|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  282 283 [284] 285 286   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2011 22:46:03   
aida.
Sutra hapimo korone(kako sam ja govorila kad sam bila mala) user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 7076
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.1.2011 16:16:46   
mamity
Pozdrav svim mamama, imam dosta pitanja. Beba 14. ovog mjeseca puni 9 mjeseci, nalazi pokazuju anemiju, th ferumlek. Teško je podnosio sirup, nije imao proliv, to su bile kašaste  ali česte stolice, preko 12 dnevno. prestala sam mu davati sirup. kada sam dr pitala za cveklu značajno me je pogledala ko da sam bogzna šta pitala, a vidim ovdje da mame daju kuhanu cveklu. Žumance, meso jede.
Da li bih mu smjela dati kuhanu cveklu. Imam đem od borovnica da li bih mu smjela skuhati puding ili griz na vodi sa borovnicama user posted image ???? da napomenem da je problem sa stolicom počeo prije 2 sedmice i da još ima dnevno po 5-6 puta. Prije je imao 2-3 puta dnevno stolicu.
Molim vas dajte mi savjet.
pozdravljam vas sve

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7077
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.1.2011 23:19:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamity

Pozdrav svim mamama, imam dosta pitanja. Beba 14. ovog mjeseca puni 9 mjeseci, nalazi pokazuju anemiju, th ferumlek. Teško je podnosio sirup, nije imao proliv, to su bile kašaste  ali česte stolice, preko 12 dnevno. prestala sam mu davati sirup. kada sam dr pitala za cveklu značajno me je pogledala ko da sam bogzna šta pitala, a vidim ovdje da mame daju kuhanu cveklu. Žumance, meso jede.
Da li bih mu smjela dati kuhanu cveklu. Imam đem od borovnica da li bih mu smjela skuhati puding ili griz na vodi sa borovnicama user posted image ???? da napomenem da je problem sa stolicom počeo prije 2 sedmice i da još ima dnevno po 5-6 puta. Prije je imao 2-3 puta dnevno stolicu.
Molim vas dajte mi savjet.
pozdravljam vas sve

c vitamin ti je najvazniji...dzaba sav unos zeljeza bez c vitamina...ja se nesto ne mogu sjetiti da li se tako rano smije davati sok od narandze...raspitaj se...daj mu jabuke dosta, blitvu ti smije, kelj...brokulu...prokulu...ja mislim da i cveklu...samo postepeno sve to uvodi




< Poruku je uredio dadada -- 3.1.2011 23:20:34 >

(odgovor članu mamity)
  Neposredna veza do poruke: 7078
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
3.1.2011 23:27:46   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamity

Pozdrav svim mamama, imam dosta pitanja. Beba 14. ovog mjeseca puni 9 mjeseci, nalazi pokazuju anemiju, th ferumlek. Teško je podnosio sirup, nije imao proliv, to su bile kašaste  ali česte stolice, preko 12 dnevno. prestala sam mu davati sirup. kada sam dr pitala za cveklu značajno me je pogledala ko da sam bogzna šta pitala, a vidim ovdje da mame daju kuhanu cveklu. Žumance, meso jede.
Da li bih mu smjela dati kuhanu cveklu. Imam đem od borovnica da li bih mu smjela skuhati puding ili griz na vodi sa borovnicama user posted image ???? da napomenem da je problem sa stolicom počeo prije 2 sedmice i da još ima dnevno po 5-6 puta. Prije je imao 2-3 puta dnevno stolicu.
Molim vas dajte mi savjet.
pozdravljam vas sve



Draga moja evo ima tema...neke mame sve siu ovo prošle već.
http://www.ringeraja.ba/forum/m_250482/mpage_1/key_/tm.htm
ima savjeta šta dati bebama u ovome slučaju da jedu...šta najbolje pomaže
ne birni, citruse ne smiješ davati prije godine ali svakako vodi računa o onosu C vitamina jer smao on će razgrađivati željezo kako treba koje se unosi hranom.
Smije se i cvekla i rmkva je dobra...
iznutrice mesa...jetrice pileće, džigerica teleća...sve je to dobro sa anemiju.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamity)
Neposredna veza do poruke: 7079
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.1.2011 8:29:20   
bebacha
ja ae s Ajlom nisam bas nesto drzala neki kalendara al sad sad nesto puno opreznije,umjesto da bude obratnouser posted image
pa savjetu pedijatrice probali smo zumance e sad od kad moze dzigerica,piletina,teletina,spinat.
moramo popravit zeljezo


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7080
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.1.2011 12:24:50   
mamity
Hvala vam drage moje. Znam za vitamin C i zaista svaki dan ima voćni obrok u kojem je neizostavna jabuka.
Ni ja se sa starijom kćerkom nisam držala kalendara, ali sam sada dosta opreznija i opet nešto naopako krene. Još jednom hvala vam svima i veliki pozdrav

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7081
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.1.2011 19:48:51   
aida.
Kada ste djeci dale da jedu kupusnjak...? Ja ga ne volim ali eto kontam kad bih ga mogla Erolu dat... Znam da je zdrav.. Ono kiseli kupus kad se kuha... user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu mamity)
Neposredna veza do poruke: 7082
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.1.2011 20:17:34   
koka i po
IZVORNA PORUKA: aida.

Kada ste djeci dale da jedu kupusnjak...? Ja ga ne volim ali eto kontam kad bih ga mogla Erolu dat... Znam da je zdrav.. Ono kiseli kupus kad se kuha... user posted image




ja bih ti savjetovala nemoj jos ...kupus je tezak za stomak i odraslima a kamoli bebiuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7083
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
4.1.2011 20:44:38   
aida.
hvala koko... zato sam i ja kontala bil... bolje da trazim savjet od iskusnijih user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 7084
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.1.2011 13:41:08   
bedelindja
Imam jedno pitanjce, skuhala sam svjeze povrce izmiksala i stavila u teglice od hape pa zaledila.Sta mislite dali je to ok da dajem bebi??
Kad sam to pravila nekako mi se cinilo kao super ideja a sad kad je doslo vrijeme da odledim nisam vise sigurna jel to ok user posted image

Napravila sam brokulu,rizu,i mrkvu u jednu teglicu a u drugu spinat,tikvicu i krompir.
Inace moja djevojcica jako voli ove domace hape od povrcauser posted image


_____________________________

Kad mislite da vam neko jede iz ruke .. prebrojte sve prste

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7085
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.1.2011 13:47:46   
Lady26
IZVORNA PORUKA: bedelindja

Imam jedno pitanjce, skuhala sam svjeze povrce izmiksala i stavila u teglice od hape pa zaledila.Sta mislite dali je to ok da dajem bebi??
Kad sam to pravila nekako mi se cinilo kao super ideja a sad kad je doslo vrijeme da odledim nisam vise sigurna jel to ok user posted image

Napravila sam brokulu,rizu,i mrkvu u jednu teglicu a u drugu spinat,tikvicu i krompir.
Inace moja djevojcica jako voli ove domace hape od povrcauser posted image



Draga zar je vec doslo do toga da M rucka povrce, masallah velika porasla, ljubi je puno...
Prvo to sto si pravila od krompira pa zaledila ne daji, krompir se cak ni ne pogrijava kad se ohladi a kamoli kad prenoci...
A ovo drugo mozes dati nije problem...


< Poruku je uredio Lady26 -- 5.1.2011 13:49:43 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bedelindja)
Neposredna veza do poruke: 7086
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.1.2011 13:53:09   
bedelindja
Draga Lady velika cura je ovo.Da je samo vidis kako puca kasice mmm
Ej hvala ti na odgovoru user posted image
A bas mi je zao sto joj ovu sa krompirom nemogu al dobro je da znam za ubuduce



_____________________________

Kad mislite da vam neko jede iz ruke .. prebrojte sve prste

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 7087
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.1.2011 13:57:12   
Dzenana_G
Opet ja sa zumancetom user posted image
U ponedjeljak smo jeli 1/4  zumanceta, jel i to treba da jede tri dana prije povecanja kolicine

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu bedelindja)
Neposredna veza do poruke: 7088
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.1.2011 15:47:34   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Opet ja sa zumancetom user posted image
U ponedjeljak smo jeli 1/4  zumanceta, jel i to treba da jede tri dana prije povecanja kolicine


Jaje se preporucuje svega 3x u toku sedmice da se jede, znaci moze 3 dana pa odmor i sljedece sedmice veca kolicina i sve tako, good luck user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 7089
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
5.1.2011 15:52:57   
Dzenana_G
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Opet ja sa zumancetom user posted image
U ponedjeljak smo jeli 1/4  zumanceta, jel i to treba da jede tri dana prije povecanja kolicine


Jaje se preporucuje svega 3x u toku sedmice da se jede, znaci moze 3 dana pa odmor i sljedece sedmice veca kolicina i sve tako, good luck user posted image


Hvala :)

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 7090
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2011 14:02:08   
Anoniman
Zanima me kad ste poceli suvo govedje meso davati djeci. Posto je maloprije moja cura zgrabila dva komada i pojela u cugu i vidim odusevila se place i trazi jos.

(odgovor članu Dzenana_G)
  Neposredna veza do poruke: 7091
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2011 14:04:24   
koka i po
joj jelena ja mislim da je jos rano...
moj djecak ce u martu imati dvije godine i nisam mu nista dala od suhom.proizvoda izuzev hrenovki..
smatram da je takva hrana nezdrava ali eto svako ima svoj nacin na koji hrani dijete pa ne bih da se petljam u tvoje odluke.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7092
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2011 14:08:06   
Lady26
Ja isto Lani jos nisam dala nista od toga, mislim da je preslano nama a kamoli djeci...Ja ne bih ipak dala vise

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 7093
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2011 14:25:50   
Anoniman
Ma ne planiram ni ja njoj da dajem, ona sjedila u hranilici, i dok sam ja otisla do toaleta vratila se nema mesa na stolu a ona zvace li zvace, pa reko nadam se da nece biti neke reakcije, zato pitam kad ste poceli.

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 7094
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
6.1.2011 14:29:14   
Lady26
Ne bi trebalo nista da joj bude... Ne vjerujem, moze samo traziti vise tecnosti da pije user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7095
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.1.2011 13:39:42   
idacha
caos, zenice... iako je tema ishrana, ja imam pitanje vezano za tecnost, mada je sve to-to.. kada ste prestale davati bebama-djeci prokuhanu vodu?.. ja imam problem, moj guzi nece da pije samu vodu ali bas nikako.. nema sta nisam pokusavala i kako nisam varala, ali nece pa nece.. cak, u toku noci, kada se probudi zedan, onako jos u snu, ja mu dajem vode, a on cim osjeti da je sama voda u histeriju i plac.. nece ni caja, nikakvog... hoce sokice, naravno.. i to bi mogao litrama.. kako nece nista sem njih, ja mu sipnem malko sokica, cca 10-20 ml, a ostatak vode, i to popije.., ali, ne bih da mu dajem toliko sokica, pa sam kontala mozda da pokusam sa onom janom junior.. sta vi mislite? ruku na srce, prokuhana voda zaista ima cudn i ukus i miris... mada, kontala sam da je jos on malo da bi znao, ali Bogami zna...



_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 7096
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.1.2011 13:50:36   
Anoniman
sa 6 mjeseci sam otprilike uvela janu...i to normalnu...ta junior ti je samo malo pakovanje...nema nikakve tu razlike

(odgovor članu idacha)
  Neposredna veza do poruke: 7097
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.1.2011 13:53:45   
idacha
dadada, veliko hvaaaaaaaaala .... bas sam bila u dilemi... i ja cu odmah danas pokusati... nadam se da ce prihvatiti.. kod nas u Tuzli je voda zaista katastrofalna... i kada je prokuham, ostane mi talog kamenca, pa je moram cijediti... bas uzas... 

_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7098
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.1.2011 14:00:27   
kleoopatra
JA imam bebu od 11 mjeseci masala ja njoj sve dajem da jede i da proba i hvala Bogu nista se nije desilo niti alergija niti sta
nerviraju me oni koji kazu nakon 5 mjeseci to-nakon 6 to ma daj kako su priej djeca jela...mislim svako svoej ima


_____________________________

22.02.2010. Sara

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 7099
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.1.2011 18:50:54   
aida.

IZVORNA PORUKA: idacha

caos, zenice... iako je tema ishrana, ja imam pitanje vezano za tecnost, mada je sve to-to.. kada ste prestale davati bebama-djeci prokuhanu vodu?.. ja imam problem, moj guzi nece da pije samu vodu ali bas nikako.. nema sta nisam pokusavala i kako nisam varala, ali nece pa nece.. cak, u toku noci, kada se probudi zedan, onako jos u snu, ja mu dajem vode, a on cim osjeti da je sama voda u histeriju i plac.. nece ni caja, nikakvog... hoce sokice, naravno.. i to bi mogao litrama.. kako nece nista sem njih, ja mu sipnem malko sokica, cca 10-20 ml, a ostatak vode, i to popije.., ali, ne bih da mu dajem toliko sokica, pa sam kontala mozda da pokusam sa onom janom junior.. sta vi mislite? ruku na srce, prokuhana voda zaista ima cudn i ukus i miris... mada, kontala sam da je jos on malo da bi znao, ali Bogami zna...



I moj Erol nece vode... jedva koju kasikicu da uzme... bas napravi facu ko da mu se gadi... i ja sam se pitala za janu... al srecom hoce caja bilo kojeg tako da mu praktikujem vise caja nego sokica...


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 7100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  282 283 [284] 285 286   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  282 283 [284] 285 286   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *