čast, čestitam!!! Potrudi se samo da što prije saznaju da si dobila posao, i to u konkurentskoj firmi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 18:55:05   
juni
Bas mi je drago zbog vas, kad sam procitala sva sam se najezila a eto i ne znam vas, ali mi nepravda strasno smeta!

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 19:38:13   
Anoniman
draga moja enisa_sa, ti vjerovatno to već znaš... upoznala sam ti supruga... ne reče mi da mi je "bivši" kolega...


Sada pokazujem MM tvoju sliku.... i kaže da te ne zna......ili ne vidimo dobro tvoju sliku, pošalji PP sa imenom.

A za posao čestitam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  nek crknu oni majmuni iz Kim-Tec-a.

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 20:17:47   
boogy woogy
user posted image user posted image user posted image user posted image Joj, jest mi drago Proud mom!! Tako sam sretna zbog tebe!! Jedva cekam da te vidim na sljedecoj RR kafici da ti pruzim ruku i cestitam licnouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: otkaz zbog bebe
30.1.2009 22:20:10   
dinaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Super,bas mi je drago.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: otkaz zbog bebe
2.2.2009 16:45:59   
Suzana
Proud mom,
 
Tek sam vidjela ovu lijepu vijest (imam posla pa ne surfam user posted image ) - iskrene čestitke i pravo mi je drago zbog tebe!
Sigurna sam da je ovo sa KimTec-om dobra stvar što ti se desila, jer vjerujem da ti je u toj drugoj firmi bolje - i bolja radna atmosfera, bolji uslovi, bolja plata! user posted image
 
Sretno i ljubi malenog.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: otkaz zbog bebe
2.2.2009 17:27:44   
mamyca
Super.user posted image user posted image Bas mi je drago,kao sto su druge vec rekle,svako ima svoju nafaku.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: otkaz zbog bebe
2.2.2009 20:41:08   
mynxlee
e, sad su se ugrizli sami za svoje du.. bojkotujmo kimtec i od njih nista ne kupovati user posted image user posted image kimtec-u
zeno drz' se, sad imas novi posao i pamet u glavu. koristi ti njih, a ne oni tebe.


_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: otkaz zbog bebe
28.4.2009 14:28:19   
scarlett
Ono što ću sada sa vama podijeliti nema direktne veze sa prethodnim postovima. Iako sam prosvjetni radnik po struci, jedan period sam radila u komercijali jednog preduzeća i zbog preseljenja sam tražila novi posao.

Obzirom na iskustvo, dobila sam posao u komercijali jednog od najuglednijih lanaca shopping centara kod nas. Radila sam 7 dana i dala otkaz. Sve što mi je unaprijed bilo obećano, pokazalo se kontra. Radno vrijeme od 7 - do 15 i 30h, a ja nijedan od tih dana nisam izašla s posla prije 18h, čak sam s kolegicama ostajala i do 20h, pa čak i do 21 i 30h. Prekovremeni nisu plaćeni i stvarno smo bile preopterećene poslom, niko nije imao vremena da mi objasni neke stvari koje su mi sada bile nove, a imala sam odgovorno radno mjesto. Moje kolegice su govorile da će rado pomoći, ali nažalost nisu imale vremena. Ja ih potpuno razumijem, ali sam se osjećala tako bespomoćno u nekim situacijama. user posted image

Nadređeni su ulazili u kancelariju i svaki komentar je bio arogantanuser posted image , mene tad još uvijek nisu dirali, jer sam bila nova, ali brzo prepoznajem ljudske karaktere i sve mi je bilo sumnjivo.
Onda su jedan dan 2 nadređene osobe jednostavno ušle u našu kancelariju i nisu se nama obraćale, ali su komentarisale jednu kolegicu iz drugog odjela pred nama. Tu su mi već opali u očima. Jedan od nadređenih je rekao: "Ne znam kako ona sebi može uzeti za pravo da mi kaže da se ne slaže sa mnom. Ja sam joj rekla, kada bude na mom mjestu tada može, a do tada ja sam uvijek u pravu!!!" Druga nadređena osoba je to naravno potvrdila i dalje su ogovarale tu kolegicu i onda su izašle iz naše kancelarije, tada sam shvatila da su između redova i nama htjele da održe lekciju - ne znam zaštouser posted image user posted image user posted image , valjda da nikada ne iznosimo svoje mišljenje.

U međuvremenu, u tih 7 dana, 2 kolegice su imale problema sa svojim momcimauser posted image , jer nisu imale vremena za njih, a jedna je često plakala jer je svoju bebu od 18 mjeseci viđala samo vikendomuser posted image user posted image user posted image , jer ju je morala odnijeti na čuvanje svojim roditeljima, jer takvo radno vrijeme nije omogućavalo da se ona imalo brine o vlastitom djetetu. Tako da je vikendom išla kod roditelja, a kakav joj je bio bračni život, mogu samo zamisliti. Znači svo to vrijeme - tih 7 dana stres, svaki dan neka od njih plače zbog posla koji uzrokuje privatne probleme, a ja se kao nadam da će biti bolje i da je to samo početak.

Ipak, vrhunac svega je bio kada sam čula od jedne kolegice da mi ne pada na pamet da uskoro zatrudnim, jer to se našoj nadređenoj nikako ne bi svidjelo. Odmah je moja odluka pala i slijedeći dan sam dala otkaz. Jednostavno mi se sve zgadilo. user posted image

Srećom, ja finansijski nisam zavisila od tog posla, ali sam se mjesecima ljutila zbog sitacije u našoj zemlji i da žene u tom smislu nisu zaštićene, nego ih čak i druge žene mogu zbog toga "peglati". Šta sve moraju pretrpiti žene koje imaju djecu i zavise od plate takvog poslodavca.user posted image user posted image user posted image
Ne razumijem kako ljudi mogu biti tako okrutni i bezosjećajni kao da nemaju ili nikada ne planiraju vlastitu porodicu.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: otkaz zbog bebe
28.4.2009 15:13:40   
mišur
Ako već nisi finansijski zavisila od tog posla, i bolje je što si dala otkaz...
I ja bih na tvom mjestu...
A to kako su se ponašali prema tebi i tvojim koleginicama,nije ništa novo..
Ja radim u državnoj firmi i to jednoj od najvećih institucija u BiH, a moja koleginica je ostala bez posla kad je bila u 9. mjesecu trudnoće...Samo jer je bila primljena na određeno i jednostavno nije više bilo potrebe za njenim radnim mjestom...
Druge koleginice koje su takođe bile primljene na određeno, uzimale su godišnji kad se beba rodi i vraćale su se na posao i prije nego što beba napuni mjesec dana..
I meni nije jasno kakvi su to ljudi, bez imalo saosjećanja..
I kako se ne boje Boga...Kao da su sami na svijetu...
Glavu dore, draga, biće poslova...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: otkaz zbog bebe
28.4.2009 17:23:28   
scarlett
Ja sam se poslije tog posla vratila u prosvjetu, ali i to je bilo na određeno. Sad očekujem bebicu, pa onda ako sve bude ok i Bog da, ima samo da redam jednu za drugomuser posted image user posted image user posted image , samo da suprugove finansije budu mogle podnijeti.
Ne znam šta mi Bog sutra može dati, ali samo mi je žao žena koje ne mogu birati i moraju sve to trpiti da bi svojoj djeci osigurale ručak.user posted image user posted image

< Poruku je uredio scarlett -- 28.4.2009 17:24:38 >

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: otkaz zbog bebe
28.4.2009 17:52:23   
Golubica
Scarlett kako bebica u tibi slusa? Sada sam skontala ko je iza tog nicka. Ili grijesim?

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: otkaz zbog bebe
28.4.2009 17:56:25   
scarlett
žao mi je al griješiš

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

NADA
amaniamanic

GUBITE LI NADU POSLIJE POKUSAJA I POKUSAJA ZATRUDNJENJA...A NE IDE VAM...

DA (59%)

ne (41%)


Broj svih glasova: 44

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *