|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nuhalni nabor??
23.1.2013 21:38:51   
tetkica1
I ja sam isto analizirala, samo što ništa ne piše, a pošto smatram da je dobra doktorica, ne mogu da vjerujem da je to zaboravila da izmjeri, već me zanima da li postoji mogućnost da ako je uredu ona to uopšte ne piše user posted image zaista ne znam šta da mislim. Ali u svakom slučaju hvala na odgovoru!

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Nuhalni nabor??
24.1.2013 10:51:59   
kula
MOra se napisati na nalazu koliki je nuhalni nabor.
Imaš li sličice sa UZ-a sa mjerama, možeš i po tome znati da li ti je mjerila, jer je sve obilježeno i napisano!

(odgovor članu tetkica1)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Nuhalni nabor??
14.2.2013 18:40:20   
Ninushka
Meni u prvoj trudnoći nikad niko nije mjerio NN, ja sam mislila da je to obavezno pa nisam ni pitala doktore. Ovaj put sam otišla svojoj doktorici i dok je radila vaginalni UZV pitam je i ona izmjeri i veli 2,3mm što mi djeluje nekako punouser posted image pa me malo zabrinu

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Nuhalni nabor??
8.3.2013 9:38:15   
budućamama
Ninushka, do 3 mm je normalno, tako da se ne sikiraš. Imaš masu siteova s temom NN, ali je to bespotrebno zamaranje kad je već hB sve ok. Uživaj u trudnoći!

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Nuhalni nabor??
8.3.2013 9:42:49   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Ninushka

Meni u prvoj trudnoći nikad niko nije mjerio NN, ja sam mislila da je to obavezno pa nisam ni pitala doktore. Ovaj put sam otišla svojoj doktorici i dok je radila vaginalni UZV pitam je i ona izmjeri i veli 2,3mm što mi djeluje nekako punouser posted image pa me malo zabrinu


Nije puno draga, opusti se. Moze ici do 3 mm.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Nuhalni nabor??
8.5.2013 23:39:01   
Mediha28
Danas sam bila na UZ nuhalni 0.80mm,duzina 5.63'a tezina 58 grama sto me pravo brine,u 12+1 sam i citala sam da je tezina od 14-20 grama.Imali neko iskustva s'tim i jeli ovaj
Nuhalni dobar.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Nuhalni nabor??
9.5.2013 9:55:31   
ellene
Kod mene je nuhalni nabor u 12. tjednu bio 1 mm, plod 4 cm, a nije mi ništa rekao za težinu, samo je rekao da je sve uredu. Je li tebi rekao da je sve ok?

_____________________________

11.02.2013. imamo dvije crtice!!!
04.03.2013. srce kuca i naša bebica je duga skoro čitav cm.
28.03.2013. sad smo već narasli na 4 cm, na uzv se vide i prstići...
27.05. već smo veliki i težimo 270 g

(odgovor članu Mediha28)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Nuhalni nabor??
9.5.2013 11:07:53   
ena0002

IZVORNA PORUKA: Mediha28

Danas sam bila na UZ nuhalni 0.80mm,duzina 5.63'a tezina 58 grama sto me pravo brine,u 12+1 sam i citala sam da je tezina od 14-20 grama.Imali neko iskustva s'tim i jeli ovaj
Nuhalni dobar.

Ako ti je dr rekao da je OK nemoj da se opterecujes mjerama i tezinom

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Mediha28)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Nuhalni nabor??
2.6.2013 10:24:01   
medaaaa
Moja snaha ima 22 godine i doktorica od koje uzima uputnicu je rekla da treba da radi NN pregled na Jezeru jer ona gore vodi trudnocu.Da li mi moze neko objasniti zasto se to radi i da li je opasno.Meni je malo cudno jer je ona mlada i ne vidim razlog zbog cega bih to radila.Molim vas mi objasnite da bih se smirila

(odgovor članu tacka)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Nuhalni nabor??
2.6.2013 10:56:08   
calahoe
nemas razloga biti uznemirena,godine i mjerenje nuhalnog nabora nemaju nikavu vezu,to je standardna procedura koju svaki savjesni ginekolg provodi.mjerenje se radi između 11. i 14. sedmice trudnoce i trebale bi ga raditi sve trudince,radi se ultrazvucno i u sklopu je redovnog ultrazvucnog pregleda,nista uznemiravajuce,vjeruj mi.

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Nuhalni nabor??
3.6.2013 19:01:58   
medaaaa
E hvala ti puno sada mi je puno lakse

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Nuhalni nabor??
21.8.2013 15:37:46   
ja_flora
ovo mi je prva trudnoca, i sve mi je novo, molim vas, hitno mi treba odgovor, da li se ovo mjerenje nuhalnog nabora mora striktno obaviti u 11-13 sedmici trudnoce? Moze li u periodu od 16-18 sedmice? je li to obican ultrazvuk samo na kojem izmjere i taj nuhani nabor? i jos samo,, koliko se otprilike krecu cijene ultrazvuka kod privatnika? hvala puno

(odgovor članu medaaaa)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Nuhalni nabor??
21.8.2013 15:51:28   
Lady26
IZVORNA PORUKA: ja_flora

ovo mi je prva trudnoca, i sve mi je novo, molim vas, hitno mi treba odgovor, da li se ovo mjerenje nuhalnog nabora mora striktno obaviti u 11-13 sedmici trudnoce? Moze li u periodu od 16-18 sedmice? je li to obican ultrazvuk samo na kojem izmjere i taj nuhani nabor? i jos samo,, koliko se otprilike krecu cijene ultrazvuka kod privatnika? hvala puno

Radi se (kako kod kojeg dr) u 11-13 ili 12-14 sedmici...za sve poslije se savjetuj sa doktorom...
To je obican ultrazvuk i tad uzimaju mjere za NN
Cijena ultrazvuka 40-50KM

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ja_flora)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Nuhalni nabor??
21.8.2013 18:52:39   
Snovolovka
Radi se baš u tom periodu između 12-14 tjedna i osim njega se gleda i nosna kost, bedrena itd. To su sve pokazatelji da beba nema Downov sindrom.
Pošto taj nuhalni nestaje nakon otprilike 14-tog tjedna, trebalo bi taj UZV pregled obaviti baš u tom periodu ako je moguće.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Nuhalni nabor??
21.8.2013 19:47:55   
Maya_K
ja sam 13+2 i idem sutra na ultrazvuk i mjerenje NN. Nadam se da ce sve biti ok.

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Nuhalni nabor??
21.8.2013 21:11:09   
ja_flora
Hvala vam mnogo na brzim odgovorimauser posted image

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Nuhalni nabor??
14.5.2014 19:01:42   
TiruTiru
JEl neko radio varijantu da ode privatno na nn, a onda da ode na dip i izvadi krv za duble test?

(odgovor članu ja_flora)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Nuhalni nabor??
14.5.2014 19:50:41   
idas
Ja sam radila privatno nn i dr. mi je dao neki obrazac koji je on popuni. S tim obrazcem i uputnicom od dr. opce prakse sam morala otici na DIP u roku od 72 sata (od mjerenja nn) da mi izvade krv za double test.

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Nuhalni nabor??
14.5.2014 20:42:49   
TiruTiru
a privatno nn i dr. mi je dao neki obrazac koji je on popuni. S tim obrazcem i uputnicom od dr. opce prakse sam morala otici na DIP

prekorucuju mi dabl, kao nisu pouzdani nalazi s dipa tralala da odem privatno.
za statisticki nalaz mi zao dat pare iskreno, a opet ako vec kaze doktor da uradis privatno, hajd ne uradi

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Nuhalni nabor??
14.5.2014 20:55:15   
idas
meni vodi trudnocu dr. Divanovic i kad je rekao da idem na DIP ja sam ga pitala je li bolje negdje privatno, a on kaze da je double OK na DIP-u , a da tripl radim privatno jer na DIP-u navealjaju reagensi...Inače meni je nuhalni bio 1mm, double OK, ali sam opet radila i tripl (verovtno je dr. to tražio zbog predhodne dvije trudnoce koje su zavrsene missed-om).

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Nuhalni nabor??
14.5.2014 21:01:34   
TiruTiru
ripl radim privatno jer na DIP-u navealjaju reagensi...Inače meni je nuhalni bio 1mm, double OK, ali sam opet radila i tripl

Pa da, mene na dabl salje zbog moguceg dijabetesa...al me to sa uputom na privatni dabl nekako izbacilo iz cipelica, ne znam...Nakas mi vodi trudnocu, vjerujem da nije s losom namjerom, al kako god okrenem, pa to je statistika samo
Hvala ti _*

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Nuhalni nabor??
20.5.2014 21:22:12   
Anoniman
Nuhalni nabor je samo jedan od ultrazvučnih markera na trizomije izmedju ostalog i Down syndrom.Mjeri se od 11-13+6 nedelja gestacije odnosno dužine ploda od 45-84 mm.Idealno je u 12 nedelji zbog polozaja i velicine ploda.Uslov da se pravilno izmeri nuhalni nabor je aparat premium klase sa tacnoscu mjerenja od 0,1 mm.Vecina ginekologa ne zna pravilno izmjeriti nuhalni nabor.Normalna vrijednost u svjetskoj literaturi je do 3 mm iako neki autori uzimaju granicu 2,5 mm.Kod vrijednosti iznad 3,5 mm obavezno ispitati fetalno srce.Ostali markeri su protok u ductus venosus(99% ga ne zna naci jer se radi color Dopplerom a na najužem dijelu mjeri 0,5 mm),trikuspidalna regurgitacija i nosna kost.Nosnu kost nije lako prikazati tako da mnoge americke klinike ga ne uzimaju u obzir.Mjerenje nuhalnog nabora se radi preko trbuha abdominalnom sondom,a samo kod debljih osoba gdje se ne moze prikazati abdominalnom sondom radi se transvaginalnom sondom.4D ultrazvuk nema mnogo prednosti zbog gubitka rezolucije u odnosu na 2 D.Double test ne rade dobro u KCUS.Tacnost triple testa je oko 70%,quadriple testa oko 80%.Vecina osoba koje rode dijete sa Down sindromom imaju ispod 35 godina(jer ih ima vise tj cesce radjaju),tako da markere na Down treba uraditi kod svake trudnice kod doktora koji to zna uraditi.Jedino amniocenteza moze 100% potvrditi Down sindrom kao i testiranje fetalnog DNK iz krvi majke(test jako skup i nema ga u BIH).KOd dijabetesa OBAVEZNO DOBRO PREGLEDATI FETALNO SRCE.

(odgovor članu TiruTiru)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Nuhalni nabor??
5.6.2014 19:06:57   
Bambina.
Ja sam radila jutros i nn je 1.5 po posljednjem danu zadnje menstruacije 12+2 a po ultrazvuku 12+6. Beba je duga 6cm. Hvala Bogu, sve ok. TiruTiru trebala si ti sa mnom u skerlicevu. Ja sam prezadovoljna.Vise se posvete nego na Jezeru.


_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Nuhalni nabor??
14.6.2014 19:29:14   
TiruTiru
Evo me, u Skerlicevoj sam...odem Divanovicu s vremena na vrijeme da i muz vidi i cuje :)
Nuhalni je i kod mene super, hvala Bogu, kad si narucena na iduci pregled?

(odgovor članu Bambina.)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Nuhalni nabor??
17.6.2014 14:24:57   
Bambina.
user posted image za nuhalni. 4.7. Idem na ultrazvuk I nadam se da ce mi reci spol. Kad ti ides? Ma nemoj bezze placati privatniku. Moj muz usao sa mnom u Skerlicevu i gledali zajedno bebu. Samo nek se zamjeni za smjenu, ili Izadje malo sa posla. Meni rekli da dodjem za 2 mjeseca Ali ja insistirala da bude 1 pa cu zato 4.7.

< Poruku je uredio Bambina. -- 17.6.2014 14:26:31 >


_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *