|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  278 279 [280] 281 282   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.12.2010 22:56:50   
Nenci
Znaci da cekamo jos
ok, tako sam nesto i planirala ali reko da vidm kako ostali
hvala

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6976
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.12.2010 22:59:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nenci

Mene interesuje da li bebama , ovim vecim, dajete kakve grickalice tipa smoki, grisini, cokoladice, bananice ili sta vec
i kad se to pocinje davati
mi to jos ne dajemo nista sad ce mu 10 mjeseci
ja sam mu pravila domace stapice...to ti je ona smjesa koliko sira (travnicki ili vec neki u tom stilu) toliko i brasna...toliko i margarina (cini mi se...moram pogledati) pa to stoji 24 sata u frizideru...haj sutra ti dam recept...to ti je sigurno bolje nego ovo kupovno

(odgovor članu Nenci)
  Neposredna veza do poruke: 6977
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.12.2010 23:03:19   
amela2208
IZVORNA PORUKA: Nenci

Mene interesuje da li bebama , ovim vecim, dajete kakve grickalice tipa smoki, grisini, cokoladice, bananice ili sta vec
i kad se to pocinje davati
mi to jos ne dajemo nista sad ce mu 10 mjeseci

ja sam svojoj sve od navedenog do sad dala, naravno u skroz malım kolıcınama kolıko eto da proba...

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 6978
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.12.2010 23:06:40   
Mya_81 RR
Nenci, mi smo do godine jeli samo ponekad smoki i one male kinder čokolade.

A grisini je počela jesti tek s nekih 16 mj.  Mene nekako toga bilo strah da joj ne zapne.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 6979
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.12.2010 23:07:48   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Nenci

Mene interesuje da li bebama , ovim vecim, dajete kakve grickalice tipa smoki, grisini, cokoladice, bananice ili sta vec
i kad se to pocinje davati
mi to jos ne dajemo nista sad ce mu 10 mjeseci
ja sam mu pravila domace stapice...to ti je ona smjesa koliko sira (travnicki ili vec neki u tom stilu) toliko i brasna...toliko i margarina (cini mi se...moram pogledati) pa to stoji 24 sata u frizideru...haj sutra ti dam recept...to ti je sigurno bolje nego ovo kupovno



Hoćemoooooo recept obavezno user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6980
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.12.2010 23:08:49   
Nenci
dadada ne znam taj recept

super ako imas  user posted image

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 6981
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.12.2010 23:08:50   
sheri
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Nenci, mi smo do godine jeli samo ponekad smoki i one male kinder čokolade.

A grisini je počela jesti tek s nekih 16 mj.  Mene nekako toga bilo strah da joj ne zapne.


a onda mi je Nora krisom stavila u usta i od tada dijelimo sve, i pijemo iz iste caseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 6982
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.12.2010 0:33:23   
leona81
IZVORNA PORUKA: Nenci

Mene interesuje da li bebama , ovim vecim, dajete kakve grickalice tipa smoki, grisini, cokoladice, bananice ili sta vec
i kad se to pocinje davati
mi to jos ne dajemo nista sad ce mu 10 mjeseci


probala je samo kinder cokoladu i to malo, 2 puta sam joj dala nedavno i probala je dukatino...ostalo jos nisam dala, a sad ce nam 13 mj

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 6983
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.12.2010 19:43:18   
Anoniman
Evo vam recept...cekala sam mamu da mi potvrdiuser posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_12063/mpage_41/key_/tm.htm#788535

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 6984
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.12.2010 20:00:17   
selina

IZVORNA PORUKA: Nenci

Mene interesuje da li bebama , ovim vecim, dajete kakve grickalice tipa smoki, grisini, cokoladice, bananice ili sta vec
i kad se to pocinje davati
mi to jos ne dajemo nista sad ce mu 10 mjeseci


nenci mila ja mojoj melini dajem onaj smoki sto se zove pikant on nije od kikirikija nego kukuruzni flips pa nevidim tu nista da bi moglo nasoj djecici skoditi,melina ga vec jede naveliko ali naravno po malo......bananicu joj nedajem ali je joj jednom svekrva dala pa nisam htjela reagovati a milch schnitte joj dadnem svremena na vrjeme ali nista previse a prekucer smo probali i bjelance od jajeta i super je prihvatila sad jede i kajganu ma velika cura

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 6985
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.12.2010 20:23:31   
Nenci
dadada hvala za recept user posted image
selina ne znam koji je to smoki, moracu vidjeti

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 6986
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.12.2010 21:10:34   
škorpija
što kasnije date djetetu slatkiše i grickalice to bolje, najbolje ništa ne davati prije prvgo godien, što će im to,
poslije kad se navuku na tu hranu, (a to će se desiti prije ili kasnije), biće problem u usta im ugurati nešto što je zdravo

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 6987
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.12.2010 12:18:24   
mama13
mi ujtru kad ustanemo napravim cokolino  oko podne jednu kasicu vocnu hipovu ili bananu izgnjecimo poslije podne supicu domacu i navece hapuuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6988
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.12.2010 12:22:29   
mama13
mojoj je 11 mijesec ja sam pocela smoki i grickalice davati kad je imala 9,5 mijeseci cokoladu kinder jednom sedmicno po jednu tablu malu i nemamo problema!user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 6989
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.12.2010 21:43:31   
Nenci
Da vas pitam.
Jedemo zumance kuhano, mladi sir, abc sir
Interesuje me mogu li mu isprziti zumance na ulju ili margarinu i dodati sira u to, ono da bude kao kajgana samo bez bjelanceta?

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu mama13)
Neposredna veza do poruke: 6990
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.12.2010 22:34:00   
Neca xxx
Helloo, Nenci! user posted image
Mozes slobodno V. napraviti polu-kajganu. Ja fino odvojim zumance i pomjesam sa kasikicom pavlake, da dobijem malo na masi i to fino, dobro proprzim na malo putera. Samo pazi da fino ispeces zumance, da ne ostane "zivo" zbog bakterija. Kada je peceno, dodam jos malo pavlake i to jede sa hljebom.
Prijatno! user posted image

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 6991
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 8:58:45   
chuci
ja sam svojoj pravila takvu kajganu. istopim veliku kašiku pavlake (bez dodavanja putera ili ulja) i onda u to bacim samo žumance i ''ispržim'' ga na toj pavlaci.
ja sam to radila kad je već probala bjelance u malim količinama u drugoj hrani (npr domaće kilfe koje su napravljene tako da je u tijesto stavljeno jedno jaje i sl), jer nikada ne možeš potpuno odvojiti bjelance kad na živo razdvajaš jaje. uvijek ostane i bjelanceta u tragovima.
ali eto ja sam to svojoj davala sa nekih 10-11 mjeseci

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 6992
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 9:29:36   
bebacha
ako je beba drzala kiflu u ruci i glođala jel to znaci da je probala glutenuser posted image user posted image user posted image joj pitanja,nisam sigurna dali je progutouser posted image al je duze vrijeme je drzo u ustima.

kakav je to kukuruzni grizuser posted image user posted image user posted image jel to palenta
od kad ona ide


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6993
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 10:55:32   
chuci
bebacha dobro ti je pitanje.
mislim da se računa da je probao gluten, jer je sigurno čestice brašna sa kifle pojeo, ako ne i komadić kifle same

ne znam jel ima neki poseban kukuruzni griz. ja sam svojoj davala palentu (alnaturinu iz DM-a) pravljenu na vodi, sa malo maslinovog ulja. to možeš od početka nadohrane davati.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 6994
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:08:42   
bebacha
hvala.sad cemo onda probat palentu s bananom.
a ovo kukuruzni griz sam vidjela u kalendaru dohrane al nekontam sta je touser posted image



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6995
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:12:41   
chuci
joj moja ko tek sad hoće pojesti pola banane s nečim ugnječeno, ili par zalogaja same
to je jedino što nije ljubitelj od svega što smo probali

a kako je jednostavno kad se negdje ide ponijeti bananu i ne misliti. ovako ja moram izmišljati šta da ponesem

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 6996
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:17:40   
teacher75
IZVORNA PORUKA: chuci

joj moja ko tek sad hoće pojesti pola banane s nečim ugnječeno, ili par zalogaja same
to je jedino što nije ljubitelj od svega što smo probali

a kako je jednostavno kad se negdje ide ponijeti bananu i ne misliti. ovako ja moram izmišljati šta da ponesem


ponesi mandarineuser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6997
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:19:25   
Anoniman
Pitanje za mame sa vise roditeljskog staza user posted image , kad ste poceli pasulj davati i kupus i na koji nacin ste ga spremali?

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 6998
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 11:24:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Pitanje za mame sa vise roditeljskog staza user posted image , kad ste poceli pasulj davati i kupus i na koji nacin ste ga spremali?

ja sam grah cini mi se dala sa 10 mj.-napravila isto ko nama samo bez zacina i izblendala, a kupus jos nisam ni dala jer ga mi ne volimo i ne pravimo nikaduser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6999
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.12.2010 10:30:46   
bebacha
momku se pravo svidjela palenta s bananomuser posted image user posted image sve je pojeo sto je mama napravila.
Jelena Ajla grah od 8-og mjesca


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 7000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  278 279 [280] 281 282   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  278 279 [280] 281 282   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *