|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 20:56:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

ajdin ne jede voće nikako, nikakvo, ne znam šta da radim, neće ni da lizne, ponkead mu uspijem ujutro uvaliti neku voćnu kašicu hip ili fructal, ali nešto mi žao da mu za doručak dajme voćnu kašic, čini mi s emalo i slabo. al opet ako ne pojede ujutro neće nikako, ne znam da li d amu dajem ujutro ili imate neki prijedlog kako da uvedemo voće






bolje ista nego nista,moja nece ni kasicu vocnuuser posted image user posted image user posted image user posted image
ja bi bila zadovoljna da hoce barem to,smatram da je bolje hipp ili frutek kasica nego banana koja je mjesecima putovala do nas ili jabuka i kruska koje ne struhnu 7 dana.

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 20:56:11   
sheri
mi hB nemamo problema sa hranom. ona doji jos uvijek, ali i pored toga popije svaki dan solju krasexpresa, voli jiogurt, voli sve mlijecne proizvode. voli ribu, meso svo, povrce, salate, to bas bas voli, a tek kako maline tamani. i da , ona sve sto jede jede sama kasikom ili viljzuskom, ali naravno pomaze se rukama. jedino supu kad jede(a patradajz corba joj je favorite)ja joj dajem.

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 20:58:36   
škorpija
aaa noa znači ima još ovih što mrze voće, fakat ne znam zašt to, kad je bio mala beba tamanio ga je i onda odjednom neće pa neće, valjda je i to faza, nadam se

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 21:00:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

aaa noa znači ima još ovih što mrze voće, fakat ne znam zašt to, kad je bio mala beba tamanio ga je i onda odjednom neće pa neće, valjda je i to faza, nadam se





sve isto samo sto prestajem vjerovati da je fazauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image predugo mi trajeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 21:02:53   
ivanasa
jesi mu pokusala napraviti griz i staviti bananu recimo unutra? ja danas vidjela medju cornflakesima i plazma cornflakes sa ananasom,marelicom i suhim grozdjicama..komadici plazme i to voce unutra...

_____________________________

Moj andjeo maleni Filip Noa rodio se 13.01.2010

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 21:04:05   
ivanasa
danas sam nesto razmisljala sa koliko se bebi smije dati kras express..??mislim znam da je mom jos rano jer je slatko al eto bas me interesuje

_____________________________

Moj andjeo maleni Filip Noa rodio se 13.01.2010

(odgovor članu ivanasa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 21:06:15   
škorpija
ma probali smo s enačine voća sa plazmom, sa grizom, čim osjeti miris neće ni usta da otvori, a

a za kraš ekspres ( ja sma davala nesquik) počela nekad sa 13-14 mjeseci

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ivanasa)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 21:06:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanasa

danas sam nesto razmisljala sa koliko se bebi smije dati kras express..??mislim znam da je mom jos rano jer je slatko al eto bas me interesuje





ja sam davala mojoj Noi oko godine kad je odbijala bebimil al nije joj se nesto posebno svidjelouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image stavis malu kasikicu neces sad pola kila staviti pa da bude toliko slatkouser posted image

(odgovor članu ivanasa)
  Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 21:10:24   
ivanasa
ma ovaj moj poguzija bi to vrlo rado pio nego me sve strah da nesto ne zeznem i ne dam dsto ne treba...a i mislila sam malu kasikicu cisto da mu zamirise jer mlijeko samo nema sanse (jogurt,mlijecne namaze i to da) da pije,sreca dojim jos uvijekuser posted image

_____________________________

Moj andjeo maleni Filip Noa rodio se 13.01.2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 21:20:13   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: škorpija

ajdin ne jede voće nikako, nikakvo, ne znam šta da radim, neće ni da lizne, ponkead mu uspijem ujutro uvaliti neku voćnu kašicu hip ili fructal, ali nešto mi žao da mu za doručak dajme voćnu kašic, čini mi s emalo i slabo. al opet ako ne pojede ujutro neće nikako, ne znam da li d amu dajem ujutro ili imate neki prijedlog kako da uvedemo voće






bolje ista nego nista,moja nece ni kasicu vocnuuser posted image user posted image user posted image user posted image
ja bi bila zadovoljna da hoce barem to,smatram da je bolje hipp ili frutek kasica nego banana koja je mjesecima putovala do nas ili jabuka i kruska koje ne struhnu 7 dana.



sto mu ne probas dati pahuljice natopljene u mlijeko ili jogurt sa nekim vocem ili kasicom  za dorucak, moji to tamane ko ista ( imaju razne, ne znam jeli voli ijedne)sa ribanom jabukom ili kruskom ili sa kuhanim suhim vocem to je meni bas hranjivo.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 22:20:49   
Natty
Mi nemamo hb problema sa jelom,a i vidi se na njoj user posted image kad citam vase komentare sve mi se cini da i malo previse jede user posted image recimo kad ustane popije 300 ml mlijeka sa nekim linom bilo kojim,2-3 sata poslje toga jede dorucak-ručak i to dosta obilan,pred popodnevno spavanje oko 1 popije 300 ml soka od svjezeg voca i povrca svaki dan joj to cjedim,kad se probudi jede ono sto i mi jedemo za rucak,navece opet pred spavanje 300 ml mlijeka sa nekim linom,a izmedju toga svega stalno nesto zvace smoki,stapice,voce,pije dosta hipp caja,cedevite(u razumnim kolicinama) i vode ....
najsladja mi je kad mi kaze " mama,daj Maji nešto njam njam " user posted image

_____________________________

...ko ne valja sebi,neće nikome...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
7.2.2011 22:36:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: ivanasa

danas sam nesto razmisljala sa koliko se bebi smije dati kras express..??mislim znam da je mom jos rano jer je slatko al eto bas me interesuje





ja sam davala mojoj Noi oko godine kad je odbijala bebimil al nije joj se nesto posebno svidjelouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image stavis malu kasikicu neces sad pola kila staviti pa da bude toliko slatkouser posted image


Ma naravno da se nece udebljatuser posted image
Ja A. stavim na 1l.Kravljel mlijeka 5 veliki kasika plazme mljevene da se stopi jedan kljuc da provri.
I pije po 200ml .Ima 3 do 4 flase.
Meni je skorpija jednom rekla da se djeca debljaju od plazeme keksa ja probala al nistauser posted image user posted image opet istiuser posted image nema veze....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
8.2.2011 10:33:03   
škorpija
uh ja ove lino proizvode ne dajem uopšte, preslatki su meni a kamoli za dijete dajem mu ponekad nestle 8 žitarica sa kakaom, bez dodanog šećera. čini mi se da se on deblja od vazduha i zato jako pazim na slatko.

hljeb ne jede nikako sa hranom, pa tako jede jaja ili abc sir onako solouser posted image , ali voli ponekad kiflu pojesti suhu.

jede puno supe od koljenice, to voli jako, i voli trahanu (ovdje kažu tarhanu) sa puno paradajz sosa.

ma ustvari kad saberem ima možd aukupno 5-6 vrsta hrane koje jede, ali ga ne tjeram da jede ono što ne voli, to mi je najgora opcija, ali opet možda zato što je debeljuškast pa nemam ni potrebu da ga tjeram.

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
8.2.2011 10:34:08   
škorpija
a feliks debljina djeteta je prije svega gentska, mm i ja smo bili debele bebe pa ne može ni ajdin biti drugačijiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
9.2.2011 17:19:20   
ivanak
Gle što moj jede:
- sve vrste voća,
- sve vrste suhih voća ( kao što su grođdžice, suhe šljive, smokve, brusnice..., čak jede i bademe)
- kruh obožava i onda to mažem sa namazima, a i samo,
- pastu sa pomadorama, prigane patate, pitu sa sirom,
- nekad mrkvicu, nekad mesek, ali to je sve u vrlo malim količinama,
- patatu i povrće ( brokula, tikva, blitva, špinat...) mu skrivam sa čokolinom, jer u zadnje vrijeme neće da jede drugačije,
- jogurte obične, manje voćne, puding tu i tamo...,
- naravno sve čokoladice, keksiće, bombončiće...,
- sve vrste lina...
- pije čaja, sokić tu i tamo, vode, mlijeka sa malo krašexpressa....

po meni je ovo jako loš menue...
ja ne znam šta da radim s njime... poludit ću.
a što se tiče težine, zadnji put kad smo bili u pedijatirce bio je u polu visiećem položaju, nije se htio izvagati pa je uspjela uhvatiti 1o i pol kila.
A kad sam nadođe na domaću vagu doma onda mu ispadne oko 11 i pol kila.
Sad ne znam šta mi je da mislim...


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
13.4.2011 13:42:47   
martajay
je l neka koristila medveđi luk (divlji luk, divlji cešnjak. sremus, srijemus, cremos) u ishrani, i ima li ga kupiti u sarajevu??

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
13.4.2011 14:49:25   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: martajay

je l neka koristila medveđi luk (divlji luk, divlji cešnjak. sremus, srijemus, cremos) u ishrani, i ima li ga kupiti u sarajevu??


ja ne, rado bih ti pomogla ali nisam upucena gdje ga ima?


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
4.5.2011 13:06:30   
mama75
IZVORNA PORUKA: martajay

je l neka koristila medveđi luk (divlji luk, divlji cešnjak. sremus, srijemus, cremos) u ishrani, i ima li ga kupiti u sarajevu??

Ima na pijaci na Grbavici, kod jednog cike sto prodaje samo krompir i jabuke.

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
4.5.2011 13:07:16   
mama75
Eh moze li mi neka od mama "generacije" napisati sta, kada i koliko jedu njihova djeca? Ja sve mislim da moja jede malo, pa da uporedim. 

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
4.5.2011 13:18:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75

Eh moze li mi neka od mama "generacije" napisati sta, kada i koliko jedu njihova djeca? Ja sve mislim da moja jede malo, pa da uporedim. 


evo ovako moja mlađa

7.00 250 ml čistoga domaćeg mlijeka

11.00 doručak...ona pojede ili 2 jajeta sa pavlakom ratopljena, ako su peksimeti recimo 3 pojede sa sirom i kajmakom, kuhano jaje jedno jede, ako je kiflica po 3-4 komada pojede...

13.00 obavezno supa pun tanjir i eventualno neka kiflica ili puding ili sutlija ili monte ili voćni jogurt

16.00 ručak...moja jede fino za ručak...uvijek pojede i glavno jelo i prilog..iskreno tanjir joj bude pun kao i starijoj...jedu istu količinu...evo primjer pojela je 5 čćevapa sa lukom u pola somuna i čašu jogurta a opet je nakon toga večerala pice komad. Uvijek uz ručak pojed ekrišku hljeba sa korom komplet

eh nakon ručak obavezno pojede nešto tipa muffina, kolača ili nešto slatko

oko 19.00 jede krišku pavlake, ili puter s amnedom, ili puter s amarmeladom ili namazana vajkrem ili nešto tome slično ili 2 palačinka slano namazana i 1 slatki ako nije slatko jela nakon ručka

i kupanje i spavanje

često uz večeru popije melijko s anesqikom ili čokoladno mlijeko ili kozije vindija ili jogurt

svaki dna obavezno pojede 1 jabuka i 1 banana
to je obavezno a usput što sama jede bude i više
narandža i manadrine moramo kriti do nje...

ona pije sok jabuka il sa lukom ili skuham čaj hipp šumsko voće pa to pije, a vode pije sigurno pola litra svaki dna nju najviše i pije

etouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
4.5.2011 13:23:29   
mama75
Kod mene je ovako:
oko 9 dorucak - 1 manja kriska hljeba sa pavlakom ili samo mlijeko i hljeb udrobim ili 1 jaje, malo pavlake i sredina od hljeba
oko 11 voce - jabuka, banana itd
13 - supa, udrobim joj malo manje od kriske hljeba
spavanje
16 - rucak - to bude tanjir pun kao i starijoj ali ispasiran user posted image , bez hljeba
21 - zdjelica cokolina i spavanje
u toku noci doji 2x
Izmedju rucka i vecere su grickalice: kex, smoki, cokolada... to po zelji
Pije caj neki koji i nam napravim, ponekad sok, vodu... to ne brojim u "ishranu" user posted image


< Poruku je uredio mama75 -- 4.5.2011 13:25:11 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.5.2011 9:51:20   
Malenaoduvijek
ja sam pocela da pisem sta moja djeca jedu, ali sam onda shvatila da nijedan ne spada u ovu kategoriju, jedan ima 15 mj, a drugi 26 tako da nema smisla da ista pisem .user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.5.2011 13:33:56   
martajay
hvala ti mnogo za informaciju za luk, mama75.
taman smo na grbavici. a "tog" ciku nisam nikad pitala.

moj ima 25 mjeseci, i jede upola manje, u odnosu na ovo sto je hanady napisala.


oko 9h - dorucak, oko 250 gr - voce, zitarice
oko 12 - uzina: kifla, sir, jaje
oko 15 - rucak: oko 300 gr - corbica (meso, zitarice, povrce); riba 3 puta sedmicno.
oko 17 - uzina: ekspandirana riza, dukatino, i slicno.
oko 19.30 - vecera: isto sto je bilo i za rucak, ili mliječna vecera (oko 200 gr)

i izmedju 500 i 700 ml razne tecnosti.


< Poruku je uredio martajay -- 5.5.2011 13:48:42 >


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.5.2011 13:36:56   
mama75
IZVORNA PORUKA: martajay

hvala ti mnogo za informaciju za luk, mama75.
taman smo na grbavici. a "tog" ciku nisam nikad pitala.

moj ima 25 mjeseci, i jede upola manje, u odnosu na ovo sto je hanady napisala.



Ja evo sada sa pijace i moram te razocarati, luka danas nema. Ali ima zare kod tog cike. Kada ulazis na pijacu od onog parkinga, prodjes one sa plastikom i prvi sto desno. Ciko ima krompir, jabuke, mrkvicu, luk i ponekad bude nesto "zeleno", ja bas pitala sta je to i kaze "divlji luk"

utjesila si me malo sa ovim user posted image


< Poruku je uredio mama75 -- 5.5.2011 13:37:33 >

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Ishrana beba od 18 do 24 m...
5.5.2011 13:43:51   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: martajay

hvala ti mnogo za informaciju za luk, mama75.
taman smo na grbavici. a "tog" ciku nisam nikad pitala.

moj ima 25 mjeseci, i jede upola manje, u odnosu na ovo sto je hanady napisala.





utjesila si me malo sa ovim user posted image



i moja obojica jedu puno manje posebno Luka kojem su 2 god i 3  mjeseca user posted image

< Poruku je uredio MALA1994 -- 5.5.2011 13:48:22 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *