|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  391 392 [393] 394 395   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 7:08:50   
mamina princeza
onda nece kakiti mjesec dana :)
mrkva nam bas stvara problem sa stolicom zao je samopomalo stavljam sto mi je i dodatni problem.
nista znaci opet tikvice tikvice i tikvice malo s rizom malo s prosom:) sta je tu je...
kad smijem brokule.posto smo mi malo ranije krenuli inace nego sto idu tablice tj preko mjesec prije nego napunismo 6. nesto mi sad tesko da cekam mjesec i po jos da uvedem jos neko povrce.

i da ... jel neko od vas isao na odmor ovako s bebom od 6-7 mjeseci. koje od onihkupovnih kasica su ok za pocetak. ja inace ne poznajem te kasice malos am ih koristila s kcerkom a i zaboravila sam. koje vi koristite i koje vase beb vole. da probamo jednu dvije za ovo mjesec dana da mozemo ponijeti dole " za hitne slucajeve"

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9801
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 8:47:04   
mala14

IZVORNA PORUKA: drznica

Dobro vece drage moje. Mi smo danas isli na kontrolu, malo nosic zacepljen i kaze nam pedijatrica da smo ispod granice sa tezinom.
M sad ima 8 mjeseci i 10 dana,a tezak je 8.300. Rođen je kao prilicno krupna beba, ali se dijete bas izduzilo. Ne znam tacno koliko je dug, Posto sam rano pocela raditi,smanjili smo dojenje a brzo poceli sa dohranom. Imamo vec dorucak, rucak i veceru a izmedju idu dojenja jer dolazim sa posla da ga dojim.

Pedijatrica predlaze da uvedemo jednu flasicu AD,sto je meni onako malo glupo. Kaze da mu nije mozda dovoljna ta hrana tj. ne pojede dovoljno da se kalorije zadrze hmmm. U zadnje vrijeme slabije jede, hoce samo da doji.
Sta predlazete da li da uvedem AD ili da mu pravim mozda mljevenu plazmu sa mlijekom, sto bi rekli hapu?

Ovako nam dan izgleda
8:00 - dojenje
10:30 - jabuka ili banana sa plazmom,first pap sa plazmom,kako kad
12:30-dojenje
15-16h slani obrok (povrce iz pretisa na telecoj ili pilecoj vodi, palenta sa jogurtom,supica sa hljebom...)
17-17;30 - dojenje
20:00 - HIPP Good Night ili Nestle zitarice
I onda u toku noci par dojenja

Imate li kakav prijedlog???



Drznice meni tvoj meni izgleda skroz ok, i mislim da ne trebaš uvoditi AD; beba ima tri fina čvrsta obroka i doji koliko želi...AD ne može biti kvalitetnije od tvog mlijeka i uvesti ga samo da bi se dijete udebljalo po meni je suvišno...
s koliko je kg tvoja beba rođena? po nekom pravilu beba sa 6 mjeseci treba da udvostruči kilažu a na kraju prve godine da utrostruči mada je to sve okvirno naravno, postoje odstupanja...jedino što možeš recimo ujutro da mu daješ češće žitarice umjesto keksa, to je hranjivije...
I da, sad ti sve bebe jedu manje jer je vruće moj A jede manje porcije nego prije 2 mjuser posted image a možda slabije jede zbog nosića ili su zubići, čim izbiju bebi će se vratiti apetit

_____________________________

mamin princ 14.09.2011.

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9802
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 8:54:01   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

onda nece kakiti mjesec dana :)
mrkva nam bas stvara problem sa stolicom zao je samopomalo stavljam sto mi je i dodatni problem.
nista znaci opet tikvice tikvice i tikvice malo s rizom malo s prosom:) sta je tu je...
kad smijem brokule.posto smo mi malo ranije krenuli inace nego sto idu tablice tj preko mjesec prije nego napunismo 6. nesto mi sad tesko da cekam mjesec i po jos da uvedem jos neko povrce.

i da ... jel neko od vas isao na odmor ovako s bebom od 6-7 mjeseci. koje od onihkupovnih kasica su ok za pocetak. ja inace ne poznajem te kasice malos am ih koristila s kcerkom a i zaboravila sam. koje vi koristite i koje vase beb vole. da probamo jednu dvije za ovo mjesec dana da mozemo ponijeti dole " za hitne slucajeve"

moj stariji je imao 7 mjeseci i jeo je mrkvicu iz teglice ,onu rizu brokulu i jos nesto,uglavnom one male teglice sto idu od 4 mjeseca,joj objasnjenja i one inst¸ant hipp hape sto se prave sa vodom

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9803
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 9:02:57   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: drznica

Dobro vece drage moje. Mi smo danas isli na kontrolu, malo nosic zacepljen i kaze nam pedijatrica da smo ispod granice sa tezinom.
M sad ima 8 mjeseci i 10 dana,a tezak je 8.300. Rođen je kao prilicno krupna beba, ali se dijete bas izduzilo. Ne znam tacno koliko je dug, Posto sam rano pocela raditi,smanjili smo dojenje a brzo poceli sa dohranom. Imamo vec dorucak, rucak i veceru a izmedju idu dojenja jer dolazim sa posla da ga dojim.

Pedijatrica predlaze da uvedemo jednu flasicu AD,sto je meni onako malo glupo. Kaze da mu nije mozda dovoljna ta hrana tj. ne pojede dovoljno da se kalorije zadrze hmmm. U zadnje vrijeme slabije jede, hoce samo da doji.
Sta predlazete da li da uvedem AD ili da mu pravim mozda mljevenu plazmu sa mlijekom, sto bi rekli hapu?

Ovako nam dan izgleda
8:00 - dojenje
10:30 - jabuka ili banana sa plazmom,first pap sa plazmom,kako kad
12:30-dojenje
15-16h slani obrok (povrce iz pretisa na telecoj ili pilecoj vodi, palenta sa jogurtom,supica sa hljebom...)
17-17;30 - dojenje
20:00 - HIPP Good Night ili Nestle zitarice
I onda u toku noci par dojenja

Imate li kakav prijedlog???


Drznice potpis ti je superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

koliko tvoja beba ima mjeseci , ja sam Hipp uvela tek sa 10 mjeseci i do skora ga korstila (malom sad ce dvije godine ) i prezadovoljna sam bila a ja sam od 6 mejseci davala dva obroka malcu jedan je rucak slani piletina , teeltina izmiksnao sa povrcem raznim i tako nekada i voce s rizom , a navecer sam umejsto hippa mlijeka daval aone hapice u kutiji bez secera , sa 8 sam uvela i dorucak one zitarice iz DM ako znas u providnim kesama jesu malo skuplje ali moze biti dugo i voca . I uz sve ovo dojila .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9804
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 9:13:36   
Emica_sa
drznice izmedu AD i plazme sa mlijekom ja bi odabrala AD,jer plazma sa mlijekom je nigdje veze,samo secer,nista korisno.Iako ja ne bi nista,ne znam,on je ipak dojena beba,koliko on uopce doji,mozes li se nekako izdojiti pa da mu ostavis mlijekouser posted image

Izvini vidila sam koliko doji,preletila,ne znam,ti sama odluci,sta mislis da je bolje,meni on ne jede uopce malo po ovom tvom jelovnikuuser posted image

< Poruku je uredio Emica_sa -- 8.8.2012 9:17:12 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 9805
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 9:21:47   
drznica
Hvala na savjetima, pricala sam i sa Animagical bas me posavjetovala fino tako da idemo bez AD-a. Danas cu malo zavirit u DM da kupim žitarica i da pocnemo sa drugacijom ishranom.

SVIMA user posted image

_____________________________

Uspjeh je ujutro buditi se pored dva muškarca! Jedan kaže :"Dobro jutro draga", a drugi kaže :" Dobro jutro mama"

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 9806
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 9:25:32   
Malenaoduvijek
drznice a imas i one instant hape od hippa,babylove u DM-u koje se mute sa vodom,bolje mu je to dati nego uvoditi ÄD

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9807
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 10:06:12   
gerberka
kako da napravim rižu sa voćem user posted image
kuhanu rizu miksam tj stavljam u blender sa kuhanim vocem ili?

drznice, probaj sa hapicama..hipp, frutek, moj savjet

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 9808
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 10:16:11   
mamina princeza
gerberko ja bih tak kuhanu rizu izblendala s ostalim ...
sta vi ruckite od voca.

mala 1994 i ja sam tako mislila te teglice od 4 mjeseca dakupim pa da koristim dole a ovdje cemo prije da ih probamo. ja navalila po brokuli dok ne docekah da je neko spomene:)
daans smo i mi bili konacno kod doktorice na vakcini nismo dugo i ja sam mislila da on ia preko 8 kg (takos am vagala na kucnoj vagi) a ima oko 7600. mislim nije to malo da se brinem al eto posto je rodjen veliki 3900 i sa mjesec i po je imao 5150 nekako sam mislila da ima sad vise. za 4 mjeseca je dobio 2,5 kg sto mi je nesto malo al eto. al imam u vidu cinejnicu da je vagan prije podoja ia da se ono bas dobro iskakio i jutros i jucce. pa ode i tu sigurno neka vrijednost. sad kad i ja vagam kuci ispadne tako nekako, valjda nije smrsao.
a inace u zadnje vrijeme on ima potrebu da doji vise nego ja imam mlijeka budi se nocu .. valjda skok u razvoju. dokotorica kaze ma sve je to ok u granicama normale dojiti i dalje i slobodno uvoditi povrce i voce kao sto sam htjela da dodjemo do 2 obroka. malo zitarice i ostalo ... nema potrebe za AD dok imam mlijeka da zadovolji bar 4 kvalitetna podoja a on ih ima puno vise doduse nekih kracih al nema veze.

tako da ja kad malo porodje od vakcine pocinejm sa brokulom pa sta bude .. :) da basr neko povrce sem tikvice i kmrkvice imam. za voc emi je lakse znam sta treba i sta sigurno voli :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 9809
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 10:32:17   
gerberka
princezo, mi jedemo vocne kasice frutek i hipp i good night..nije redovno ali jedemo...

sto je beba krupnija po porodu ocekuje se da manje dobije nego bebe koje su rođene sitne..jer zamisli da ti krupna beba dobija po kg mjesecno sa 12 mj bi imao 12 kg user posted image

mi smo teski 7740 a u petak punimo 6 mjeseci..zbog urinoinfekta je bio malo zakazao na kilazi ali nadoknadjujemo

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9810
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 10:54:32   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: gerberka

kako da napravim rižu sa voćem user posted image
kuhanu rizu miksam tj stavljam u blender sa kuhanim vocem ili?

drznice, probaj sa hapicama..hipp, frutek, moj savjet


ja skuham sve zajedno rizu i voce dodam malo ulja maslinovog i neka bude vise vode kada izmiksam da je lijepo kasasto i a ne ono kao grudve . To je moj medenko jeo uvjek rado

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 9811
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 10:54:39   
dijana79
drznice iz kartona od pedijatra što imam piše da prosječna težina djeteta tek sa 9 mjeseci je 8 kila i 200 grama i da dužina neka prosječna je 70 centi sad ti dr pretjeruju šta bi rekli da su mene imali za pacijenta sa 4 godine sam immala 10 kila.
moj beban ima 9 mjeseci i ima oko 9 kila i baš je bucmast čak i dr kaže da je bucmast.
ja sam tek neki dan skuhala palentu sa malo mljeka koristim ad uglavnom al reko ajd da probam
ja imam problem moj beban slabo pije vodu sok neće nikako jedva

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 9812
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 11:25:22   
animagical
ma nisu sva djeca ista...neka jedu sta god im se ponudi, pa opet nisu preteska, a neka su izbirljivci s povelikom tezinom...
moj A u zadnje vrijeme jede dosta fino.... jutros sam mu pravila nesto kao poparu, neku drobu, recept od teacher...ugrije se mlijeko s maslacem i abc sirom i u to zadrobi kriska hljeba...on to voli... nemam pojma sta cemo za rucak

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 9813
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 11:31:59   
dijana79
moj jede u principu sve samo nam je problem slani obrok tj povrtnomesni e ja tu svaki put oplačem jel to se razvuče na dva sata hranjena da vas pitam još uvjek nisam počela soliti obroke njemu je 9 mjeseci kad da počnem.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9814
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 11:34:45   
animagical
s godinu

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 9815
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 11:45:14   
Lady26
Ja sam i prije godine stavljala po nekoliko zrna soli

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9816
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 11:47:09   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja sam i prije godine stavljala po nekoliko zrna soli


I ja samuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9817
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 11:47:56   
dijana79
hvala cureuser posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 9818
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:05:12   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: animagical

ma nisu sva djeca ista...neka jedu sta god im se ponudi, pa opet nisu preteska, a neka su izbirljivci s povelikom tezinom...
moj A u zadnje vrijeme jede dosta fino.... jutros sam mu pravila nesto kao poparu, neku drobu, recept od teacher...ugrije se mlijeko s maslacem i abc sirom i u to zadrobi kriska hljeba...on to voli... nemam pojma sta cemo za rucak


jel ima tih recepata ovdje na starnici ..
mislim ne treba mis ada al za par mjeseci ce trebati.
sjecam se da je svega bilo prije 4 godine kad sam kcerku hranila ispocetka:) sjecams e da je bilo nesto sto je ovdje bilo aktuelno pura pa se uto stavlajo onaj dimko sir od poljorada , zumance i pavlaaka i mozda jos nesto ibilo je njami... i mi smo to jeli skoro stalno.
uvijek fali recepata za dorucak meni i sa starijom pa me eto sve interesuje. nista imacu posla da sve iskicitam kad dodje vrijeme. ili ako neko prije nadje nek obnovi neke recept , moze? da mi bar budu u nedavnoj povjesti :)

a stos e tice kilaze ma n ije to malo znam al eto s opocetka je punovise dobijao i izgledao je da cebiti jako veliki i sad je usporiopa zato sam nekako ... a i moja dr kaze sta bi da je rodjen s 3900 da je utrostrucio tezinu imao bi sa 6mjeseci 12 kg to bi mu ipak bilo i previse. ma hajde nek on meni doji nek je zdrav i prav hB:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9819
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:08:29   
mamina princeza

IZVORNA PORUKA: gerberka

princezo, mi jedemo vocne kasice frutek i hipp i good night..nije redovno ali jedemo...

sto je beba krupnija po porodu ocekuje se da manje dobije nego bebe koje su rođene sitne..jer zamisli da ti krupna beba dobija po kg mjesecno sa 12 mj bi imao 12 kg user posted image

mi smo teski 7740 a u petak punimo 6 mjeseci..zbog urinoinfekta je bio malo zakazao na kilazi ali nadoknadjujemo


a ne jedete povrtne? i sta je s nonim babylove kasicama kakve su one ,nemam s njima iskustvo a imaju recimo tikvu ili alantura cini mi se tikvica i krompir. jeste li davali takve gotove kasici svojim bebachima. KAd je Dzbila mala ja sam samo HIP koristila pa sad ne znam kakve su ove. koristitel te proizvode?


i koji good niht koritsite onaj s grizom ii neki drugi

i da zaboravih napisati mrzim reci al mm mu je dao somuna da lize .. i to ima par dana. vikao za iftar i ja jednostavno popustila. a uvijek sam mrzila sto to dajumalm bebama da jedu i cuclaju al eto. njemu se pravo svidjelo cak je i pojeo male komadice:) jel se to pika da je j eo gluten ili treba veca kolicina. konrtam za 10 ak dana da mu n apravi griz jel to ok?


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 9820
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:11:10   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mamina princeza


IZVORNA PORUKA: gerberka

princezo, mi jedemo vocne kasice frutek i hipp i good night..nije redovno ali jedemo...

sto je beba krupnija po porodu ocekuje se da manje dobije nego bebe koje su rođene sitne..jer zamisli da ti krupna beba dobija po kg mjesecno sa 12 mj bi imao 12 kg user posted image

mi smo teski 7740 a u petak punimo 6 mjeseci..zbog urinoinfekta je bio malo zakazao na kilazi ali nadoknadjujemo


a ne jedete povrtne? i sta je s nonim babylove kasicama kakve su one ,nemam s njima iskustvo a imaju recimo tikvu ili alantura cini mi se tikvica i krompir. jeste li davali takve gotove kasici svojim bebachima. KAd je Dzbila mala ja sam samo HIP koristila pa sad ne znam kakve su ove. koristitel te proizvode?


i koji good niht koritsite onaj s grizom ii neki drugi

i da zaboravih napisati mrzim reci al mm mu je dao somuna da lize .. i to ima par dana. vikao za iftar i ja jednostavno popustila. a uvijek sam mrzila sto to dajumalm bebama da jedu i cuclaju al eto. njemu se pravo svidjelo cak je i pojeo male komadice:) jel se to pika da je j eo gluten ili treba veca kolicina. konrtam za 10 ak dana da mu n apravi griz jel to ok?



Da, pika se u gluten. Ako je dijete alergično imalo bi reakciju i od lizanja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9821
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:16:31   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: drznica

Dobro vece drage moje. Mi smo danas isli na kontrolu, malo nosic zacepljen i kaze nam pedijatrica da smo ispod granice sa tezinom.
M sad ima 8 mjeseci i 10 dana,a tezak je 8.300. Rođen je kao prilicno krupna beba, ali se dijete bas izduzilo. Ne znam tacno koliko je dug, Posto sam rano pocela raditi,smanjili smo dojenje a brzo poceli sa dohranom. Imamo vec dorucak, rucak i veceru a izmedju idu dojenja jer dolazim sa posla da ga dojim.

Pedijatrica predlaze da uvedemo jednu flasicu AD,sto je meni onako malo glupo. Kaze da mu nije mozda dovoljna ta hrana tj. ne pojede dovoljno da se kalorije zadrze hmmm. U zadnje vrijeme slabije jede, hoce samo da doji.
Sta predlazete da li da uvedem AD ili da mu pravim mozda mljevenu plazmu sa mlijekom, sto bi rekli hapu?

Ovako nam dan izgleda
8:00 - dojenje
10:30 - jabuka ili banana sa plazmom,first pap sa plazmom,kako kad
12:30-dojenje
15-16h slani obrok (povrce iz pretisa na telecoj ili pilecoj vodi, palenta sa jogurtom,supica sa hljebom...)
17-17;30 - dojenje
20:00 - HIPP Good Night ili Nestle zitarice
I onda u toku noci par dojenja

Imate li kakav prijedlog???



Reci ti svojoj pedijatrici da vi svoj porez HIPP-u i Nestle dajete uredno i da vam AD ne treba. To ispod granice sa težinom je vrlo relativan pojam. Moja su djeca npr uvijek ispod granice sa težinom jer su preduga/previsoka za svoj uzrast. Ljeto je, vrućine su, dijete je više žedno nego gladno, treba mu tečnost, a ne masnoće. Ništa se ne brini i nastavi po vašem rasporedu.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu drznica)
Neposredna veza do poruke: 9822
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:16:44   
animagical

IZVORNA PORUKA: mamina princeza


IZVORNA PORUKA: animagical

ma nisu sva djeca ista...neka jedu sta god im se ponudi, pa opet nisu preteska, a neka su izbirljivci s povelikom tezinom...
moj A u zadnje vrijeme jede dosta fino.... jutros sam mu pravila nesto kao poparu, neku drobu, recept od teacher...ugrije se mlijeko s maslacem i abc sirom i u to zadrobi kriska hljeba...on to voli... nemam pojma sta cemo za rucak


jel ima tih recepata ovdje na starnici ..
mislim ne treba mis ada al za par mjeseci ce trebati.
sjecam se da je svega bilo prije 4 godine kad sam kcerku hranila ispocetka:) sjecams e da je bilo nesto sto je ovdje bilo aktuelno pura pa se uto stavlajo onaj dimko sir od poljorada , zumance i pavlaaka i mozda jos nesto ibilo je njami... i mi smo to jeli skoro stalno.
uvijek fali recepata za dorucak meni i sa starijom pa me eto sve interesuje. nista imacu posla da sve iskicitam kad dodje vrijeme. ili ako neko prije nadje nek obnovi neke recept , moze? da mi bar budu u nedavnoj povjesti :)

a stos e tice kilaze ma n ije to malo znam al eto s opocetka je punovise dobijao i izgledao je da cebiti jako veliki i sad je usporiopa zato sam nekako ... a i moja dr kaze sta bi da je rodjen s 3900 da je utrostrucio tezinu imao bi sa 6mjeseci 12 kg to bi mu ipak bilo i previse. ma hajde nek on meni doji nek je zdrav i prav hB:)


mislis s godinu bi imao 12kg? jer prosjecna beba treba s pola godine da udvostuci,a s godinu da utrostruci, naravno sitnije bebe tu normu prebace a krupne dobiju manje... pa moj Ajnur sad toliko ima, imacu debelo dijeteuser posted image user posted image doduse dug je 86 cm, ciko jedan
aza temu, imas recepte, ukucaj u trazilicu recepti za najmladje

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9823
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:17:44   
ivannna
Caos svima,
i mi smo poceli sa dohranom prije 10-ak dana, danas nam je punih 6 mjeseci.
Probali smo rizine pahuljice sa izdojenim mlijekom, proso (nije nesto odusevljena) mrkvicu i krompirić.
Za sada sve ide po malo, prvo se namršti i strese, al onda sve više otvara usta, najviše joj se sviđa mrkvica, vjerovatno će voće ići lakše, al još tikvicu da probamo pa ćemo onda.

Al me interesuje kad napravite tj. skuhate mrkvicu jel to moze biti za dva dana ili moram svaki dan praviti novu. I smije li se kuhana i ispasirana mrkvica zamrznuti u one kocke za pravljenje leda pa da mogu dodavati, jer dugo joj treba da se skuha.
Kad mogu početi sa kuhanjem povrća u supici od koljenice ili piletine?

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 9824
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
8.8.2012 12:24:36   
djoisa
mislim da sa 7 mjeseci mogu mesni obroci..

a mrkvu mozes izrendati prije kuhanja..tako se najbrze skuha

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 9825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  391 392 [393] 394 395   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  391 392 [393] 394 395   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *