|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sunet muškog djeteta
2.3.2010 22:37:01   
acudesa
IZVORNA PORUKA: rose 87

ima li neka ženica iz zenica sa svojim iskustvima,da mi preporuči nekog finog doktora,jeste li radile sunet privatno ili u bolnici,cijene i sl. hvala unaprijeduser posted image

Vidim da nisi dobila odgovor, ja znam da je to radio dr. Karahasan, a čula sam od par ljudi da je to dobro odradio...pa ne znam, nadam se da će ti se još neko iz Zenice javiti


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 1101
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 10:30:12   
škorpija
Hvala svima na lijepim željama, javićemo se akobogda u petak da vam ispričamo kako smo prošliuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 1102
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 12:09:56   
Emica_sa
Nije istina da ih ne boli čovjek se ne treba zavaravati sa tim,jer ne boli ih trenutno dok se radi, jer se radi pod lokalnom ili općom anestezijom  ali kad prestane dijelovati bolovi su veliki,a posebno kada beba urinira jer ga peče.Pa čovjek se malo poreže pa ga boli,tako da taj podatak da ih ne boli je čista zabluda

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1103
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 12:14:28   
Super dada
Škorpija sretno i od mene! Da sve super prodje.

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1104
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 12:25:25   
Emica_sa
E da i sretno draga škorpija i mazi puno preslatkog Ajdina i ljubi ga puno

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 1105
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 12:29:13   
Aldyy
Draga Škorpija mi će mo biti na Koševu sutra u 12:00, i ja se nadam da nismo pogriješili što se doktora tiče, i da će sve biti u redu.Hvala Bogu Mahe nema temperaturu ali malo slineta.
I tebi od srca puno sreće i možda se i sretnemo gore u četvrtak:) akbda da sve dobro prođe, ako me ne budeš prepoznala ja ću vjerovatno biti ona mama koja plačeviše od svoje bebe, kako sam samo vrištala dok su mu jučer vadili krv iz vene:(, a on mali mamin heroj ništa....

Pusača svima i hvala što ste se javnule:)



_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1106
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 13:21:29   
jasmin
Drage moje Skorpija i Aldyy,zelim vam puno srece i da sve prodje najlakse za vas i vase mezimce.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 1107
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 15:54:49   
Atarka
Drzimo fige Ajdinu i mami.user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1108
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 16:05:36   
lila25
drage zene mene hvata panika kad samo pomislim da i nas to ceka ne znam kako cu...

škorpija zelim vam punooo srece i javni nam obavezno kako je sve to podnio bebi.pozzz

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 1109
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 21:25:24   
malena sharena
Drage zene koje imate iskustvo sa sunecenjem, molim vas ako mozete da mi odgovorite na jedno pitanje. Mi smo naruceni u petak, a prije toga trebamo vaditi nalaz krvi. Jesu li vasim djecacima krv vadili iz vene il iz prsta? Meni su rekli da mora iz vene valjda radi vremena koagulacije, a ja nesto nisam sigurna da je tako jer su mu vec jednom ranije htjeli tako vaditi krv iako uopste nije bilo potrebe. Koliko ja znam bebama i maloj djeci se krv vadi iz prsta, a mom djecaku je sest mjeseci.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 1110
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 21:33:12   
acudesa
Mom malom su vadili iz prsta i nije ni zaplakao, nije ga nimalo boljelo, da znaš...samo malo bocnu malčice....traži iz prsta, šta glume...naravno da se može i tako doći do vremena koagulacije...
ništa strašno da znaš..bar taj diouser posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1111
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 21:33:22   
maja78 RR
u sanasi je bilo dovoljno iz prsta ukljucujuci i vrijeme koagualcije

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1112
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 21:34:39   
acudesa
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Škorpija, Salmy...sretnouser posted image user posted image

i, Aldyy
....držimo fige junačinamauser posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 1113
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 21:37:51   
Kviki
Mom user posted image su vadili krv iz prsta. Tada je imao 4 i po mjeseca.
A ko je rekao da mora iz vene?

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1114
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 21:38:19   
Anoniman
Skorpija, sretno sutrauser posted image
drzimo palceveuser posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 1115
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 21:41:05   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Škorpija, Salmy...sretnouser posted image user posted image

sretnouser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 1116
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 21:41:33   
Schecherlemica
Sretno svima i od nas...
Drzimo fige...user posted image


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1117
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 21:49:34   
scarlett
Ja sam jučer zvala Sanasu da dobijem koju info, jer i nama je vrijeme da to učinimo, a mama samo odlaže i odlaže. Jučer sam se konačno natjerala i nazvala i kada smo pričali o anesteziji, rekli su mi da oni preporučuju opću a., a pošto smo jučer išli i na vakcinu, pedijatrica mi je rekla da nema potrebe, lokalna je ok.
Ja nešto kontam da oni predlažu opću, jer im je tako možda lakše odraditi posao. Da li sam u pravu user posted image
I kako insistirati na lokalnoj a., da ne ispadne da se mješamo u posao doktora?
Moželi mi neko reči pozitivne i neg. strane i jedne i druge anestezije?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 1118
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 22:18:17   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: scarlett

Ja sam jučer zvala Sanasu da dobijem koju info, jer i nama je vrijeme da to učinimo, a mama samo odlaže i odlaže. Jučer sam se konačno natjerala i nazvala i kada smo pričali o anesteziji, rekli su mi da oni preporučuju opću a., a pošto smo jučer išli i na vakcinu, pedijatrica mi je rekla da nema potrebe, lokalna je ok.
Ja nešto kontam da oni predlažu opću, jer im je tako možda lakše odraditi posao. Da li sam u pravu user posted image
I kako insistirati na lokalnoj a., da ne ispadne da se mješamo u posao doktora?
Moželi mi neko reči pozitivne i neg. strane i jedne i druge anestezije?


Pa u biti mislim da je bolje sa lokalnom jer nikad čovjek ne zna kako će beba reagovati na opću anesteziju,ja sam za lokalnuuser posted image


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1119
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 22:30:09   
malena sharena
Drage zene, hvala vam puno, sta bih ja bez vas user posted image

Da vam ne pricam ko mi je to predlozio, nije ni vazno. Uglavnom sam umorna od toga da se sa muzem ubjedjujem kako je bolja lokalna od opste anestezije, kako se bebama krv ne vadi iz vene itd. jer on slijepo vjeruje ovim svojim doktorima. Mislim, znam da mu nece nista biti od toga, ali zasto da dijete bez potrebe maltretiram ako ima alternativa.

scarlett, ja sam na osnovu iskustava drugih mama i na osnovu vlastitog iskustva izabrala lokalnu anesteziju. Tri puta su me uspavljivali, jednom inhalatorno, drugi put putem krvi i nije mi bilo prijatno, a kamoli maloj bebi. Mislim da je opsta anestezija veci sok za organizam nego bol i zato sam se odlucila za lokalnu. Inace, ja bih najvise voljela sunecenje obaviti u kuci, gdje je bebi poznata i prijatna atmosfera, a i mami je lakse jer nema srkleta oko spremanja bebe i sve joj je pod rukom.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1120
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 22:32:58   
taurus
Ja sam svog dječaka sunetila pod lokalnom u Sanasi kada je imao 3 mjeseca. Prije njega su izveli dječaka koji se budio iz opšte anestezije i prizor je bio strašan. Dijete je buncalo, plakalo pa opet gubilo svijest,sve u svemu strašno. Pod lokalnom anestezijom ima manje rizika, meni je dr rekao da beba plače samo zbog uboda igle od lokalne anestezije a da sam postupak ne osjeti. Ne znam je li to tačno moja beba je plakala cijelo vrijeme ali to je sve skupa trajalo možda 10-15 minuta (nisam sigurna jer mi je izgledalo ko vječnost) i nakon toga je zaspao. Pod lokalnom izbjegneš sve strahote buđenja iz opšte anestezije. Ti naravno odluči ali dr će te sigurno pitati šta si odlučila.user posted image user posted image sretno u svakom slučaju

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1121
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 22:39:11   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: taurus

Ja sam svog dječaka sunetila pod lokalnom u Sanasi kada je imao 3 mjeseca. Prije njega su izveli dječaka koji se budio iz opšte anestezije i prizor je bio strašan. Dijete je buncalo, plakalo pa opet gubilo svijest,sve u svemu strašno. Pod lokalnom anestezijom ima manje rizika, meni je dr rekao da beba plače samo zbog uboda igle od lokalne anestezije a da sam postupak ne osjeti. Ne znam je li to tačno moja beba je plakala cijelo vrijeme ali to je sve skupa trajalo možda 10-15 minuta (nisam sigurna jer mi je izgledalo ko vječnost) i nakon toga je zaspao. Pod lokalnom izbjegneš sve strahote buđenja iz opšte anestezije. Ti naravno odluči ali dr će te sigurno pitati šta si odlučila.user posted image user posted image sretno u svakom slučaju



Ovo je razlog zasto sam ja odabrala lokalnu. Sretno svim djecacima!

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1122
   RE: sunet muškog djeteta
3.3.2010 22:57:57   
Anoniman
sretno malim velikim djecacima i s nestrpljenjem cekam vase iskustvo koje cete podijeliti s nama... zelim vam puno srece i ako Bog da da sve bude s hajrom i hairli... ljubite nam djecake, sutra momke... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 1123
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 9:52:42   
Aldyy
Da se javnem prije veliog čina...došao je i taj veliki četvrtak još malo i spremamo se zapolazak..ne mogu vam reći da mi je svejedno,vjerujet da sam izgubljena i da sam ludaaaaaaaaaa.....


Mom bebcu su vadili krv za nalaze iz vene i nije bilo tako strašno,samo je drečao jer smo ga držali ali kad smo ga pustili bilo je OK

Držite nam fige da danas sve prođe ok...pa se čujemo kad se sve hairli zabrši...


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1124
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 10:19:37   
mamine oci
Aldyy drzim fige ne je sretnouser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *