|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sunet muškog djeteta
17.2.2010 9:47:59   
Anoniman
Mog brata i mm je sunetio Skaka i kaže i moja mama i sveki da nikome od porodice nije dao da bude tu, može biti prisutna samo "neutralna" osoba..... Definitivno mislim da neću biti prisutna jer mi je u ordinaciji dr. Dizdarevića već bilo jako loše a nije dr. ni krenuo da ga suneti.....
malena_t tako sam i mislila, oko 150, 200 KM.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 1051
   RE: sunet muškog djeteta
24.2.2010 13:52:52   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Hanady

mamine oči ...draga moja...meni je škorija pomogla u odgovoru na pitanje sanase i hirurga jer zaova hoće malenog da suneti ubrzo...elem ja sam i zvala...tamo je 150 KM sa lokalnom anestezijom a u toj sumi imaju i mogućnost omaljivanja djetena na 15 minuta znači nije opšta anestezija u pitanju. E pored ovoga u ovoj cjeni je i pedijatriski pregled i svi nalazi potrebni u pripremi za sunećenje. Kako smo se raspitali hirurga iz sanase hvale...pa eto toliko znam...ako sam ovim imalo pomoglo drago mi je ....a i za sve ostalo javi se. Znam sigurno da je i sunet u bolnicama koševo i državna cjena 150 KM i lokalna i opšta anestezija s tim da lokalna nema omamljivanje.

draga Handay sve ovo sto si napisala je tacna informacija sem cjene ja evo zvala prije sat vremena isto mi tako obijasnila ali cjena 300 KM,zvala sam i Skaku covjek kaze kad se odluvcite bujrum ja cjenu nemam samo mi je bitno da sve prodje kakao treba...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1052
   RE: sunet muškog djeteta
24.2.2010 14:02:36   
škorpija
u sanasi je 150 sa lokalnom anestezijom, a 300 Km sa opštom anestezijom (sa maskom, anestezija traje 15 minuta)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1053
   RE: sunet muškog djeteta
24.2.2010 14:06:26   
Hanady RR
svašta s kim ja pričah tada user posted image

bože sačuvaj možda sam i ja porlupala pa nisma dobro čula već ono što bi mi odgovaralo user posted image

halali garant nije namjernouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1054
   RE: sunet muškog djeteta
24.2.2010 16:10:27   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Hanady

svašta s kim ja pričah tada user posted image

bože sačuvaj možda sam i ja porlupala pa nisma dobro čula već ono što bi mi odgovaralo user posted image

halali garant nije namjernouser posted image


ma nisi ti kriva nego ja da javim zbog drugih mozda je tad bilo 150 cjene skacu svaki dan meni je rekla od 200(lokalna)-300 (opsta)...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1055
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 11:34:05   
škorpija
E mamine oči u pravu si 200 je lokalan, moja greška

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1056
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 11:45:31   
misica
Mi smo sina sunetilil u sansi dr.Hadjir i sve poslije je super islo nikakvi problema i pravo smo bili zadovoljni.Mali je imao 3 mj. i radili smo bez bez totalne. Jedini problem koji smo napravili tj da je muz otisao da prisustvuje,ali mu nisu dali da udje vec je gledao kroz staklo i mogu vam reci da nije bio mjesecima dobar. Mislim samo za ovo prisustvo reci ne. Pussa!!
Sretno svim momcima na sunetuuser posted image

< Poruku je uredio misica -- 25.2.2010 11:46:13 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1057
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 11:47:34   
anidla
jao...mi kontamo pocetkom aprila da sunetimo bebija...tako mene strah toga....ja o tome ne zelim ni da razmisljam....

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 1058
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 11:52:46   
misica
Ma mila nije nista strasno samo taj dan place kada mokri i malo j vise kenjkav tako je barem bilo sa nasim malenim. Sutra dan kao da nista nije bilo. Samo opusteno i budi sprem taj dan da se samo posvetis njemu i da vas je sto maje da se bebac neuznemirava.
Sretno i pusica!!user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 1059
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 11:54:41   
anidla
hvala misice....a jel tesko ranu odrzavati??? jesi ti to sve njemu cistila? ja imam osjecaj da necu smjeti ni pogledati....koliko kosta u Sanasi?

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 1060
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 12:04:00   
misica
Tacno koliko je kostalo nisam sigurna,ali mislim da je bilo 200 KM. Ujutro tamo zavrsili pretrage i u podne sve zavrsili.
Nije uposte bilo nikakvi problema sa odrzavanjem jer nije nam dao da stavljamo nista jedino da kad kaza koja dojde na cunici omotana trebala da se skine pokapali je mlakom kamilicom jer nesmijes suhu da povlacis nego kad bude vlazna pa polako omotavati i to je to. Mi smo ga poslije malo brckali u hipermanganu i kamilici.
Ali mislim da ce ti dr najbolje objasniti kako poslije suneta jer mojim drugaricama je bilo drugacije zavisno od dr do dr.
Mi smo poznavali dr i moglismo ga pitati o svemu. On je inace hirurg i radio je u ratnoj bolnici na Dobrinji .

< Poruku je uredio misica -- 25.2.2010 12:09:39 >

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 1061
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 14:11:11   
tekja
...mi smo jutros, hB, osunetili nasu srecicu...super je proslo, sretna sam sto je to sada iza nas. Nije mnogo plakao, vec brblja i smije seuser posted image cini mi se on to bolje podnosi od mene i mm!

Mama je ponosna na svog junakauser posted image


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 1062
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 14:19:45   
mamica87
Tekja cestitam od srca na sunetu da sve prode kako treba ako Bog dauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 1063
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 14:20:02   
Atarka
Tekja, cestitam, hvala Bogu da je mali hrabrica sve super podnio. Mi smo mislili sad u martu da osunetimo svog malog.. Samo da sve prodje kako treba.. 

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 1064
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 14:24:37   
jasmin

IZVORNA PORUKA: remzy

IZVORNA PORUKA: Hanady

ja nisma baš neko gunđalo i zakeralo...al ipak ima pokoja pametna od starina...a jedna tkva kaže da mjak nebi smijela čuti sina kada plače kad se suneti...oni su tako rekli a to sigurno ima soli jer moja kolegica kaže da nikada neće sebi oprostiti što je čula sve ispred vrata mislila je da će umrijeti od boli u srcu.


nama Skaka, kada je sunatio Fatiha, je rekao da mogu svi izaci iz kuce sem majke,e sad zasto ja nemam pojmauser posted image



Nije da majka ne smije zbog neceg,nego je to vjerovatno da se sacuva tog majcinskog osjecaja koji je slama kad dijete nesto boli.
A Skaka je,s druge strane,zelio da majka bude blizu jer je dijete najsmirenije kad je pored njega mamica,bice koje dijete najvise voli i koje ga smiruje.
Ja sam svog,moja sreca,sunnetila u bolnici laserom,nema sivenja pa je lakse,a i nisam ga cula,nisam mogla uci.
Molim Allaha da olaksa svima koje uskoro sunnete svoje bebice.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 1065
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 14:29:05   
Atarka
IZVORNA PORUKA: jasmin


Ja sam svog,moja sreca,sunnetila u bolnici laserom,nema sivenja pa je lakse,a i nisam ga cula,nisam mogla uci.


A gdje ste to obavili? Kakav je postupak njege poslije toga? Nema konaca, pa valjda nema ni gaze ili..?

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1066
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 14:42:09   
malena_t
IZVORNA PORUKA: misica

Ma mila nije nista strasno samo taj dan place kada mokri i malo j vise kenjkav tako je barem bilo sa nasim malenim. Sutra dan kao da nista nije bilo. Samo opusteno i budi sprem taj dan da se samo posvetis njemu i da vas je sto maje da se bebac neuznemirava.
Sretno i pusica!!user posted image


Ovako su i nama govorili....Međutim....
Malenog smo osunetili sa punih šest mjeseci. Otišli na kliniku, za 20-ak minuta nam ga vratili, mi sretni što smo to obavili, ali onda je nastao totalni haos. Cijeli taj dan, noć, sutradan, pa još jednu noć plač, plač i samo plač.....Pa onda prvo jedan hematom, pa kad je iscurio nakon par dana, drugi hematom, pa svaki put zalijepljena pelena, pa plač, pa se ukaki, pa ulijepi ćunu.....Plakalo je dijete, plakali mi.....20-ak dana je trebalo da to sve iscuri, zaraste....Ćunica je sad super, odlično izgleda, ali ta patnja... ne ponovilo se. Kad bi mogli vratiti vrijeme sigurno to ne bismo uradili, a uradili smo isključivo iz higijenskih razloga.
Da me ne shvatite pogrešno....Misice nije ništa na tvoju adresu, ne želim nikoga ni da prepadam, ali mi smo imali jakoooooooo ružno iskustvo sa sunećenjem i jednostavno kad se svega sjetim, a čujem kako to nije ništa strašno, jako se naljutim. Eto user posted image user posted image Sretno svima i da prođete bolje nego mi.


_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 1067
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 14:50:10   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Atarka

IZVORNA PORUKA: jasmin


Ja sam svog,moja sreca,sunnetila u bolnici laserom,nema sivenja pa je lakse,a i nisam ga cula,nisam mogla uci.


A gdje ste to obavili? Kakav je postupak njege poslije toga? Nema konaca, pa valjda nema ni gaze ili..?


Osunetili smo ga u Saudiji,tacnije u Medini.Umotaju sve osim gornjeg dijela glavica i kazu da posipas maslinovim uljem da se zavoj lagano kvasi i odljepljuje,zatim ujutro da ga kvasis u banjici dok ne otpadne i to je sve.Malo je nezgodno kad piski,bebica malo place,al bude sve ok.Moj mali je imao skoro 3 mjeseca,al vjeruj sljedece bih ranije,sto je manje lakse podnosi i majki je odmah lakse.Cula sam da i u Bosni negdje rade laserom,al vjeruj nisam se raspitivala ko,gdje,kako.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 1068
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 14:54:04   
Atarka
Nisam cula da se to radi kod nas u Bosni. Ako neko ima kakvu informaciju, bilo bi od koristi da napise. U principu, to onda nije nista manje bolno za bebu, opet ce plakati.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1069
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 15:01:10   
misica
Razumijem te draga uvijek postoje dobra i losa iskustva. Zaomi je sto si prosla lose ikustvo.
Puno pusica!!!!

< Poruku je uredio misica -- 25.2.2010 15:04:29 >

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 1070
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 15:03:30   
jasmin
Plakace,ali nece trpiti i rezanje i sivenje,nego samo rezanje kozice.:)
Takodjer,nema ispadanja konaca i nasilnog(mislim ne ceka se da se samo odlijepi) odvezivanja zavoja.
Brze se zavrsi.Ja sam vec ujutro stavila pelenu sa zavojem u peleni,naravno pelenu sam nalijepila jekoderm mazom da se ne lijepi za glavic,a i uzela sam dosta veci broj.I onda je bilo sve lakse.Mokraca u peleni je ubrzavala proces odljepljivanja zavoja.Poslije banjica i nakon sto se skine zavoj jos malo maslinovog ulja dok lijepo ne `zamladi`.Imam iskustva kad su brata sunetili i ja sina,vjeruj meni je bilo dosta lakse nego mami,doduse braco je bio veci nego moj djecak kad se sunetio.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 1071
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 19:23:17   
Anoniman
drage moje,
ja sam naumila ako Bog da imsallah sunetiti Nane krajem aprila pocetkom maja, vidjecemo tacno kada, ali me interesuje ovo, sto se tice tih cijena u sarajevu, jel to sto pisete cijena koju oni kazu ili je to ono koliko ljudi obicno daju, jer kako sam ja skontala ovdje kod nas u Gorazdu, nema cijene nego ono od srca koliko je kome halal... pa od 50 pa navise... kako je ko mocan...
drugo, jel u sarajevu ima laserski da rade, jer rekose mi da ovdje vise ne rade ono po starinski, nego laserski i da na taj nacin nema nista poslije da se mora cekati da zapiski ili sta ja znam, nema kazu ni zavoja ni nista... bas me interesuje kakva je situacija u sarajevu?

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 1072
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 21:55:36   
škorpija
bamabi u sarajevu koliko znama samo Skaka (ne znam je li on dr. ili nijeuser posted image ) ne uzima određenu cifru, već koliko ko halali. U privatnim klinikakam se cijena kreće od 100 do 300 KM, zavisno od vrste anestetije, a u državnim klinikama i bolnicama je besplatno, ali se obično počasti hirurg. eto nadam se da sam ti malo razjasnila

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1073
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 23:42:04   
frenkoza
ej ne znam ja kolko sam skontala MM-a da je najbolje privatno... kosta oko 200 km i mi smo kontali nekad sad na proljece... on sad spava al kad se probudi pitacu ga tacno gdje sta kako pa vam javim

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1074
   RE: sunet muškog djeteta
25.2.2010 23:45:56   
Anoniman
kod nas u Gorazdu kao sto rekoh radi se u bolnici, nema cijene nego ono koliko s halalom se da dr-u. a izgleda da se radi samo to laserski...
a ima stariji doktor koji radi po starinski ali ne u bolnici nego dodje kuci... pa mi sad to malo user posted image  mislim vjerujem ja tom doktoru jer ga poznajem od ranije i moji roditelji imaju povjerenja u njega, ali da to uradi u kuci, nesto mi bas nije primamljivo

(odgovor članu frenkoza)
  Neposredna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *