|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pocetnica u dohrani!
19.3.2009 22:05:38   
teta berta
Jesi li probala frutekovu kašicu od jabuke, moja beba je obožava, a posebno onu mrkva i jabuka zajedno!

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Pocetnica u dohrani!
20.3.2009 12:38:06   
new mama

Pozz svima,ja stalno nesto pitam,ali sta cu interesuje me vezano za piletinu jel kuhate batak ili filete
i jos nesto kupila sam griz da pravim pa me interesuje jel neko mijesa mozda sa povrcem posto jos nismo uveli mlijecne proizvode....hvalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Pocetnica u dohrani!
20.3.2009 15:22:16   
Visnja RR
ma samo ti zapitkuj... neko ce uvjek odgovoriti user posted image

ja sam griz nekad mjesala sa brokulom... drugo povrce nije htjela u kombinaciji sa grizom... ma sama to skontaj i isprobaj! ... pa ako beba papa superuser posted image
ja sam kuhala cijelo pile pa za nju samo pred kraj kuhanja i prije zacina izdvojim bjelo meso (prsa) i supu koju zaledim u posudi za led...

ali sam nekoliko puta kuhala batak samo za nju...batak mi je nekako socniji i ukusniji...a i supicu od njega imam za jos jedan danuser posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 20.3.2009 15:23:03 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Pocetnica u dohrani!
20.3.2009 15:28:19   
Skvo RR
Ja kuham batake.......podijelim u male porcije meso i supicu i zaledim..:)

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Pocetnica u dohrani!
20.3.2009 15:35:16   
new mama
Hvala vam puno na odgovorimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 22:36:10   
aldinbeban
Pozdrav svima,

nova sam na forumu ali samo u smislu javljanja. Citam vas redovno jos od prije trudnoce a sinu mi je vec 6 mjeseci :)
Poceli smo sa uvodjenjem hapica i sad za sad nam ide super. Sve sto sam mu ponudila, lijepo je prihvatio. Imam pitanje u vezi rizinih pahuljica. Citam da mnoge od vas ih dodavaju u kasice da bi bile gusce ili da bi sve fino uvezale. Na kutiji pise da se prave sa mlijekom pa me interesuje da li ih i vi prvo napravite sa mlijekom pa dodate ili se mogu i onako dodavati? Koje mlijeko koristite?


_____________________________

Aldin, 27.09.2008.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 22:39:53   
Visnja RR
ja sam Nestle pahuljice pravila sa AD (Aptamil2)
mislim da druge pahuljice mogu sa vodm...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aldinbeban)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 22:40:45   
Emina*
Dobrodosla user posted image  user posted image  user posted image

Nema potrebe da mijesas sa mlijekom..  Ako npr, pravis kasicu od jabuke, naspes malo vodice u kojoj se kuhala jabuka, kasiku rizinih pahuljica, izmiksas jabuku, sve pomijesas, i gotov obrok....  user posted image   user posted image
Slicno i sa ostalim vocem i povrcem.. Ponekad kasica koju napravis cisto od nekog voca ili povrca bude malo rjedja, pa samo ubacis kasikicu, ili manje, rizinih pahuljica, cisto da se to onako "poveze"

Ako koristis AD mlijeko, mozes s njim mijesati user posted image
Ako dojis, mozes li izmusti svoje, pa dati bebani... Ja mu nisam mijesala s mlijekom.. Nisam mu nikad dala ciste rizine pahuljice, uvijek sam dodavala u neku kasicu koju napravim...
Sad vec, kako je malo stariji, koristim kravlje mlijeko, pa to dodajem u kasice (uglavnom cokolino i sl)


< Poruku je uredio Emina* -- 25.3.2009 22:43:52 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu aldinbeban)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 22:41:26   
Okarica
IZVORNA PORUKA: aldinbeban


Imam pitanje u vezi rizinih pahuljica. Citam da mnoge od vas ih dodavaju u kasice da bi bile gusce ili da bi sve fino uvezale. Na kutiji pise da se prave sa mlijekom pa me interesuje da li ih i vi prvo napravite sa mlijekom pa dodate ili se mogu i onako dodavati? Koje mlijeko koristite?



Ja ih pravim sa adaptiranim (HIPP 2)

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu aldinbeban)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 22:43:11   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Emina*

Dobrodosla user posted image  user posted image  user posted image

Nema potrebe da mijesas sa mlijekom..  Ako npr, pravis kasicu od jabuke, naspes malo vodice u kojoj se kuhala jabuka, kasiku rizinih pahuljica, izmiksas jabuku, sve pomijesas, i gotov obrok....  user posted image   user posted image
Slicno i sa ostalim vocem i povrcem.. Ponekad kasica koju napravis cisto od nekog voca ili povrca bude malo rjedja, pa samo ubacis kasikicu, ili manje, rizinih pahuljica, cisto da se to onako "poveze"



Ovo mi fino zvuči! Moram to da probam!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 22:43:48   
teta berta
već upitah na tebi ishrana bebe, ali mi ne odgovoriste... daje li itko bebama sjemenke lana, jako su dobre za bebin mozak, piše u novinama"moja beba"!

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 22:45:30   
Emina*
Okarice, pokusaj, vidjet ces kako je fino..
Posebno kasika npr rizinih pahuljica sa jabukom i kruskom...
Dodas malo vode u kojoj se kuhala jabuka, i pahuljice user posted image   user posted image
Svidjet ce joj se, ako voli jabuku user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 22:49:47   
Okarica
Voli da jede jabuku. Ja sam ove pahuljice pravila sa HIPP-om i izgleda mi nekako pregusto. Ovo s jabukom mi baš zvuči fino i blago. To ću joj odmah sutra napraviti.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 23:03:20   
aldinbeban
Hvala, znaci mogu ih i onako dodati u kasicu. Fino mi zvuci ovo sa jabukom. Inace beban jos uvijek doji ali smo uveli i AD jednom dnevno. Pocela sam se osjecati kao njegova cucla, svakih pola sata sika. Po preporuci pedijatra uveli smo AD i hvala Bogu fino je prihvatio i flasicu.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 23:04:55   
mila81
Ja mozda i nisam za ovu temu, ali se nadam da cemi neko dati objasnjenje ili bilo kako pomoci. Imam sina, skoro 8. mjeseci, dojila ga do prije nekoliko, ali slucajno saznam da sam ponovo trudna i prekinem sa dojenjem, tako da imam problem nece nikako da prihvati flasicu, sa nicim u njoj. Mucimo se na svakave nacine ali uzalud. Pravo mi ga je zao, jede on svu drugu hranu, ali njemu sada treba mlijeko zbog zuba, kostiju. Sta jos da pokusam, nebili je prihvatiouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Pocetnica u dohrani!
25.3.2009 23:19:05   
Visnja RR
a da pije iz case? ili da mu dajes kasiku po kasiku... jeste da je zametli ali bolje i to nego nista...
vec je bilo tih problema sa prihvatanjem flasice...da li je adekvatna cuca tj ima li dovoljno rupica...ja uvjek preporucujem avent flasicu sa cucom preko 6 mjeseci...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.3.2009 10:08:28   
new mama
Drage moje trebam pompoc bebica mi je prekljuce jela hipp kasicu i pocela je da povracauser posted image user posted image user posted image user posted image nije tako strasno,ali uglavnom povrati posle svakog obroka po malo,dojim je i dajem joj caj od komoraca,juce se ujutro malo smirilo i ja joj popodne dala slani obrok,a ujutro vocni preskocili,slani sam joj ja pravila i opet mi pocela malo povracati,tako da neznam sta da radim da li da sacekam sa dohranom dok se skroz ne smiri da je samo dojim ili sta vi mislite.......hvala...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.3.2009 10:58:45   
Daja_sa
Mozda beba jednostavno izbacuje visak...
Koliko ti kolicinski pojede tog obroka na kasikicu?
Iz svog iskustva govorim jer se znalo desiti i mojoj bebari kad se prejede da izbaci visak...e sad to nije stalno nego s vremena na vrijeme.
Evo mozda se jave iskusnije  mamice pa ti kazu svoje misljenje.user posted image


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.3.2009 11:25:58   
new mama
Ma mislim da nije visak jer mi se nije to tako desavalo,bojim se da nije stara bila hapica ili da nije prehladila stomacic jer kad je pojela tu hapicu povratila je 4-5 puta za sat vremena

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.3.2009 11:43:59   
ziki
Moje misljenje je da sacekas sa dohranom malo dok se stomacic ne smiri. Meni nije nikad povracao ali sa znalo desit da ga zaboli stomacic ili da ima zatvor, odmah bi mu prekinula dohranu i samo dojila.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.3.2009 11:54:54   
new mama
Pa i ja sam to mislila samo cu joj davati da doji i malo caja dok se ne smiri jer tada manje povraca,hvala na savjetimauser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.3.2009 12:55:13   
Skvo RR
Ja imam jednu dilemu..Uma mi je  prije dvije sedmice izbacila nocni obrok...onaj oko 00:00...Tako da smo ostali na tri flasice AD, jedan slani i jedan slatki obrok.. Kako je pila 180 ml mlijeka..meni se ucinilo da joj je to malo AD mlijeka dnevno, pa sam joj sada ponudila 210 ml i ona je prihvatila...e sad moje pitanje je da li je malo 3 flasice dnevno?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.3.2009 15:48:09   
Daja_sa
Draga Skvo...
Mislim da nemas razloga za brigu..ako je sama izbacila nocni obrok znaci da nije gladnauser posted image
Ona dobija slatki i slani obrok...i mislim da je to sasvim dovoljno za nju...Ako pije 210 ml jos i bolje...3 obroka je 630 ml u toku dana...
Moja Sara je ujutro i uvece pila 180ml i u toku dana  2x150ml znaci 660ml u toku 24h... plus slani i slatki obrok
Ocit primjer da nisu sve bebe iste...bitno je da lijepo napreduju i da su zdrave...
E da...mi smo juce napunili 6 mjeseci i od jutros smo na Aptamilu 2...i prema njihovim tablicama trebala bi da ima 4x120 ml u toku dana...
Jutros je pojela flasicu i u plac...malo joj  120ml user posted image user posted image user posted image ...te ja brzo jos napravim 30 ml pojela i smirila seuser posted image
Maloprije je pojela 120ml i vidim da je OK...ali je prije toga imala slani obrok...
Znaci sad smo ujutro i vece 150ml...a u toku dana 2x120ml...pa vidjecu do kad ce tako funkcioniratiuser posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.3.2009 16:21:57   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: skvo

Ja imam jednu dilemu..Uma mi je  prije dvije sedmice izbacila nocni obrok...onaj oko 00:00...Tako da smo ostali na tri flasice AD, jedan slani i jedan slatki obrok.. Kako je pila 180 ml mlijeka..meni se ucinilo da joj je to malo AD mlijeka dnevno, pa sam joj sada ponudila 210 ml i ona je prihvatila...e sad moje pitanje je da li je malo 3 flasice dnevno?


na kutiji AD pise koliko beba treba da popije... ti to saberi pa vidi koliko tvoja beba pije dnevno...
ja Asji (sad ce aBd 1 g) dajem 4 flasice : tri dnevne 150 - 120 -150 ml i jednu pred zoru 150 ml...
sve je to individulano...vazno je da sve skupa popije kolicinu koju treba a kolko ce to biti flasica odredi po njenim zeljama

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Pocetnica u dohrani!
30.3.2009 16:22:23   
Skvo RR
Pa onda je to ok....po kutiji one bi trebale piti 4x210ml...

Onda cu ja imati problemcic sa uvodjenjem aptamil 2.....mislim oko kolicine...njoj ce to doziranje biti pravo malo...user posted image
I ja sam mislila da joj uvedem 2 za par dana....nadam se da se od njega bolje kaki...user posted image ..ovako mi Uma ima  stolicu svaki 2-3 dan...user posted image

Ljubnite princeze.... 

< Poruku je uredio skvo -- 30.3.2009 16:23:56 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *