|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  280 281 [282] 283 284   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.12.2010 12:49:11   
rose 87
jedno pitanje za mame malo starijih beba,one koje ne pasiraju hranu,kako bebi date meso da jedeuser posted image user posted image user posted image ,mi imamo manjak zeljeza pa mi je meso jako bitno a ostalo sve jede super neizblendano


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 7026
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.12.2010 12:53:31   
Anoniman
Ja ga dobrooo raskuvam i onda prstima izmrvim i onda na dasku i sitno isjeckam. Moja Anuska ga tako jede, ako ti ne bude user posted image htjela tako ti meso izblendaj a ostalo daj u komadicima.

(odgovor članu rose 87)
  Neposredna veza do poruke: 7027
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.12.2010 13:19:30   
chuci
ja svojoj nikada nisam blendala hranu. na početku je meso jela jako sitno isjeckano. okrenem ga uzduž linijica i sjeckam na debljinu 1-2 milimetra. sad ga sjeckam na nekih pola cm komadiće.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7028
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
18.12.2010 18:17:12   
rose 87
hvala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 7029
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
19.12.2010 22:07:34   
graškograd
pozz svima,zanima me kada bih bebi mogla dati mladi sir,jogurt,pavlaku? beba ima 8 mj i 20 dana. takoer me zanima od kada bih mogla dati perun u listu? ako neko ima vremena neka mi napie ta bi on jo mogao jesti u ovom periodu.hvala

< Poruku je uredio graškograd -- 19.12.2010 22:10:22 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7030
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
19.12.2010 22:22:01   
ivanam28
pozz graskograd..ja sam svom sinu sa 7 mj uvela i pavlaku i jogurt i mladi sir.u svaki rucak stavim pavlake i/ili mladog sira a jogurt mi je obavezan uz dorucak i rucak.obozava ga.supicu kad pravim stavim persun i kad pasiram i to stavim jako je zdrav.tako da,moje misljenje je da bi trebala dati nista mu ne moze naskoditi.ja sam od 7 mj zaista pocela svasta nesto davati i nisam bas nesto slusala sta pedijatri danas govore.vodio me instinkt i tako sam i postupala.ako ti treba jos neki savjet tu samuser posted image

_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu graškograd)
Neposredna veza do poruke: 7031
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
19.12.2010 22:27:54   
Anoniman
Slazem se sa Ivanom, mi smo i ranije uveli i jogurt i sir i pavlaku, a i persun. S tim da persun po malo uvodi, prvo mrvicu, takodje i celer jer npr moja prijateljica je u velikoj kolicini stavila par puta i svaki put je maleni dobio crvenilo po guzi.

(odgovor članu ivanam28)
  Neposredna veza do poruke: 7032
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.12.2010 11:25:03   
Ana R.
Potrebna mi je jedna informacija.. pocela sam sa uvodjenjem cvrste hrane.. pravila bih djetetu zitarice, pa me interesuje da li smijem kuvati moje mleko.. imam dovoljno mog mleka i uvijek mogu izmusti 150ml i radije bih zitarice pravila sa mojim mlekom nego sa kravljim ili AD.. ali nisam sigurna da li ga smijem kuvati??? 

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 7033
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.12.2010 11:27:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana R.

Potrebna mi je jedna informacija.. pocela sam sa uvodjenjem cvrste hrane.. pravila bih djetetu zitarice, pa me interesuje da li smijem kuvati moje mleko.. imam dovoljno mog mleka i uvijek mogu izmusti 150ml i radije bih zitarice pravila sa mojim mlekom nego sa kravljim ili AD.. ali nisam sigurna da li ga smijem kuvati??? 
a sto ces kuhati svoje mlijeko...mlijeko se kuha da bi se pasteriziralo...tvoje mlijeko je 100% "sterilno"...a zagrijat ga mozes...koliko ja znam

(odgovor članu Ana R.)
  Neposredna veza do poruke: 7034
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.12.2010 13:18:52   
Ana R.
ja npr. griz pravim tako sto prokuvam mlijeko i u njega dodam razmuceni griz sa malo mlijeka i onda pustim da pusti koji kljuc.. e sad me interesuje da li to mogu uraditi i sa mojim mlekom..
Hvala u svakom slucaju Dadada.. :)

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 7035
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.12.2010 13:22:39   
Anoniman
Ana a da kupis instant griz, ima u DM-u da kupis. Njega samo potopis u mlijeko.

(odgovor članu Ana R.)
  Neposredna veza do poruke: 7036
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.12.2010 13:38:46   
chuci
mislim da ne možeš pustiti da tvoje mlijeko baca ključ :D
mislim da se gube materije ako se prokuhava. možeš ga zagrijati u vrućoj vodi, ali mislim da to nije dovoljno vruće da se napravi griz.

ja sam svojoj griz i palentu pravila na vodi, a onda dodavala voće i povrće. možeš tako praviti. ili na rižinom mlijeku. imaš ga kupiti u dm, a ono je i prirodno slatkasto, pa bude baš fin griz. ja sam joj na početku kuhala na vodi, a tek kasnije na rižinom mlijeku. sad je velika i pravim joj sa običnim mlijekom.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7037
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.12.2010 15:03:32   
bebacha
znaci moze griz i na vodi.e to nisam znala.probat cemo.sutra cemo probat jogurt pa nekad kasnije i mlijeko

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 7038
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.12.2010 15:09:00   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Ana R.

ja npr. griz pravim tako sto prokuvam mlijeko i u njega dodam razmuceni griz sa malo mlijeka i onda pustim da pusti koji kljuc.. e sad me interesuje da li to mogu uraditi i sa mojim mlekom..
Hvala u svakom slucaju Dadada.. :)



Ana, to se radi ovako: na vodi skuhaš kukuruzni griz (za sami početak) tako da bude dosta gust. Onda to sve dovedeš u kašasti oblik dodajući svoje mlijeko, kad se griz ohladio na mlako.

Ako budeš kuhala svoje mlijeko, ubiješ u njemu sve zbog čega je ono dobro i jedinstveno. Majčino mlijeko se ne prokuhava! Ako imaš potrebu da ga zagriješ onda ga staviš u posudi u kojoj se nalazi, u drugu posudu sa toplom vodom, tzv, toplu kupku.

P.S. pšenični griz se nije preporučivao bebama na samom početku dohrane, zbog glutena. Međutim novija istraživanja i preporuke kažu da se isključivo dojenim bebama žitarice sa glutenom mogu uvoditi odmah. Ja bih išla srednjom linijom, jer i u kukuruznom grizu, koji nije izričito "gluten free" ima nešto glutena (zbog načina obrade).

Istu stvar možeš raditi sa rižom.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 21.12.2010 15:10:18 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Ana R.)
Neposredna veza do poruke: 7039
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 8:46:29   
bebacha
evo mene,ko pocetnicauser posted image user posted image user posted image
kupila sam onaj Milupin 7-corn i sad imam dilemu,s cim da ga napravimuser posted image user posted image user posted image luda zaboravila da dojim djeteuser posted image user posted image user posted image nemogu izdojit dovoljno za kasicu.mozes se pravit s vodom pa pomjesat s vocem.
jel se ovo smije davat ako beba ima zatvor ili cvrstu stolicu.3 dana mu nisam davala nista zbog toga al vidim  ja da je on gladan,moram mu nesto dat


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7040
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 10:24:35   
Dzenana_G
Mene zanima kada uvesti treci obrok bebi? Nejli ce 11.01.  8 punih mjeseci. do sada je jela ujutro voce sa zitaricama, keksom, grizom itd, a nvece povrce. Jeli to uredu? I kako rasporediti obroke kad ih ima 3? Kad sta davati?

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7041
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 10:30:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Mene zanima kada uvesti treci obrok bebi? Nejli ce 11.01.  8 punih mjeseci. do sada je jela ujutro voce sa zitaricama, keksom, grizom itd, a nvece povrce. Jeli to uredu? I kako rasporediti obroke kad ih ima 3? Kad sta davati?
mislim da ti je jos rano za treci obrok...ja sam ga uvela tek negdje s 11mj..uostalom, vidis sama je li ti dijete sito nakon flasice tj. dojenja ili trazi jos...ako trazi onda uvedi

(odgovor članu Dzenana_G)
  Neposredna veza do poruke: 7042
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 10:55:47   
Anoniman
Dženana dobro ti je dadada rekla, sve je to individualno, mi od set i po mjeseci imamo pet obroka, a ni jednu flasicu, jesu u pocetku bili mali kolicinski, ali smo ih imali, dijete gladno bilo, a nije htjela flasicu. Ti najbolje znas je li joj malo dva obroka i dojenje. a sto se tice rasporeda kad koji obrok pisala sam ja negdje, sad cu pokusati naci pa postovati na ovu temu, tako smo bar mi rasporedjivali obroke.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7043
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 11:00:01   
Anoniman
Predlog jelovnika za djecu od 6 do 12 mjeseci
Prvi obrok (posle budjenja) mlijecni(podoj ili adaptirano)
Drugi obrok - mliječni-kao prethodni. Kad dijete napuni 8mjeseci u ovom periodu treba dati mlijecno-zitnu kašu(pirinac, palenta, ovas, hljeb)u kombinaciji sa kiselo mlijecnim proizvodima(jogurt, kiselo mlijeko) ili mladim sirom.
Medjuobrok-  voćni sok od 60 do 120ml(po 10ml za svaki mjesec zivota)
Treći obrok-bebin rucak. Bareno povrće+meso(3-4puta nedjeljno) ili zumance tvrdo kuhano 2-3puta nedjeljno. Jednu kašičicu masnoće(ulje, kisela pavlaka ili puter) dodato u gotov obrok.
Posle rucka obavezno dijetetu ponuditi tecnost.
Četvrti obrok-bebina uzina-voćna kaša
U ovom periodu beba moze jesti svjeze i termicki obradjeno voće. U voćnu kašu se mogu dodati instant zitarice ili plazma keks, ali pritom treba voditi racuna o ukupnoj kolicini zitarica koej se daju bebi u toku dana.
Peti obrok - bebina vecera- mlijecni obrok
Žitno-mlijecna kaša(sa majcinim ili adaptiranim mlijekom). Izbor cerealija zavisi od uzrasta. Kada beba doji, nakon ovoga obroka(pred spavanje) dobije podoj



Po preporuci pedijatra - nutricioniste: Zivke Vlajkovic


S tim da smo mi ujutru jeli voce, a popodne sokić pili, i da smo mi dosta ranije poceli kao sto sam rekla jer je izbacila flasicu skroz.


< Poruku je uredio jelenaT -- 29.12.2010 11:03:34 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7044
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 14:24:13   
Dzenana_G
Ona je pocela da puze, mnogo se krece i jako je aktivna i jednostavno osjetim da joj fali jedan obrok oko 2-3 sata. U zadnje vrijeme u to vrijeme samo joj morala svaki put poslije podoja dati jos i flasicu sa mlijekom.
E sad neznam jeli bolje uvesti jos jedan obrok guste hrane ili nastvaiti sa tom flasicom?


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7045
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 14:29:13   
Anoniman
Ja bih joj tada dala povrće, kao rucak i uvela bih joj onda obrok. Jer smatram da je bolje obrok nego flasicu. Pogotovo sto diji. Mozda da joj das neke zitarice sa adaptiranim napravljene kao treci obrok ili ne znam jesi li pocela jogurt pa joj das jogurt.

(odgovor članu Dzenana_G)
  Neposredna veza do poruke: 7046
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 15:34:39   
Dzenana_G
Ja isto mislim da je bolje da joj uvedem jos jedan obrok.
Ovako ja bih se vodila ovim sto si ti napisala, da joj ujutro prvi obrok guste hrane bude mlijecno zitna kasa. Za rucak oko 2-3 bude povrce sa mesom i jajetom( usput kad se zumance uvodi u ishranu?) i onda navece vocni obrok.
Pocela sam jogurt davati...


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7047
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 18:20:25   
aida.
Koji vi jogurt dajete bebama? Koji postotak masnoce?

Ja ko padobranac user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 7048
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 21:33:36   
bebacha
proizvodac nebitno,mislim nemora neki special,koji koristis i vama,masnoca najveca,kao i mlijeko

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 7049
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
29.12.2010 21:34:35   
Anoniman
Meni je bitno da je sto svjeziji datum, a proizvodjac kao i nama user posted image

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 7050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  280 281 [282] 283 284   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  280 281 [282] 283 284   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *