|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 11:02:36   
salmy
IZVORNA PORUKA: lilix

koliko je meni poznato EKG ti treba ako se sunet radi u opštoj anesteziji, za lokalnu ne treba; nama su krv vadili iz prstića i toliko su mi bebu napatili i opet nisu uzeli dovoljno krvi pa su morale vaditi i iz vene user posted image
sreno sa sunetom user posted image

pa koja glupost maltretirat bebu sa ekg ako idemo na lokalnu?
U svakom slucaju hvala na informaciji ali sve su prlike da cu se posvadjati sa njima kao sto redovno cinimuser posted image
Ponasaju se prema bebama kao prema krompiruuser posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 1151
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 11:11:58   
Atarka
Mi smo danas bili kod dr.pa smo trazili usput uputnice za lab.da pripremimo nalaze za sunet i napisala je KKS, ŠUK, vrijeme krvarenja, vrijeme koagulacije i urin. Kako ste skupljale urin u kesicu? Preko noci ili kako?

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1152
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 11:14:49   
martajay
ja sam skinula pelenu, stavila vrecicu i sacekala da piski user posted image

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 1153
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 11:48:17   
lilix
u apoteci se imaju uzet te kesice za uzimanje urina kod beba, super su praktične, pogotovu za dječake user posted image

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 1154
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 15:04:53   
lila25
ima li neko informacije od škorpije jesu li zavrsili i kako su prosli pozzz

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 1155
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 15:24:44   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: lilix

koliko je meni poznato EKG ti treba ako se sunet radi u opštoj anesteziji, za lokalnu ne treba; nama su krv vadili iz prstića i toliko su mi bebu napatili i opet nisu uzeli dovoljno krvi pa su morale vaditi i iz vene user posted image
sreno sa sunetom user posted image

pa koja glupost maltretirat bebu sa ekg ako idemo na lokalnu?
U svakom slucaju hvala na informaciji ali sve su prlike da cu se posvadjati sa njima kao sto redovno cinimuser posted image
Ponasaju se prema bebama kao prema krompiruuser posted image user posted image user posted image user posted image  



Ja mislim da nije loše da se izvade svi nalazi pa ni EKG a nije neko maltretiranjeuser posted image ,jer sam se kroz svoj posao nagledala svačega najbolje je da je čovjek siguran,naši stari ljudi imaju običaj reći kad beba plače pusti ga da plače neće mu ništa biti,a sama sam se susrela sa bebom od 5 mijeseci koja je imala izljev krvi između ovojnica zbog jakog plača, tako šta kod ti se nudi  da uradiš bebi nije na odmet,znam da ovo nema veze jedno s drugim ali bolje ti je da budeš sigurna.Sretno


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1156
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 15:28:49   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: lila25

ima li neko informacije od škorpije jesu li zavrsili i kako su prosli pozzz


jesu zavrsili su, detalje ne znam, sutra aBd izlaze, rekla je da je sve ok


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 1157
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 15:32:17   
lila25
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1158
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 1:24:14   
malena sharena
Jutros smo se i mi upisali u velike momke :))))

Sve je obavljeno pod lokalnom, on je bio pravo raspolozen, smijao se i "pricao" sa svima, al ga je brzo proslo kad su ga bocnuli user posted image . Cuvala su ga dva muskarca, doktor ga osunetio, meni ga donijeli uplakanog, ali ne previse. Jace je i duze plakao kad su ga mucili grcevi, nego sad. Odmah sam ga stavila na siku, tako da se vec nakon deset minuta smijao, a kad smo dosli kuci odmah se poceo igrati, ma kao da nista nije bilo, bio po obicaju hiperaktivan cijeli dan, jedino pocne kenjkati kad piski. Imam osjecaj da je plakao vise radi nervoze sto su ga dugo drzali golog i sto su se svi sjatili oko njega, nego radi bola. Ma bio mi je pravo sladak kako je razmazeno kmezio user posted image .


Sve u svemu, nista strasno, koliko su mene isprepadali mislila sam ima da placemo oboje cijeli dan, kad ono nista, ma nemaju ovi slatki bebaci pojma sta im se desava user posted image . Stvarno mi je veliko olaksanje sto je sve ovako lijepo proslo, hvala Bogu.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 1159
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 8:32:34   
Anoniman
masallah cestitamo na sunecenju,nek nam je ziv i zdravuser posted image user posted image Hrabrica mala.Ljubmo ga
Eto,citajuci vase potove vidim sve je tu negdje isto skoro samo je kod nas bilo uzassuser posted image plakao od 5do navecer do pola 1.Jedva zaspo kocio se od bolova ma jok,kakvi grcevi milion puta gore.
Al to je sada iza nas i mi smo to rijesili prije 2mjeseca.

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 1160
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 8:33:15   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: maja78

IZVORNA PORUKA: lila25

ima li neko informacije od škorpije jesu li zavrsili i kako su prosli pozzz


jesu zavrsili su, detalje ne znam, sutra aBd izlaze, rekla je da je sve ok


hb.dragom bas mi je dragouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 1161
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 9:47:48   
Atarka
Cestitke za velike hrabre momke, ali i mamice, Aldy, Malena Sharena, Škorpija.user posted image user posted image user posted image  Javljajte nam kako ide oporavak, kako ih njegujete i cime, za nas koje to tek trebamo uraditi.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1162
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 15:15:29   
Aldyy
Veliko hvala svima koji ste bili uz nas i koji ste nam čestitali:)





Draga Sanjice:)

Mi smo otišli na Koševo sa Mahirom i našli doktora, on ga je pregledao i dao nam papir šta sve od nalaza da izvadimo i naručio nas:) nakon toga smo se mi javili našem pedijatru na Ilidži, dobili uputnice za nalaze,izvadili smo mu samo krv ,ali iz vene, ali ni to nije uopšte trašno i mišljenje pedijatra,i naša pedijatrica nam je dala uputnicu za Koševo , onu veliku.
Mi nismo platili nikakve troškove,ali smo počastili osoblje, i to su zasluženo počašćeni jer su obavili superrrrrrrrrr posao.
Dovoljno je reći da moj sin niti je krvari nakon zahvata ,niti je plakao, i da je dijete odmah prvu noć spavalo na stomačiću.

Mahir je super, jer smo mi imali lokalnu anesteziju koju preporučujem svim roditeljima,plakao je smo za vrijeme trajanja suneta, a poslije dojio i zaspao. Nije imao nikakvih problema ni sa mokrenjem, upiašo je sve po kući i mamu i babu i dedu, tako da smo svi sretni.


Evo ga sada sjedi kod mame u krilu i pokušava dodati koje slovo...

pusače svima i sretnooooo



_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 1163
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 15:18:51   
jasmin
Masaallah za momcice sto su dobro podnijeli sunecenje.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 1164
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 15:50:01   
Aldyy
Malena Sharena, Škorpija.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image OD SRCA ČESTITAMO MALIM JUNACIMA


ALLAH MUBAREK OLSUN


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 1165
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 15:52:47   
malena sharena
Hvala vam dage zene!

felix, bas mi je zao da ste se tako namucili. Nije svaka beba ista, reaguju razlicito i na bol i na sve isto kao i mi, a dosta zavisi i od doktora. Vazno je da je to proslo, ljubi malenog pisonjicu.

Mi smo prosli slicno kao Aldyy i Mahir. Cim smo dosli kuci on se odmah prevrnuo na stomak da se igra, evo ga i sad se igra na stomaku. Jedino je cuna malo krvarila sinoc prije spavanja.

Mi smo od nalaza radili krv i urin i to je sve. Insistirali smo na lokalnoj anesteziji iako su nas nagovarali na opstu i nismo se pokajali. Pa vjekovima se muski sunete bez narkoze i eno ih svi zdravi, pravi.

Eh, sto se tice njege meni su rekli da ga perem mlakom vodom i da pri tome malo navucem kozicu. Takodje su mi rekli da malo nakapam AD kapi, ali ja sam se ipak odlucila za kantarionovo ulje. Na cuni su se pojavili mali podlivi na nekoliko mjesta, ali su mi rekli da je to normalno i da bi bilo normalno cak i kad bi se hematom javio.

škorpijo i ja cekam vasu pricu user posted image

< Poruku je uredio malena sharena -- 6.3.2010 15:55:32 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1166
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 15:54:40   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: Aldyy

Malena Sharena, Škorpija.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image OD SRCA ČESTITAMO MALIM JUNACIMA


ALLAH MUBAREK OLSUN



Allah razi olsun user posted image

I da, mi smo radili takodje na Kosevu, nista nismo placali, samo castili osoblje

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 1167
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 16:01:17   
Lalana
Neka je mubarek, da se sto prije oporave svi i majke i mali junaciuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1168
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 16:28:40   
Anoniman
Allahmubarek Olsun i malenoj sharenoj i njenom momcini...
Alldy i malena sharena, mene interesuje kojom metodom ste radili sunet, ono po starinski ili tim nekim famoznim laserom?

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 1169
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 16:35:12   
Honey3
allahmubarekula sunecenje MOMCINAMA,neka su zivi i zdraviuser posted image eto sad se mogu zenitiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1170
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 18:18:19   
malena sharena
Lalana, Bambi, zaha, Allah razi olsun user posted image

Draga Bambi, mi smo radili po starinski, niko nam nije ni spomenuo laser. Ja misim da je remzy pisala kako su neki njeni prijatelji sunetili djecu lasetom i da nisu bili zadovoljni user posted image .

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1171
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 18:26:13   
acudesa
Malena šarena, škorpijauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image neka bude sa srećom

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1172
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 18:42:02   
malena sharena
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 1173
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 18:42:46   
sporty mamaa
Kad god vidim da se pise na ovu temu nesto mi bude zao djecice... Meni je to grozno, ono skinu ga jadnicka, rasire noge i cackaju dole, po najosjetljivijem i najintimnijem dijelu..... Od same pomisli se zgrozim... I jako mi je drago da se u nasoj vjeri to vise ne radi, a i da radi ja nebi nema sanse, jedino zbog nekih ne daj Boze problema koji se mogu javiti kod svega... A sto se tice toliko spominjane higijene to kod mene ne pali, koliko znam zena sa muskim bbama i svi su cisti i uredni... UH... Valjda je i ta kozica tu iz nekog razloga, da nije tako nebi se rodili snjom...Opet kazem TO JE MOJE MISLJENJE...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 1174
   RE: sunet muškog djeteta
6.3.2010 19:03:27   
Anoniman
Sporty mama, podsjeti me, molim te, je li ti imaš curicu?

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *