|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaza/cerclage
6.2.2012 17:19:06   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: nutellica

Tema je malo zastarjela, ali nadam se da ce se ipak neka zenica javiti!
U 12-oj sam sedmici trudnoce,i upravo mi je doktorica rekla na pregledu da imam skracen grlic,duzina je 23mm,i predlozena mi je serkklaza za otprilike 2 sedmice!
Doktorica takodjer kaze da to nije nista strasno,da je cisto preventivno jer sam imala spontani pobacaj u 21-oj nedjelji!
Mene zanimaju vasa iskustva,ima li kakvih komplikacija poslije?


Ukoliko je procjena dr. da moraš raditi serklaš, nemoj bježati od istog.
Ja sam ga radila, i jedino što mi je određeno, jeste obavezno  mirovanje - što uopšte mi nije teško palo :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Serklaza/cerclage
6.2.2012 17:20:33   
nutellica
hvala velika dida na brzom odgovoru, mozda je malo glupo pitanje ali da li postoje komplikacije za narednu trudnocu?
Ne osteti se grlic,ili nesto tako slicno...

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Serklaza/cerclage
6.2.2012 17:25:16   
Dida79

IZVORNA PORUKA: nutellica

hvala velika dida na brzom odgovoru, mozda je malo glupo pitanje ali da li postoje komplikacije za narednu trudnocu?
Ne osteti se grlic,ili nesto tako slicno...


Ma kakvi nista od toga meni je 2002 god radjen konus pa mi je zbog toga bio skracen grlic i opet 2007 radjen serklaz..Slobodno je ti uradi ako ti dr savjetuje bices sigurnija

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Serklaza/cerclage
6.2.2012 17:28:20   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: nutellica

Tema je malo zastarjela, ali nadam se da ce se ipak neka zenica javiti!
U 12-oj sam sedmici trudnoce,i upravo mi je doktorica rekla na pregledu da imam skracen grlic,duzina je 23mm,i predlozena mi je serkklaza za otprilike 2 sedmice!
Doktorica takodjer kaze da to nije nista strasno,da je cisto preventivno jer sam imala spontani pobacaj u 21-oj nedjelji!
Mene zanimaju vasa iskustva,ima li kakvih komplikacija poslije?


Ukoliko je procjena dr. da moraš raditi serklaš, nemoj bježati od istog.
Ja sam ga radila, i jedino što mi je određeno, jeste obavezno  mirovanje - što uopšte mi nije teško palo :)



Meni je mirovanje najgore bilo user posted image
Cak me ni apaurin od 2 mg cetiri puta dnevno nije mogao nistauser posted image
Ali sad kad je sve proslo hb najbolje sama sebe krivim zbog poroda u sedmom mjesecu.Mozda da sam vise mirovala ne bi bilo tako kako jesteuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Serklaza/cerclage
6.2.2012 17:30:02   
nutellica
hvala velika na odgovrimauser posted image
svakako cu uraditi,nisam se dvoumila nijednog trenutka kada je doktorica predlozila, a sada mi je puno lakse kad cujem vasa iskustva!nadam se da ce i kod mene aBd sve proci u najboljem redu!
Ja mirujem svakako od samog pocetka,na dabrostonu,a koristim i utrogestan!Matrenica je bila kontraktibilna,ali danas na pregledu dok rece da je hB sad sve uredu, nema kontrakcija!
Jos jednom,hvala vam velika, i topli pozdraviuser posted image

< Poruku je uredio nutellica -- 6.2.2012 17:33:12 >


_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Serklaza/cerclage
6.2.2012 17:31:50   
Dida79

IZVORNA PORUKA: nutellica

hvala velika na odgovrimauser posted image
svakako cu uraditi,nisam se dvoumila nijednog trenutka kada je doktorica predlozila, a sada mi je puno lakse kad cujem vasa iskustva!nadam se da ce i kod mene aBd sve proci u najboljem redu!
Jos jednom,hvala vam velika, i topli pozdraviuser posted image


Nema na cemu i sretno.



(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Serklaza/cerclage
12.3.2012 15:54:42   
mina84
Pozdrav, u 23 sam sedmici i sad treba da radim cerklaz kod dr Lejle Imsirij. Koliko se ostaje u bolnici nakon zahvata,posto su meni rekli da trebam leci dan ranije prije zahvata?

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Serklaza/cerclage
12.3.2012 22:22:16   
Blue rose RR
Ja sam legla dan prije serklaža, jer se moraju uradit kompletni nalazi (zbog anestezije) i izlazi se dan nakon urađene serklaže.

Nije strašno, nema boli, i sretno.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mina84)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Serklaza/cerclage
12.3.2012 22:24:51   
mina84
hvala na odgovoru :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Serklaza/cerclage
14.3.2012 10:32:08   
nutellica
Dobro juutro!
meni je serklaza uradjena prekjuce na jezeru radio dr Stojkanovic..dobro se osjecam imam blage bolove poput menstrualnih!
Zahvat je jednostavan, i ja sam legla dan ranije u bolnicu!
Ono sto mene zanima, je li normalno da se poslije serklaze ima blagi smedjkasti iscjedak, ja ga imam od sinocuser posted image

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu mina84)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Serklaza/cerclage
16.3.2012 15:33:54   
mina84
ja sam ceklaz radila juce,dr.Lela Imširij me radila,imala sam bolove par sati poslije zahvata i sad se super osjecam,bez bolova i isjcedaka,a o tome bi se trebala savjetovati sa svojim ljekarom...user posted image vjerovatno normalna pojava al se ipak posavjetuj user posted image

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Serklaza/cerclage
16.3.2012 15:36:44   
nutellica
Ei mina, nije se nimenipojavio odmah, hB vise ga nema, vec sam se cula sa dr i to je sasvim normalno da se pojavi je se grlic navlaci, kod svakoga je tkivo drugacije..uglavnom zasad je dobro!Koja si ti sedmica?

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu mina84)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Serklaza/cerclage
16.3.2012 15:45:55   
mina84
Ma sve su to normalne pojave u trudnoci samo mi imamo potrebu da svaki detaljcic,bolcic i tome sl znamo sta je user posted image u 23 smo nedjeljauser posted image

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Serklaza/cerclage
30.11.2012 13:11:33   
Apotekarka
I ja sam jedna od onih koja mora uraditi serklazu 20 sedmica sam trudnoce....Iduce sedmice to idem raditi(u ponedjeljak)Ono sto me plasi je sto mi je posteljica sprijeda,nisko do usca doktor kaze da bi tu moglo biti problemcica,mogu li sta bebiju naskoditi radi te posteljice....PVU 25 MM,VU Zjapi sta to znaci od soka sinoc ne pitak doktora,cerviks 3,5 mm,nema vidljivih kontrakcija,na mirovanju i ginipralu sam do ponedjeljka...Bas me strah nikad nisam narkoze primila...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu mina84)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Serklaza/cerclage
28.12.2012 13:20:18   
malena sharena
Da se javim sa svojim iskustvom, mozda nekom pomogne, na bh portalima se skoro nista ne moze naci o ovoj temi, za razliku od susjednih drzava.

Ovako, prva trudnoca mi je zavrsila spontanim pobacajem u 13. sedmici. Druga je bila rizicna radi skracenog grlica i kontrakcija i nakon terapije progesteronom i apaurinima uz sedam mjeseci strogog mirovanja rodila sam u 38. sedmici prirodnim putem. Nakon tri godine, druga trudnoca, opet kontrakcije, ovaj put uz jake bolove i opet skracen grlic, opet depo progesteron, dabroston i apaurini. U 16.sedmici grlic mi je potpuno nestao, srecom nisam se otvarala i dr. Zuhra Dizdarevic kod koje privatno vodim trudnocu me je uputila ne serklazu. Na Jezeru dr. L. Imsirija nakon UZV pregleda konstatuje da mi je grlic 40 mm i da po njenom misljenju njema potrebe za serklazom, ali me ipak salje na komisiju. Na komisiji me ginekoloski pregledao dr. Nikulin i samo odmahnuo rukom rekavsi, ovo se mora raditi. Nakon uradjenih nalaza dan prije serklaze dolazim u bolnicu, sam zahvat je radila dr. Lejla, u opstoj anesteziji, poslije me nista nije bolilo, pustena sam isti dan kuci. Nisu mi radili briseve niti CRP prije serklaze sto me je zacudilo, jer mi je bilo logicno da se to uradi, a poslije sam saznala da je to i jeste praksa recimo u HR, jer ako postoji neka upala ili infekcija onda se serklaza ne smije raditi dok se to ne sanira. Sad sam 21+1, i dalje sam na strogom mirovanju, terapija mi je ukinuta izuzev apaurina i nadam se najboljem. Svim trudnicama, sretno!

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 13:06:40   
roby
Evo da se i ja javim sa svojim iskustvom.Danas sam bila na redovnoj kontroli i 20.sedmica sam sad.Dr mi preporucuje da radim serklazu jer mi je trudnoca dosta nisko a i malo je ostecena poslje 2 spontana i jedne vanmaternicne trudnoce i OP konusa.Imam jednu curicu od 9 god. i ovo je bio zadnji pokusaj da imamo ja i MM jos jedno dijete.Dali neko imam iskustvo i preporuku kod kojeg dr.se to moze raditi jer ja imam dobra iskustva u vojnoj bolnici i nekako su mi dr.ljubazniji.I kako se prijaviti  i  to sve ostalo jer ja  vodim trudnocu kod privatnika.I jel mi potrebna kakva uputnica.laik sam u tim stvarima.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 15:03:41   
veeseelaa
može li mi neko reći jel dr na osnovu uz preko stomaka konstatuje da je potrebna serklaza il kako?
meni je dr rekao da mi je ušće maternice bilo skorz zatvoreno, isto je konstatovao na osnovu uz -a preko stomaka user posted image malo mi to nije jasno, zar za takvu tvrdnju nije potreban vaginalni uzuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu roby)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 15:05:02   
veeseelaa
i na osnovu čega se utvrdi jel trudnoća nisko?
kako, šta?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 15:13:45   
smajli80
Moja trudnoća sa sinom je bila nisko-bila je visokorizična.Ušće je bilo otvoreno od 19 ned 2cm.Ležala sam u bolnici na čuvanju iste nekoliko puta.
A to je utvrđeno vag.pregledom,mada se može i UZ ali opet vaginalnom sondom.

Stvarno ne znam kako je to uradio preko stomaka.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 15:33:16   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: roby

Evo da se i ja javim sa svojim iskustvom.Danas sam bila na redovnoj kontroli i 20.sedmica sam sad.Dr mi preporucuje da radim serklazu jer mi je trudnoca dosta nisko a i malo je ostecena poslje 2 spontana i jedne vanmaternicne trudnoce i OP konusa.Imam jednu curicu od 9 god. i ovo je bio zadnji pokusaj da imamo ja i MM jos jedno dijete.Dali neko imam iskustvo i preporuku kod kojeg dr.se to moze raditi jer ja imam dobra iskustva u vojnoj bolnici i nekako su mi dr.ljubazniji.I kako se prijaviti  i  to sve ostalo jer ja  vodim trudnocu kod privatnika.I jel mi potrebna kakva uputnica.laik sam u tim stvarima.


I ja vodim privatno trudnocu, moja doktorica mi je napisala nalaz na kojem preporucuje serklazu, s tim papirom sam otisla svom porodicnom ljekaru i on mi je dao uputnicu za bolnicu. Ja sam radila na Jezeru jer mi je moja dr. preporucila dr. L. Imsiriju da mi radi taj zahvat, jer je prema njenim rijecima strucna i pazljiva.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu roby)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 15:37:29   
treće
može preko stomaka, a onda vaginalnim pregledom potvrde je li skraćen ili ne,
treba li serklaža
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko reći jel dr na osnovu uz preko stomaka konstatuje da je potrebna serklaza il kako?
meni je dr rekao da mi je ušće maternice bilo skorz zatvoreno, isto je konstatovao na osnovu uz -a preko stomaka user posted image malo mi to nije jasno, zar za takvu tvrdnju nije potreban vaginalni uzuser posted image


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 15:39:26   
malena sharena
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko reći jel dr na osnovu uz preko stomaka konstatuje da je potrebna serklaza il kako?
meni je dr rekao da mi je ušće maternice bilo skorz zatvoreno, isto je konstatovao na osnovu uz -a preko stomaka user posted image malo mi to nije jasno, zar za takvu tvrdnju nije potreban vaginalni uzuser posted image


Moja doktorica je meni grlic uvijek mjerila ginekoloski, pregledom prstom. U 16. nedjeli mi je rekla da definitivno moram raditi serklazu jer je grlic potpuno nestao, mada je sreca sto se ne otvaram. Znaci, nije mi mjerila grlic ultrazvucno, dok je dr. Imsirija mjerila grlic putem vaginalne sonde i napisala da je dugacak 40mm (sto je normalna duzina) i da mi je unutrasnje usce zatvoreno, te da po njenom misljenju nema indikacije za serklazu. Opet me je na komisiji gledao Nikulin, takodje ginekoloski i potvrdio dijagnozu moje dr.


< Poruku je uredio malena sharena -- 3.1.2013 15:44:36 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 15:41:14   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: treće

može preko stomaka, a onda vaginalnim pregledom potvrde je li skraćen ili ne,
treba li serklaža
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

može li mi neko reći jel dr na osnovu uz preko stomaka konstatuje da je potrebna serklaza il kako?
meni je dr rekao da mi je ušće maternice bilo skorz zatvoreno, isto je konstatovao na osnovu uz -a preko stomaka user posted image malo mi to nije jasno, zar za takvu tvrdnju nije potreban vaginalni uzuser posted image




aha
pa da, oni putem uz stomaka utvrde dal ima nekih problema a uz vaginalno ih potvrde il ne
ipak ima dosta trudnica koje ne rade vaginalni uz tokom trudnoće nikako


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 15:42:51   
malena sharena
Kazu da je navodno mjerenje vaginalnom sondom preciznije, mada moje iskustvo mi govori da je ipak bolje mjeriti rucno, jer su mi dva doktora na osnovu takvog mjerenja dala istu i ispravnu dijagnozu. Ja sam imala jedan spontani, tri puta sam radila kiretazu, na porodu sam lose prosla sto se tice epiziotomije i vjerovatno je sve to uticalo na slabost grlica u ovoj trudnoci.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Serklaza/cerclage
3.1.2013 16:06:15   
veeseelaa
zar epi ima veze s tim?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *