|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pocetnica u dohrani!
23.7.2012 14:47:08   
TMand
Hvala na brzim odgovorima! :)
Znaci,bez obzira sto mala jede samo 120 ml s pet mjeseci,da prelazim nakon 6. mjeseci na broj 2 ?
Iako je tamo cini mi se najmanja kolicina 150ml vode + 4 kasike hrane,i to bude nekih 170 ml.

Imam kod sebe Nestle kukuruz i riza na kojima pise u uputama da se za pocetak prave 4-5 kasika mlijeka s jednom kasikom pahuljica,pa se kasnije postepeno povecava....

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 701
   RE: Pocetnica u dohrani!
23.7.2012 15:00:13   
TMand
A Hipp baby rice,pise da se moze pripremiti s 200 ml mlijecne formule i 3-4 kasike rize.
To se daje kasikom. Menije npr ta mjera preeevise za nju.
A pise da se moze i s vodom uz dodatak vocne kasice.

Nisam pametna. Mozda da joj za pocetak dajem ovu Nestle riza i kukuruz samo s mlijecon formulom na kasiku. Pa nesto kasnije dodavati u nju,iako neznam sta prvo. :/Kasicu mi jede ovako samu,od jabuke. Kupila sam jucer blender,da je ukuci kad se odlucim praviti joj neke povrtne kasice,jer mi se one gotove bas gade... :// Pa bi joj miksala mrkvicu,krumpir,brokulu..

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 702
   RE: Pocetnica u dohrani!
14.8.2012 18:34:01   
mostarka82
nemam bas puno vremena listati ovu temu od pocetka a cini mi se jako zanimljiva a treba mi savjet pa ako neko moze da mi napise. moj sin ima 4,5 mjeseci i na bebimilu je. dojila sam samo prvih 40 dana i mlijeko je nestalo. bebimil  pije svako 3h uobrocen je ko svicarski sat nakon 3h pali alarm i cim pojede bocu dobar jer . od drugog mjeseca je uobrocen i nema nikakvih problema pije 150ml. cijelu noc spava u komadu u 23 zaspe i ujutro du 7h . htjela bih ovih dana poceti sa dohranom. vrijeme je breskvi i imam domace, mogu li ja njemu samo breskvu smiksati i dati kasikicom ili je prvom moram kuhati pa tek onda mikserom. jedna pedijatrija je savjetovala prvo vocne sokice ali sa omjerom pola vode pola sokica neko mi govori prvo slano npr. mrkvu jer ako prvo osjeti slatko da kasnije nece htjeli slanu hranu. sta da radim ? treba li i mrkvu prije prokuhati ili je samo dobro oprati pa je izgnjeciti ? user posted image

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 703
   RE: Pocetnica u dohrani!
15.8.2012 10:08:42   
Ombra
ja sam svojoj sa 4 i po mjeseca davala vocne kasice....jabuku, breskvu bez mjesanja s vodom itd....nego onako....probaj prvo da mu das 2-3 kasikice pa vidi kak oce se ponasat....ja bi mu dala svjeze voce, jos ako imas domace....

mrkvu kad bi joj davala, svaki put bi je skuhala, iskreno jer mi je lakse izgnjecit....

(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 704
   RE: Pocetnica u dohrani!
12.10.2012 18:51:20   
Selma Kikoebu
Citala sam malo ovu temu, pa vidim pise se i o rizinim pahuljicama.

Eh sad ja imam jedno pitanje, nejasnocu. Ja sam ovdje kupila obicne rizine pahuljice, i one sa ukusom vanilije, i na uputstvu pise da se, osim sa mlijecnom formulim, mogu samo dodati u gotovu mlijecnu kasicu i izmjesati. Jel to ok?

_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 705
   RE: Pocetnica u dohrani!
12.10.2012 22:40:04   
Selma Kikoebu

IZVORNA PORUKA: Selma Kikoebu

Citala sam malo ovu temu, pa vidim pise se i o rizinim pahuljicama.

Eh sad ja imam jedno pitanje, nejasnocu. Ja sam ovdje kupila obicne rizine pahuljice, i one sa ukusom vanilije, i na uputstvu pise da se, osim sa mlijecnom formulim, mogu samo dodati u gotovu vocnu kasicu i izmjesati. Jel to ok?



_____________________________

Moja Mrvica, zivot moj sa tatinim okicama uljepsala nas zivot 27.04.2012. Moj zivot je dobio pravi smisao

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 706
   RE: Pocetnica u dohrani!
12.10.2012 22:45:37   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Selma Kikoebu


IZVORNA PORUKA: Selma Kikoebu

Citala sam malo ovu temu, pa vidim pise se i o rizinim pahuljicama.

Eh sad ja imam jedno pitanje, nejasnocu. Ja sam ovdje kupila obicne rizine pahuljice, i one sa ukusom vanilije, i na uputstvu pise da se, osim sa mlijecnom formulim, mogu samo dodati u gotovu vocnu kasicu i izmjesati. Jel to ok?



Naravno...
Ja sam u pocetku npr. skuhala jabukicu...izblendala i dodala kasiku dvije pahuljica cisto da kasica bude gusca...
Ili izgnjecim bananu ...a posebno napravim pola mjerice pahuljica (na kutiji pise koliko ide vode i koliko kasika pahuljica, ali iskreno meni to beba nikad nije pojela jer ispadne bas onako povelika kolicina)...i sastavim...
Rizine i prosene pahuljice sam znala dodavati i u povrtne kasice, a kasnije i povrtne na mesnoj vodi...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Selma Kikoebu)
Neposredna veza do poruke: 707
   RE: Pocetnica u dohrani!
13.10.2012 7:58:23   
chuci
ja nikad nisam pravila po onim mjerama sa kutije, da bezveze ne bacam hranu. na početku sam pravila malu kašiku pahuljica i dodam mog mlijeka otprilike da mi bude gustoća koju želim. a u voćne i povrtne kašice sam isto dodavala po malo ako mi je prerijetko.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 708
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.1.2013 15:41:07   
ajla86
da prijavimo da smo probali sok od jabuke i svidio nam se.....kad smo izasli iz bolnice dr nam rekla cim napunimo 3 mj da startujemo sa uvodzenjem hrane jer cemo sve imati prodlema dok smo na ad-u da sto prije dodzemo do supica i rizine vodice.sve danas cu sutra cu sve mislim rano je ali jutros opet muku mucila dok je prnula sva poplavila......i ja skupim hrabrosti i krenem.eh kako sad dalje?

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 709
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.1.2013 16:00:24   
Alma_27
sa tri mjeseca ???

mi smo probali sa 4,5 (isto tako AD) pa prvo malo sokica od jabuke, kruskice, mrkvice pa kasnije pasirali povrce i voce. ne znamda li bebe od tri mjeseca smiju jesti pasiranu hranu.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 710
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.1.2013 16:14:29   
ajla86
da,sa 3 mj jer je muci nesto stolica.lezali u bolnici 5 dana po nnjihovom sve ok samo njoj nesto stvara tegobu ona dnevo pije 150 ml kamilice sa 3 kocke secera.....i kao kad vecc toliku tecnost pije da pije sokove...ma sta ja znam....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 711
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.1.2013 16:39:33   
chuci
ja joj ne bi još uvodila dohranu u smislu obroka ili obročića. daji joj pored AD neke sokove. najbolje od jabuke, šljive, kruške i kombinacije.
nemoj joj svaki dan drugo davati, nisu bebe ko mi pa da im moraš mijenjati stalno. daji joj nekoliko dana samo sok od jabuke kad ste već počeli s njim. onda npr u sljedeći ponedjeljak joj dadneš sok od šljive (možeš i suhe šljive iskuhati pa joj davati onu vodicu). daješ joj sok od šljive 3-4-5 dana. onda joj daješ nekoliko dana kombinaciju ta dva soka. pola-pola.
onda joj uvedeš sok od kruške. pa kombinaciju sa jabukom, pa sa šljivom, pa sve troje. tad će joj već biti 4 mjeseca, pa onda dalje možeš polahko i povrće uvoditi. tikvicu ona je lagana. možeš i breskvu ima i od nje sok ali nisam ti sigurna kakav je sa šećerom taj sok, odnosno koliko ima šećera.

ja joj ne bih još uvodila rižu, ni rižinu sluz, jer one stvrdnjavaju stolicu a to ti ne treba.

ovo ti pišem jer znam situaciju sa stolicom pa ti zato preporučujem jabuku, šljivu, krušku i breskvu jer bi trebali da joj razrjeđuju stolicu.


samo polahko i nemoj žuriti s dohranom. bebema treba i 10 puta da nešto probaju da se naviknu na okus, tako da ako odbije jednom, dva ili pet puta ne znači da neće prihvatiti.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 712
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.1.2013 16:56:49   
ajla86
i ja kontam da je rano za obroke zato sam uzela samo sokice u obzir.
kako se uvode oni...mislim kolicinski....ja njoj napravim 150 ml kamilice u flacici i citav dan pije ppomalo,na sobnoj temp. stoji kamilica....ja sam danas u flasicu nasula 10 ml soka i sve je popila....jel tako treba ili da je pustim da se napije koliko hoce.
ove kombinacije su zanimljive...jednom dam jabuku pa drugi put npr. krusku....tako ide?

ma chuci sve zbog stolice...da joj olaksam....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 713
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.1.2013 18:06:20   
chuci
ma znam da je zbog stolice. i ja inače nisam za to da se djeci uvodi dohrana prerano ali tvojoj je to da joj olakša.
nemoj joj svaki dan davati drugi sok.
otvoriš onu jednu flašicu od jabuke 100% pa joj daš trećinu. možeš i vodom razblažiti. ako neće odmah sve da popije ne mora. s tim što joj ja ne bih davala više od jednom dnevno barem sad na početku, a to jednom joj ne bih ograničila količinu na tako malo. dala bih trećinu one flašice (nemoj frutek oni imaju šećera, uzmi neke što su bez dodatnih šećera) i dodala vode nekoliko kašika.
sok ostavi u frižider pa joj možeš od istog dati i sutra, samo dodaj vruće vode da joj ne bude hladan.
najmanje tri dana ide razmak za novu namirnicu. a preporuke su i 7 dana razmaka između novih namirnica.
obzirom da je tvojoj tek 3 mjeseca ja bi išla minimalno 3 dana jabuka, 3 dana šljiva, 3 dana kombinacija, 3 dana kruška ili breskva, 3 dana kombinacije itd.
možeš čak i duže dana isto davati.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 714
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.1.2013 20:02:54   
Alma_27
ajla, mozes iscijediti voce na sokovnik pa opet razblazi vodom. ja sam od jedne jabuke dobijala oko 50ml i to sam razblazila. to je dovoljno. da se navikava i malo zbog stolice a ionako 99% svih hranjivih tvari i dalje dobija iz AD mlijeka

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 715
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.1.2013 9:32:38   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: ajla86

i ja kontam da je rano za obroke zato sam uzela samo sokice u obzir.
kako se uvode oni...mislim kolicinski....ja njoj napravim 150 ml kamilice u flacici i citav dan pije ppomalo,na sobnoj temp. stoji kamilica....ja sam danas u flasicu nasula 10 ml soka i sve je popila....jel tako treba ili da je pustim da se napije koliko hoce.
ove kombinacije su zanimljive...jednom dam jabuku pa drugi put npr. krusku....tako ide?

ma chuci sve zbog stolice...da joj olaksam....

ajlicei mi smo na ad mlijeku od 2 mjeseca
nmkuli tako rano s dohranom ali kad se mora mora se za stolicu meni je ovo pomogala kupim crveni delises jabuke iscjedim na sokovnik predhodno ogulim ,kad se iscjedi sok dobije se oa fina pjena odozo tu pjenu sam davala na kasiku prije ad mlijeka po jedno 3-4 kasikice to nam je pomagalo....

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 716
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.1.2013 9:43:57   
SailorMoon
ajla sokice ok ali za dohranu ti je rano.
Moja mala je od 1 dana na Ad Hipp bila i nikad hvala Bogu nie imala problema sa stolicom, svaki dan 2 puta kako fino mekano. Kad smo uveli dohranu odma joj se stvrdi govance i teze kaki. Tako da sam ja sa pocetkom dohrane isla jedan dan joj dam mrkvice pa 2 dana nedam sve dok joj se stolica navikla.
Mozda da promjenis AD?

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 717
   RE: Pocetnica u dohrani!
14.1.2013 23:34:26   
saksija
sta je ovo ajlice, izgleda da pva nasa djeca sto su im matere bolovale pljuskavice imaju problema sa stolicom :) mene to vise ubi i smori place mi se majke mi.. ko s tim nije devero ne zna sto je sretan.. cmok

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 718
   RE: Pocetnica u dohrani!
15.1.2013 0:42:19   
ajla86
sailor startovala sam sa sokicima....za sad nam fino ide...imamo sirok izbor...dok sve izredamo taman nam vakat sa dohranom jer idem sa sokicem jednim 3-4 dana....pa drugi....
jer vise i kamilica i caj za probavu su mi se popeli na vrh glave.cuj sa dohranom gore.....a meni rekli da cemo imati belaja sve dok smo na ad-u da mi je spas sokovi i dohrana zato sam i krenula sa 3,5 mj

saksija user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa dje si jaranice moja???
ma nek je sav belaj u stolici mada smo mi zaglavili u bolnici zbog stolice.kakenje me zivota odslo majke mi....ti dojis?jesi mu sta uvela za stolicu....meni u bolnici su rekli kod beba za stolicuje najbitnija tecnost...ako djete se muci da dajem kamilicu sa secerom sto nije nikakav bauk....
i supice su spas tj. malo masnije da podmaze crijeVAD user posted image
ZNACI I TI MUKU MUCIS SA TIM?

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 719
   RE: Pocetnica u dohrani!
15.1.2013 9:22:05   
SailorMoon
Ajla ja sam od prvog dana krceve i probleme sa stomacicem rjesavala sa cajem od komorace.
S time sto sam i ad spremala sa njim. Znaci nepravim ad sa vodom nego sa cajem od komorace. I super nam je bilo, to sam sve do 4mjeseca radila. I kad poneses u termos flasi cvaja imas i da pije i za ad.

ja sam uvjek ovaj caj uzimala:
http://shop.hipp.de/index.php?auswahl=shopseite&rubrik1=Suche&rubrik2=3645

< Poruku je uredio SailorMoon -- 15.1.2013 9:23:08 >


_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu TMand)
Neposredna veza do poruke: 720
   RE: Pocetnica u dohrani!
17.1.2013 9:43:50   
ajla86
to nisam znala da moze....mada cu probati i to....

cure vidjela sam neki kao griz humanin od 4 mj....jel iko uzimo to i kako ide....sta jos ima na taj fazon od 4 mj

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 721
   RE: Pocetnica u dohrani!
9.2.2013 20:40:49   
ajla86
sta je fazon sa HIPP-ovim kasicama?
pise da se oboje moze koristiti kao 3 dana a npr,frutek ako otvoris potrosi za 24 h
i kao sve je BIO a 3 dana moze stajati otvoreno....ne kontam
koje kase,sokice vi koristite

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 722
   RE: Pocetnica u dohrani!
9.2.2013 20:50:05   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ajla86

sta je fazon sa HIPP-ovim kasicama?
pise da se oboje moze koristiti kao 3 dana a npr,frutek ako otvoris potrosi za 24 h
i kao sve je BIO a 3 dana moze stajati otvoreno....ne kontam
koje kase,sokice vi koristite



BIO proizvodnja znači d aimaju jači kontolu nad uzgojem i obradom voća i povrća koje s ekoristi u kašicama...
ovo tvrde
Više od 600 kontrola osigurava za svaku proizvodnu
seriju maksimalnu sigurnost i kvalitetu proizvoda.


Trajanje kašica je uvjetovano naravno i gramažom kašice kao i sastojcima u njoj...
mliječna niti jedna preko 24 sata nebi trebala stajati..a ima ih i na bazi mlijeka..HIPP bar frutek nisma sigurna, ja nešto nisam posebno ni kuovala kašice...
nekada kasnije dok su bivale starije jesam ako idemo negdje u šetnju pa da nosim svježu kašicu koja im mjenja obrok, užinu...
pravila sma kašice...i u te sam najsigurnija bila


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 723
   RE: Pocetnica u dohrani!
9.2.2013 23:58:50   
ajla86
i ja pravim ali uzela da imam kad negdje krenemo pa da mi je priruci....procitah i iznenadih se,vocne su u pitanju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 724
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2013 13:07:16   
bebaa
ajla ia ja imam bebu od 4 mj. i 10 dana u dobar cas...s navrsena 3 mjeseca je poceo svakodnevno piti sokice i to ne svaki dan isti da se fol navikne...pisala sam vec tamo na temi ishrana od 4.5mj...od pocetka pa nadalje apsolutno nisam pratila 4dana ovo pa ono da vidim imal alergija...djete sve jede i prihvata i nema problema sa stolicom cak sta vise,redovnije kaki i ne napinje se ko prije...njemu npr. caj od komoraca nista nije znacio...on jede sad i kase sa krompirom karfiol,tikvice,mrkva,blendana kuhana jabuka...a za dorucak obavezno mu dajem pasiranu bananu i malo vode posle toga...veseo je i ima dosta energije kao da mu je 10mj...ali takav je od pocetka napredan tako mi i pedijatrica rekla...on recimo ne moze da popije punu dozu AD mlijeka njemu je 4 dovoljno,a na kutiji pise 6...nema sanse...a za hranu ti se pridrzavaj sta pise ne bocici sto je sigurno sigurno...recimo sok od jabuke ja dodajem nekad u ovaj od breskve ili mrkve da lakse vuce..ma ja u principu radim po svom nahodjenju kako osjetim da moze dijete,ako nesto i nece ne forsiram...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *