|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
9.2.2009 23:28:06   
batterfly
Visnja samo da te pohvalim!!!!
Bravo!!!
Odlicno odradjen posao!!!

Dorucak: pavlaka i hrenovke,
Uzina:     banana i vocni jogurt,
Rucak:     pilece supica, musaka,
Mix:         vocna salata,
Vecera:    zitarice sa mlijekom.........(i jedan kinder pingvi...)

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.2.2009 16:18:14   
batterfly
Dorucak: kajgana,
Uzina: vocna salata i jedan kinder pingui
Rucak: riza sa batacima,
Vecera: jedna banana i zitarice s mlijekom...(mozda),ako ne smislimo nesto drugo..

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.2.2009 19:28:24   
jasmina_mm
Dorucak: omlet
Rucak: Pohovane kockice fileta
Uzina: Cokoladica Zivotinjsko carstvo i malo jabuke
Vecera: Lagana jednostavna domaca supica
jos cemo pojesti nesto pred spavanje vidjecemo sta
Moj bebac jos uvijek doji po milion putana na dan...


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.2.2009 19:46:20   
andji
evo i nas...sve pohvale Višnji kao moderatoru za odradjeni posao...jako pregledno i organizovanouser posted image user posted image user posted image
oko 8 jutros 180ml hipp3 sa jednom mjericom plazme
oko 12 kajgana(jedno jaje,malo mlijeka,velika kašika pavlake,sredina jedne šnite hljeba,sve skupa ispečem)
oko 15h 180ml čokolina u flašici
oko 17h pola kifle grickao i pojeo
oko 18,30h pojeo monte mini
i sad će pred spavanjac opet 180ml hipp3 sa jednom mjericom plazme
Drage moje imam pitanje,jel ovo malo hrane za 15omjesečno dijete?Ovako izgleda njegov klasični dan(odprilike slično jede,a nekad i više,još pojede nešto,a nikad manje od ovog pisanog)


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
11.2.2009 21:59:26   
amdi
Ja bih mu uvela jos jedan obrok-slani tj.rucak, mozda umjesto cokolina u 15h, pa barem neka lagana supica.
Otprilike, mi se drzimo sljedeceg ritma-ujutro i navece flasica mlijeka sa kasikom meda, a ostalo vrijeme rasporedimo na 5 manjih obroka-dorucak, rucak i vecera sa dvije uzine.

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.2.2009 0:10:40   
lejlašh
Doručak - voćna kašica
Ručak - riba škarpina sa krompirom i rižom
Užina - čokolino plus (jedini Lino koji hoće jesti), i jedan prutić konder čokolade)
Večera - probala sam joj dati Hipp good night kašicu ,neće ni da okusi, a ja mislila da malo promjenim user posted image , pa je pojela frutekovu mrkva i jabuka

Između dojenje, kukuruzni keks (DM), jabuka i čaj

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.2.2009 0:52:51   
stella
Dorucak-hipp hapa,probiotik vocna (pravi se sa vodom)+pola banane.
Rucak-Teletina,krompir,kukuruz,grasak i mrkva,mixano.
Vecera-nestle zitarice sa kakaom.

Izmedju obroka pila sokic i vodu,i ciku naravnouser posted image
Posto je smizlica ustala danas u 12.30 nismo stigli uzinatiuser posted image

Jucer za dorucak hipp vocna kasica,rucak i veceru,jela sampjer pohovanu ribu,spinat sos-prilog  mmmm,krompir zapeceni+malo mlijeka mixano.Sve sveki pravila,extra ukusno.user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.2.2009 11:04:20   
Amrino
Evo i mene konacno drage moje user posted image .
Sto se papanja tice kod nas je doslo do malih promjena...Jedan period lopuzan je poceo odbijati hranu i to je trajalo neka tri dana sve dok mu hranu nisam pocela servirati u isti tanjir kao i nama i dok mu nisam dala istu kasiku. Plasticne posudice skoro da vise ne koristimo. Ugl. sada ima tri obroka i jedemo u isto vrijeme (sve troje ako je MM u kuci ili nas dvoje sami). Ne pravim mu rucak vise posebno nego smo nasu ishranu prilagodili njemu (ne solim i ne stavljam ostale "nezdrave" zacine, pravimo dosta povrca i sve je na maslinovom ulju, ne przimo, ne pohujemo i sl...pokusavamo se hraniti zdravo) tako da jede isto sto i mi.
Evo jucerasnji meni:
dorucak: kuhano jaje+ jogurt (obicni- Zenicki user posted image )
uzina: jedan plazma keks sa cokoladom, par neslanih stapica, suhe grozdjice i brusnice
rucak: malo supice tarhane, malo piletine i mjesano povrce (grasak, brokula, kukuruz, mrkva)
uzina: isto kao i prva
vecera: malo hljeba sa pavlakom

Izmedju ima x dojenja i pije vodu.

user posted image user posted image user posted image












_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.2.2009 12:06:57   
jasmina_mm
eh i mi smo prestali koristiti plasticne posudice i kasikice. I Benjo sada jede sa nama premda jos uvijek ima svoja sva obroka plus jedan sa nama.
danas dorucak hljeb sa malo sira
rucak ce biti neka corbica
zatim rizoto sa povrcem a za uzinu zivotinjsko carstvo i voce. Obozava mandarine i klementine i najmanje 1-2 dnevno pojede...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
15.2.2009 21:02:51   
anitaMO
mi nismo za pohvalu,laura neće da jede ima nekoliko dana.a i inače što joj dam njoj je dosta 2-3 kašike.koliki razmak vi pravite izmedju obroka.ja izludi više.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 13:23:04   
andji
anitaMO da ti se pridružim,i ovaj moj već neko vrijeme samo tanji sa obrocima...to je strašno....jutros sam mu uvela novi režim,kad ustane prvo doručak pa onda mlijeko(prije je bilo obrnuto)ne bil mi pojeo kao čovjek bar 2 čvrsta obroka plus 2-3 puta mlijeko...ali kako vidim mogu da sanjam samo....
od jutros je pojeo
3/4 kajganice sa malo kruha
180ml mlijeka
3 skriškice slanine šarene  isjeckano na sitno
i do kraja dana ostat će nam  borba sa još jednim čvrstim obrokom
hajd slatki obrok(voće,ili monte,ili voćni jogurt sa kiflom to pojede)
ali čvrstu hranu odbija ima igurno 3 sedmice,a ja samo mislim proćeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad ga trebam nahranit znoj me oblije hoćel šta pojesti ili neuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 13:26:57   
anitaMO
ja svojoj po 3 ručka pravim nebi li nešto pojela,jutros samo pojela jogurt obični.neće juhice,neće povrće ma izludi me više.doduše ima temperaturu već 2 dana,ali ona meni inače slabo jede.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 13:40:04   
andji
Draga anitaMo,ovo što ću reći zvuči malo sebično od mene,znam da sam ja rodila svoje dijete i naravno da sam ga htrjela i volim ga,ali ja više sa njim ne mogu izaći na kraj,il sam ja tanki živaca,il je samo moj ovakav il su sva djeca...ne znam...neće da jede,to su procedure,ja po čitav dan samo hodam za njim i nudkam malo ovog malo onog,ne bil šta uzeo..a mlijeko bi bio u svaka doba,e nećešuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nemiran je,samo krtoži po kući,sto puta usisam,sto puta sklanjam igračke,penje se po stolovima,sad je počeo čupat i jednu jedinu biljku koju imamo(a do sad nije) ja izludi,najviše ga volim kad spava...izludi me ovo dijete,tačno sa svim tim potisne i ono lijepo što čovjek doživi sa njima.....žao mi je što se derem na njega,pa ga i ćušnem malo,a onda me opali griža savjest...ne znam kako da se postavim,možda je samo kod mene tako,a možda je do mene,sve u svemu ne znam šta ću dalje...sorry na off topicuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 13:41:23   
adannn
Ne znam šta je to s dječicom....Moja jela super,čak neznam ni gdje joj to se strpa u tibu...A u zadnje vrijeme je molim,idem za njom ali ništa...Kad ostavim na stolu,ona se došunja i ko fol jedeuser posted image user posted image Šta da se radi


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 13:49:14   
dinaa
Ma nemojte se sekirati imala sam isti problem kao i vi ja licno mislim da je to jos jedna njihova prolazna faza osim ako su bolesni ili ih nesto muci kao zubici.Znam da je i moja tako odbijala da jede deset dana ja poludila ali proslo je sreca.A ti Dijana cuvaj zivce za kasnije trebat ce ti,imam i ja jednog takvog jos je sad veliki. Oprostite malo skrenuh s temeuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 13:51:40   
Amrino
Ma nemojte ih tjerati i stalno nutkati hranom. Ovo vam dobronamjerno govorim jer sam i sama bila jedno od djece sa slabim apetitom...Stalno tjeranje i nudjenje hranom mi je samo jos vise stvorilo averziju.
Znam da to roditeljima (ma majkama prvenstveno) to tesko pada ali nervozom i deranjem samo kontra efekat. Najvaznije je da imate rutinu, da se zna kada se jede. Bez odstupanja- tri obroka i izmedju uzina. Ni slucajno nemojte kuhati tri jela ili sl. Ponudite da jede...pa ako nece- ne mora. Onda ide uzina kao da je doruckovao. Slijedeci obrok je rucak pa opet isto...Djetetu nece nista biti vjerujte a kada ogladni sam ce traziti. Najgore sto mozete uraditi je da ugadjate djeci i da im umjesto obroka dajete slatkise ili da poremetite raspored. Vi se drzite rutine a oni kako hoce. Djeci opadne apetit zbog razlicitih stvari...moj npr. ne jede kada ga muce zubici- i cim izbiju- taj dan pomete sve zivo. user posted image
Dajte im i da sami jedu kada je vrijeme za jelo. Sto manje sokica i slicnih stvari.
Treba dosta strpljenja ali najvaznije je da od malena imaju naviku redovnih obroka- pa makar samo sjedili za stolom, i da se zna da se jede ono sto mama napravi a ne da cijeli zivot morate ugadjati i praviti po tri jela.
Sretno i saburli. Projest ce se oni. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 14:00:20   
adannn
Vjeruj Andji kao da si mene opisala,ali djeca nekad hoće,nekad neće....Kad guza ogladni,jest će oni,ne brini...A to što usisavam i nonstop idem za njom,kod mene je tako isto...Nisi ti u pitanju,tako je većina i svi mi manje-više isto prolazimo...Ali ja se tješim,neće oni uvijek biti mali i pusti kućne poslove ajmo mi s njima uživati i igrati seuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 17:28:31   
andji
Ni kad je ustao nije ništa htjeo....ponudila mu gulašića malo s hljebom udrobljenim(nekad je htjeo) nema šanse,zatim mu udrobim malo hljeba u obični jogurt nema šanse...zakoceno se plačuć i okrećuć glavu,a onda je mene iziritirao i stavim mu dvije kašikice u usta...plakao je,nema šta nije ali ne bi progutao nema šanse...tek kad je vidio da sam sklonila sto,i odmakela hranu onda je pojeo ono iz usta,i sišao sa stoliceuser posted image user posted image user posted image user posted image mislim da mer namjerno trenira,i ponaša se tako iz nekog x razloga,jer da nije gladan ili da mu s eono ne svidja pljunuo bi ili povratio...imam osjećaj da mu je mrsko žvakat i još mrže sjedit u stolici 10 min....žene drage izludi me ovo dijete....mlijeko neću da mu dam iz principa jer ga uvijek hoće,ponudit ću mu onaj jogurt večeras prewd spavanje umjesto mlijeka,mlijueka neće dobit dok ne počne normalno jesti.....groznouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zajebava me ko malog majmuna,nije bolestan,mislim da mu je onakva narav....nažalost

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 18:34:11   
adannn
Andji,evo jedno iskustvo kojem sam bila svjedok...Moj bratić sad će napuniti 2 godine i prije par mjeseci je zaglavio u bolnicu.On je fino jeo,ali je svako malo pio mlijeko..I kada su otišli doktorica rekla da ima anemiju,najvjerovatnije jeo što nije trebalo a previše unosio mlijeka..I posle toga samo 2 puta može mlijeko na dan....Ja se bojim da se i mojoj ne desi tako jer neće da jede....Al se nadam da će ova faza proći i za Sergeja

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 18:41:02   
anitaMO
ja sam svojoj u snu dala bocu,barem da mi nju popije.sutra je vodim doktoru evo i sad mi ima temperaturu.ma izludi me više sa jelom.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 18:54:43   
andji
ma ovako ako se nastavi odvest cu ga pedijatrici...nit ja imam živaca za ove njegove egzibicije,a i ne znam od čega namiruje organizam čitav dahn,malo prije mu ponudila bananu sa plazmom,jedva je pola pojeo...samo bi pio nešto,nije samo mlijeko,nego i čaj i vodu i sokuser posted image user posted image user posted image user posted image ma nema više u mlijeku ništa,hoću reći da ih to ne može više podmiriti u ovom periodu....

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 18:59:09   
adannn
Moja ujutro samo nađe flašicu od soka i dok je ne iskapi,nema joj uzeti flaše....Sreća pa joj dam sok od mrkve u staklenoj flaši koji je hranjiv od fruktala.....al ni to nije dovoljno

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 19:08:15   
Emina*
A da probate kupiti u apoteci sirup pikovit, ima vitamine u sebi,
i ujedno je i za apetit??

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 19:23:52   
andji
eminu hoću kako neću,hoćeš li mi reći dal ga mogu dobiti bez recepta?I za koji je uzrast

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
16.2.2009 19:46:21   
Anoniman
hej andji ne brini, vjerovatno mu je neka faza. Najbolje da mu ostaviš na nekom vidnom mjestu nešto od onoga što bi mu i inače dala i pustiš ga, možda navrati pa uzme pomalo. I neka gleda vas kako jedete pa možda mu zamiriše.:) A i Eminica se super sjetila pikovita.

(odgovor članu andji)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *