|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  283 284 [285] 286 287   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.1.2011 18:59:14   
Anoniman
Ima da se kupi ona hipp i humana baby voda, sa minimalnim obogaćenjem sa mineralima, jer ove obicne nisu pogodne za djecu ispod sest mjeseci. ja sam ani kupovala ovu djeciju vodu do sest mjeseci poslesest mjeseci jedno mjesec-dva janu onu od pet litara, a posle toga cesmovacuuser posted image . Mi smo do unazad pet dana imali isto problem sa vodom, nije je htjela ni kapi, tako da sam ja isto tako samo malo soka stavim ostalo voda i dosta caja, ali kako je postala aktivnija pocela je i vodu, kad vidim da se zadise prvo joj vodu ponudim, ne popije puno, ali bolej ista nego nista.

(odgovor članu aida.)
  Neposredna veza do poruke: 7101
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.1.2011 19:45:17   
aida.
Ja sam negdje do 5 mjeseci mozda davala Humaninu vodu, pravila Humanu s njom doduse i ponekad mu davala, mada ni s njom nije bio odusevljen.. Od nekih ja mislim 5 mjeseci pocela sam prokuhavat mu ...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7102
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.1.2011 22:03:07   
terve
pozz drage moje dali mi moze neko poslati tablicu ishrane za bebe.beba doji i pocela sam sa kuhanom jabukom ali lakse je sa tablicom .kod pedijatra nestalo bice za sedmicu....ako moze bicu vam zahvalna.....ako je lakse moze na e-mail  muamera78@hotmail.com    hvala

_____________________________

Kada vam zivot podari limun ne zaboravite traziti secer....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7103
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.1.2011 10:02:25   
Mya_81 RR
Terve, evo ti link za temu Kalendar nadohrane. Tu imaš na prvoj stranici, u prvom postu napisano koja namirnica ide od kojeg mjeseca.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu terve)
Neposredna veza do poruke: 7104
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.1.2011 16:00:41   
terve
user posted image mislila sam na one fine tabelice koje se dobiju kod pedijatra,sa ponekim receptom i sl. ali svakako hvala Mya .Ovo sam na RR sve procitala,ali nikad dosta.user posted image

< Poruku je uredio terve -- 15.1.2011 16:09:41 >


_____________________________

Kada vam zivot podari limun ne zaboravite traziti secer....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 7105
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.1.2011 16:05:11   
terve
user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio terve -- 15.1.2011 16:07:34 >


_____________________________

Kada vam zivot podari limun ne zaboravite traziti secer....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 7106
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.1.2011 15:43:59   
Aiša
Kada mu smijem dodavati biljne začine u kašice (peršun, bosiljak, kopar npr) So i šećer naravno ne stavljam, ali u ovim tabelama nigdje se ne spominju začini?. Cimet sam stavila u kašicu od jabuke? za 6 dana punimo 7 mjeseci.

(odgovor članu terve)
Neposredna veza do poruke: 7107
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.1.2011 15:45:40   
bebacha
persun smijes vec sad a nisam sigurna za ostale zacine jer su prilicno jakog okusa.uglavnom ih uvodis kao i namirnice,jedan po jedan

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 7108
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.1.2011 15:47:02   
bebacha
http://www.yumama.com/dete/ishrana-dece/1321-Zaini-ishrani-dece.html  

evo pogledaj ovo


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7109
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.1.2011 16:02:49   
lejla_r
Ja sam nekad od sedmog mjeseca u pilecu supicu pocela stavljati mrkvu i kockice svjeze smrznutog korijena i lisca celera, u hapicu bih poslije samljela kockicu dvije celera. Znam da se neke bebe znaju osuti po guzi od toga, ali mi srecom nismo ni jednom. Prije par sedmica otkrila sam Kotany "Zeleno za juhu", smjesu susene mrkve, celera, persina i prase, mmm, kako aromaticno, kako imamo supu skoro svaki dan, kuham nam zajedno s tim susenim povrcem, pa poslije posolim ono sto odvojim za nas odrasle.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7110
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.1.2011 16:23:42   
bebacha
jel to samo povrcemimal u sastan na-glutaminat

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 7111
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.1.2011 18:11:58   
lejla_r
samo povrce, bez na-glutamata. i mi u kuci smo na "odvikavanju" s vegete:)

http://www.kotanyi.com/hr/Proizvodi/Proizvodi/Zeleno-za-juhu/%28filter%29/385


< Poruku je uredio lejla_r -- 20.1.2011 18:20:21 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7112
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.1.2011 9:11:09   
ajnur
Hej mile moje moja bebe ima 4 mjeseca interesuje me dal da pocnem da joj dajem nesto i sta?do sad smo probali jabuku al malo na vrh kasicice da osjeti okus i oblizuje seuser posted image Unaprijed zahvalnauser posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7113
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
21.1.2011 9:22:12   
Lady26
Pozz, nemoj se ljutiti ali ti na stickeru pise da tvoja bebica ima 3mjeseca i 3 dana...to je prepre rano da bi joj davala drugu hranu osim mlijeka, ne znam da li dojis ali svejedno, rano je, i nema potrebe da joj uvodis bilo sta drugo.
Kad napuni 4-4,5 mjeseca mozes poceti...ili ako dojis tek sa 6 mjeseci
user posted image


< Poruku je uredio Lady26 -- 21.1.2011 9:23:55 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 7114
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.1.2011 12:52:35   
bebacha
od kad smije riba oslicuser posted image ja zaboravilauser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 7115
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.1.2011 12:58:53   
tekja
bebacha, pastrmka i bijela riba sa 8 mj., a plava sa 10., samo ti ja ne znam u sta spada oslicuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7116
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
28.1.2011 13:01:22   
mamity
Mislim da je oslić bijela riba, a skuša je plava

_____________________________

mamina pahuljica 12.05.2003
mamin sunčan 14.04.2010

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 7117
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.2.2011 0:01:48   
mubera
moja beba rucka siku,ima 9mj.. nece da jede rizolino,cokolino i sl.a voljela bih nesto slicno da joj ponudim izmedju obroka..otlu hranu jede..takodje ne zeli niti daoije iz flasice tako da je ne mogu ni odbiti od dojenjaa..budi s svako sat dva zavisi..i ja sam vam u velikim problemimaaa..pa ako neko ima neko rjesenje nek mi se javiii:(:(

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7118
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.2.2011 0:07:49   
š t a
Pusti je da ogladni mora nešto jesti, nemoj joj toliko često davati nemože ni ogladniti...... ja mislim.
boj bebić ima sedam mjeseci jede sve što mu ponudim ali kad ogladni netrpam silom u njega, doji 5 puta dnevno a jede 2 kašice jednu povrćnu ili rižolino ili Hip mlječnu kašu a drugu voćnu kašu Frutek uglavnom.


_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu mubera)
Neposredna veza do poruke: 7119
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.2.2011 0:19:08   
mubera
ja svojoj Nejlici nisam davala nikako griz,pa me interesuje koji da kupim trazila sam u DM-u i nisam pronaslaa..a problem je,moja beba nece frutolino,rizolino isl.nekako joj bljutavo takav imam osjecaj..a 9mj.joj je i zeljela bih uvesti slice kasicee..pa prijedlog???a jede vecinu ostale hranee jer nece mlijeko niti obicno niti AD..POZZ
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Ana R.

ja npr. griz pravim tako sto prokuvam mlijeko i u njega dodam razmuceni griz sa malo mlijeka i onda pustim da pusti koji kljuc.. e sad me interesuje da li to mogu uraditi i sa mojim mlekom..
Hvala u svakom slucaju Dadada.. :)



Ana, to se radi ovako: na vodi skuhaš kukuruzni griz (za sami početak) tako da bude dosta gust. Onda to sve dovedeš u kašasti oblik dodajući svoje mlijeko, kad se griz ohladio na mlako.

Ako budeš kuhala svoje mlijeko, ubiješ u njemu sve zbog čega je ono dobro i jedinstveno. Majčino mlijeko se ne prokuhava! Ako imaš potrebu da ga zagriješ onda ga staviš u posudi u kojoj se nalazi, u drugu posudu sa toplom vodom, tzv, toplu kupku.

P.S. pšenični griz se nije preporučivao bebama na samom početku dohrane, zbog glutena. Međutim novija istraživanja i preporuke kažu da se isključivo dojenim bebama žitarice sa glutenom mogu uvoditi odmah. Ja bih išla srednjom linijom, jer i u kukuruznom grizu, koji nije izričito "gluten free" ima nešto glutena (zbog načina obrade).

Istu stvar možeš raditi sa rižom.

Predlog jelovnika za djecu od 6 do 12 mjeseci
Prvi obrok (posle budjenja) mlijecni(podoj ili adaptirano)
Drugi obrok - mliječni-kao prethodni. Kad dijete napuni 8mjeseci u ovom periodu treba dati mlijecno-zitnu kašu(pirinac, palenta, ovas, hljeb)u kombinaciji sa kiselo mlijecnim proizvodima(jogurt, kiselo mlijeko) ili mladim sirom.
Medjuobrok-  voćni sok od 60 do 120ml(po 10ml za svaki mjesec zivota)
Treći obrok-bebin rucak. Bareno povrće+meso(3-4puta nedjeljno) ili zumance tvrdo kuhano 2-3puta nedjeljno. Jednu kašičicu masnoće(ulje, kisela pavlaka ili puter) dodato u gotov obrok.
Posle rucka obavezno dijetetu ponuditi tecnost.
Četvrti obrok-bebina uzina-voćna kaša
U ovom periodu beba moze jesti svjeze i termicki obradjeno voće. U voćnu kašu se mogu dodati instant zitarice ili plazma keks, ali pritom treba voditi racuna o ukupnoj kolicini zitarica koej se daju bebi u toku dana.
Peti obrok - bebina vecera- mlijecni obrok
Žitno-mlijecna kaša(sa majcinim ili adaptiranim mlijekom). Izbor cerealija zavisi od uzrasta. Kada beba doji, nakon ovoga obroka(pred spavanje) dobije podoj

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7120
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.2.2011 0:25:52   
mubera
lijep i bogat meni:)svaka cast..voljela bih da mi samo objasnis kako dajes musli i voce..moja beba ima 9mj.i znas li sta je najbolje dati bebi navece da je zasiti jer se moja beba budi svako sat..doji jos uvijek i tesko mi ide s odvikavanjemm..jer n zeli AD niti obicno mlijekoo.samo u hrani..unaprijed hvalaa...
5. Sto se tice dorucka ima na ovoj temi dosta smo pisali, pa ako ti nije lijeno prelistaj... evo nekoliko predloga...pura koju mozes kombinovati sa jogurtom, pavlakom, sirom ili sa voćem, griz, ja dajem i one hipp i milupa mlijecne kasice, lino proizvode, onda mi jedemo sir, neslani kasjmak, jogurt, sa hljebom i u kombinaciji sa zumancem, onda voće sa keksom ili instant zitaricama, takodje kompot od suvog voća kuvan sa prosom ili rizom ili dodati keks, onda makarone sa sirom, takodje ja stavim jogurt, musli i voće u blender izblendam i dok se jogurt ugrije na sobnu temperaturu musli omeksa i to cura obozava itd...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7121
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.2.2011 7:24:57   
Hanady RR
Mubera ja u vašim potovima prepoznajem zabrinutost...ali zaista nema joj mjesta...bebi jeste 9. mjeseci ali još je to mala beba ovisna o vama.

griz kupite u svakoj pordavnici obični bebi griz...
konzum, merkator, pa čak i vaš lokalni granap imaju sigurno griz u ponudi....
plavo pakovanje odavnina prepoznatljiv griz...

njega možete spremiti i na vodi...u njega umješati voće koje beba voli i eto ukusnog doručka...

ako imate mlijeka da izdojite možete na svoom mlijeku sprmeiti bebi griz....

Musli i voće dajete tako što u zavisnoti od kupljenog muslija potopite ga u vodu ili skuhate na vodi pa u to u zavisnosti od voća i njegove čvrstoće i sto ipečete ili skuhate ili smao izgnječite u musli.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mubera)
Neposredna veza do poruke: 7122
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.2.2011 13:27:25   
ajnur
IZVORNA PORUKA: Lady26

Pozz, nemoj se ljutiti ali ti na stickeru pise da tvoja bebica ima 3mjeseca i 3 dana...to je prepre rano da bi joj davala drugu hranu osim mlijeka, ne znam da li dojis ali svejedno, rano je, i nema potrebe da joj uvodis bilo sta drugo.
Kad napuni 4-4,5 mjeseca mozes poceti...ili ako dojis tek sa 6 mjeseci
user posted image



Meni svi govore mozes dati mada sam i ja iskreno nisam osim malo jabuke al to je nista.Svi oko mene su sa 3 mjeseca poceli davati kasice one hippove.Dobro je sto nisam.Nigdje ne zurimouser posted image Hvala


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 7123
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.2.2011 0:31:58   
Miau
08h - vocna kasica 190ml ili cijela velika banana
12h - AD mlijeko (nekad sa keksom)
16h - povrtna kasica 190ml
18h - svijeze iscjedeni sok od jabuke, mrkve, kruske (pojedinacno voce ili u raznim kombinacijama)
20h - rizolino, Good Night Hipp kasica, AD mlijeko (nekad sa keksom), griz sa okusom vanilije
24h - AD mlijeko

Nama ovaj redoslijed najvise pase, e sad me zanima da li je za bebu najbolje da prvi obrok ujutro bude mlijeko?

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 7124
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.2.2011 9:08:28   
bebacha
mislim da je to ok jer vam je sljedeca flasica u 12.i mi imamo ujtru mlijecni obrok

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 7125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  283 284 [285] 286 287   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  283 284 [285] 286 287   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *