|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 21:42:04   
Sonja
ja bona
pa vidim  ja da me sve vuce na tebe al mi nick malo cudan bio pa nisam odma skontalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 21:43:04   
Hurma
jeste cule za privatne poruke?
mislim malo zaspamaste temu... TEMA JE KONTRAKCIJE U TRUDNOCI NE VRIJEME ZA POROD...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 21:45:06   
Sonja
draga Hurma cijelo vrijeme pricamo o kontrakcijama
nije bitno jesul za porod ili lazne!!!!
a to sto smo slucajno skontale da se znamo i to dobro to nema veze..
mislim da nema potrebe da tako reagujes


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 22:53:35   
mnn
jedva čekam...da dodje maleni miš...ma brzo če oni...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 22:56:13   
Sonja
kako je krenulo moj ce jaaako brzo doci
user posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 22:59:58   
mnn
mene isto lovi ali evo sada više ne..nekako me ulove križa pa sve pritisne...ali brzo stane...ma ja više ništa ne kužim...ma znati čemo kad če krenuti... beba...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 23:05:50   
bubamara80
joj ti  strshovi kad se sjetim.jeli, nije li, kako je uhh.. user posted image
samo da vam objema dam riječ podrške  jer sam onlineuser posted image
drž´te se biće sve OK

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 23:09:24   
mnn
bubamara 80 uh strah me ali moramo to odraditi...ma ja te kontrakcije ne kužim ništa...kaže meni ginekolog da ču ja roditi odmah...jer imam dole veliki pritisak...e da mi je to vidjeti...dao Bog da bude tako..i da ne bi trebala imati neke bolove...kad rodim javim...kako je bilo...

hvala ti za podršku!user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 23:22:10   
Sonja
IZVORNA PORUKA: bubamara80

joj ti  strshovi kad se sjetim.jeli, nije li, kako je uhh.. user posted image
samo da vam objema dam riječ podrške  jer sam onlineuser posted image
drž´te se biće sve OK

bas ti hvala

al izgleda da su ipak lazni...
nikako nisu redovni
budu na 15 min. pa pola sata pa 10 minuser posted image user posted image user posted image user posted image
to se samo priprema user posted image za dolazak
hvala na podrsciuser posted image
a svakako cu javiti ako bude stauser posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 23:24:49   
bubamara80
svakako javite
a gdje su lažni tu su i pravi blizu user posted image
ali nije to ništa za nas žene piece of cake što kažu

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kontrakcije
7.4.2009 23:28:41   
Sonja
IZVORNA PORUKA: bubamara80

a gdje su lažni tu su i pravi blizu user posted image



hehehehe nadam se da si upravu
jedva cekam da ugledam pile svoje user posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kontrakcije
8.4.2009 7:27:14   
poetesa
i ja imam slične simptome kao što si ti opisala!A počeli su baš od zadnjeg pregleda tj. od 15 sedmice. Ali ja šetam i dalje koliko mi se šeta ... Sad sam 19., sljedeće sedmice ću opet na pregled pa ću vidjeti... Do tad nastojim ne misliti puno o tome, tješim se da se to dole možda " rasteže" i da je normalno user posted image           Vidjećemo nemoj se ni ti puno brinuti

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kontrakcije
8.4.2009 18:55:56   
HannaS
Uh zene po vama ja sam spremna za porodauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Vazda osjecam neko grcenje i stomak bude tvrd,a za 7 dana ulazim u 9-ti mj.Samo sto ja ne pratim to vrijeme.sve kontam ma hajd nije to nista,kao da me ne ceka poroduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I kao sto Sonja kaze,svi govoro znat ces kada bude ono pravo,a kako cu znat kad sam prvi put trudnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Evo ovo mi sad ne djeluje strasno,zato sto ocekujem jace bolove,a kad malo skontam,pravim grimase kad me uhvati ta kontrakcija,i mijesa se bol sa nekim cudnim osjecajem.Ma ne znam to ni opisat.Eto!


_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kontrakcije
8.4.2009 18:58:43   
Sonja
user posted image user posted image user posted image user posted image
i kod tebe su sigurno lazne...
meni bilo smijesno budu mi na 10 min. a uopste me ne boli punouser posted image kad poslije toga na pola sata pa na satuser posted image
kod mene se period produzi umjesto da se smanjujeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kontrakcije
18.4.2009 23:55:53   
Visnja RR
premjesteni postovi

IZVORNA PORUKA: Hurma

...sklona sam kontrakcijema, ali u posljednjih par dana me stalno boli pri dnu stomaka i baš me brine... inace tvrd stomaks talno... pijem magnezij + apaurin (zbog kontrakcija) ali kao da mi ne pomaže uopšte... inekako je ok kada ležim ali cim sjednem ili hodam kao da mi sve hoce izaci van... cijeli donji dio stomaka... user posted image  inace ne radim, na bolovanju sam... najteži moj posao je ubaciti veš i suđe u mašinu...
šta mislite da može biti... jace kontrakcije na koje ne utice apaurin ili???


hvala na svakom odgovoru, puno mi znaci, vikend je, ne mogu da idem dokrtoru... user posted image


IZVORNA PORUKA: LUNA4

ovo kao da sam ja pisala ista stvar.....user posted image
tako da znam kako se brineš i koliko te strah ali neznam kako da ti pomognem,ja sam jučer bila na kontroli i rekla mi je da si popijem normabel kada osijetim te bolove....



IZVORNA PORUKA: bubuli

Idi u hitnu uzmi uputnicu i u bolnicu...kakve veze sto je vikend...
Posto to je stalno tvrd stomak znaci da imas stalno kontrakcije neke osjetis neke ne...
Neznam koliko si trudna al mislim da se moras javit ljekaru...


IZVORNA PORUKA: Hurma

Popila sam apaurin oko deset sati, sad cu popiti jos jedan, ako mi ne bude lakseoticicu veceras u hitnu...
HVALA NA ODGOVORIMA!!!


IZVORNA PORUKA: dina_89

nemoj rizikovati nista te ne kosta da odes do doktora, nemoj da se plasis sigurno nije nista opasno ali eto da budes sigurna i mirna


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kontrakcije
8.5.2009 11:43:28   
budućamama
ja sam sad skroz naskroz zbunjenauser posted image
Danas nam je 17+1 i već sam pisala da me često probada u donjem dijelu stomaka, kao da me jajnici bole. I juče mi je isto bilo, taman prije pregleda, ali na uzv-u je sve bilo ok.
Na ranijoj kontroli, kad sam se o ovome požalila svom docu, rekao mi je da je to normalno i da mi se materica šiti. Koliko sam čitala u američćkoj literaturi to je isto tako normala i zove se "round ligament pain".

Moje pitanje bi glasilo: kako razlikovati ove "obične" bolove od kontrakcija koje potencijalno mogu biti opasne?
I kako prepoznati da je stomak "tvrd" kad ja imam osjećaj da je lijepo zategnut i tvrd zbog bebe?

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kontrakcije
8.5.2009 11:50:41   
delly
draga ti bolovi su normalni a sto se tice kontrakcija vjeruj znati ces...a tvrdocu stomka je razlicita od sada ..jer kad stavis ruku na stomak (kad je kontrakcija) osjeti se kako je tvrdo ...jednostavno znas....i osjetis i opipas..user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kontrakcije
8.5.2009 11:59:05   
budućamama
Hvala ti draga na brzom odgovoru...
Ja sam svoje pile čekala godinu i pol, prošla op i svašta nešto, pa sam uplašena da šte ne dao Bog ne krene naopako...
Trudim se da se opustim, ali kao što vidiš, ponekad mi baš i ne ide najbolje user posted image
Ipak, hvala još jednom na odgovoruuser posted image
Valjda će mi kontrakcije krenuti kad bude vrijeme za njih i tad ću ih sigurno znati prepoznati user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kontrakcije
8.5.2009 14:35:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: budućamama

Hvala ti draga na brzom odgovoru...
Ja sam svoje pile čekala godinu i pol, prošla op i svašta nešto, pa sam uplašena da šte ne dao Bog ne krene naopako...
Trudim se da se opustim, ali kao što vidiš, ponekad mi baš i ne ide najbolje user posted image
Ipak, hvala još jednom na odgovoruuser posted image
Valjda će mi kontrakcije krenuti kad bude vrijeme za njih i tad ću ih sigurno znati prepoznati user posted image

Kontrakcije su kad je tiba zategnut i tvrd i kad boli znaci imas grceve po njemu eto to ti je kontrakcija najbolje ces znat kad ustanes hodat ako je tvrd i boli to ti je to znaci....
A iskreno nadam se da ih nemas jos.
Jer ja sam ih imala uzas,prije vremena i bolje je da ih neznas sta su dok nedodje vrijeme za njih


< Poruku je uredio felix -- 8.5.2009 14:36:34 >

(odgovor članu budućamama)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kontrakcije
8.5.2009 14:40:25   
delly

IZVORNA PORUKA: budućamama

Hvala ti draga na brzom odgovoru...
Ja sam svoje pile čekala godinu i pol, prošla op i svašta nešto, pa sam uplašena da šte ne dao Bog ne krene naopako...
Trudim se da se opustim, ali kao što vidiš, ponekad mi baš i ne ide najbolje user posted image
Ipak, hvala još jednom na odgovoruuser posted image
Valjda će mi kontrakcije krenuti kad bude vrijeme za njih i tad ću ih sigurno znati prepoznati user posted image

zato draga uvjek pitaj ama za svaku sitnicu ti pitaj bez ikakve muke tu smo da si pomognemo user posted image
cuvaj se i znati ces jednostavno kad dodu i netraju dugo ...niti 1 min ...jesu neugodne ali i to je dio trudnoce user posted image zato polako i cuvaj se bit ce sve u redu user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kontrakcije
8.5.2009 22:48:15   
poetesa
ja sAM imala slične dvojbe tj. zabrinula sam se zašto me to tako boli, posebno kad duže hodam... Moj je savjet da ti tvoj ginekolog objasni potanko kakve su prave kontrakcije, jer je meni moja dr. fino pokazala da bol počinje iz gornjeg dijela stomaka i spušta se sa obadvije strane i da se gotovo ne može disati od boli.... uglavnom, znam da ja to nisam osjetila hvala Bogu!
A bolovi i pritisak je normalan: od širenja, od težine bebe ...

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kontrakcije
15.5.2009 10:35:55   
niki78
Moj savjetim svima koji osjete bilo kakve bolove ili pritisak bilo gdje u stomaku- odmah doktoru!
I ja sam nakon skoro 5 mjeseci mirovanja izasla na mali "izlet"- malo voznje, malo setnje. Poslije toga sam osjecala pritisak u donjem dijelu stomaka, dva dana me nije popustalo. Posto mi je prva trudnoca ( sa unutarmatericnim miomom) meni je svaka bol sumnjiva i odmah mislim na najgore.
Otisla sam dr-u i rekao mi je da mi je rodnica otvorena dva poprecna prsta! A tek mi je bila 20+5. Mozete zamisliti uzasa?! user posted image
Sreca u svemu tome je da mi je, hvala Bogu, vanjsko usce zatvoreno.
Pijem Gynipral, Apaurin i Magnezij, i naravno mirovanje.
Molim vas ne mislite da nije nista- ono u stilu "proci ce". Odmah doktoru.
Sad cekam kontrolu i nadam se i molim dragom Bogu da ce sve biti u redu.  A i bebce molim da se malo strpi, bice mu lijepo kad izadje ali mu je, zasad, lijepo i unutra user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kontrakcije
15.5.2009 21:45:12   
poetesa
I ja sam za to da se ide doktoru čim se šta posumnja!ama zašto sebe mučiti! ja sam pravo prepadalo i kad mi se pojavio pritisak, izdržala sam oko sedmicu i otišla! Hvala Bogu, nije ništa

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kontrakcije
18.5.2009 9:42:23   
niki78
Evo imene sa problemom, opet. Ja drugima savjetujem da na bilo kakvu sumnju idu dr-u a ja sam odustala od toga. Jutros sam imala strasne bolove na desnoj strani stomaka, zapravo vise me je bolio jajnik. Ma nisam vise ni sigurna. user posted image
Nikome ne smijem nista govoriti jer me odmah napadaju kako ne mirujem, kako se ne pazim - bla, bla, bla ....
Od samog pocetka imam kontrakcije i slicne probleme, pa se svi brinu.
Sada mi je malo bolje, cak sam dosla i na posao. Samo molim dragog Boga da nije nista, jer  mi je vise zlo od "svakosedmicnih" posjeta dr-u. Tjesim se da sam se jucer preforsirala ili da sam bila negdje na propuhu pa da me je malo "ufatilo".
Samo da sve bude ok. Za dva dana ionako imam redovnu kontrolu, treba vidjeti da li je Gynipral imao efekta ako nije nemam pojma sta me ceka. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kontrakcije
18.5.2009 10:50:24   
Mya_81 RR
Draga Niki ja bih ti definitivno savjetovala da usporis malo.....

Mene je tako bolio desni jajnik i kad sam otisla u bolnicu da vidimo sta je otkrili su da mi se cerviks smanjio...evo me na mirovanju i vjeruj mi da je to najbolja terapija....

Zato ti sto vise sve cetiri u zrak i sve ce biti u redu...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *