|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
28.4.2015 22:43:04   
dixiii
Imam problema sa stitnom zlezdom i vec tri godine pijem letrox. Zbog toga su mi ruke uzasno suve i svrbi me. Pogotovo u zimskom periodu. Da li bi mi ova krema pomogla?. Hvala.

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
29.4.2015 21:51:50   
emči
Mi smo danas danas dobile svoju Cortinat kremu.
iskreno se nadam da ce mojo djevojcici pomoci aBd.
Hvala na osvojenoj nagradi i na ljubaznosti i profesionalnosti prilikom dostavljanja na kucnu adresu. Pozitivno sam iznenadjena.
Javim vam svoje utiske nakon odredjenog vremena.

_____________________________

Srecu ne mozes kupiti ali je mozes roditi.

(odgovor članu dixiii)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.4.2015 20:01:11   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: dixiii

Pozdrav user posted image
Imam djecaka od 16 mjeseci i skoro uvjek mu je suva koza na licu pogotvo kada smo napolju i duva vjetar.
Da li smem da mu mazem lice ovom kremom? A ako sme, koliko cesto?
Hvala na odgovoruuser posted image



Draga Mama, CORTINAT krema , ima za preporuku suvu, ljuspastu , osetljivu kožu I kožu sklonu ekcemima. Slobodno koristitie na Vašem detetu jer CORTINAT krema može da se koristi I na bebi od rođenja. Krema se može da koristiti I na licu, na kapcima, pregibima I velikim površinama.
CORTINAT krema može da se koristi više puta dnevno I duže u kontinuitetu.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu dixiii)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.4.2015 20:01:55   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: hope 84

Lijep pozdrav.
Mene zanima da li i odrasli mogu koristiti ovu kremicu?
Konkretno imam problem sa crvenilom na licu prouzrokovanim boravkom na suncu.
Hvala unaprijedna odgovoru.



Poštovana, CORTINAT krema je namenjena deci od rođenja I odraslima. CORTINA krema se može koristiti I na koži lica I na kapcima. CORTINAT krema za preporuku ima I promene u vidu crevnila kože uzrokovane boravkom na suncu.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu hope 84)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.4.2015 20:10:19   
Sedina 30
Eh ovako, mom djecaku se prvo izmedju koljena bile pojavile crvene flekice pomalo suhe na dodir, ne svrbe, nemaju mjehurice. To se povuklo. Onda se iznad napravio okrugli crveni pecat kao lisaj suh i crven, nisam primjetila da ga svrbi. Mazala raznim kremama izbjegavam ks znam po sebi sta mi je napravio. Eh danas se to prosirilo izmedju nogu, crveno nejednako kao ozareno, nema nekih ljuspica, nije grubo na dodir. Jutros je bio jedan taj pecat, sada se to prosirilo i ima tih crvenih taackica i na drugoj nozi. Jel moguce da je to reakcija na citruse, a da nisam primjetila. Jutros je pojeo narandju, popodne se to zacrvenilo. Da napomenem da ima dvije godine, probali smo davno citruse.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.4.2015 20:11:47   
Sedina 30
I da pedijatrica kaze da je normalno u njegovom uzrastu. Sada mi je nekako najgore, nisam ga danas vodila, kada je nekako najgore

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
30.4.2015 21:30:16   
bejbibi
Nisam sigurna jesam.li na pravoj adresi al pitat cu ipak...mojoj bebi od mjesec ipo se piajvio kao osip po licu..eh bili smo na redovnoj mjesecnoj kontroli i dr kaze da se jos cisti..nego danas naletila na netu da to moze bit.od mlijeka koje ja konzumiram....moze li??.. Inace vise puta na dan 2-3 pijem mlijeko sa kasikicom kafe... Kafa se kuha u.mlijeku,znaci nije cista kafa i.nije jaka....moze li biti to od mlijeka?? Necu vise piti mlijeko da vidim hoce li se povuci.al me zanima strucno misljenje

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.5.2015 22:35:37   
dixiii
Dr. Mirjana hvala vam na odgovoruuser posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.5.2015 16:25:59   
sara123
Ljekari vrlo malo pricaju inace kad im odes a evo konkretno o atopijskom.
Dermatologica mi je, nakon dijagnosticiranja AD-a mojoj bebi rekla da se informisem na netuima mnogo toga napisanouser posted image
A poslije kritikuju mame sto se sluze netomumjesto da dodju njimauser posted image

Radili smo prick test koji je pokazao alergiju na jaje.
Kako ne jedemo jaje crvenila nema. Hvala Bogu.
Je li to znaci da user posted image nema AD nego samo alergiju?

(odgovor članu dixiii)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.5.2015 16:35:25   
marketing RR

Čestitamo aprilskim dobitnicama Cortinat kreme, a to su:

1. dixiii
2. hope 84
3. bejbibi



Molimo pošaljite nam podatke na pp (ime, prezime, adresa u BIH i telefon) najkasnije do 8.5.


Čestitke još jednom, i u zdravlju da koristite Cortinat kremu user posted image

Javite nam kada stigne Cortinat a radovaćemo se jako ako postavite i neku fotku :)



(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.5.2015 16:38:21   
marketing RR
Pišite nam i dalje, jer vam i u maju naš dragi sponzor daruje 3 Cortinat krema na ovoj temi user posted image


Takođe, iskoristite priliku i u ovoj temi postavite pitanje dr. Mirjani Misic.




IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj oboljelih kod nas i u svijetu. Taj porast je posljedica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, deterdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasljedni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima: crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suhoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dječju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se liječi uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rješenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)
Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, je proizvela prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem - brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo, svrab i suhoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno njeguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Za djecu od rođenja ( 0 mjeseci ) i za odrasle.
Procitajte vise!

Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom djelovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin


user posted image



Pod sponzorstvom kompanije Vitamedic, distributera Pharmalife proizvoda, otvaramo temu gde ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savjete i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr. Mirjana Mišić). Pitanja treba da budu isključivo vezana za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema.
3 najaktivnij korisnika koji u ovoj temi sa nama razmjene savjete i pitanja vezana za ekcem/dermatitis, će svakog mjeseca biti nagrađena sa po jednim CortinaT kremom koji vrlo djelotvorno rješava sve promjene na koži kako kod djece tako i kod odraslih. Dakle učešće u temi donosi poklon u vidu CortinaT krema. Dobitnici se ne mogu ponavljati tokom trajanja konkursa. U slučaju izjednačene aktivnosti na temi, CortinaT krem osvaja korisnik koji je prvi ostavio komentar. Poklone šalje sponzor o svom trošku, na adresu dobitnika.






< Poruku je uredio marketing RR -- 4.5.2015 16:41:16 >

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.5.2015 19:06:45   
bejbibi
Woow bas sam iznenadjenauser posted image hvala sponzoru
Kome se salju podaci??? Marketing rr??

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.5.2015 22:44:58   
saamy
Da li su pitanja iskljucivo o bebama ili moze i za mame?? Hvala

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
4.5.2015 22:47:55   
dixiii
Hvala sponzoru na ovako divnoj nagradiuser posted image
Podatke sam poslala i jedva cekam da stigne pa da napisem utiskeuser posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
6.5.2015 23:47:02   
marketing RR

IZVORNA PORUKA: saamy

Da li su pitanja iskljucivo o bebama ili moze i za mame?? Hvala


Može i za mame user posted image

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.5.2015 16:20:40   
saamy
Vec od puberteta imam problem sa aknama po ledima bila sam kod doktora ali kaze da nista nemoze jer to mora samo odsebe proci user posted image trudim se da koristim odjecu prirodnih materijala jer mi samo to odgovara cim ni nesto od elastina il sintetike ospem se sva! Malo kao sadnje se smirilo ali i dalje ih imam bas mi je neugodno kad idem na more,nikad ne oblacim maice na brtele lli kimo jer nakon toliko god javio mi se kompleks kadneko pogleda ne osjecam se ugodnouser posted image

P,s mozda nije tema ali ipak neko vase misljenje

(odgovor članu marketing RR)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
7.5.2015 17:39:36   
Vanne
Ja sam vec pisala da moja beba ima suhu kozu i crvene fleke na ramenima koje podsjecaju na lisaje...doktorica je rekla kako nisu lisajevi vec samo suha koza..mazala sam joj kremom koju je ona preporucila ali nista...te su fleke sad i na vratu a sire se i na lice.ima na bradi jednu...
Da li bi se alergija na hranu ovako ispoljila? Ako su lisajevi u sto ja vjerujem,jer ih prije imala i pomagao je jedino kortikosteroid, da li bi cortinat krema pomogla? ili ih barem donekle drzala pod kontrolom? Zao mi je trackati kortikosteroidima..ako iko ima bilo kakav prijedlog sta pomaze u nasem slucaju pisite!

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
8.5.2015 13:11:30   
adella88
http://www.dodaj.rs/?3m/FN/2HCAHjjr/img20150506205752.jpg

Da li doktorica može vidjeti sa ove slike da li je riječ o ekcemu.
Isprobane kreme i sa kortikosteroidima i bez njih, jedino što je pomoglo su Synopen i Dexametazon injekcije, a zatim sam prešla na Medrol tablete 4 mg, koje trenutno pijem svaki drugi dan, međutim svrab se vratila. Ovaj problem mi se pojavio u trudnoći tačno prije 3 godine.

Hvala unaprijed.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.5.2015 0:22:19   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: dixiii

Imam problema sa stitnom zlezdom i vec tri godine pijem letrox. Zbog toga su mi ruke uzasno suve i svrbi me. Pogotovo u zimskom periodu. Da li bi mi ova krema pomogla?. Hvala.


Draga mama,

CORTINAT krem možete slobodno koristiti za olakšavanje tegoba i poboljšanje stanja kože. Možete napraviti i tzv pakovanje tako što ćete namazati do upijanja CORTINAT krem, a zatim još jedan sloj blago i navući gumenu rukavicu ( ili šuškavu za jednokratnu upotrebu ). Tako možete držati u toku dana izvesno vreme ili u toku noći.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu dixiii)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.5.2015 0:23:15   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

Eh ovako, mom djecaku se prvo izmedju koljena bile pojavile crvene flekice pomalo suhe na dodir, ne svrbe, nemaju mjehurice. To se povuklo. Onda se iznad napravio okrugli crveni pecat kao lisaj suh i crven, nisam primjetila da ga svrbi. Mazala raznim kremama izbjegavam ks znam po sebi sta mi je napravio. Eh danas se to prosirilo izmedju nogu, crveno nejednako kao ozareno, nema nekih ljuspica, nije grubo na dodir. Jutros je bio jedan taj pecat, sada se to prosirilo i ima tih crvenih taackica i na drugoj nozi. Jel moguce da je to reakcija na citruse, a da nisam primjetila. Jutros je pojeo narandju, popodne se to zacrvenilo. Da napomenem da ima dvije godine, probali smo davno citruse.


Draga Mama,

Bilo bi dobro da se posavetujete sa lekarom koji prati dete da bi se ustanovila prava priroda promena.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.5.2015 0:24:48   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Nisam sigurna jesam.li na pravoj adresi al pitat cu ipak...mojoj bebi od mjesec ipo se piajvio kao osip po licu..eh bili smo na redovnoj mjesecnoj kontroli i dr kaze da se jos cisti..nego danas naletila na netu da to moze bit.od mlijeka koje ja konzumiram....moze li??.. Inace vise puta na dan 2-3 pijem mlijeko sa kasikicom kafe... Kafa se kuha u.mlijeku,znaci nije cista kafa i.nije jaka....moze li biti to od mlijeka?? Necu vise piti mlijeko da vidim hoce li se povuci.al me zanima strucno misljenje


Draga mama,

Manje je verovatno da se bebi promene javljaju jer Vi pijete mleko. Posavetujte se sa lekarom koji prati dete. U slučaju da se promene ne smiruju on ce predložiti pristup.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
12.5.2015 0:27:41   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: sara123

Ljekari vrlo malo pricaju inace kad im odes a evo konkretno o atopijskom.
Dermatologica mi je, nakon dijagnosticiranja AD-a mojoj bebi rekla da se informisem na netuima mnogo toga napisanouser posted image
A poslije kritikuju mame sto se sluze netomumjesto da dodju njimauser posted image

Radili smo prick test koji je pokazao alergiju na jaje.
Kako ne jedemo jaje crvenila nema. Hvala Bogu.
Je li to znaci da user posted image nema AD nego samo alergiju?




Draga mama,

Da li alergija na jaje uključuje i mogući AD zavisi od detaljne anamneze koju uzima lekar specijalista. U slučaju da je koža suva, sklona ljuspanju i crvenilu , možete koristiti CORTINAT krem koji može pomoći u jačanju barijere kože i produžavanju remisije tj mirne faze. Radi vaše sigurnosti možete probati CORTINAT kremu na ručici deteta , a nakon toga i na licu iako na ovaj preparat nisu zabeležene reakcije preosetljivosti. CORTINAT krem se može koristiti slobodno i na licu deteta, na većim površinama i pregibima. Takođe CORTINAT krema se može koristiti u kontinuitetu i u dužem vremenskom periodu. Važno je da se pridržavate i higijensko- dijetetskog režima koji Vam je lekar predložio.

Dr. Mirjana Mišić

(odgovor članu sara123)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
14.5.2015 13:21:43   
marinčii
Pozdrav,imala bi pitanje za doktoricu,naime mom 5 mjesecnom djecaku se pojavilo crvenilo na pregibima ,ispod koljena ,ispod vrata i na unutarnjoj strani lakta,pretpostavljam da je od vrucine posto je on malo bucmastiji,mazala sam kremom za ojede al bas i ne prolazi,pa me zanima cime jos mogu tretirati.Inace beba jos uvijek samo doji,hvala.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
18.5.2015 23:54:45   
bejbibi
Samo da prijavimo da smo danas dobili CortinaT kremuuser posted image hvala sponzoru...
Javit cemo se uskoro sa komentarom o djelovanju kremeuser posted image dok isprobamo

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
18.5.2015 23:57:03   
bejbibi
Hvala diktorici na odgovoru i da prijavimo da te promjene su ipak same od sebe jer se beba jos uvijek cistila..nije do mlijeka :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *