|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  281 282 [283] 284 285   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 21:36:55   
bebacha
slazem se za datum,trudnice:)

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7051
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 17:08:35   
Dzenana_G
Kad se moze uvesti zumance u ishranu i maline, kupine i borovnice?

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7052
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 17:19:11   
Anoniman
koliko se ja sjecam, zumanjce ide od 8 mj. i to prvo cetvrtina...pa postepeno povecavas...i to tvrdo kuhano...bjelance ide oko 11 mj. ..vazno je da ti proba jaje prije mrp vakcine

a bobicasto voce se po hippu daje vec s 6 cini mi se...na onim teglama pise...ja sam negdje s 11

(odgovor članu Dzenana_G)
  Neposredna veza do poruke: 7053
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 18:03:16   
Anoniman
Ja sam zumance uvela sa sest i po, a borovnice oko pet i po-sest, samo borovnice mogu dovesti do zatvora, tako ako je tvrda stolica bebi kombinuj sa necim sto se lakse probavljuje, a malinu, jagodu nismo jos, sem onog vocnog hipp-ovog caja sumsko voce.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7054
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 19:52:06   
aida.

IZVORNA PORUKA: bebacha

proizvodac nebitno,mislim nemora neki special,koji koristis i vama,masnoca najveca,kao i mlijeko

Ja njemu dajem (koji i mi koristimo) MIG-ov onaj, najbolji mi je... A onako sam htjela da vidim koji inace dajete user posted image koju masnocu... user posted image Hvala na odgovorima user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7055
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 20:00:12   
aida.
Eh imam jos jedno pitanje... user posted image
Erol ima 9 i po mjeseci... Jeo je zumance, otkad vec... Bjelance je probo tako sto je npr.jeo kiflice u kojima ima jaja... Dal' bi mu smjela napraviti cijelo jaje i dat?

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7056
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 20:01:35   
bebacha
ako je alergican ispoljilo bi se i nakon kiflice.mozes mu dati zumance i pola bjelanceta pa onda drugi put cjelo jaje

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7057
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 20:03:55   
aida.
Hvala user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7058
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 20:06:58   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: aida.


IZVORNA PORUKA: bebacha

proizvodac nebitno,mislim nemora neki special,koji koristis i vama,masnoca najveca,kao i mlijeko

Ja njemu dajem (koji i mi koristimo) MIG-ov onaj, najbolji mi je... A onako sam htjela da vidim koji inace dajete user posted image koju masnocu... user posted image Hvala na odgovorima user posted image


uvjek uzimaj najvecu masnocu za bebu...namanje 3.2

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7059
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 20:40:21   
sherpa
Veliki pozdrav svima,
SRETNU NOVU GODINU vam zelim i bezbroj prekrasnih zelja.
 
Moj maleni vec nepunih mjesec dana klopa 1 vocni obrok/zitarice (6 i 1/2 mjeseci nam je) - vodim se prema tablici dohrane koju sam nasla na coolinarika, pa me interesuje imate li kakav savjet kako mu pripremiti sljive (suhe sam nasla u Konzumu, i odlicne su, user posted image )?
Do sada je od voca probao jabuku, krusku, bananu i (kajsiju kao sokic). Sve shopa bez problema,user posted image .
 
 

_____________________________

"Ništa mi neće ovaj dan pokvarit'''''''''''''''', nikakvi crnjaci ni ružne stvari..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7060
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 21:00:22   
Dzenana_G
Pozdrav Sherpa... sretna nova godina i tebi...

Ja svojoj bebi nisam nikada davala sljive. ok je bilo svijeyih nije jos pocela da jede gustu hranu, a nesto se suhih nisam sjetila. Vidis mogla bih i njih uzeti.
Pretpostavljam da mogu da se skuhaju i ispasiraju sa nekim drugim vocem koje ces dati, ali da ih predhodno namocis. Znam da je kompot od sljiva dobar za regulsanje stolice, pa i to mozes iskoristiti...


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu sherpa)
Neposredna veza do poruke: 7061
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 21:04:08   
sherpa
Draga Dzenana,
hvala na sugestiji. user posted image

_____________________________

"Ništa mi neće ovaj dan pokvarit'''''''''''''''', nikakvi crnjaci ni ružne stvari..."

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 7062
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 21:04:13   
Anoniman
Ja svo suvo voce dajem tako sto ga prvo u par toplih voda dobro operem, pa onda npr sljive vece prije kuhanja potopim i ostavim da odstoje preko noci, opet ih operem ujutru i kuvam kao klasicni kompot, nekad dodam proso ili rizu pred kraj kuvanja pa zajedno skuvam, a nekad same, pa posle blendanja dodam neke instant zitarice ili plazma keks. Moj je savjet posto prvi put dajes da ih posle kuvanja ogulis, da za prvi put ne bude jaka kozica ona, a vec posle par puta davanja mozes i cijele izblendane.

(odgovor članu sherpa)
  Neposredna veza do poruke: 7063
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 21:04:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sherpa

Veliki pozdrav svima,
SRETNU NOVU GODINU vam zelim i bezbroj prekrasnih zelja.
 
Moj maleni vec nepunih mjesec dana klopa 1 vocni obrok/zitarice (6 i 1/2 mjeseci nam je) - vodim se prema tablici dohrane koju sam nasla na coolinarika, pa me interesuje imate li kakav savjet kako mu pripremiti sljive (suhe sam nasla u Konzumu, i odlicne su, user posted image )?
Do sada je od voca probao jabuku, krusku, bananu i (kajsiju kao sokic). Sve shopa bez problema,user posted image .
 
 
napravi mu kompot od sljiva...mozes staviti i jednu jabuku...one ce dovoljno omeksati da ih poslije pasiras zajedno s jabukom i sokom...a mozes i samo sok dati

(odgovor članu sherpa)
  Neposredna veza do poruke: 7064
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 21:25:11   
sherpa
Hvala mnogo na savjetima ... idem oprati sljive,user posted image .
Je li mogu ocekivati promjene sa "stolicom"?

_____________________________

"Ništa mi neće ovaj dan pokvarit'''''''''''''''', nikakvi crnjaci ni ružne stvari..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7065
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 21:36:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sherpa

Hvala mnogo na savjetima ... idem oprati sljive,user posted image .
Je li mogu ocekivati promjene sa "stolicom"?
mozes ocekivat da ocepiuser posted image ...i najvjerovatnije ce biti tamna...onako...na crno

(odgovor članu sherpa)
  Neposredna veza do poruke: 7066
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.1.2011 21:38:07   
aida.
sherpa mom Erolu kada je tvrda stolica dala bih mu sok od kompota ili skuhala suhe sljive i izmiksala blenderom, nekad dodam i jabuku a nekada same, i uvijek bi ga protjeralo. Mi smo se bas mucili sa stolicom i probali se zivo, ali na kraju samo bi sljiva pomogla user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu sherpa)
Neposredna veza do poruke: 7067
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2011 21:03:43   
graškograd
pozz svima,imam nekoliko pitanja pa ću ih numerisati a molila bih sve mame koje imaju vremena da mi odgovore!
1.na koji nain se moe pripremiti cvekla,osim u obliku sokia?
2.imamo 9 mj i nedavno smo probali jogurt (obini megle) poslije toga maleni je bljuckao. da li to znaii da je alergian na laktozu poto vidim da je ima u sastavu?
3.koji dio teletine mu smijem dati,do sada smo probali samo teleu koljenicu?
4.smije li se mijeati meso(teletina i piletina)
5.dajte mi ideja za doruak :)))

< Poruku je uredio graškograd -- 2.1.2011 21:06:50 >

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7068
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2011 21:53:19   
Anoniman
joj ja svasta ispisah i error user posted image , evo opet ukratko...

1.ja je cijelu, neoguljeno, samo opranu skuvam i kad je skuvana ogulim i svaki dan po malo dodajem u voćni obrok.
2.i moja Ana je znala bljuckati, a nije alergicna
3.koljenicu joj nisam davala nikako, jer koliko znam srž iz nje je toksicna i ne preporucuje se ni odraslima. Mi smo prvo probali telecu sniclu, znaci krtinu.
4. ja nisam mjesala nikad, ali trebalo bi da moze ako je prvobitno dijete prihvatilo i jedno i drugo meso
5. Sto se tice dorucka ima na ovoj temi dosta smo pisali, pa ako ti nije lijeno prelistaj... evo nekoliko predloga...pura koju mozes kombinovati sa jogurtom, pavlakom, sirom ili sa voćem, griz, ja dajem i one hipp i milupa mlijecne kasice, lino proizvode, onda mi jedemo sir, neslani kasjmak, jogurt, sa hljebom i u kombinaciji sa zumancem, onda voće sa keksom ili instant zitaricama, takodje kompot od suvog voća kuvan sa prosom ili rizom ili dodati keks, onda makarone sa sirom, takodje ja stavim jogurt, musli i voće u blender izblendam i dok se jogurt ugrije na sobnu temperaturu musli omeksa i to cura obozava itd...

< Poruku je uredio jelenaT -- 2.1.2011 21:55:30 >

(odgovor članu graškograd)
  Neposredna veza do poruke: 7069
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2011 22:10:22   
aida.
IZVORNA PORUKA: jelenaT

joj ja svasta ispisah i error user posted image , evo opet ukratko...

1.ja je cijelu, neoguljeno, samo opranu skuvam i kad je skuvana ogulim i svaki dan po malo dodajem u voćni obrok.
2.i moja Ana je znala bljuckati, a nije alergicna
3.koljenicu joj nisam davala nikako, jer koliko znam srž iz nje je toksicna i ne preporucuje se ni odraslima. Mi smo prvo probali telecu sniclu, znaci krtinu.
4. ja nisam mjesala nikad, ali trebalo bi da moze ako je prvobitno dijete prihvatilo i jedno i drugo meso
5. Sto se tice dorucka ima na ovoj temi dosta smo pisali, pa ako ti nije lijeno prelistaj... evo nekoliko predloga...pura koju mozes kombinovati sa jogurtom, pavlakom, sirom ili sa voćem, griz, ja dajem i one hipp i milupa mlijecne kasice, lino proizvode, onda mi jedemo sir, neslani kasjmak, jogurt, sa hljebom i u kombinaciji sa zumancem, onda voće sa keksom ili instant zitaricama, takodje kompot od suvog voća kuvan sa prosom ili rizom ili dodati keks, onda makarone sa sirom, takodje ja stavim jogurt, musli i voće u blender izblendam i dok se jogurt ugrije na sobnu temperaturu musli omeksa i to cura obozava itd...

jelena kako dajes makarone? jel ih ispasiras?? ja jos Erolu nisam pravila makarone a on je samo mjesec dana mladji od tvoje secerlame user posted image


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7070
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2011 22:20:31   
Anoniman
Ja ih skuvam pa dodam pavlake, sira, jogurta i blendam ali ne skroz, jer ako se skroz izblendaju dobije se ona skroz ljepljiva smjesa, ostane i krupnijih komadica, ali moja cura to bez problema jede. skoro sam joj tarhanu (mislim da se tako zove samo skuvala i dodala pavlake i tako joj dala bez blendanja jer ona je sitna.

(odgovor članu aida.)
  Neposredna veza do poruke: 7071
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2011 22:23:12   
aida.
ja sam Erolu blendirala skroz samo onda kad je tek pocinjao sa dohranom sad bez problema sa svoja dva zubica sazvace prave zalogajcice user posted image
i ja napravim njemu supu sa zvjezdicama i bez ikakvih problema pojede...
Ili danas sam mu pravila spinat, nikako ga ne blendiram samo ga sitno isjeckam...
Hvala na odgovoru user posted image ljubim vas..


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7072
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2011 22:28:03   
Anoniman
ne blendam ni ja vecinu, ali makarone blendam, jer su veliki ili mozes da ih viljuskom probas izgnjeciti :)

(odgovor članu aida.)
  Neposredna veza do poruke: 7073
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2011 22:30:06   
aida.
Ma uradit cu ko i ti, samo ih malo izblendat...user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7074
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.1.2011 22:32:08   
amela2208
aida ı ja dajem ponekad makarone curıcı mı, alı ıh ne blendam vec ıh ısjecem na pola pomıjesam sa pavlakom. Znas kako ıh volı

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  281 282 [283] 284 285   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  281 282 [283] 284 285   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *