|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  476 477 [478] 479 480   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.2.2014 19:50:16   
crvic2013
od 8 mjeseci i koji dan... Koliko ja znam koljenica se preporucuje i u slucaju anemije. Mozda nije dobra ako je masnija,jednom mi je mm donio koljenicu na kojoj ima i loja, to bi bilo jako za njih. A kad je mlada,valjda je u redu. Dobro iskuhana. Temeljac zaledim, a nekad i koji komadic mesa,pa onda pratim kada sam mu meso davala, te casice odvojim,da nije cesto... Od 8 mjeseca ide telece i junece meso mlado,ne masno.
Mada, ne bi me cudilo i da na kraju ispadne da nije zdrava koljenica. Za sta se uhvatim,sve nesto 'pokazala su nova istrazivanja' user posted image user posted image user posted image
Sto kaze moja mama: 'Drzi se ti mrkvica,samo na njih navali,tu si sigurna da je zdravo' (ovo ona meni ironicno,nervira se kad ja pocnem pominjati tabliceuser posted image user posted image user posted image )

_____________________________

22.05.2013.
Ti si bio sa mnom, u mom svemu.Pile moje,pače moje malo, lavče moje...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 11926
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
9.2.2014 21:42:51   
Just smile
Meni mama reče da joj je za početak jaka koljenica.. nisam pametna.. :) Inače nama je iskuhavam. I ja sam namjeravala lediti u one male čašice.

(odgovor članu crvic2013)
Neposredna veza do poruke: 11927
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.2.2014 11:46:10   
CombatKitten
Drage mame imam par pitanja vezano za uvođenje mliječnih proizvoda.
Da li prvo uvesti jogurt ili mladi sir?
Koji jogurt dati tečni ili čvrsti? Sa manje ili više masti?
Može li president mladi sir? (ako znate na koji mislim)

Hvala puno

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 11928
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.2.2014 13:04:40   
SREĆNA
Što se tiče koljenice, ja sam je davala od 7-8 mj. i ne sjećam se, nisam čula da ne valja, ali nam je dr. dermatolog kad je E dobio AD rekla da navalimo na koljenicu i omaće cijeđene sokove, da jačamo imunitet.Sa koljenicom jesmo navalili, ali sa sokovima baš i nismo jer djeca nisu htjela, pa smo odustali, radije jedu cijelu voćku nego sok.Zaleđavala sam i vodu i meso i cijedila i odvajala svakako, kako god nećete pogriješiti, važno je da se doooobro iskuha.

Što se tiče sira ja sam uvela president, a jogurt 3,2 mm.Prvo sam dala sir, ranije a nakon možda i mjesec jogurt, ja zaboravila za jogurt, amislimda redosljed nije ni važan, oboje ide mislim oko 10 tog. mj.naravno ako djeca nemaju alergijske reakcije.Tečni ili čvrsti nije ni važ
no, ja sam oba kupila da vidim kako ide, sad uzimam tečnbi 3,2 mm i taj dajem stalno.

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 11929
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
10.2.2014 21:11:52   
Bella.88
SRECNA
i mi imamo AD,sada sam ja na dijeti sto se tice svih alergena i user posted image se hvala Bogu povukao dermatitis,pre par dana dodala malo paradaiz sosa u nesto a i obukla mu malo uzi bodic i opet buknulo na vratu,sad neznam jeli paradaiz kriv.
koje sokove si im cedila,i molim te kada si im ti uvela ml.proizvode?
mi smo ograniceni na par namirnica sve me nesto strah.


_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 11930
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.2.2014 21:21:28   
Bella.88
vece mame,nesto nas slabo ima na ovoj temi
nas danasnji meni:
7-podoj
8:30-pola banane
9.30-podoj
12-tikvica i krompir na mesnoj vodi-par kasicica
13:30-podoj
17-podoj
19-podoj
sada spavanjac,podoji su bili kratki ali i cesti,dosta za danasuser posted image

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 11931
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
11.2.2014 22:30:02   
crvic2013
evo sta smo mi danas papali (8 i po mjeseci)

Budjenje 8:30-podoj
Dorucak 11:00 banana i nestle 8 zitarica sa kakaom
podoji par puta do rucka
Rucak 15:00 Blitva sa rizom,mrkvom i jednim malim krompiricem, sa maslinovim uljem
ostalo podoj
jos nismo treci obrok uveli

_____________________________

22.05.2013.
Ti si bio sa mnom, u mom svemu.Pile moje,pače moje malo, lavče moje...

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 11932
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.2.2014 9:34:26   
babybaby
Moj sinčić slatko jede sve sto mu napravim i pije sok, ali vodu nece ni pod razno. Pravi face kao da je ne znam šta gadno. Je li iko imao takav problem? Nadam se da će do ljeta i vrućina početi s vodom...

(odgovor članu crvic2013)
Neposredna veza do poruke: 11933
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
12.2.2014 10:32:23   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: Bella.88

SRECNA
i mi imamo AD,sada sam ja na dijeti sto se tice svih alergena i user posted image se hvala Bogu povukao dermatitis,pre par dana dodala malo paradaiz sosa u nesto a i obukla mu malo uzi bodic i opet buknulo na vratu,sad neznam jeli paradaiz kriv.
koje sokove si im cedila,i molim te kada si im ti uvela ml.proizvode?
mi smo ograniceni na par namirnica sve me nesto strah.




Čuj ja sam im počela kašice pravit, ono što se pravi na mlijeku ,skoro od početka dohrane, negdje 6,5 mj. probali na ad pravit, bilo ružno pravo, pa smo pola mlijeko pola voda, pa onda mlijeko sve, mada nije to često bilo, to je par puta rižolino i nekakve alnatura žitarice, ko brašno, nisumi se sviđale, pa sam odustala od njih.Griz pravimo na mlijeku.Sir i jogurt smo uveli otp.prije dva mj., a danas nam je godina.Ja se pridržavam otp. tablice neke, mada evo njima mlijeko ne smeta, ne smeta im ni riba, jaja, doduše bjelance nismo još probali, zapravo jesmo u nekom tijestu, ne znam da li se to pika.Paradajz nismo još probali.Nemam ga domaćeg, a ne bih davala nikakav kupovni.
Sokove sam cijedila od voća koje sam imala iz domaće bašće, jabuke , kruške provjerene.Mada oni nisu htjeli soka okusiti, voda im je zakon.Tako da smo odustali od sokova, koljenicu i pileću supu sam im davala na flašicu, ne često naravno, ali hoće sve popiti fino.Šta znam, nama se ad nije vraćao, ako je uopšte ad.Kupamo se u masl.ulju, sve peglamo, nosimo pamuk i ništa drugo.

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 11934
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.2.2014 21:15:46   
Bella.88

IZVORNA PORUKA: SREĆNA


IZVORNA PORUKA: Bella.88

SRECNA
i mi imamo AD,sada sam ja na dijeti sto se tice svih alergena i user posted image se hvala Bogu povukao dermatitis,pre par dana dodala malo paradaiz sosa u nesto a i obukla mu malo uzi bodic i opet buknulo na vratu,sad neznam jeli paradaiz kriv.
koje sokove si im cedila,i molim te kada si im ti uvela ml.proizvode?
mi smo ograniceni na par namirnica sve me nesto strah.



Čuj ja sam im počela kašice pravit, ono što se pravi na mlijeku ,skoro od početka dohrane, negdje 6,5 mj. probali na ad pravit, bilo ružno pravo, pa smo pola mlijeko pola voda, pa onda mlijeko sve, mada nije to često bilo, to je par puta rižolino i nekakve alnatura žitarice, ko brašno, nisumi se sviđale, pa sam odustala od njih.Griz pravimo na mlijeku.Sir i jogurt smo uveli otp.prije dva mj., a danas nam je godina.Ja se pridržavam otp. tablice neke, mada evo njima mlijeko ne smeta, ne smeta im ni riba, jaja, doduše bjelance nismo još probali, zapravo jesmo u nekom tijestu, ne znam da li se to pika.Paradajz nismo još probali.Nemam ga domaćeg, a ne bih davala nikakav kupovni.
Sokove sam cijedila od voća koje sam imala iz domaće bašće, jabuke , kruške provjerene.Mada oni nisu htjeli soka okusiti, voda im je zakon.Tako da smo odustali od sokova, koljenicu i pileću supu sam im davala na flašicu, ne često naravno, ali hoće sve popiti fino.Šta znam, nama se ad nije vraćao, ako je uopšte ad.Kupamo se u masl.ulju, sve peglamo, nosimo pamuk i ništa drugo.

Hvala puno na savjetimauser posted image


_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 11935
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
13.2.2014 23:10:06   
Alannah

IZVORNA PORUKA: babybaby

Moj sinčić slatko jede sve sto mu napravim i pije sok, ali vodu nece ni pod razno. Pravi face kao da je ne znam šta gadno. Je li iko imao takav problem? Nadam se da će do ljeta i vrućina početi s vodom...


Probaj mijesati vodu i sok,a postepeno povecavaj kolicinu vode,pa vise vode,a vrlo malo soka dodas,dok na kraju ne predjete na vodu.Mi imamo obrnut problemuser posted image m,nece sok,hoce samo vodu.

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 11936
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
14.2.2014 7:09:13   
Just smile
Ženice,
šta dajete bebačima za večeru? Ja probala one mliječno-žitne, žitne, s voćeme ili bez kaše što idu s vodom (dojimo), tipa Hipp, Alnatura, dijete se samo strese hahaha. Tako da sam odustala. A vala ne svidjaju se ni meni. A jedino što mi pada na pamet od ovog što pravim je palenta s jogurtom ali to je protjera odmah :D

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 11937
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.2.2014 19:49:00   
Just smile
Mi i dalje tražimo ideje za večeru. Na početku samog uvođenja. Pomagajte! :)))

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 11938
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.2.2014 21:54:40   
Sedina 30
Kako ide uvođenje kravljeg mlijeka, dali uopšte treba mješati sa vodom, domaće nemam koje je onda najbolje?

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 11939
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.2.2014 22:47:30   
I love youu
IZVORNA PORUKA: Just smile

Mi i dalje tražimo ideje za večeru. Na početku samog uvođenja. Pomagajte! :)))

Hey ja najcesce dajem 4 corn od alnature ili 3 corn od babylove I neku vockicu izrendam.A mozes I griz ako ste uveli gluten.

< Poruku je uredio I love youu -- 15.2.2014 22:48:13 >


_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 11940
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
15.2.2014 22:49:22   
I love youu

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Kako ide uvođenje kravljeg mlijeka, dali uopšte treba mješati sa vodom, domaće nemam koje je onda najbolje?

Eee I mene to zanima? I ja planiram uskoro da joj dam kravlje mlijeko, znam samo da mora biti iznad 2,8% masnoce.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 11941
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.2.2014 8:42:14   
Just smile

IZVORNA PORUKA: I love youu

IZVORNA PORUKA: Just smile

Mi i dalje tražimo ideje za večeru. Na početku samog uvođenja. Pomagajte! :)))

Hey ja najcesce dajem 4 corn od alnature ili 3 corn od babylove I neku vockicu izrendam.A mozes I griz ako ste uveli gluten.


Hvala ILY. user posted image

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 11942
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.2.2014 12:43:29   
irisss
Nemojte zuriti s kravljim osim ako baš nemate mogućnosti davati formulu ili dojiti duze. Moja pedijatrica kad sam je pitala kad da počnem s kravljim mlijekom, kaze što kasnije, negdje u drugoj god.najbolje jer je ono puno proteina koje djeca teško vare, a o tetrapak mlijeku da i ne govorim, to je sve samo ne mlijekouser posted image

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 11943
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.2.2014 22:04:05   
ada_

IZVORNA PORUKA: irisss

Nemojte zuriti s kravljim osim ako baš nemate mogućnosti davati formulu ili dojiti duze. Moja pedijatrica kad sam je pitala kad da počnem s kravljim mlijekom, kaze što kasnije, negdje u drugoj god.najbolje jer je ono puno proteina koje djeca teško vare, a o tetrapak mlijeku da i ne govorim, to je sve samo ne mlijekouser posted image

tesko da ce ga tada ikako i htjeti vise...a svaki pedijatar drugacije savjetuje pa treba naci sredinu
ja svojoj kase pravim na KM i super ga podnosi...

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 11944
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.2.2014 22:14:45   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: irisss

Nemojte zuriti s kravljim osim ako baš nemate mogućnosti davati formulu ili dojiti duze. Moja pedijatrica kad sam je pitala kad da počnem s kravljim mlijekom, kaze što kasnije, negdje u drugoj god.najbolje jer je ono puno proteina koje djeca teško vare, a o tetrapak mlijeku da i ne govorim, to je sve samo ne mlijekouser posted image

tesko da ce ga tada ikako i htjeti vise...a svaki pedijatar drugacije savjetuje pa treba naci sredinu
ja svojoj kase pravim na KM i super ga podnosi...


Ada od kada si pocela praviti kasice sa kravljim mlijekom ?
Ja sam F presla sa AD na kravje nekada prije godine, jer vise Ad nije htio primirisati.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 11945
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.2.2014 22:57:06   
ada_

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: irisss

Nemojte zuriti s kravljim osim ako baš nemate mogućnosti davati formulu ili dojiti duze. Moja pedijatrica kad sam je pitala kad da počnem s kravljim mlijekom, kaze što kasnije, negdje u drugoj god.najbolje jer je ono puno proteina koje djeca teško vare, a o tetrapak mlijeku da i ne govorim, to je sve samo ne mlijekouser posted image

tesko da ce ga tada ikako i htjeti vise...a svaki pedijatar drugacije savjetuje pa treba naci sredinu
ja svojoj kase pravim na KM i super ga podnosi...


Ada od kada si pocela praviti kasice sa kravljim mlijekom ?
Ja sam F presla sa AD na kravje nekada prije godine, jer vise Ad nije htio primirisati.

od 7mj jer mi ih sa vodom nije htjela,hB ona nema nikakvih reakcija

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 11946
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
16.2.2014 23:07:52   
Medić*
IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: irisss

Nemojte zuriti s kravljim osim ako baš nemate mogućnosti davati formulu ili dojiti duze. Moja pedijatrica kad sam je pitala kad da počnem s kravljim mlijekom, kaze što kasnije, negdje u drugoj god.najbolje jer je ono puno proteina koje djeca teško vare, a o tetrapak mlijeku da i ne govorim, to je sve samo ne mlijekouser posted image

tesko da ce ga tada ikako i htjeti vise...a svaki pedijatar drugacije savjetuje pa treba naci sredinu
ja svojoj kase pravim na KM i super ga podnosi...


Ada od kada si pocela praviti kasice sa kravljim mlijekom ?
Ja sam F presla sa AD na kravje nekada prije godine, jer vise Ad nije htio primirisati.

od 7mj jer mi ih sa vodom nije htjela,hB ona nema nikakvih reakcija


I ja namjeravam krenuti ono u kasicu po malo joj stavljati. Meni ona Lina i sl nista to nece, ma bljutavo i meni vala. Ali zato povrtne kasice super, vocne nam teze idu, ali zavoljet ce.
Vi ste na dva obroko jel tako ?


< Poruku je uredio medic slatki -- 16.2.2014 23:08:29 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 11947
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.2.2014 0:09:33   
ada_

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: irisss

Nemojte zuriti s kravljim osim ako baš nemate mogućnosti davati formulu ili dojiti duze. Moja pedijatrica kad sam je pitala kad da počnem s kravljim mlijekom, kaze što kasnije, negdje u drugoj god.najbolje jer je ono puno proteina koje djeca teško vare, a o tetrapak mlijeku da i ne govorim, to je sve samo ne mlijekouser posted image

tesko da ce ga tada ikako i htjeti vise...a svaki pedijatar drugacije savjetuje pa treba naci sredinu
ja svojoj kase pravim na KM i super ga podnosi...


Ada od kada si pocela praviti kasice sa kravljim mlijekom ?
Ja sam F presla sa AD na kravje nekada prije godine, jer vise Ad nije htio primirisati.

od 7mj jer mi ih sa vodom nije htjela,hB ona nema nikakvih reakcija


I ja namjeravam krenuti ono u kasicu po malo joj stavljati. Meni ona Lina i sl nista to nece, ma bljutavo i meni vala. Ali zato povrtne kasice super, vocne nam teze idu, ali zavoljet ce.
Vi ste na dva obroko jel tako ?


ma ni moja nece nista ono sto se pravi s vodom ove na mlijeku hoce a i ukusnije su,a da na dva smo obroka jos uvijek,treci ce izgleda jos sacekati jer ni ova dva ne pojede kako treba

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 11948
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.2.2014 9:56:43   
bookah
Isto tako, nece s vodom. Ja povremeno pravim sa bademovim ili sojinim mlijekom. Kontam da mu je lakse svariti nego kravlje. Ima 8 mj I doji, ali za kase idemo ovako, neznam koliko je dobro ali ima sojino sa dodacima raznih vitamina.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 11949
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
17.2.2014 16:03:00   
Just smile
Ja joj još uvijek pravim na vodi. Dojimo. 9 mj. A sigurna sam da je na mlijeku sve ukusnije. A kada budem odlučila da bude na mlijeku izbjegavat ću kravlje. Zdravije im je rižino ili zobeno. Ima se u DM-u kupiti. A lakše je probavljivo i manje alergeno i od sojinog.

(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 11950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  476 477 [478] 479 480   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  476 477 [478] 479 480   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *