|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  395 396 [397] 398 399   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.8.2012 22:20:08   
animagical
ja sam drugi obrok pocela nuditi sa 7 mj, a treci sa 9 ali ga nije htio, pa je prhvatio sa 10 mj i taj treci, nekako....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9901
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.8.2012 22:27:39   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam zaboravila nakon kojeg vremena se uvodi 2.obrok. mi smo poceli prije 8 dana sa uvodjenjem cvrste hrane, do sad je to sve po par kasikica (probao teglicu mrkve 3 dana, teglicu jabuke 3 dana i kuhala mu krusku 2 dana, a sutra kontam skuhati tikvicu, moram uzeti i rizine pahuljice pa da ubacujem)i dalje intenzivno doji, naravno ovo nije dovoljno da ga zasiti, a tek uci da jede, pola izbacuje pola gutauser posted image

Zaboravih..vecuser posted image ...ali mislim da smo imali dva obroka sa 6 mjeseci.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9902
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.8.2012 22:33:21   
teacher75
evo sad citam na rodinoj stranici da 2. obrok ide tek nakon 2 mjeseca, znaci ko je poceo sa 6 drugi obrok uvodi sa 8 a mi cemo sa 7 posto smo poceli sa 5 mj.user posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 15.8.2012 22:34:08 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9903
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.8.2012 22:34:53   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

evo sad citam na rodinoj stranici da 2. obrok ide tek nakon 2 mjeseca, znaci ko je poceo sa 6 drugi obrok uvodi sa 8 a mi cemo sa 7 posto smo poceli sa 5 mj.user posted image

Pa taman tako..mi poceli sa 4...pa sa 6 dva obroka...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9904
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 10:05:53   
ivannna
ja curici dajem (prešli 6 mj) malo voćki ujutro i navečer nešto od povrća, al naravno to je sve veoma malo par kašika onih malih. E sad kad kažete drugi obrok, jel se to misli da kompletna dva obroka, jer naravno jos nemamo ni jedan, dojimo i dalje ko da sutra ne postoji :)
Dakle smijem li nuditi tako ujutro i navečer po malo ili samo jednom dnevno?
I da interesuje me koju tikvu da kupim (stambolke jos nisu prispjele) da joj probam dati da jede, obzirom da nam tikvica ne ide. Kontam ono da se fino ispasira kad je ispečem, da ne bude vlaknasta?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9905
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 10:38:29   
mamina princeza
oa i kod nas ce taman tako biti .. sad jos i mi nemamo bas dva imacemo taman kad bude oko 6,5 - ap oceli smo s 4,5 otprilike malo jace.
poneki dan ima dva pbroka al nije obavezno
iskreno sad s drugim sam ja puno opustenija po tom pitanju jedan dva kad sta ...
jedina stvar koje ce mene biti uvijek biti strah su alergije.
na to pazim koliko god mogu
pa sam oprezna kad god uvodim neku novu namirnicu uvijek pravim razmake medju njima

neko je pisao da daje ove good nigth kasice cini mi gerberka .. kad ih dajes. navece ili ?
jel to onda dodje drugi , treci obrok ili nema pravila?

imamo problema sa spavanjem nekih desetak dana
bas cesto se budi i bas dosta doji i onda nastavi.
pa cu i to probati. budel pomoglo brzo cemo uvesti i treci obrok jer smo bas nekakvi smoreni
mada vrlo moguci da se ovaj mali "zaljubio" u nocne podoje. onda sam jadnauser posted image
s dva novna podoja presli smo na 5-6 . umjesto da smanjuje on povecava .

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 9906
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 10:50:12   
ivannna
joj i mi smo sa dva presli na 3-4 noćna podoja, dva preživim, al sve preko me smori, e sada ili time pokazuje da joj mlijeko više nije dovoljno, jer i danju doji na svaka 2 sata ili su zubići u pitanju (rastu nam donja dva :))

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9907
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 11:00:25   
teacher75
ovaj moj mali probao jutros tikvicu, ja mu skuhala izblendala i dodala kap maslinovog ulja i ne svidja mu se, dobio nagon za povracanjemuser posted image do sad je probao teglice mrkvu i jabuku i skuhanu krusku i sve mu se svidjelo

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 9908
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 11:01:30   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: teacher75

ovaj moj mali probao jutros tikvicu, ja mu skuhala izblendala i dodala kap maslinovog ulja i ne svidja mu se, dobio nagon za povracanjemuser posted image do sad je probao teglice mrkvu i jabuku i skuhanu krusku i sve mu se svidjelo



Ne cudim se,ne volim je ni jauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9909
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 11:03:15   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: teacher75

ovaj moj mali probao jutros tikvicu, ja mu skuhala izblendala i dodala kap maslinovog ulja i ne svidja mu se, dobio nagon za povracanjemuser posted image do sad je probao teglice mrkvu i jabuku i skuhanu krusku i sve mu se svidjelo



Ne cudim se,ne volim je ni jauser posted image

ni jauser posted image al mi smijesno kako mu se onolisnom povracalo

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 9910
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 11:04:48   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: teacher75

ovaj moj mali probao jutros tikvicu, ja mu skuhala izblendala i dodala kap maslinovog ulja i ne svidja mu se, dobio nagon za povracanjemuser posted image do sad je probao teglice mrkvu i jabuku i skuhanu krusku i sve mu se svidjelo



Ne cudim se,ne volim je ni jauser posted image

ni jauser posted image al mi smijesno kako mu se onolisnom povracalo


Ma hajde nemoj mu je ni davati,ne svida mu se i gotovo ili sacekaj malo,pa kasnije pokusajuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9911
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 11:08:08   
teacher75
sacekacu nekoliko dana pa cu opet pokusati

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 9912
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 11:11:31   
ivannna
hehe i mojoj curici se baš povraća od tikvice, ko da je prst u grlo gurnula a ne tikvice na vrh kašikice, neće je ni u kombinaciji sa nečim, al ima vremena. Sve mi se cini da joj ona nekakva vodenasta i pomalo sluzava konzistencija tivkice daje nagon na povraćanje :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9913
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 13:27:49   
mostarka82
evo drugi dan uvođenja išla je jabuka i super je pojeo 5-6 kašikica i evo pratim nema nikakve reakcije dobro se i pokakio e sada imam pitanje posto mi je beba uobrocena svako 3h jede bebimil kako sada dalje ? koliko puta dnevno da mu dajem bocu da pije a koliko puta dnevno kasicu ? i koju kolicinu smije pojesti ? mozda da kupim jednu gotovu samo da imam onu bocicu da mi bude mjerilo da to bude jedan obrok ili ?

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 9914
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 13:56:19   
ciciban26
Mojoj nekadasnjoj sopalici se sad nista ne svidja user posted image U fazi smo nicanja zubica pa bas slabo jede.
Koliko jedu vase bebe i koliko vece bebe imaju obroka,ona zbrljavi i dorucak i ruca. Izmedju pojede nestle desert ili mali monte. Vecerati nece ni slucajno user posted image

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 9915
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 14:07:16   
KupusLivada
tuspas i mene na ovu temu user posted image

i odmah problemi kad pojma nemam user posted image

evo danas treci dan kako probavamo jabuku i sve je super osim dijela kad je hrana u ustima user posted image

sad ozbiljno, moze li neko skontati u cemu grijesimo? user posted image se svidja biti u hranilici, zabavlja je kasika i zine svaki put, pa opet... pa uzme svoju kasiku pa me imitira, stavi u tanjiric pa u usta... no problem je kad je jabuka u ustima samo je valja po ustima i pomalo zvace i onda pokusava da ispljune. ispljune dio, a onda kad joj ostane malo na jeziku pocinje vristanje i tu je kraj pokusaja hranjenja, ne smiri se dok joj rukom ne izvadim i najsitniji komadic iz usta i nakon toga ne zeli vise ni da je blizu hrane. jabuku kuham i gnjecim viljuskom, pokusala sam razlicite tvrdoce, isti je rezultat (davala sam joj i vece komade samo da stavi u ruku da osjeti, mala je jos da zvace tako). da li bas moram blendati hranu? to bih zaista htjela izbjeci, radije bih sacekala jos malo sa dohranom. dakle, meni nije problem sto ona ne jede, vec sto se toliko iznervira i rasplace i ne moze da ispljune, ostane joj na jeziku user posted image . i da li to znaci da jos ne zna da guta ili nece da guta?

btw. animagical hvala na ideji za hranilicu iz fisa, Laura je odusevljena user posted image

jedino ne znam da li bih joj ostavila one igracke sto su dosle na stolicu ili da ih ukinem?

tikvica se moze ispeci i u rerni umjesto kuhanja? mozda bi se bebama tako vise svidjela?

(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 9916
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 14:51:18   
mamina princeza
kod nas tikivica ide svakao i sam i s necim al krompir nema sanse .... ja ga necu pokusavati jos mjesec pokusavala sam 3-4 puta na razne nacine al nece pa nece ...

a onu ruznu brokulu iz teglice je pojeo bez problema...

kod nas je problem sto ga valjda ja gladnog hranim. sad s ebas dere dok jede .. valjda bi zelio d amu curi kao iz sike ... cini mis e ako mu ses vidja da se jos vise dere. a najveci je belaj sto sada oja kcerka 4 godine je sva u fazonu da mu ona malo daje kasikuicom a onda tek vristi sto je ona spora ( ili ne znam ni ja sto vristi) a onda se i ona rasplace sto nece brat od nje da jede ....
a joj ...

vala nam j elakse bilo bez ove kasike .:) al hajde prestace valjda.
danas smo prvi put sjeedili kako treba u hranilici .. ranije je klizio nije bio cvrst pa sam sklopila hranilicu. sad je ok .. malo mu zavalim onaj polozaj za ledja i sad bolje sjedi. samos to propadne pa se od one tacne i ne vidi kako treba zatos to je iu tom zavaljenom polozaju .:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 9917
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 16:12:11   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: ciciban26

Mojoj nekadasnjoj sopalici se sad nista ne svidja user posted image U fazi smo nicanja zubica pa bas slabo jede.
Koliko jedu vase bebe i koliko vece bebe imaju obroka,ona zbrljavi i dorucak i ruca. Izmedju pojede nestle desert ili mali monte. Vecerati nece ni slucajno user posted image

Kod nas je slicna situVacija...jedan dan jede sve...sutradan 5 kasika i to je to!!!
Mi uskoro punimo godinu dana i imamo samo 2 zubica...ostalih ni na mapi jos uvijek...
Imamo 3 obroka...dorucak, rucak, vecera, ujutro i uvece je flasica mlijeka...
Monte nismo jos probali...radije joj smiksam jogurt sa vocem i to voli nekako je osvjezi...ali zato se od starije seke ponekad zna ogrebati za poneki smokic ili plazmicu,,,
Sve je to neka faza koja ce proci...nemoj da je silis samo onda ce skroz odbijati hranu...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 9918
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.8.2012 16:35:13   
ivannna
Kupus livada hvala na ideji za pecene tikvice, probat cu.
Inace moja uredno guta što joj se sviđđa, ali recimo pire krompir nije htjela tj. otvori puna usta i onda vristi nece da ih zatvori da pojede, dok joj ne izvadim, i skontala sam da je u njemu bilo grudvica jer sam pasirala viljuskom, kad sam prstom sve skašila onda je pojela e sad jel to i kod tebe slučaj ne znam.
Iako je danas u kašici banana bilo i sitnih grudvica banane, nije se bunila.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 9919
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.8.2012 8:30:56   
ciciban26

IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Kod nas je slicna situVacija...jedan dan jede sve...sutradan 5 kasika i to je to!!!
Mi uskoro punimo godinu dana i imamo samo 2 zubica...ostalih ni na mapi jos uvijek...
Imamo 3 obroka...dorucak, rucak, vecera, ujutro i uvece je flasica mlijeka...
Monte nismo jos probali...radije joj smiksam jogurt sa vocem i to voli nekako je osvjezi...ali zato se od starije seke ponekad zna ogrebati za poneki smokic ili plazmicu,,,
Sve je to neka faza koja ce proci...nemoj da je silis samo onda ce skroz odbijati hranu...

Ne silim,kad nece,nece.. Samo me dusa boli sto bacam onako fine obroke user posted image
A kako pravis taj jogurt,gusce ili rjedje?

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 9920
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.8.2012 9:36:54   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: ciciban26


IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Kod nas je slicna situVacija...jedan dan jede sve...sutradan 5 kasika i to je to!!!
Mi uskoro punimo godinu dana i imamo samo 2 zubica...ostalih ni na mapi jos uvijek...
Imamo 3 obroka...dorucak, rucak, vecera, ujutro i uvece je flasica mlijeka...
Monte nismo jos probali...radije joj smiksam jogurt sa vocem i to voli nekako je osvjezi...ali zato se od starije seke ponekad zna ogrebati za poneki smokic ili plazmicu,,,
Sve je to neka faza koja ce proci...nemoj da je silis samo onda ce skroz odbijati hranu...

Ne silim,kad nece,nece.. Samo me dusa boli sto bacam onako fine obroke user posted image
A kako pravis taj jogurt,gusce ili rjedje?

AKo stavim bananu onda bude malo gusce...ako je neko drugo voce obicno dube rjedje...
Mi to pijuckamo iz case...njoj je to bas zanimljivo tako da u neznanju popije punu casu user posted image ...
Probajte i vi iz casice ili joj daji kasikicomuser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 9921
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.8.2012 17:36:07   
animagical

IZVORNA PORUKA: ciciban26

Mojoj nekadasnjoj sopalici se sad nista ne svidja user posted image U fazi smo nicanja zubica pa bas slabo jede.
Koliko jedu vase bebe i koliko vece bebe imaju obroka,ona zbrljavi i dorucak i ruca. Izmedju pojede nestle desert ili mali monte. Vecerati nece ni slucajno user posted image

ne ureklo se, oko tri tanjira hrane( cca svaki po 200gr) tri puta na dan i jos 4 dojenja, koje ni slucajno ne da prorijediti... ujutru jaje ili voce za zitaricama, grizom, nekad zitnu kasu s mlijekom...rucak povrce, s mesom ili bez, s hljebom i vecera neka zitna ili neki griz, zavisi sta je doruckovao... a te dane nejela imamo redovno...kad za cijeli dan pojede jednu vocnu kasicu npr i ostalo predoji.... ima cini mi se 10 zuba i svaki je strajkovao jelouser posted image nemoj joj davati te slatkcise, jer je i oni zasite, bolje ce jesti ako joj to ukines

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 9922
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.8.2012 17:38:28   
animagical
jedino ne znam da li bih joj ostavila one igracke sto su dosle na stolicu ili da ih ukinem?


ja sasvim skinula, jer je bila i neka ubitacno glasna muzika.... mozda ne voli jabuku, probaj pasirati mrkvu ili tako nesto.... a i nece joj od blendanja nista biti, ja sam u pocetku blendala a sad i ne gnjecim, jede sve onako kako dodje

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9923
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.8.2012 22:57:27   
ivannna
Cure, jel kod vas nakon uvođenja nadohrane bebe rjeđe kake, moja je imala stolicu prije (dojena beba) svaki dan 1-3x na dan, a sada evo već 2 dana nista, danas smo jeli proso krušku i malo banane, sutra ću probati samo krušku bez dodataka?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9924
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
20.8.2012 23:03:55   
sporty mamaa
Kod nas je stolica bila cesceuser posted image Joj zene kako su ruzni ovi hippovi proizvodi sto se mute s vodom fuj.... Moja od tih s vodom hoce samo frutolino, ostale joj mijesam s izdojenim mlijekom. Smijem li ja bebi dati nestle s medom, mislim vidim da neki dajete ovdje, jel ima to veze s onim da med ne ide prije godine?

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 9925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  395 396 [397] 398 399   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  395 396 [397] 398 399   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *