|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nuhalni nabor??
13.10.2011 18:58:18   
mala75
ja bih da sam na njenom mjestu otišla po još nečije mišljenje. ja sam taj UZ radila u 13 sedmicu i NN je bio 1.1, s obzirom na moje godine (36) uradila sam i dubl test koji je bio OK i nisam išla na amniocintezu.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Nuhalni nabor??
13.10.2011 19:10:06   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: mala75

ja bih da sam na njenom mjestu otišla po još nečije mišljenje. ja sam taj UZ radila u 13 sedmicu i NN je bio 1.1, s obzirom na moje godine (36) uradila sam i dubl test koji je bio OK i nisam išla na amniocintezu.

ona je radila 4d uz  i sve je ok tu je bilo i 1.6 mm sto je ok ali opet oni nadju da nesto njima nije u redu


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Nuhalni nabor??
13.10.2011 19:20:23   
Nunichi
Ma ja bih trazila jos par misljenja.
Kako 2,5-1,6-5 ? Pa stvarno to je za nervnog sloma. Samo ti nju za ruku i jos par doktora pitajte za savjet.
Mlada je, a i u 15. sedmici je vec kasno za mjerenje nn, barem je meni moja dr. tako rekla.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Nuhalni nabor??
13.10.2011 19:42:40   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Ma ja bih trazila jos par misljenja.
Kako 2,5-1,6-5 ? Pa stvarno to je za nervnog sloma. Samo ti nju za ruku i jos par doktora pitajte za savjet.
Mlada je, a i u 15. sedmici je vec kasno za mjerenje nn, barem je meni moja dr. tako rekla.


pa izgleda ne znaju ni oni jos mozes mislit rekla joj ON VEC VIDI OD OKA da ne mjeri da je vece user posted image user posted image user posted image user posted image budi BOg s nama  i to u 15+2 ja zna da je kasno ovjde u De joj ne bi niko to radio u  16 sedmici  ali u BIH to izgleda rade cim njoj rade . Isla je kod tri razlicita doktora i tako je izgledalo tj. rezultati .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Nuhalni nabor??
13.10.2011 20:28:41   
Nunichi
Cuj vidi od oka user posted image

Ma ne smijem reci nemoj raditi amniocintezu, ali opet nesto mi zao i da radi ako nema potrebe. Nisam pametna. user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Nuhalni nabor??
13.10.2011 20:34:05   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Cuj vidi od oka user posted image

Ma ne smijem reci nemoj raditi amniocintezu, ali opet nesto mi zao i da radi ako nema potrebe. Nisam pametna. user posted image



tacno to  ni ja en msijem reci da je ne radi , ali mislim da je to ipak s BOzijom voljom sve u najbolej redu


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Nuhalni nabor??
14.10.2011 14:53:24   
veeseelaa
amo sam rekla za taj nuhalni nabor,
ali opet ponavljam ja mislim da ga rade malo starije trudnice..


koliko starije? ja sam rodila u 29 godini i niko mi nije rekao da to radim user posted image ne kontam
kako nekom rade nekom ne, na osnovu čega zaključe da treba il ne trebauser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Nuhalni nabor??
14.10.2011 15:29:31   
ametist
Moje misljenje je da se nuhalni nabor mjeri svim trudnicama, bez obzira na godine starosti samo mozda svi doktori ne kazu kad to rade, i vjerovatno ako je sve u redu ne ide se na dalje pretrage.
ja imam 36 godina i nisam radila ni tripl test ni amniocentozu (iako se prica da je to obavezna procedura ako trudnica ima preko 35),a nuhalni nabor mi je doktor mjerio u 12toj sedmici.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Nuhalni nabor??
14.10.2011 16:44:09   
chuci
mjerenje nuhalnog nabora je indikativno samo od 11 do 14 sedmice.
neka tečnost se mjeri i ona se povuče nakon 14 sedmice i zato više mjerenje nije indikacija postojanja problema kao u vremenu 11-14 sedmice.

da li joj je ijedno od ova tri mjerenja urađeno između 11 i 14 sedmice? ako jeste ja bi to uzela kao tačno.

ako su joj sva tri mjerenja urađena nakon 14 sedmice, onda je bezveze davala pare za preglede, i rezultati ništa ne znače.
ako sumnja neka uradi neki drugi test (npr na bazi krvi), pa tek ako se pokažu problemi tu onda možda amnio ako želi.

ključna stvar je sljedeća. bi li išta promijenilo to da ona sazna da nešto nije u redu, ne daj Bože?


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu ametist)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Nuhalni nabor??
28.10.2011 16:09:27   
Miracle*3
Meni je nuhalni nabor krajem 11. sedmice bio 1,5.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Nuhalni nabor??
28.10.2011 16:16:44   
Selma.A.M
Meni je NN u drugoj trudnoći mjeren sa 13+4 i bio je 2.1 ...A u prvoj trudnoći prije 5 godina niko nije ni spominjao to ,dok je nekako u skorije vrijeme uvedeno da se obavezno uradi svakoj trudnici od 11 do 14 nedelje isto kao i fetalni skrining ...........

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Nuhalni nabor??
29.1.2012 14:14:47   
yasemin
koje su normalne vrijednosti za nuhalni nabor ja sam ga radila u 13-2 i bio je 2,5mm i doktor je rekao da je OK ??

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Nuhalni nabor??
29.1.2012 19:19:17   
Monaa
Do 3 je normalno koliko ja znam. 

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Nuhalni nabor??
29.1.2012 20:27:38   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: yasemin

koje su normalne vrijednosti za nuhalni nabor ja sam ga radila u 13-2 i bio je 2,5mm i doktor je rekao da je OK ??

do 3 su normalne ne sikiraj se


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Nuhalni nabor??
29.1.2012 20:29:36   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

amo sam rekla za taj nuhalni nabor,
ali opet ponavljam ja mislim da ga rade malo starije trudnice..


koliko starije? ja sam rodila u 29 godini i niko mi nije rekao da to radim user posted image ne kontam
kako nekom rade nekom ne, na osnovu čega zaključe da treba il ne trebauser posted image


ne znam jesam li ti rekla ali ovdje te pitaju je li zelis ako si ispod 35 ako si iznad podrazumjeva se u Austriji npr. je obaveza a koliko znam i u Bosno koliko god da ti je godina .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Nuhalni nabor??
30.1.2012 9:39:57   
Lulu_08
U prvoj trudnoci, prije 4 i nesto godine mi je dr. mjerila nuhalni nabor u cca 13oj sedmici. U ovoj trudnoci je dr. mjerila sa tacno 14 punih, i bio je 1,4 sto je ona smatrala sasvim ok.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Nuhalni nabor??
3.2.2012 9:27:50   
yasemin
hvala vam na odgovoru 

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Nuhalni nabor??
3.2.2012 15:03:12   
Sanellla

IZVORNA PORUKA: ametist

Moje misljenje je da se nuhalni nabor mjeri svim trudnicama, bez obzira na godine starosti samo mozda svi doktori ne kazu kad to rade, i vjerovatno ako je sve u redu ne ide se na dalje pretrage.
ja imam 36 godina i nisam radila ni tripl test ni amniocentozu (iako se prica da je to obavezna procedura ako trudnica ima preko 35),a nuhalni nabor mi je doktor mjerio u 12toj sedmici.


Pozz ! Neznam kako imate u BIH, al se slažem da bi se NN trebao radit svim trudnicama, zbog njihovog dobrog i dobrog bebice, u SLO se to radi svakoj trudnici user posted image nebitno koliko ima godina, samo je razlika u tome što je je treba platit do 35 god. a poslje 35. je bezplatna! I slažem se opet sa _ametist_ ako je sve u redu nema potrebe za daljne pretrage, jedino ako bi trudnica htjela zbog svoje sigurnosti to htjela! meni je moja G mjerila NN u 11t+6d , imala sam ga 1.2mm a imam 28.godina! Pozz svim trudnicama i mamicama!!!

(odgovor članu ametist)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Nuhalni nabor??
29.2.2012 11:38:26   
lady84

Izmjeren mi je nuhalni nabor od 2 mm, a u 11. sam sedmici tj. 10+5 po mom racunanju. Rekao je da se nazire nosna kost. Pregled je izvrsen preko stomaka, on kaze da je sve super. Da li to zadebljanje raste, sta se desava sa njim? Da li je za stadij moje trudnoce velik, je li trebao biti manji?

Od pocetka imam malih problema pa me sve brine, nadam se da ce neko odgovoriti:)

hvala i pozdrav

(odgovor članu Sanellla)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Nuhalni nabor??
29.2.2012 11:52:23   
hanabanana
Po sjećanju, to je ok nuhalni nabor.
Preko 2,5 mm u toj dobi bi moglo ukazivati na anomalije.

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Nuhalni nabor??
29.2.2012 11:54:47   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: lady84


Izmjeren mi je nuhalni nabor od 2 mm, a u 11. sam sedmici tj. 10+5 po mom racunanju. Rekao je da se nazire nosna kost. Pregled je izvrsen preko stomaka, on kaze da je sve super. Da li to zadebljanje raste, sta se desava sa njim? Da li je za stadij moje trudnoce velik, je li trebao biti manji?

Od pocetka imam malih problema pa me sve brine, nadam se da ce neko odgovoriti:)

hvala i pozdrav
mila nesekiraj se puno ,ja koliko znam to je ok granica za NN je 3 zato no sikirli ako želis biti mirnija ponovi pregled na nekom modernijem aparatu recimo 4D

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Nuhalni nabor??
29.2.2012 12:13:43   
lady84
Hvala vam puno, a je li pametno da odmah zakazem negdje 4D ultrazvuk? Nadam se da je sve ok, ali crvi mi ne daju mira :)

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Nuhalni nabor??
29.2.2012 14:22:14   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: lady84

Hvala vam puno, a je li pametno da odmah zakazem negdje 4D ultrazvuk? Nadam se da je sve ok, ali crvi mi ne daju mira :)


mila da se ti smiris nebi bilo lose ako si u sarajevu nazovi Agram sunce osiguranje,naglasi da je trudnički UZ i biće ti puno jeftinije nego negdje drugo,a zaista su pravi profesijonalci...poooooooooz

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Nuhalni nabor??
29.2.2012 15:02:01   
Monaa
Nema potrebe da brines, jer je meni nuhalni nabor isto bio 2 i dr mi je rekao da je to super. Tek sam u 24. sedmici otisla na 4D jer se tada najbolje vidi bebica.

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Nuhalni nabor??
8.3.2012 7:23:48   
tacka
Meni je u 13 nedjelji NN =2,5, poslao me na dodatne pretrage i 4D.
Imam 26 godina

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *