|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nuhalni nabor??
8.3.2012 7:50:49   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: tacka

Meni je u 13 nedjelji NN =2,5, poslao me na dodatne pretrage i 4D.
Imam 26 godina

ne sikiraj se kao prvo nikada ne mogu izmjeriti tacno kao drugo sve do 3 je normalno , ja to naprimjer sa ove dvije trudnoce nisma htjela raditi koji ce mi klinac , mojoj snahi su svatsa radili jer je navodno iamla 2,5 (mada normalno) pisala sam prije ma zena kad nije izludjela i kasnije je radila onaj postupak sa avdjenjem plodne vode i bilo sve uredu , nemoj se sikirtaio nasi doktori su skloni da od muhe naprave medvjeda .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Nuhalni nabor??
8.3.2012 8:00:31   
tacka
I ja se iskreno nadam da ce sve biti ok..
Inace, stvarno je ovo opterecenje za psihu, izdrzati treba do petka sljedeceg..
citala sam i na eng. da je do 3 normalno.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Nuhalni nabor??
8.3.2012 9:34:22   
lady84
draga tacka, da bi se ti smirilia mozes otici i potraziti jos jedno misljenje.Ne znam kakav je aparat kod tvog doktrora, ja sam isla kod doktorice koja ima moderniji aparat i potvrdila mi je isto da je NN 2 mm i da je sve hvala Bogu ok. Prvi put mi je mjeren NN u drzavnoj bolnici. Ako su ti i ostale mjere ok, ako se vidi nosna kost, nemas se razloga brinuti.

(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Nuhalni nabor??
8.3.2012 9:44:00   
chuci
i ja ti predlažem ako imaš financijsku mogućnost da platiš 50tak KM pregled otiđi na uzv (ne 3D nego obični i naglasiš da je za trudnice) negdje. ja sam išla u polikliniku sunce i super mi je pregled bio. i mene su na početku prepali s nekim kontrakcijama, a ja ništa nisam osjetila, baš se isikirala. i sutradan čini mi se odmah  otišla u sunce na uzv. hem je dr bio super, mm ušao da vidi i on uzv (inače idem u skerlićevu i tamo ne može on ući), hem nije bilo nikakvih kontrakcija, a ja kao inženjer sam vidjela koliko mu je aparat koji je koristio precizniji u odnosu na onaj u skerlićevoj, mjerenja su bila realna a i on puno strpljiviji dok nađe pogodan položaj da uslika npr stomak pa da mjeri i slično, još nam je dr prebacio par puta i na 3d malo da vidimo i dao i jednu sličicusa 3d i nekoliko sa 2d. najbolje od svega što sam se ja umirila.
inače se bojim doktora, ono baš, nervoza kad samo pomislim da moram curicu voditi na pregled a kamo li kad ja šta idem, a tamo sam se baš umirila


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Nuhalni nabor??
9.3.2012 8:08:08   
tacka
Neznam gdje bih otisla na taj 3D, neznam gdje ima..
a strpljivo cu cekati do srijede kada budem isla radila alfa feta i beta hck, i petak ,a do tada cu vjeruvatno malo spavati kao stoi spavam...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Nuhalni nabor??
9.3.2012 9:01:53   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: tacka

Neznam gdje bih otisla na taj 3D, neznam gdje ima..
a strpljivo cu cekati do srijede kada budem isla radila alfa feta i beta hck, i petak ,a do tada cu vjeruvatno malo spavati kao stoi spavam...

gdje budes ???
u kojem gradu ??

smao se nemoj sikirat vidjeces da ce biti sve ok

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Nuhalni nabor??
9.3.2012 9:09:57   
chuci
IZVORNA PORUKA: tacka

Neznam gdje bih otisla na taj 3D, neznam gdje ima..
a strpljivo cu cekati do srijede kada budem isla radila alfa feta i beta hck, i petak ,a do tada cu vjeruvatno malo spavati kao stoi spavam...


nemaš potrebe ba 3D ići. pročitaj ponovo šta sam sve gore pisala. najaviš se na obični uzv u Sunce Agram poliklinika, a nama je dr prebacio na 3d da malo vidimo (iako se taj inače skuplje plaća). do srijede je 5 dana, razmišljanja, sikiracije koji ti ne trebaju. bolje da si mirna.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Nuhalni nabor??
9.3.2012 9:24:53   
tacka
Nisam u Sa, tako da nisam u mogucnosti otici u Sunce..
A i ja se iskreno nadam da ce sve biti ok, da su ovo sve bili samo predostroznosti...ali covjek ne moze da ne misli , nazalost :-(

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Nuhalni nabor??
10.3.2012 11:25:40   
tacka
... i tako ja brojim dane .. jos 6 dana do 4D. Ja neraspolozena, pod pritiskom sa stalnim razmisljanjem...

(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Nuhalni nabor??
10.3.2012 11:38:59   
zumbulcica

IZVORNA PORUKA: tacka

... i tako ja brojim dane .. jos 6 dana do 4D. Ja neraspolozena, pod pritiskom sa stalnim razmisljanjem...



Mojoj bebici je NN bio 3mm i doktorica nas je uputila na dodatne pretzrage.To je meni bilo bas cudno zato sto je do 3 a u nekim zemljama i do 4 normalno pa sam otisla kod drugog doktora.Taj drugi je izmjerio 2,5mm i rekao je da nema potrebe za dodatnim pretragama.A da napomenem da je prva doktorica bila privatnica i da bi ona sama radila neke od tih dodatnih pretragauser posted image , valjda joj zatrebalo parauser posted image

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Nuhalni nabor??
10.3.2012 11:41:06   
zumbulcica
Zaboravbih reci da sam rodila savrsenu curu,koja je savrseno zdrava i normalna,hvala Boguuser posted image

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Nuhalni nabor??
10.3.2012 11:47:23   
tacka
Kod mene je 13+2 NN= 2,5

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Nuhalni nabor??
10.3.2012 11:55:50   
Visnja RR
tacka user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Nuhalni nabor??
10.3.2012 12:02:55   
zumbulcica

IZVORNA PORUKA: tacka

Kod mene je 13+2 NN= 2,5


Nemas se sta brinuti, samo opusteno.Ako u familiji blizoj,tvojoj i muzevoj nema nikog sa Downovim sindromom verovatnoca da ce ti se to desiti je mala.A koliko vidim i godine ti nisu neke da se trebas brinuti.user posted image hrabro i samo se opusti.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Nuhalni nabor??
10.3.2012 12:05:42   
tacka
>Nema niko u familiji.. a jeste i godine su mi pomlade :-) Iskreno se nadam da ce biti sve u redu, hvala na ohrabrenju

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Nuhalni nabor??
16.3.2012 12:32:53   
Suncica_
caooo swimaaa

i ja sam juce bila na pregledu i doktor mi je rekao da je nn 2.6 mm.i da je na granici.... a 11 nedjelja trudnoce...

Moram priznati da me zabrinulo to. Zakazao mi je triple test za mjesec dana.
Da li neko moze da mi objasni da li zbog owog postoji mogucnost od nekih komplikacija ili ??user posted image

(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Nuhalni nabor??
16.3.2012 16:00:08   
ajla86
suncice neznam zaista o tome nista jer i mene to tek sad ceka da vidim taj nabor...mjerenje to...nespavam danima od straha...
nadam se da je to uredu i da ce biti sve uredu....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
p.s. ja sam imala pljuskavise na pocetku user posted image i govorili su mi svasta da ce virus pojesti bukvalno ekstremitete plodu blablabla svakave gluposti a do sad sve uredu...ima i rukice i nogice...mashalla!!!! uzdaj se u Boga...

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Nuhalni nabor??
16.3.2012 16:11:35   
ajla86
user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio ajla86 -- 16.3.2012 16:13:34 >

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Nuhalni nabor??
16.3.2012 17:46:44   
AAvalon
Suncice, nuhalni nabor do 3mm se smatra urednim nalazom... triple test ti je cisto statisticka metoda (znaci, nije dijagnosticka, i nece ti sigurno reci ima li tvoja beba nB neki poremecaj ili nema, nego samo da li postoji veca sansa da ih ima - znaci, opet neces znati nista sigurno). Ako te bas interesuje, jedina dijagnosticka metoda je amniocenteza (postoji jos jedna, ali se ne radi kod nas).

Iscitaj malo na temi triple test, vidjet ces iskustva drugih zena. Ja licno sam odbila i triple i quad test, nisam htjela ni amniocentezu niti ista, jer sta god da je bio rezultat, ja sam bila misljenja da mi je dragi Bog poslao ovu bebu i da samo dragi Bog smije da odluci da li ce ona zivjeti ili ne, a ne neki test, doktor ili ja. Rodila sam hB savrseno zdravog djecaka, a i tvoja beba je najvjerovatnije u redu. SRetno sta god da odlucis, i probaj da se ne sikiras user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Nuhalni nabor??
18.3.2012 15:25:19   
Suncica_
hwalla...i ja se nadam da ce to swe biti dobro user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Nuhalni nabor??
22.3.2012 18:03:39   
ajla86
cure ja sam bila kod dr Nikulina mjerio mi je nabor uz preko stomaka,prvi put je bio 2,2 drugi 2.3 i treci 2,1 on kaze da sigurno neprelazi 2,5 a 12-13 sedmica mi je ali da ipak uradim triple test u 15-16 sedmici vise iz razloga jer sam na pocetku trudnoce imala pljuskavice....
salje me da radim triple test a ni on sam nezna koliki mi je nn ????
nidze veze ovo dvoje samo da te zabrinu i nasekiraju....
mi isto da smo pletene lutke i samo nas treba filovati i sekirati...
ala im vera

< Poruku je uredio ajla86 -- 22.3.2012 18:13:15 >

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Nuhalni nabor??
23.3.2012 16:19:31   
Suncica_
Boris Nikulin???

i ja sam isla kod njega i rekao mi je da je 2,5 al kao da je to u granicama normale... a opet, zakazao mi je triple test u 15 sedmici :S

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Nuhalni nabor??
23.3.2012 16:23:09   
Emmy

IZVORNA PORUKA: ajla86

cure ja sam bila kod dr Nikulina mjerio mi je nabor uz preko stomaka,prvi put je bio 2,2 drugi 2.3 i treci 2,1 on kaze da sigurno neprelazi 2,5 a 12-13 sedmica mi je ali da ipak uradim triple test u 15-16 sedmici vise iz razloga jer sam na pocetku trudnoce imala pljuskavice....
salje me da radim triple test a ni on sam nezna koliki mi je nn ????
nidze veze ovo dvoje samo da te zabrinu i nasekiraju....
mi isto da smo pletene lutke i samo nas treba filovati i sekirati...
ala im vera

Mislim da on po definiciji zakazuje triple test, to znam iz iskustva mojih prijateljica, nemoj da te to brine. On hoće da se osigura da je sve OK, ovako mu je lakše.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Nuhalni nabor??
26.3.2012 18:15:03   
ajla86

IZVORNA PORUKA: Suncica_

Boris Nikulin???

i ja sam isla kod njega i rekao mi je da je 2,5 al kao da je to u granicama normale... a opet, zakazao mi je triple test u 15 sedmici :S





da...pa ocito salje sve...
ja cu uraditi triple test a opet ovdje citam da nije tacan i uradis ga ,dumas sta ce biti a kao nije tacan 100% i puno je gresaka ..koja je svrha onda raditi ga.
ako mi znamo da nije tacan znaju i dr i opet nas salju

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Nuhalni nabor??
27.3.2012 10:45:48   
Emmy

IZVORNA PORUKA: ajla86


IZVORNA PORUKA: Suncica_

Boris Nikulin???

i ja sam isla kod njega i rekao mi je da je 2,5 al kao da je to u granicama normale... a opet, zakazao mi je triple test u 15 sedmici :S





da...pa ocito salje sve...
ja cu uraditi triple test a opet ovdje citam da nije tacan i uradis ga ,dumas sta ce biti a kao nije tacan 100% i puno je gresaka ..koja je svrha onda raditi ga.
ako mi znamo da nije tacan znaju i dr i opet nas salju

ajla86 ne radi se o tačnosti, nego o pouzdanosti. Ako ti triple test bude ukazivao ne daj Bože na neke anomalije, odnosno potencijalni rizik za iste, dr. te onda upućuje na amniocentezu, kojom se sa sigurnošću može utvrditi određeni problem. Pošto je triple test puno jednostavnija metoda od amniocenteze, ona predstavlja prvi korak. Osim toga, postoje različiti UZV markeri koji se prate prilikom svakog uzv pregleda, zato no sikiriki u vezi rezultata testa, postoji tu mnogo stvari u koje se mi ne razumijemo, zato su dr. tu da nam pomognu. Nemoj misliti o lošim stvarima, razmišljaj pozitivno i uživaj u trudnoći. Biće sve OK, u dobrim si rukama.

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *