|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 11:10:38   
malena sharena
Uh, kako sam se ja jutros naostrila da se svadjam sto hoce iz vene da mu vade krv user posted image . Ali srela sam jednu mamu koja je dovela sincica na sunecenje i rekla je da tako sad rade i da nije nista strasno. I nije bilo, malo ga babo zabavljo, malo med. sestra i nije ni znao sta je bilo. E jedino sam kategoricna oko opste anestezije, pogotovo kad sam danas cula dr. kako nagovara roditelje da uzmu opstu. Kao bolje da se dijete ne sjeca (a bebi pet mjeseci user posted image ), kaze i beba je mirnija i lakse je raditi doktoru. Aha, mislim se, u tome je fol, vama je lakse, a ne i djetetu. Mislim da su na kraju ti ljudi ipak potpisali papir za opstu, ali svako zeli najbolje svom djetetu.

Sretno danas Aldyy i skorpija ce nam se javiti nadam se. Drzim fige za hrabre momke!

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1126
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 11:22:47   
anidla
i mi drzimo fige nasoj Skorpiji i malom Ajdinu i Aldy....mislimo na vas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mi cemo pocetkom aprila, kontali smo kod dr. Zvizdica, po skorpijinoj preporuci a ja toj zeni nesto plaho vjerujem user posted image samo mene srah te opste anestezije, ja bih ipak lokalnu, al zao mi ga i da place...joj...ma bojim se svakako....




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1127
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 11:27:07   
salmy
Sretno Aldyy i Skorpija user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mi cemo jos malo....... mi cemo kod muzeve rodice(imaju svoju ordinaciju) njen muz je hirurg u hitnoj i svi ga hvale da je dobar! Ma eto prezivjecemo nekako
Ps. trebala sam odmah kad je imao grceve,ionako je plakaouser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 1128
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 11:30:31   
rose 87
i mi vam držimo fige,da sve prođe dobro i da nam se brzo oporave dječaciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 1129
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 11:35:35   
Majčica
Sto se tice opste i lokalne anestezije, tu covjek ne moze biti pametan. Mi smo se za opstu odlucili, jer kod nas ovi doktori malu djecu rade samo pod opstom sad, a nama je predlozio opstu izmedju ostalog jer je moj djecak ziv i znali smo da ce ga biti jako tesko drzati pod lokalnom da lezi dok oni to ne zavrse. Sve u svemu, sve je to iza nas hvala Bogu, ali je budjenje iz opste anestezije, kako rekose neke forumasice, bilo zastrasujuceuser posted image . Necu o detaljima, ali mislim da bih da to sad opet moram proci trazila lokalnu anesteziju. Sretno svima, u svakom slucaju cim dodjete kuci nakon toga skoro pa da ste sve rijesili, jos koji put bude placa kod mokrenja i to je to.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1130
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 11:38:29   
Anoniman
JA SAM ZA lokalnu,mi smo tako radili drzalo ga bome 4.osobe.Cula sam njegov plac,na sek.pa opet user posted image place.Trajalo je sve 15min.
Nebi nikad radila opstu anesteziju...Jer bi se bojala reakcije budjenja i svega toga opet svak zna svoje.
Sretno svima koji se uskoro suneteuser posted image

(odgovor članu Majčica)
  Neposredna veza do poruke: 1131
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 12:35:34   
scarlett
Hvala vam drage moje na savjetima, ma i meni ta lokalna nekako prijatnije zvuči, pa nekada se to radilo bez ikakve anestezije, pa ljudi ne nose traume, ne kažem naravno da tako treba i danas raditi. Kao roditelj naravno da bi se svako odlučio za opštu a. da beba ne osjeti bol i da se ne prepadne, ali opet ako je dugoročno ova štetnija a lokalna ok, onda smo za lokalnu.
Malo me strah, pošto je user posted image jak, a i nije baš mirna user posted image , valjda neće otežavati dr. posao, pa da nam zamjere što smo se odlučili za lokalnu.
Pedijatrica mi je jučer rekla da kao razlog za lokalnu, navedem to da sam ja teški alergičar i kao da onda oni neće predlagati opštu, nadam se da će to "piti vode" kod njih.
Mi krajem sedmice idemo na put i vraćamo se slijedeći vikend, tako da aBd onaj ponedeljak idemo na konsultacije.
Mene zanima da li ste bile prisutne pri tom činu i koliko je uopšte pametno da majka prisustvuje, ne znam koliko bih ja bila zaista od pomoći, a opet osjećala bih se kao da sam ga iznevjerila da ga ostavim samog tu.user posted image
Nemam pojmauser posted image Baš se nešto sikiram kad dublje počnem o tome razmišljati....

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1132
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 15:35:41   
Aldyy
MI SE VRATILIIIIIII I VRLO SMO HAPYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

Osunetili smo se i puno zahvale Dr. Hadžimuratoviću koji je i super super super doktor i jako dobaaaaarrrrrrrrrrr čovjek.
Mahir je plakao samo za vrijeme suneta nekih 15 minuta, a sada kad smo kući malo ga nosamo i uopšte ne plače, da akobogda ovako bude sve dok ne zaraste, na svojim nogama hoće da stoji pomalo sam.....i igrase i pjeva....ma stvarno smo super prošli....malo ga pazimo da se ne prevrće ali je nakon 3 sata već noge počeo da gura u usta...i pjevaaaa...

Svim mamama i bebama koje trebaju da se sunete puno sreće i da sve bebice prođu kao moja:)))))


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1133
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 15:38:20   
malena sharena
Bravo za hrabrog djecaka, Alllah mubarek olsun i nek je hairli!

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 1134
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 17:54:04   
Anoniman
Allahmubarecola Alldy, cestitke Mahiru hrabrici... Hvala Bogu pa je sve s hajrom i hairli proslo... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 1135
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 22:08:10   
taurus
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1136
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 22:29:49   
salmy
user posted image user posted image  Allahmubareculauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1137
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 22:32:23   
acudesa
IZVORNA PORUKA: salmy

user posted image user posted image  Allahmubareculauser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1138
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 22:52:00   
MinaMM
Allah Mubarek Olsun Alldyuser posted image user posted image user posted image user posted image

Nas to ceka uskoro. Isto smo mislili u Sanasi ali sad vise ne znam da li lokalnu ili opstu. naime prijateljica koja je radila sunet u Sanasi kaze da su njoj preporucili opstu (sto je i uradila) navodno zbog bolova koje beba osjeca. Kazali su joj da beba ovako ima ubod igle za anesteziju i samo sunecenje a kod opste nema uboda iglomuser posted image . meni to nekako dodje na isto. I sto se tice budjenja i ona je rekla da je premrla dok se nije probudio i da je na stolu izgledao isto mrtvo tijelo i da joj je to strasna trauma ali da bi opet izabrala opstu.

meni je jedino problem sto ga moraju drzati ali i to mi je nekako bolje od onoga da iscekujem da se probudi, zar ne?


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 1139
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 22:53:36   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: Aldyy

MI SE VRATILIIIIIII I VRLO SMO HAPYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

Osunetili smo se i puno zahvale Dr. Hadžimuratoviću koji je i super super super doktor i jako dobaaaaarrrrrrrrrrr čovjek.
Mahir je plakao samo za vrijeme suneta nekih 15 minuta, a sada kad smo kući malo ga nosamo i uopšte ne plače, da akobogda ovako bude sve dok ne zaraste, na svojim nogama hoće da stoji pomalo sam.....i igrase i pjeva....ma stvarno smo super prošli....malo ga pazimo da se ne prevrće ali je nakon 3 sata već noge počeo da gura u usta...i pjevaaaa...

Svim mamama i bebama koje trebaju da se sunete puno sreće i da sve bebice prođu kao moja:)))))



allah mubarek olsun
user posted image user posted image user posted image cestitamooo user posted image user posted image user posted image

posto vidim da ste to obavili na kosevu mozes li mi samo reci kakva je procedura, gdje se to treba naruciti i kolko kosta.... plz...


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 1140
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 22:54:43   
Honey3
Aldyy cestitamo hrabrom momkuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 1141
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 23:19:24   
jasmin
Mebruk mebruk za malog momcinu,sad ga mozemo zeniti hehehe :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1142
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 23:36:19   
remzy
IZVORNA PORUKA: Aldyy

MI SE VRATILIIIIIII I VRLO SMO HAPYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

Osunetili smo se i puno zahvale Dr. Hadžimuratoviću koji je i super super super doktor i jako dobaaaaarrrrrrrrrrr čovjek.
Mahir je plakao samo za vrijeme suneta nekih 15 minuta, a sada kad smo kući malo ga nosamo i uopšte ne plače, da akobogda ovako bude sve dok ne zaraste, na svojim nogama hoće da stoji pomalo sam.....i igrase i pjeva....ma stvarno smo super prošli....malo ga pazimo da se ne prevrće ali je nakon 3 sata već noge počeo da gura u usta...i pjevaaaa...

Svim mamama i bebama koje trebaju da se sunete puno sreće i da sve bebice prođu kao moja:)))))





Allah Mubarek Olsun!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 1143
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 23:41:33   
frenkoza
zene da vas pitam... znate li kako se zove ta klinika na ilidzi gdje se moze obaviti sunecenje.... 

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 1144
   RE: sunet muškog djeteta
4.3.2010 23:49:52   
lila25
Allah mubarek olsun

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 1145
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 7:30:22   
rose 87
IZVORNA PORUKA: salmy

user posted image user posted image  Allahmubareculauser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1146
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 8:59:01   
taurus

IZVORNA PORUKA: frenkoza

zene da vas pitam... znate li kako se zove ta klinika na ilidzi gdje se moze obaviti sunecenje.... 


Mislim da je to Europharm pa nađi broj i pitaj

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 1147
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 10:55:57   
salmy
Boze saacuvaj vecu glupost ne cuh kao sad! zovem dom zdravlja Kumrovec  da  narucim bebu da mu vade krv za sunetluk!Tako nam je rekao dr.koji ce da ga suneti.Ali teta na tel. mi kaze da dodjem prvo ja pa da mi daju sve uputnice sta sve treba beba da vadi( ekg,krv,urin i bl bla.) ja dozivis šok!
Drage mamice jeste li Vi sve ovo morale da radite? ne kontam zasto ekg! i ako se vadi krv jeli iz prsta ili ruke?

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1148
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 10:58:55   
lilix
koliko je meni poznato EKG ti treba ako se sunet radi u opštoj anesteziji, za lokalnu ne treba; nama su krv vadili iz prstića i toliko su mi bebu napatili i opet nisu uzeli dovoljno krvi pa su morale vaditi i iz vene user posted image
sreno sa sunetom user posted image


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1149
   RE: sunet muškog djeteta
5.3.2010 11:01:26   
martajay
ne znam zasto ti je spominjala ekg user posted image
a za ovo ostalo - odes prvo po uputnice za analizu krvi i urina, pa onda vodis bebu da izvadi krv, iz prsta, i odneses urin (u vrecici).


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *