|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nuhalni nabor??
17.6.2014 18:17:20   
leme
meni je tacno u 12. sedmici trudnoce mjeren nuhalni nabor i doktor je, pregled prije, naglasio da je vrlooo birno da se to uradi tacno kad bude 12. sedmica jer je tad nalaz najpouzdaniji. Nuhalni nabor se mjeri Ultrazvukom i nista strasno nit bolno,isto kao i svaki drugi ultrazvucni pregled. meni je tada iznosio 1,7 mm. danas mi je 16ta sedmica i ponovo smo isli na kontrolu gdje smo saznali da nosim djecaka user posted image

(odgovor članu Bambina.)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Nuhalni nabor??
21.6.2014 19:48:33   
Bambina.
user posted image Leme za user posted image . Lagan porod ti zelim! Nego, gdje si saznala spol? Ja sam u Skerlicevoj. Ne znam je li ono 3d ili 4d. Mozda je i 2. Bojim se da nece vidjeti ako je 2 ili 3. Ja sam u 15 sedmici a za dvije sedmice cu na ultrazvuk pa se nadam da cu saznati.

_____________________________

Bio sam svima simpatičan oko jedne sekunde. Već sljedeće mnogima nisam bio simpatičan baš zato što sam svima simpatičan... Đorđe Balašević

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Nuhalni nabor??
21.6.2014 20:57:27   
dambolina
Dobrom ultrasonicaru ne treba fensi smensi aparat da vidi nepravilnosti ili prepozna spol. U skerlicevoj dr dujso i dr nermina super ultrasoncarke i bez problema ce prepoznati spol. Barem je moje iskustvo takvo.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Bambina.)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Nuhalni nabor??
23.6.2014 22:51:01   
leme
Ja u Zenici zivim i ovdje idem privatno kod dr Ribica,stvarno ne znam kakav mu je ultrazvucni aparat,samo znam da mi je iz prve vidio da je djecak.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 9:56:52   
Mushu
Dobro jutro cure.

Bas mi je hitno. U ponedjeljak sam narucena na mjerenje nuhalnog kod mehmedbasica i cijena je 250km. Mozete li mi reci ima li jos neko da je dobar u tome jer mi ja to bas previse. Meni Nakas rekao da idem njemu jer je najbolji. A opet ne radi on nego neka druga doktorica jer je on odsutan.

Da li je za to bas potreban dobar ginekolog?

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 10:20:31   
Rafaello

IZVORNA PORUKA: Mushu

Dobro jutro cure.

Bas mi je hitno. U ponedjeljak sam narucena na mjerenje nuhalnog kod mehmedbasica i cijena je 250km. Mozete li mi reci ima li jos neko da je dobar u tome jer mi ja to bas previse. Meni Nakas rekao da idem njemu jer je najbolji. A opet ne radi on nego neka druga doktorica jer je on odsutan.

Da li je za to bas potreban dobar ginekolog?


Draga Mushu, nema razloga da placas 250 KM za nuhalni nabor, toje cista pljacka!! Promjeni dr.a, nuhalni nabor se mjeri obicnim ultrazvukom znaci nije neka posebna procedura da bi placala tolike pare...meni je dr. mjerio u sklopu ultrazvuka redovnog , tako se i radi i platila sam standardni pregled trudnice 70 KM. Vodio me dr. Divanovic.
znaci ni govora da budes budala i da ti uzmu 250 KM ni za sta!!! user posted image

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 10:23:55   
Mushu
Rafaelo puno ti hvala.

Razmisljala sam o Divanovicu ali kazu da je jako bezobrazan ako mu dodjes od drugog doktora. Ne znam ko jos radi? Radi li Murtezic ili Masic?

Kod Mehmedbasica je 200km samo n7halni a ovaj kombinovani skrining 250km. A ja trebam taj kombinovani raditi

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 10:53:46   
Super Beba
IZVORNA PORUKA: Mushu

Dobro jutro cure.

Bas mi je hitno. U ponedjeljak sam narucena na mjerenje nuhalnog kod mehmedbasica i cijena je 250km. Mozete li mi reci ima li jos neko da je dobar u tome jer mi ja to bas previse. Meni Nakas rekao da idem njemu jer je najbolji. A opet ne radi on nego neka druga doktorica jer je on odsutan.

Da li je za to bas potreban dobar ginekolog?


Očito će ti raditi skrining/screening (tzv. kombinirani test probira), tj. vađenje krvi, pa UZ na kojem će izmjeriti NN...To je u biti da se utvrde rizici na određene genetske bolesti...
Ja sam u prvoj trudnoći radila triple test, a u ovoj drugoj taj kombinirani skrining...
Na tebi je da odlučiš želiš li raditi išta od ovih testova...Možeš uraditi samo UZ na kojem će izmjeriti NN i uzeti ostale mjere bebice, bez da radiš ikakve dodatne testove (i to košta kao i obični ultrazvuk - 70 km)...

Znam da ako je bilo spontanih, tad preporučuju da se radi neki od ovih testova...

< Poruku je uredio Super Beba -- 25.9.2014 10:54:31 >


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 10:57:14   
Mushu
Meni je sestra rekla da je skrining 250km koni ja trebam da radim a samo nuhalni 200km. Sad sam zvala dr Masica i kod njega je 40km. A je li taj skrining ustvari triple test? Ja nista zivo vise ne razumijem :(

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 11:15:24   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Mushu

Meni je sestra rekla da je skrining 250km koni ja trebam da radim a samo nuhalni 200km. Sad sam zvala dr Masica i kod njega je 40km. A je li taj skrining ustvari triple test? Ja nista zivo vise ne razumijem :(


Kad sam bila trudna sa 1. djetetom, tad nije postojao ovaj skrining user posted image
Bio je samo double i triple test...Ja sam radila ovaj triple..Triple se radi nekad kasnije, čini mi se između 15. i 18. sedmice...I vadi se krv, uzmu se neki parametri (godine, visina, težina, i sl.) i na osnovu toga se utvrđuje rizik na neke genetske bolesti (Downov sindrom, oštećenje neuralne cijevi i Edwardov sindromom).

Ovaj kombinirani skrining je na isti fazon, samo je to rani skrining, te se smatra efikasnijom metodom da se uoče određene deformacije ploda i rizici na određene genetske bolesti....
Znači, izvadi ti se krv, uradi se klasični UZ, izmjeri se NN, i onda se na papir unesu svi ti parametri i dobije se procent rizika postojanja nekih od bolesti...
(Naravno, rezultati za sve ove testove se čekaju koji dan)

Moj prijedlog, ako već nisi za ove dodatne testove - otiđi do dr. Mašića i nek ti uradi UZ (pretpostavljam da mu je dobar aparat, a i on je svakako dobar dijagnostičar)...
I sretno!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 11:26:16   
Mushu

IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: Mushu

Meni je sestra rekla da je skrining 250km koni ja trebam da radim a samo nuhalni 200km. Sad sam zvala dr Masica i kod njega je 40km. A je li taj skrining ustvari triple test? Ja nista zivo vise ne razumijem :(


Kad sam bila trudna sa 1. djetetom, tad nije postojao ovaj skrining user posted image
Bio je samo double i triple test...Ja sam radila ovaj triple..Triple se radi nekad kasnije, čini mi se između 15. i 18. sedmice...I vadi se krv, uzmu se neki parametri (godine, visina, težina, i sl.) i na osnovu toga se utvrđuje rizik na neke genetske bolesti (Downov sindrom, oštećenje neuralne cijevi i Edwardov sindromom).

Ovaj kombinirani skrining je na isti fazon, samo je to rani skrining, te se smatra efikasnijom metodom da se uoče određene deformacije ploda i rizici na određene genetske bolesti....
Znači, izvadi ti se krv, uradi se klasični UZ, izmjeri se NN, i onda se na papir unesu svi ti parametri i dobije se procent rizika postojanja nekih od bolesti...
(Naravno, rezultati za sve ove testove se čekaju koji dan)

Moj prijedlog, ako već nisi za ove dodatne testove - otiđi do dr. Mašića i nek ti uradi UZ (pretpostavljam da mu je dobar aparat, a i on je svakako dobar dijagnostičar)...
I sretno!


Joj double,triple ovo ono. Tacno mi se zamanta hahaha

Ja sam zvala Dr.Masica i danas moramzvati popodne da se dog za termin. Valjda i on radi te skrininge. Ova sestra mi je spomenula obicni uz,imaju i 3d i 4d i po potrebi color dopler. Uglavmo idem kod njega sigurno. Svakako sam imala zelju otici bar na jedan pregled kod njega.

Evo u vojnoj sam kod Nakasa i uzasno je zaboravan. Prosli put zaboravio da mi napise folnu pa sam kupila bez recepta,sreca pa je jeftina. Zadnji put mi samo rece da je pijem jos sedam dana i nista nakon nje ne spominje. A kazu zene da su poslije nje pile prenatal. A kod njega na kontrolu opet id3m tek 17.10. I do tada nista necu piti. Ne znam da li je to ok ili da uzmem nesto na svoju ruku. Tacno me sludise ovi doktori

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 11:35:40   
elvy
Draga Mushu ja kad sam bila trudna obisla sam doktora i doktora i na kraju kod Mehmedbasica sam platila 250 km mjerenje nuhalnog nabora i vadjenje krvi za skrining,e sad radi se o 4 d ultrazvuku zato toliko kosta i meni su rekli kakve sve anomalije beba ima,kod njega me poslao dr.Puzic.Zao mi je samo sto ranije nisam otisla jer su me ovamo zavlacili bacila sam para i para.
I da samo da kazem da moje bebice vise nema,imala je jako puno deformiteta...user posted image user posted image

< Poruku je uredio elvy -- 25.9.2014 11:38:05 >


_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 11:43:12   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Mushu

Evo u vojnoj sam kod Nakasa i uzasno je zaboravan. Prosli put zaboravio da mi napise folnu pa sam kupila bez recepta,sreca pa je jeftina. Zadnji put mi samo rece da je pijem jos sedam dana i nista nakon nje ne spominje. A kazu zene da su poslije nje pile prenatal. A kod njega na kontrolu opet id3m tek 17.10. I do tada nista necu piti. Ne znam da li je to ok ili da uzmem nesto na svoju ruku. Tacno me sludise ovi doktori


Ja sam folnu pila do neke 12. sedmice, nakon toga sam prešla na Prenatal od Natural Wealth-a...Dođe 100 tableta, mislim za nekih 30-ak KM...Ima i Pregnital, rozo pakovanje, ono je skuplje, tj. manje tableta za istu cijenu (a njega sam npr. pila u 1. trudnoći). Naravno, imaš još 20 sličnih preparata, na tebi je da izabereš koji ćeš..Bitno je samo da unosiš dodatne vitamine, metale i minerale, jer teško je da ih sve uneseš prirodnom ishranom.

Ja sam išla kod dr. Aide Đ.Đ. i meni je ona jedna od dražih gore u Vojnoj. Planiram joj se i sada javiti pred porod.

elvy - user posted image Žao mi je zbog tvog gubitka :(
Da aBd ubrzo dočekate jednu zdravu bebicu!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 14:38:14   
Rafaello
Mushu, ovaj kombinirani test koji se radi iz krvi (mi ga laicki zovemo double test, mada to nije) radila sam na dip-u i naravno besplatan je...procedura je sljedeca, odes kod svoga ginekologa koji ti ultrazvucno pregleda i izmjeri nn, odmah sutra (pošto ultrazvuk treba da je ;svjež;) odes na dip sa papirom koji ti je dao tvoj ginekolog izvade ti krv i to je to..nalaze cekas nekih 7 do 10 dana ali oni ti svakako daju br. telefona pa nazoves...i trebas uputnicu od opšteg ljekara za dip na kombinirane probire...i ne budi blesava da bacas pare ako ces vec raditi testove mada ja vise nikada ne bih jer su ti testovi (tripl pogotovo) nepouzdani totalno.
Mene su doveli, nepotrebno, do amniocinteze...sretno kako god odlucis...user posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 16:30:50   
Mushu

IZVORNA PORUKA: Rafaello

Mushu, ovaj kombinirani test koji se radi iz krvi (mi ga laicki zovemo double test, mada to nije) radila sam na dip-u i naravno besplatan je...procedura je sljedeca, odes kod svoga ginekologa koji ti ultrazvucno pregleda i izmjeri nn, odmah sutra (pošto ultrazvuk treba da je ;svjež;) odes na dip sa papirom koji ti je dao tvoj ginekolog izvade ti krv i to je to..nalaze cekas nekih 7 do 10 dana ali oni ti svakako daju br. telefona pa nazoves...i trebas uputnicu od opšteg ljekara za dip na kombinirane probire...i ne budi blesava da bacas pare ako ces vec raditi testove mada ja vise nikada ne bih jer su ti testovi (tripl pogotovo) nepouzdani totalno.
Mene su doveli, nepotrebno, do amniocinteze...sretno kako god odlucis...user posted image



Hvala ti puno. Ja sam odlucila otici dr. Masicu tamo je 40km nn. Ne znam radi li kombinirani i koliko je. Ako bude trebalo odoh po uputnicu pa cu na dip. Gdje vadim krv? Je li dole gdje i inace? I ceka li se jos uvijek po citav dan? A ako mi nn bude uredan moram li raditi taj double?

Tacno cu izluditi. Da mi je vise pregurati jos ovu 12.sedmicu i da se razrahatim

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Rafaello)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 16:34:42   
Mushu

IZVORNA PORUKA: elvy

Draga Mushu ja kad sam bila trudna obisla sam doktora i doktora i na kraju kod Mehmedbasica sam platila 250 km mjerenje nuhalnog nabora i vadjenje krvi za skrining,e sad radi se o 4 d ultrazvuku zato toliko kosta i meni su rekli kakve sve anomalije beba ima,kod njega me poslao dr.Puzic.Zao mi je samo sto ranije nisam otisla jer su me ovamo zavlacili bacila sam para i para.
I da samo da kazem da moje bebice vise nema,imala je jako puno deformiteta...user posted image user posted image


Elvy jako mi je zao :( Zar ti niko nista nije rekao prije Mehmedbasica?? Uzas zaista. Ja mislim da i dr.Masic ima 4d i on je 100km. Jesi li njemu isla?


Super Beba,smijem li ja na svoju ruku to uzeti? Oni se svi kupuju jel tako? Koji mi preporucujes?

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 16:38:00   
Pravnica
Da se uklju im jer sam skoro to prosla ... :)
Krv se vadi dole gdje i inace, samo neces cekati jer si trudnica... ides na ulaz br 5 :)
Koliko sam ja shvatila, mjera tog NN i rezz krvi su ustvari taj double test. Kod mene je bilo sve uredu, NN 1,9 ... a onaj rezz 1:6834 i to je to.

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 16:59:07   
Super Beba
IZVORNA PORUKA: Mushu

Super Beba,smijem li ja na svoju ruku to uzeti? Oni se svi kupuju jel tako? Koji mi preporucujes?


Ma naravno da možeš, uzimaju se bez recepta. Ja pijem Prenatal. Ovaj se isplati, jer ima 100 tableta, ja tek nedavno novu kutiju kupila :)
http://www.roditelji.hr/wp-content/uploads/Desktop275-e1374490343674-640x320.jpg

Mada svi su oni u 5 deka :) Možda neko ima neke bolje da ti preporuči...
I kad počneš piti ove vitamine, prestaješ sa folnom :)




_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 17:46:51   
Mushu
Rekao mi je da prestanem folu za 7 dana. Taman ulazim u 12 sedmicu tada.

A izvini S.Bebo, znam da ovdje nije tema ali isto mi nista ne govori do kad da pijem dabroston i primam injekcije progesterona. Kod nas izgleda moras sve prvo na internetu naci i raspitati se pa onda pitati njih. Mozemo sebi same i voditi trudnocu

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 17:48:31   
Mushu

IZVORNA PORUKA: Pravnica

Da se uklju im jer sam skoro to prosla ... :)
Krv se vadi dole gdje i inace, samo neces cekati jer si trudnica... ides na ulaz br 5 :)
Koliko sam ja shvatila, mjera tog NN i rezz krvi su ustvari taj double test. Kod mene je bilo sve uredu, NN 1,9 ... a onaj rezz 1:6834 i to je to.


Hvala ti puno. Tako cu i uraditi. Cuj 250km cccc

I drago mi je da je sve ok. Nadam se da ce i meni biti. Vec sam sva ishavijestena.

Rekao mi je dr.da je bebica super hvala Bogu i da misli da ce i nuhalni biti ok user posted image

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 17:51:30   
elvy
Niko mi nista ranije nije rekao,ja inace zivim u ze-dokantonu ovamo sam se naplacala i nahodala,nn na ovim njihovom nazovi ultrazvucima 2,1,u 12 nedelji,sve po njima bilo super,da bi ja dosla u Sarajevo samoincijativno kod dr Puzica,on me poslao kod Mehmedbasica i tamo skok,beba ima deformitrtr ruku,nogu,limfne cvorove na vratu,nn3,7 15 nedelja trudnoce,ja nevjerujem odem kod Pasicke na Grbavicu tamo platim jos 70km ona kaze ma pusti nn ovdje druge stvari ne stimajuuser posted image ,opet odem u Bolnicu u Zenicu tamo ista prica,odma me ostave u bolnici i konzilij i indukcija......
Jos uvijek je ovo sve frisko 29 maja je bila indukcija,al da nisam otisla kod njih nebi znala sve ovo,al hocu ti reci da novac nije bitan,ja sam bila spremna platit neznam koliko samo da sve bude uredu,al dobro iako se sve to na vrijeme nije otkrilo a trebalo je opet je sve dobro proslo sad ja idem dalje...........

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 18:14:20   
Merylin
Slučajno uletih na temu i vidim da pričate o tom double testu... Provjereno najjeftinije je u privatnoj laboratoriji BIOHEM kad je Sarajevo u pitanju, 120 KM košta. Ja sam to radila prije skoro godinu dana, za max 7 dana rezultati.
Sretno drage trudnice, sve će biti aBd okuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu elvy)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Nuhalni nabor??
25.9.2014 18:30:13   
Pravnica
Ma znam kako ti je ... al bice to sve super aBd. Samo se ne sikiraj. Sa svakom sljedecom sedmicom bices opustenija i vise uzivati u trudnoci. Jos kad osjetis da se vrti... ih sreci nigdje kraja :)

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Nuhalni nabor??
27.9.2014 9:35:51   
Mushu
Pravnice vjeuj da ne mogu docekati da mi naraste stomak i da osjetim svoju bebicu..user posted image

_____________________________

Sreću čine male stvari

(odgovor članu Pravnica)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Nuhalni nabor??
27.9.2014 12:30:27   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Mushu

Rekao mi je da prestanem folu za 7 dana. Taman ulazim u 12 sedmicu tada.

A izvini S.Bebo, znam da ovdje nije tema ali isto mi nista ne govori do kad da pijem dabroston i primam injekcije progesterona. Kod nas izgleda moras sve prvo na internetu naci i raspitati se pa onda pitati njih. Mozemo sebi same i voditi trudnocu


Dabroston se obično pije do formiranja posteljice, nekad do 14. ili 16. sedmice (čini mi se)...
Ja sam u prvoj trudnoći pila dotad nekad, ali u ovoj drugoj (zbog određenih nazovimo ih komplikacija) sam pila do neke 26. sedmice...Bilo je planirano da čak pijem do kraja, ali na predzadnjem pregledu sve je bilo ok, tako da bi dabroston bio kao "da stavljam so u slano more", odnosno, nepotreban...

I vezano za ovaj double, triple i kombinirani...Mislim da double i kombinirani skrining (koji tebi preporučuje Nakaš) nije isto...
Ali nemoj se previše opterećivati, u biti, najvažanije su mjere NN koje se vide putem ultrazvuka...A ovi testovi mogu eventualno ukazati na rizik, ali ne i detektovati poremećaj...Oni u krajnjoj mjeri mogu biti indikacija za amnio..(sad doduše ima i ovaj skupi Nifty test)...

Sretno!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Mushu)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *