|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nuhalni nabor??
10.4.2010 20:32:34   
rose
meni je moja doktorica vec zakazala slijedecu kontrolu u skladu sa sedmicama za mjerenje nuhalnog nabora...to ce biti za nekih 12 dana kada cu biti 11w i koji dan...a poslije toga vjerovatbo ce biti tripl test...33 su mi pa je sve to nekako obavezno user posted image

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Nuhalni nabor??
11.4.2010 0:18:05   
vjestica
IZVORNA PORUKA: rose

meni je moja doktorica vec zakazala slijedecu kontrolu u skladu sa sedmicama za mjerenje nuhalnog nabora...to ce biti za nekih 12 dana kada cu biti 11w i koji dan...a poslije toga vjerovatbo ce biti tripl test...33 su mi pa je sve to nekako obavezno user posted image

ne mora značiti , i meni su 33 g pa mi dr nije preporučio tripl
čak je rekao da je to nepouzdan test, jer je statistika, a plaća se, a ako ima indikacija bolje uraditi amniocentezu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Nuhalni nabor??
11.4.2010 13:03:57   
rose
ma nije ga ni ona sada pomenula ali ja pretpostavljam da hoce jer ga je pomenula na prvoj kontroli u mojoj prvoj trudnoci prosle godine, koja je bila anembrionalna i zavrsila kiretazom...sada ga nije pomenula ali pretpostavljam da hoce...osim ako i ona nije promjenila misljenje i smatra da je nepouzdan user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Nuhalni nabor??
12.4.2010 22:26:57   
zanara
pozdrav svima,,danas sam radila triple test,,imam 30 god,,i trudna sam 16+4 ,,na nalazu od 11. sedmice mi stoji NN 2,2mm,,tek sam danas skontala zasto me je uputi na triple,,,pa me zanima dali se na 4D UZ mogu vidjeti anomalije kod bebe,,molim da mi javite ako znate,,pozdravljam vas sveuser posted image

_____________________________

Zana 02.09.2002...mamina priceza :)
Dino 12.09.2010...mamin princ :)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Nuhalni nabor??
13.4.2010 9:28:33   
rose
ne mora znaciti da je zbog NN te poslala na triple (ne prelazi ti granicne vrijednosti)...meni je prosle godine u 5-oj sedmici najavila da cu u 16-oj raditi triple test (tada imala 32 godine)...ta moja trudnoca je svakako bila osudjena na propast ali ja sam tada saznala da postoji nesto sto se zove triple test i da se uglavnom radi zbog godina...u tom momentu nije bilo ni blizu mjerenja NN-a.

(odgovor članu zanara)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Nuhalni nabor??
13.4.2010 11:06:35   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: rose

meni je moja doktorica vec zakazala slijedecu kontrolu u skladu sa sedmicama za mjerenje nuhalnog nabora...to ce biti za nekih 12 dana kada cu biti 11w i koji dan...a poslije toga vjerovatbo ce biti tripl test...33 su mi pa je sve to nekako obavezno user posted image

ne mora značiti , i meni su 33 g pa mi dr nije preporučio tripl
čak je rekao da je to nepouzdan test, jer je statistika, a plaća se, a ako ima indikacija bolje uraditi amniocentezu




Isto ovako.
Triple test uopšte nije pouzdan.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Nuhalni nabor??
13.4.2010 11:12:04   
anidla
ja znam 100% da tripl test nije pouzdan,...nazalost, znam djevojku koja je jakooo mlada i radila je tripl test i sve je bilo ok, ali se na kraju nije tako ispostavilo, nazalost....

znam da je nuhalni nabor, zatim mjerenje nosne i ušne kosti su dovoljni indikatori da nesto nije ok...tad je najbolje uraditi amniocintezu....

i meni su preporucivali tripl test bez ikakvog razloga jer se kao sad svima preporucuje, ja nisam htjela...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Nuhalni nabor??
13.4.2010 17:50:25   
zanara
danas sam malo smirenija,,ustvari nisam se smirila do jutros dok nisam dobila termin u poliklinici sunce za 4d uz,,tamo radi dr.taib delic,,ljubazan i po meni precizan,,izmjerio je sve kod bebaca i kaze da je sve u potpunom redu,,bez ikakvih vidljivih mana ili anomalijauser posted image ,,naravno da mi je lakse sada,,ali ipak jos cekam ta nalaz tripl testa,,tek tada cu biti jos mirnija..
puno vas pozdravljam i zelim svima sve najbolje..

_____________________________

Zana 02.09.2002...mamina priceza :)
Dino 12.09.2010...mamin princ :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Nuhalni nabor??
22.4.2010 22:14:39   
rose
eto na danasnjoj kontroli je izmjeren i NN...0,14 (1,4 mm) user posted image a u 16-oj radim triple test...znaci za nekih 5-6 sedmica

(odgovor članu zanara)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Nuhalni nabor??
16.6.2010 9:53:41   
Rimljankaa
Ja bi sad ubrzo trebala mjeriti nuhalni nabor. Sada sam 10-ta sedmica, a cula sam da ga treba mjeriti tacno u 12-toj. Kakva su vasa iskustva?! Ne znam gdje bi otisla da to izmjerim,jer je jako bitan nalaz,i htjela bi naravno da odem na dobar pregled.

Ne znam da li da idem kod doktora Nikulina na Kosevo,ili kod nekog privatnika?! Prije sma bila kod doktora Mehmedbasica,ne znam da li opet da odem?!

Kakva su vasa iskustva?

Ludim od raznih komentara i razlicitih iskustava. Za svakog doktora neko ima super misljenje,a neko najgore. I onda se ja izgubim. Ne mogu ni da setam od doktora do doktora,a niti mogu biti pametna za kog da se odlucim...

(odgovor članu andjela I)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Nuhalni nabor??
16.6.2010 9:57:15   
veeseelaa
ja sam išla kod dr Nikolina
Zašto ne bi i ti? sve ti je to isto mila moja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Nuhalni nabor??
16.6.2010 10:00:10   
Hanady RR
Rimljanka moj ti je savjet da ideš doktoru kod koga si i išla...
nije svačije iskustvo isto...
nemoj mjenjati doktore to te i zbunjuje...
za svakog doktora milio je komentara...a eto svaki kojeg si u svom postu spomenula radi uspješno svoj posao.

vesela ti je rekla ja ponavljam..zašto nebi išla kod Nikulina kad si već išla.

samo nopušteno, sve smo mi prošle isto nema razloga za brigu...doktore slušaj sve će biti super.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Nuhalni nabor??
16.6.2010 10:01:56   
veeseelaa
baš tako, osobito ako je trudnoća ok, nemaš razloga za brigu
Sretno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Nuhalni nabor??
16.6.2010 10:14:50   
rose
IZVORNA PORUKA: Rimljankaa

Ja bi sad ubrzo trebala mjeriti nuhalni nabor. Sada sam 10-ta sedmica, a cula sam da ga treba mjeriti tacno u 12-toj. Kakva su vasa iskustva?! Ne znam gdje bi otisla da to izmjerim,jer je jako bitan nalaz,i htjela bi naravno da odem na dobar pregled.

Ne znam da li da idem kod doktora Nikulina na Kosevo,ili kod nekog privatnika?! Prije sma bila kod doktora Mehmedbasica,ne znam da li opet da odem?!

Kakva su vasa iskustva?

Ludim od raznih komentara i razlicitih iskustava. Za svakog doktora neko ima super misljenje,a neko najgore. I onda se ja izgubim. Ne mogu ni da setam od doktora do doktora,a niti mogu biti pametna za kog da se odlucim...


a zasto ne izaberes jednog...svi oni rade svoj posao i znaju kad se sta mjeri...ako je to mehmedbasic, drzi se njega prvih nekoliko mjeseci

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Nuhalni nabor??
16.6.2010 14:33:46   
Rimljankaa
Ne znam za koga da se odlucim. Mozda sma glupa sto slusam,ali i mlada i neiskusna. Ja sam tek sad cula da uopce i postoji taj nuhalni nabor. Ne znam za koga da se odlucim. Za ovog je ovaj najbolji,a za drugog najgori.

Sve prilike ce biti da ce biti jedan,pa cemo vidjeti koji,jer i je bezveze i strah me da me svako pregleda i dira...

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Nuhalni nabor??
16.6.2010 14:39:21   
faris06
IZVORNA PORUKA: rose


Ne znam da li da idem kod doktora Nikulina na Kosevo,ili kod nekog privatnika?! Prije sma bila kod doktora Mehmedbasica,ne znam da li opet da odem?!

Kakva su vasa iskustva?

Ludim od raznih komentara i razlicitih iskustava. Za svakog doktora neko ima super misljenje,a neko najgore. I onda se ja izgubim. Ne mogu ni da set_am od doktora do doktora,a niti mogu biti pametna za kog da se odlucim...



Ne za zivu glavu kod Mehmedbasica, molim te. Ako te interesira zbog cega  javi mi se na pp. Desilo se mojoj najboljoj prijateljici i ima veze sa nuhalnim naborom. Zato upozorenje svim  trudnicama, ne idite kod Mehmedbasica !

< Poruku je uredio faris06 -- 16.6.2010 14:40:09 >


_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Nuhalni nabor??
16.6.2010 16:22:20   
rose
IZVORNA PORUKA: faris0'

IZVORNA PORUKA: rose


Ne znam da li da idem kod doktora Nikulina na Kosevo,ili kod nekog privatnika?! Prije sma bila kod doktora Mehmedbasica,ne znam da li opet da odem?!

Kakva su vasa iskustva?

Ludim od raznih komentara i razlicitih iskustava. Za svakog doktora neko ima super misljenje,a neko najgore. I onda se ja izgubim. Ne mogu ni da set_am od doktora do doktora,a niti mogu biti pametna za kog da se odlucim...



Ne za zivu glavu kod Mehmedbasica, molim te. Ako te interesira zbog cega  javi mi se na pp. Desilo se mojoj najboljoj prijateljici i ima veze sa nuhalnim naborom. Zato upozorenje svim  trudnicama, ne idite kod Mehmedbasica !


ih kako si citirala ispade da sam ja postavila pitanje user posted image

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Nuhalni nabor??
17.6.2010 0:50:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: faris0'

IZVORNA PORUKA: rose


Ne znam da li da idem kod doktora Nikulina na Kosevo,ili kod nekog privatnika?! Prije sma bila kod doktora Mehmedbasica,ne znam da li opet da odem?!

Kakva su vasa iskustva?

Ludim od raznih komentara i razlicitih iskustava. Za svakog doktora neko ima super misljenje,a neko najgore. I onda se ja izgubim. Ne mogu ni da set_am od doktora do doktora,a niti mogu biti pametna za kog da se odlucim...



Ne za zivu glavu kod Mehmedbasica, molim te. Ako te interesira zbog cega  javi mi se na pp. Desilo se mojoj najboljoj prijateljici i ima veze sa nuhalnim naborom. Zato upozorenje svim  trudnicama, ne idite kod Mehmedbasica !

ja sam bome išla...i to dva puta dvije trudnoće i sve radila kod njega pa evo me i živa i zdrava i djeca moja oko meneuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Nuhalni nabor??
18.6.2010 23:08:53   
Rimljankaa
Kazu da na klinici ima los aparat,pa se bojim da se nece dobro vidjeti. Zato razmisljam da li kod dr. Nikulina..

Inace,hvala Bogu, za sada je sve uredu...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Nuhalni nabor??
18.7.2010 9:32:33   
Esmeralda
Ja sam radila nuhalni nabor zapravo, markeri za DAUNOV SINDROM.....prof.Jadranka mi je radila u 12 sedmici trudnoce...mjerio se bebi nuhalni nabor iza uha....u toj sedmici se najbolje vidi na UZ 4D

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Nuhalni nabor??
31.1.2011 13:04:36   
Simran
Ja sam danas bila naručena za vaginalni UZ,na klasičnom 2D UZ,po
zadnjoj mengi starost trudnoće 12+6 a po UZ 14+4 ja se pravo uspaničila,pitam za nuhalni nabor hoće se moći izmjeriti kaže probat ćemo,beba nemirna,vrti se,maše ,šuta svaki 10 minuta su me prebacivali sa vaginalnog na abdominalni UZ da bi uhvatili bebin vrat a ono neda pa neda user posted image ...Nakraju ajde uganjaju oni to nakon pola sata traganja po mom stomaku ali...odjednom se pokaže nešto bebi oko vrata,kažu pupčana,opet UZ preko stomaka jok nije pupčana jer je pupčana negdje dole između nogica,zvali doktoricu Amelu Adžajlić pošto sam njen pacijent ona pritiskala stomak kad ono rukicu beba zavrnula pošto je stješnjena u zavaljenoj maternici user posted image ...Kažu beba uredu,srce,bubrezi,mozak,ruke,noge,vrat sve ok hvala Bogu.
Nuhalni nabor 2.1 mm,kažu ok ali kako sam ja negdje čitala da se nuhalni radi samo do 13 sedmice da li je kasno i pouzdano ova mjera u 14+4 nedelje.Baš sam sluđena. Evo nekih pojedinosti sa UZ:
Starost po PM: 12+6
Starost po UZ: 14+4
Srčana akcija:+
Lokacija placente: straga
Dorzonuhalni nabor: 2.1 mm
CRL: 80.5/14+1
BPD:27.5/ 14+6
Bila bi zahvalna ako razumijete ovo,počela sam razmišljati da odem i privatno na UZ da bi bila mirnija,šta vi mislite? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Nuhalni nabor??
31.1.2011 13:28:22   
tekja
Simran koliko znam NN se radi izmedju 12-14 sedmice trudnoce, tako da si ti tu negdje, to sto UZ nalaz pokazuje da si malo "vise" trudna, ne mora znaciti, mozda je samo beba veca, a ako i jeste tacan, tih par dana ne znaci nista...ostali parametri su ti ok...nemoj da brines...pozdrav..

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Nuhalni nabor??
31.1.2011 14:28:01   
Simran
Oj hvala puno,makar malo pozitivni vibrica user posted image  jer sam ja pomalo zbunjena doktorca mi danas kaže da i previše brinem što nije dobro,a i prva beba mi je bila krupna i sad sam izvadila trudničku knjižicu iz predhodne trudnoće i tamo mi je bebač "bježao" od  6 dana pa do 2 sedmice,a evo sad je već veliki i zdravi dječak user posted image  tako da moram malo smiriti se i ne paničiti non stop...Hvala puo na odgovoru user posted image

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Nuhalni nabor??
6.7.2011 15:22:32   
Majčica
Prijateljica mi saznala da je trudna i to 14+3, znaci vec je u 15. sedmici (nije skontala da je trudna, ne znam ni ja kakouser posted image ). Uglavnom, njena doktorica joj rekla da joj je kasno za mjerenje nuhalnog nabora, jer je vec u 15. sedmici, ova doktorica to radi u 12. sedmici. Je li zna neko mozda da li se to moze obaviti i kasnije i koliko je pouzdano?


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Nuhalni nabor??
13.10.2011 18:36:17   
Mirkica
mojoj snahi su izmejrili Nuhalni nabor, prvo je bila velicna 2,5 pa posle 1,6 i danas izmejre 5 mm iako ej zena 15+2 a koliko znam NN se mejri samo do  12 sedmice  i sada kao niej im dobro ispalo pa treba da radi aminocintezu .

Ja koliko znam da je do 3 mm normalno , i da nakon 12+00  niej vise moguce mjeriti NN a sada mi opet nije jasno zatso je toliko matletiraju a da i mlada je 28 godina .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *