|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 80 [81] 82   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.6.2015 19:41:37   
niki83
E sjetih se jos, jedino sto malac nece da jede jeste ovo sezonsko, tek pristiglo voce (jagode, tresnje, nektarine) user posted image da li zato sto nije navikao na okuse user posted image
Kako vi dajete ovo voce? Miksate ga s drugim?!

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 2001
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.6.2015 19:50:18   
Isha

IZVORNA PORUKA: sara123

Prijedlozi za dorucak i veceru BEZ mlijeka i ml.proizvoda?
Ostala sam bez idejauser posted image


Znam u kakvom si belaju,dodaj na ovo i alergiju na gluten kao kod nas, i onda je veselo.

Moj najcesce doruckuje voce sa pahuljicama, npr.jutros je bila jabuka sa suhim kajsijama i kvinojom. Veceras mu je vecera suhe sljive sa ri9inim pahuljicama.


Napravim mu i jaje na masl.ulju i skuham npr.carsku mjesavinu pa sve izmiksam.


(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 2002
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.6.2015 19:58:15   
Isha

IZVORNA PORUKA: niki83

E sjetih se jos, jedino sto malac nece da jede jeste ovo sezonsko, tek pristiglo voce (jagode, tresnje, nektarine) user posted image da li zato sto nije navikao na okuse user posted image
Kako vi dajete ovo voce? Miksate ga s drugim?!


Ovo nisam jos davala, da sacekam domace jagode, a ostalo neka malo priceka. Mijesala bi prvo sa nekim pahuljicama a onda sa jos nekim vocem.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 2003
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.6.2015 20:33:09   
mimi_2in1
ko ono rece sve je prece od jela.. e tako je kod nas. pa sam nekako lagano presla na ucjenivanje, dok mm nije rekao ko koga ucjenjuje tu? i poludim i vise ne tjeram. hos nes, nemoras. al eto uspijemo nekako popuniti obroke. teta kaze da njoj fino jede.

ona je probala orahe, bademe..ja samljela pa dodala grozdjice, susene marelice i susene brusnice. super bilo. pravila joj male ko loptice. ovako ih nije jela. ne smijem joj jos dati. sezonsko voce je sve probala jos prosle godine, tako da sada nemamo provblem. jedino smo jagode cekali do neki dan, i prispjele kod mojih u basti i tad ih je prvi put probala. svidjaju joj se. kaze Lagode user posted image tresnje su bobeuser posted image do nedavno sam joj sve miksala, pravila kao smutije vise ne. i dalje su joj jabuke najdaze, banane bas i ne voli, al uspijemo je nagovoriti user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 2004
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
3.6.2015 20:36:19   
elmaL
Moja se dusi tresnjama, jagode manje voli ali i njih zna pojesti. Moji sreca imaju svoje, i tresanja tonu tako da imamo uvijek kosaru u kuci i bukvalnoje krijemo od nje, cim ugleda pocne mljackati. Ja joj ih prepolovim, uklonim spice i stavim na tanjiric, ona sve sama uzima i jede.
Ako vam treba tresanja, da posaljem paketuser posted image

niki ja cucekati domace orahe. Je li bolje imalo stanje s ADuser posted image


Ma sad pocelo sezonsko i voce i povrce, a domace sve imamo pa mi je to spas, ona bukvalnonon stop jede. Nekad sekrijemo od nje, jer kontam da ce joj nauditi ako pojede josuser posted image

Nismo ni mi agrume probali, ni med isto. Evo jucer sam krenula s kravljim mlijekom.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 2005
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
4.6.2015 14:17:16   
niki83
Da, i kod nas su stigle domace jagodice i tresnje, ali decko nece da jede to voce user posted image
Sinoc napravila smoothie od jagoda i banane, ali cim je pomirisao odgurnu od sebe i naljuti se user posted image
Nadam se da ce prihvatiti na vrijeme..ni mandarine, narandze nije htio prva dva mjeseca kad su stigle, a onda odjednom, i dokle god mu dajes on jede..pa onda ja stanem, uplasim se da ce pretjerati user posted image

Isha i Saro, nije vam lahko sa tim alergijama na hranu user posted image user posted image

Elma, AD se taman smirio i sinoc ga gledam, nogice opet haos, jucer je bilo toplo, a on u trenerkici u vrticu i eto ga odmah..

_____________________________

N&N

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 2006
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
4.6.2015 14:41:44   
Vanne
Zenice kojima su bebe alergicne na kravlje mlijeko,jeste li probale sa kokosovim,bademovim ili mlijekom od ljesnjaka?
moja nije alergicna na kravlje ali voli ove tri vrste koje sam nabrojala...sama joj pravim bademovo i ljesnjakovo mlijeko...
Kuhamo griz na kokosovom,nekad i lino sa kokosovim....a sa bademovim napravimo vocni jogurt,umiksam jagode,tresnje i bananu sa mlijekom i bude nam kao uzina ...
Pa eto par ideja user posted image


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 2007
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
4.6.2015 14:46:29   
mimi_2in1
vanne kako pravis ta mlijeka? neki dan sam kontala da kupim kokosovo..generalno sam mislila da nas sve troje prebacim sa ovih tetrepak mlijeka. otrov zivi user posted image al bas mnogo koristimo mlijeka

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 2008
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
4.6.2015 15:18:49   
Vanne

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

vanne kako pravis ta mlijeka? neki dan sam kontala da kupim kokosovo..generalno sam mislila da nas sve troje prebacim sa ovih tetrepak mlijeka. otrov zivi user posted image al bas mnogo koristimo mlijeka


Bademovo i ljesnjakovo tako sto pokiselim preko noci bademe,odnosno ljesnjake ( ja ih nekad kombinujem) ujutro ih properem i izmiksam sa novom vodom,ja nemam neki omjer kolicine vode i badema,jednostavno ako je gusto dodam jos vode...zatim tu smjesu procijedim na gazu i dobijem mlijeko...
Kokosovo nisam pravila,ima ga kupiti u dm-u u tetrapakui u konzervi,ja uzimam konzervu jer je tu kokos koncentrovaniji...meni je kokosovo pravo otkrice...
Skuham kcerci cokoladni griz na kokosovom i smaze bas sve...to joj bude kao poslastica,ukus kao bounty cokoladice user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 2009
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
4.6.2015 15:20:03   
Vanne
Zaboravila sam napisati da dodam koju hurmu u mlijeko kad sve izmiksam,da bude malo sladje,jer je ukus nekako opor..

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 2010
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
4.6.2015 15:24:26   
kocka
Moze se kokosovo napraviti od ljuspica, otprilike 1:3 se stavlja ljuspice i voda, ostavi se par sati da odstoji, ubaci u blender, ili malo stapnim i procijedi se kroz gazu..

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 2011
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
5.6.2015 11:40:11   
elmaL
Kupim i ja vala ovo kokosovo mlijeko, pa da promijenimo malo i uvedemo nesto novo, taman cu s grizom, jer sam ga do sad s vodom pravila, a bas ga voli.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 2012
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
5.6.2015 14:13:35   
sara123

IZVORNA PORUKA: niki83

Sarouser posted image user posted image nije lahko imati nejelicu u kuci user posted image tacno znam kako ti je..uvijek ima neki razlog za njih da ne jedu..
Ali imat ces aBd priliku vidjeti i kako je lijepo imati dijete koje voli jesti user posted image
Moj N jede sve user posted image hB!

Elma, probali smo mi orahe, ja ih izmiksam sa jabukom i dodam malo meda, ma extra poslastica user posted image
Prije dva dana smo probali i tunjevinu, svidjelo mu se, a nije bilo reakcije.user posted image

I da, Saro, citam da je S na jaja alergicna..dobro pa ste radili test! Mi jos nismo zakljucili sta aktivira AD kod malca, a gore mu je stanje nego kod sestre sto je bilo. Cak mi se cini da uopce nije u hrani problem, nekako imam utisak da su poticaji iz okoline..zagadjenje, prasina..


Hajde,valjda se projede. Radit cemo ks da provjerimo je li sve ok,ako bude (sto se i nadam,aBd),onda Boze moj...sta da radim..
Jutros sam je bukvalno nasilu nahranila,ona zine da place a ja ubacim zalogaj...ali i to mi je bezveze skroz.
Primijetila sam da ona hoce prstima svojim,ono bljutavo,miksano,ne zeli vise.
A za jaja,eto tako saznadosmo,probala sirnicu i osula se dibidus.Morala injekciju u hitnoj primiti.i prick test pokaze alergiju na jaja,mada se ona nekad zna osuti i onako od haman bilo cega...Kako je vama sad stanje sa ad? nama je hrana definitivno,izbacila sam omeksivac,plisane igracke i tako te savjete primijenila,ali nista. Kod nje samo po obrazima se pojavi. Zato se ja bojim dati joj med,npr.,orasaste plodove,o jagodama ni ne razmisljam.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 2013
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
14.7.2015 11:20:58   
LILLO
Ako je neko imao slicnu situaciju..imam sina od 14,5 mjeseci i do sada je masallah sve uredu i napreduje super s tim da sam u zadnje vrijeme primjetila jednu malu promjenu da se budi u noci jednom ili dva puta uz bas jak plac i trazi mene da ga nosam i ljuljam..primjetila sam da povlaci nogice i da prducka uz plac i kad se smiri u mom naruciju zaspi i ne budi se vise..bas mi ga je zao a i meni je tesko jer sam trudna 6 mjeseci a on vec ima 12.5 kg masallah i tesko mi je od stomaka da ga nosam i ljuljam..prije mjesec dana uvela sam mu kravlje mlijeko 2.8 sa jednom kasikom kras cokolade..popije 900 ml mlijeka dnevno..3 puta po 300 ml..preko dana je super veseo igra se..ima finu i redovnu stolicu jednom ujutro i jednom prije spavanja..super napreduje i voli svasta da jede..hranu sam mu uvodila postepeno i nije pokazivao znakove alergije ni na sto..ni na jaje a i mlijeko kad sam mu dala..sta vise bas mu se svida..kazu mi da je mozda od mlijeka da mu se crijeva jos nisu privikla..kao alergija..ali on ima samo grceve i to u toku noci..preko dana popije dvije flase i nista..trecu popije u 9 i nakon toga zaspi i probudi se oko 3 svaku noc..vodila sam ga pedijatru sve smo nalaze izvadili i sve je uredu..cak smo kontrolisali usi da nema upalu i to je uredu..ostalo je jos da nisu zubi..do sada ima 8 zuba 4 gore i 4 dole..pa sad kaze pedijatar moguce je da su trojke a one su kao jako bolne kada rastu..ne znam vise sta da radim bas mi ga je zao..

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 2014
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
14.7.2015 12:37:21   
Vanne
lillo je li mu i navece dajes cokoladno mlijeko? ja kad ga pijem navece imam bolove u stomaku,a kamo li beba...tesko je to navece....pokusaj mu navece dati obicno mlijeko pa ako i dalje bude problema daj mu ad navece pred spavanje dok ne navikne stomacic na kravlje...ne znam jesi li mu postepeno uvodila kravlje ili si odmah dala tri flasice na dan?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 2015
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
14.7.2015 14:01:14   
berni_Sa
Drage da vam se javimo dok nismo presle ovih 18 mj.

Moja I jela sve do skoro, imala normalne obroke, rucala kao i mi. Unazad 10-tak dana ujutro pojede 5-6 kasika zobenih pahuljica s mlijekom, lubenica, za rucak krastavice iz salate, grisini, i navece hapa. Ja naravno ludim ne znam sta da joj vise spremam.
Sve se nadam proci ce al ovo traje li traje :(

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 2016
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
14.7.2015 21:50:43   
dambolina
e moja berni, ako ti ista znaci, kod nas je isto tako. hvala Bogu pa je jos uvijek dojim, to nikad ne odbija, mada dolazim u napast da je odbijem, ne bi li pocela. bolje jesti. pocetkom prosle sedmice je na to sve fasovala i temperaturu 40, proljev i povracanje i to do te mjere da smo na infuziji zavrsili. faza je, proci ce, valja sevstrpiti, jako je tesko :( koliko je I teska?

zaboravih dodati da mislim da je lillo previse mlijeka za mslca, mislim da u tom uzrastu ide max pola litre mlijeka

< Poruku je uredio dambolina -- 14.7.2015 21:54:19 >


_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu berni_Sa)
Neposredna veza do poruke: 2017
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
14.7.2015 23:35:34   
berni_Sa
aa joj ja se pozalih danas, a ona spuca kuhani krompir sa puretinom i mrkvicom user posted image
i odlucila sam da nikakve gluposti necu da joj dajem izjutra do 15h, pa morat ce nesto pojesti od kuhane hrane kao danas...

dambolina bas mi je drago da si me utjesila, I je teska 11.5 kg. A otisla je i u visinu bas pofino masAllah.
kako su tvoji sve troje?? bas mi je zao drugarice, pregurat cemo mi to aBd, sve ovo bude i prodje...

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 2018
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
4.11.2015 17:00:58   
ananas_ze
Eh evo i nas,
S je tezak oko 12kg visok oko 80cm, jede sve osim voca,za dorucak i uzine mi ponestaje ideja, procitah da neko daje djetetu pahuljice,e koje?

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu berni_Sa)
Neposredna veza do poruke: 2019
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
24.2.2016 11:59:03   
bejbibi
Hajde malo da aktiviramo i ovu temu :) ..mi cemo aBd za mjesec dana se ovdje preseliti pa moram nesto upitati ..
Mamice jeste uvele kravlje mlijeko ??

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 2020
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
24.2.2016 12:03:48   
bejbibi
Sprinter, vedada ima li vas??
Sta ste uvele bebama jos ?? Da se malo pripremimo :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 2021
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.3.2016 10:12:26   
vedada
Evo nas na ovoj temi. Nista nisam novo uvela, neće da jede, nekad doruckuje u 2 ludim. Sami dojit hoće. Ne znam kako ga natjerati. Neće ni flasicu.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 2022
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.3.2016 15:33:14   
bejbibi
Vedada,dajes li kravlje mlijeko?? Ako da,koje?? Dajes li med i orasaste plodove??

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 2023
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.3.2016 15:34:35   
bejbibi
Nese ni moja ovih dana nista da jede kako je bolesna :( jedva dvije tri kasikice pojede ,i popije malo soka :( samo doji

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 2024
   RE: Ishrana beba od 12 do 18 m...
12.3.2016 16:25:00   
vedada

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Vedada,dajes li kravlje mlijeko?? Ako da,koje?? Dajes li med i orasaste plodove??
[/quoteZ]
Domaće kravlje al neće. Med probao ne sviđa mu se, ubacim u pahaljice, orah i ljesnik ubacim u hranu. Baš ni voće ne voli.


_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 2025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 80 [81] 82   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 80 [81] 82   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *