|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.12.2009 16:35:13   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Hanady

¸Moj Farah je 10 mjeseci. Žumnace smo uveli prije 15 dana...al me svi slomiše pričom kako mogu slobodno da joj dam bjelance. Ja sam sa strijom bila pažljiva pa kad smo otišli na vakcinu sa godinu dana vratiše nas jer ja nisam znala da mora probati bjelance prije te vakcine. Oan ga pojel asv bilo OK. Sad kontam jel rano sa 10 mjeseci da maloj dam bjelance. Nešto iščitah, iskreno nisam sve, pa ako mi možete pomoći...jel da probamouser posted image

mama, zaove i komšinice me napadaju koda sma sa mrsa pala što sam tako obazriva.


user posted image user posted image user posted image I meni se cude kako je Zara tek prekjuce probala zumacne, i naravno onda ide pitanje " a sta fali bjelancetu" ???
Svi su dosadni!!! user posted image
Mi smo ok prosli sad, nadam se  da ce tako i sa bjelancetom biti...nekad pred rodjendan. user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
29.12.2009 19:00:43   
Amela V.
Moja Ajlica ne voli jaje ama bas nikako... ni sama ne znam sta da radim. Zumance kad joj stavim u hranu, malo i pojede, a citavo jaje nikako. Probala sam joj ga napraviti na nekoliko nacina, ali nista....
A sto se tice bjelanca i vakcine, nama su rekli da to nema nikakve povezanosti. Objasnili su nam (pedijatar) da joj ne bi mogli dati vakcinu protiv gripe a da nije probala bjelance, jer se vakcine protiv gripe prave u jajetu user posted image user posted image user posted image user posted image
A sto se mlijeka tice, ni tu se bas ne mozemo pohvaliti.... popije 2-3 gutljaja i onda samo odmahuje glavom user posted image user posted image Moja Ajlica je inace skepticna po pitanju novih ukusa i probanju nove hrane opcenito....

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
4.1.2010 14:30:31   
Sonja
evo da se javimo i kazem da je Adi probao zumance..nije mu nista bilouser posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
4.1.2010 14:50:57   
Hanady RR
Mi javljamo da smo jeli i bjelance i sve je OK prošlo...al joj se taj doručak baš i svidio. Sve jela i govori mnjam, mnjamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
11.1.2010 15:14:54   
noaa
ja sam Noi dala proslu srijedu 1/4 zumanjca jel sad opet da dam 1/4 ili polauser posted image kako se ustvari uvodi zumanjce u prehranu?

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.1.2010 13:04:57   
škorpija
meni je jedna mama rekla, da počinjem s 1/8 žumanca i da svaki dan povećava, tako da osmi dan pojede čitavouser posted image . naravno umješano u hrani, ne samo

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
14.1.2010 13:46:32   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

meni je jedna mama rekla, da počinjem s 1/8 žumanca i da svaki dan povećava, tako da osmi dan pojede čitavouser posted image . naravno umješano u hrani, ne samo

Meni je pedijatrica rekla, sedmicno da povecavam kolicinu zumaceta. Startna kolicina je 1/4.  Nakon toga sam dala pola zumanceta, pa onda citavo.. Dakle ja sam ga uvodila tri sedmice.

< Poruku je uredio skvo -- 14.1.2010 13:49:31 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 9:53:11   
Mya_81 RR
Nama je pedijatrica rekla da uvedemo jaje s tri mjeseca....naravno nisam je poslušala...

Ali ove tablice mene užasno počinju nervirati jer se pojedine stvari razlikuju i po 3, 4 mjeseca što nije malo...ja imam kalendar na kojem piše kravlji sir sa 7, dalje ostalo mliječno ide sa 8, a na nekim sam našla da se to uglavnom uvodi od 11.mjeseca...pa, haj' sa d ti budi pametan!!!

Koji svježi kravlji sir da kupimo?

Je li oni 'meggle' i ostalih mljekara nemaju soli user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 9:57:04   
marinčii
Nama je pedijatrica rekla da uvedemo jaje s tri mjeseca....naravno nisam
čuj s 3 mjeseca user posted image
mya ja sam ti već napisala da u kalendaru koji ja imam za sir piše da ide od 11 mjeseci pa sad neznam,svako ipak treba odlučiti za sebe i kad misli da je uredu

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 9:57:16   
škorpija
Nemaju ti mladi sirevi soli, (samo neki strani imaju ali to je naznačeno na pakovanju,) a i pasterizovani su što je jako bitno, ipak oni sa tržnice mogu imati nakih baja.

a ta pedijatrica je luda, čuj žumance sa tri mjesecauser posted image .
mi smo probali sir i jogurt podavno, a prije neki dan i žumance, dala sam mu 1/4 pa kontam iduće sedmice 2/4 i tako dalje dok ne dođemo do cijelog

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 10:06:42   
Mya_81 RR
Marinčii, zato sam i napisala...baš je zbunjujuće...

Mi ćemo onda od 8. mj. uvesti polako sir i ostalo (i ostati vjerni zeničkoj mljekari user posted image ), jer koliko sam uspjela pročitati jako malo ih je čekalo baš do 11. mjeseca...možda najbolje naći neku sredinu...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 10:18:26   
marinčii
slažem se jer mišljenja pedijatara se naveliko razlikuju,a o kalendarima da ne govorim,nama je i za mlijeko rekao ne do godine dana al mi ipak planiramo od 8 -mjeseca početi pomalo,

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 10:19:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Ali ove tablice mene užasno počinju nervirati jer se pojedine stvari razlikuju i po 3, 4 mjeseca što nije malo...ja imam kalendar na kojem piše kravlji sir sa 7, dalje ostalo mliječno ide sa 8, a na nekim sam našla da se to uglavnom uvodi od 11.mjeseca...pa, haj' sa d ti budi pametan!!!

Koji svježi kravlji sir da kupimo?

Je li oni 'meggle' i ostalih mljekara nemaju soli user posted image


Mya ne obaziri se toliko na tablice samo će te zbuniti rekla sam jednom to ti je ono okvirno...Možeš slobodno dati mladi sir još ako imaš domaći ja samo taj dajem, žumance sam uvela sa 9mj. a sa 11mj. bjelance naravno prvi put daš malo da proba pa polako...
Takođe ti preporučujem jogurt...

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 10:30:59   
Mya_81 RR
I ja uglavnom sve kupujem domaće...i sireve i sve ostalo sam uvijek kupovala na pijaci, ali me je za nju strah to uzimati jer nemam nekog provjerenog za koga sam 100% sigurna da je to kako treba...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 10:54:46   
ivanak
Ja se otprilike držim tablice. Recimo mlijeko treba sa 8 mjeseci. Ja sam ga već postupno uvela u prehranu. Da nauči na taj okus, miris. Malo, pomalo. Razrijeđeno sa vodom i to će taman biti dok napuni 8 mjeseci....
Smatram da se trebaš držati okvirno tablice. Ali ne zaludit se njome....
Pa svakako nećeš davati djetetu nešto što mu se nikako ne sviđa.... pa taman to bilo iz 6 mjeseca ili 9 mjeseca....


< Poruku je uredio ivanak -- 31.1.2010 10:55:57 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 12:02:57   
Anoniman
Mi smo juče probali malo ABC sira. Danas ćemo malo jogurta probati user posted image a za idući vikend mu planiram dati 1/4 žumanceta.

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 12:50:15   
noaa
Imam jedno pitanjce Noa je tek jucer pojela cijelo zumanjce i sve je odlicno proslo,kad joj opet smijem dati recimo za dorucak?

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
31.1.2010 14:17:01   
Mya_81 RR
Ako me sjećanje ne vara napisano je da ne treba davati prečesto...jednom sedmično user posted image



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
8.2.2010 9:32:42   
harun03
pitanje za djecu koji nisu ljubitelji adaptiranog mlijeka..
kakva su vam iskustva sa uvođenjem kravljeg mlijeka (megle 3.2 %)
prije navršene godine dana?

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
8.2.2010 9:37:46   
w.pooh
Koliko prije navršene godine? Ako je u pitanju 10 ili 11 mjeseci mislim da je ok, ali taj dan i sutradan ne uvoditi nijednu drugu novu namirnicu.

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu harun03)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
8.2.2010 9:39:01   
bebacha
mlijeko sa 3,2% smo uveli sa 6 mjesci i nikakvi problema nismo i mali.voli ga punooo kao i ostale mlicne prpizvode.nesmatram da sam pogrijesila i opet cu tako.kad je imala 6 mjesc trebala sam birat izmedu adaptiranog i kravljeg jer se moja mlijeko punooo smanjilo.odlucila sam se za kravlje iz vise razlog a jedan od vaznij je to sto smo i ja i muz odrasli na tom mlijeku(pili ga od drugog mjesca) i nista nam nije.opet ponavljam da je svako djete prica za sebe,

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu harun03)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
8.2.2010 9:40:08   
harun03
tako sam i mislila 10 -11 mjeseci
hvala user posted image

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
21.2.2010 15:11:28   
milaa
jel mi moze neko objasnit sa kolko meseci se uvodi zumanjak u ishranu i mladi sir i koi sir se smije davat meglini ili...koi? unaprijed hvala

(odgovor članu harun03)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
21.2.2010 19:18:42   
lilith
zuanjak sa 9,10,sir isto tako...mozes megle ili bilo koji kupovni,nemoj samo domaci ...

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu milaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.2.2010 9:54:00   
dafri
Mi smo probali žumanjak,četvrtinu

_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *