|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
26.12.2010 13:41:26   
lepao
mene zadnjih par dana stomak bolucka i to najvise navece..pretpostavljam da to nisu porodjajni bolovi naravno posto bih se ve do sada porodila ali malo me brine sta je posto sam 37 sedmica i nisam jos isla na ctg..?

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kontrakcije
28.9.2011 18:25:16   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: pusica

IMALA SAM KONTRAKCIJE U 5 NEDJELJIuser posted image MOJA DR. MI JE ODMAH DALA DOBROSTON I INJEKCIJE NAKON 7 DANA SMEĐI ISCJEDAK KOJI SAM IMALA JE POLAKO PRESTAO I KONTRAKCIJE SU MANJE SADA SAM UŠLA U 8 NEDJELJU user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I PRESRETNA SAM PUNO MORAM ODMARATI  DAN PO DAN BIĆE BOLJE NADAM SE AKOBOGDA user posted image user posted image user posted image JUĆE SAM BILA NA KONTR. I SVE JE DOBRO KAO DA I NIJE BILO PROBLEMA ALI STRAH JE PRISUTANuser posted image





IZVORNA PORUKA: koka i po

mirovanje i stalne kontrole.strah je normalan.ista situacija mi se dogodila sa drugim djetetom i sve je bilo u redu.




IZVORNA PORUKA: pusica

Hvala bogu da se sve po tebe završilo user posted image a mene čeka dug put straha svaki dan kada odem u kupatilo , svaki put kada me nešto probode preko stomaka.Nisam navela da već imam jedno dijete mog predivnog princa 8.Svaki dan poljubi i mene i bebu i nestrpljivo pita koliko jošššššuser posted image




IZVORNA PORUKA: tajcika

isti slucaj,samo mirovanje,apaurin,odmaraj i misli pozitivno (znam da je tesko) i bit ce to ako Bog da jedna prelijepa user posted image





_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kontrakcije
24.10.2011 22:34:32   
Miracle*3
Vec 4 dana imam kontrakcije. Ni sama ne znam kako bi opisla ovu bol, najslicnija je menstrualnoj, ali stvarno ne znam. Na apaurinu sam i magnezijumu i strogo mirovane. Sutra je kontrola, jos uvijek boli i nadam se da necu ostati u bolnici.
Nekad osjecam da je ta bol vise na lijevoj strani i da mi u nogu udara. Je li moguce da je to od kontrakcija ili nesto drugo? Inace sam odma obavila i kompletan uroloski pregled sa nalazima i uzv.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kontrakcije
25.10.2011 15:49:13   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Vec 4 dana imam kontrakcije. Ni sama ne znam kako bi opisla ovu bol, najslicnija je menstrualnoj, ali stvarno ne znam. Na apaurinu sam i magnezijumu i strogo mirovane. Sutra je kontrola, jos uvijek boli i nadam se da necu ostati u bolnici.
Nekad osjecam da je ta bol vise na lijevoj strani i da mi u nogu udara. Je li moguce da je to od kontrakcija ili nesto drugo? Inace sam odma obavila i kompletan uroloski pregled sa nalazima i uzv.


dobro je da si obavila te preglede a mogu biti kontrakcije, slicne bolove sam i ja imala kad sam ih dobila

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kontrakcije
25.10.2011 21:26:51   
M kao Mama
Ja sam punih 6 sedmica i već imam kontrakcije, dr. mi je odmah uključio dabraston 3 x na dan, i tek kao da večeras malo sjetim da mi je bolje, nadam se da će mi dabraston pomoći

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kontrakcije
25.10.2011 23:29:25   
Miracle*3
Ja ne znam je li dobraston ili dobroston, ali od danas i meni je ukljucen uz apaurin 2x dnevno. Evo sad u ovom momentu ja imam takve bolove da vam ne mogu objasnit. Sta god da je i od cega god da je ovaj bol samo moze jos pomoci kontrakcijama, ako nije kontrakcija. Moram vaditi i CRP da nema neka skrivena upala.
Samo da nisi rahat

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kontrakcije
25.10.2011 23:35:18   
Skvo RR
Ja sam u prvoj trudnoci uz tu terapiju primala i na treci dan inekcije depo progesterona...trebala bi ti terapija smanjiti kontrakcije..iako je meni bio pri bolovima od izuzetne pomoci mg direct.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kontrakcije
25.10.2011 23:40:50   
Miracle*3
Molim te  mozes li mi opisati kakvu si bol imala. Mene boli kao menstrualni bolovi, ali nekad je tako jako da bi vristala i udara mi u noge i u ledja, ne znam gdje je gore.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kontrakcije
25.10.2011 23:45:36   
Skvo RR
Od ledja prema stomaku...bol nije bila konstantna...hajde da kazem..u sat vremena par puta "probada"...ne znam koliko si trudna...prve kontrakcije nisam ni osjetila, oni vidjeli na uzv-u, tek od 13, 14 sedmice sam ih osjetila...e sada u drugoj trudnoci..sam ih osjetila kao tupu bol u ledjima..ona je bila vise konstantnija...nije bila probadajuca, vec recimo svaku noc traje po sat, dva...u prvpj trudnoci sam pila gore navedenu terapiju, a u drugoj utrogestan haman do 30 sedmice i apaurini..ginipral mi je bio ukjucen kasnije, ali ga nisam pila.user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kontrakcije
25.10.2011 23:46:57   
Miracle*3
16 nedjelja sam trudna .
Hvala :)

< Poruku je uredio Miracle*3 -- 25.10.2011 23:47:18 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kontrakcije
22.11.2011 9:57:41   
chuci
da pitam i ovdje
može li mi neko reći može li dr pogrešno vidjeti kontrakcije na uzv
13 sedmica sam trudna i kaže mi da se vide kontrakcije na uzv
mene ništa ne boli niti osjećam neugodu ili nešto u stomaku




_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kontrakcije
23.11.2011 23:46:41   
nejra1zvjezdica
pa ne trebas se preforsirati, ali mislim da ja taj apaurin ne bih uzimala.citala sam o njemu da se u drugim zemljama slabo ili niko ne daje, a nasi ljekari ga daju ko bombone! Neka hvala! Poksuaj sa vecom dozom magnezijuma!

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kontrakcije
24.11.2011 6:14:30   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: chuci

da pitam i ovdje
može li mi neko reći može li dr pogrešno vidjeti kontrakcije na uzv
13 sedmica sam trudna i kaže mi da se vide kontrakcije na uzv
mene ništa ne boli niti osjećam neugodu ili nešto u stomaku





vec sam ti pisala na drugoj temi al evo opet....ne vjerujem da mogu pogrijesiti, jer kad oni vide kontrakcije jedan ili oba zida maternice pritisnu plod i tako se iste vide, i meni se desavalo da trenutno nista ne osjecam a kontrakcije su prisutne, budi na oprezu


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kontrakcije
24.11.2011 7:30:21   
chuci
hvala bebice
išla sam popodne opet na uzv i ništa se nije vidjelo, sve u redu

ja inače imam veliki strah od dr. to jutro sam par puta bila u wc, između ostalog i netom prije nego sam ušla na pregled, a i to može biti uzrok.
vidjeću šta će biti ubuduće, pratim da li osjećam ikakve bolove


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kontrakcije
24.11.2011 13:15:12   
Alma_27
ja sam na pocetku prve trudnoce osjecala kontrakcija pa mi je preporuceno mirovanje i a dabroston sam tada svakako pila. u 15. sedmici je ta terapija ukinuta.

ako ti je dr. preporucio apaurin, moj ti je savjet da ga uzimas. ja licno nisam za to da neko na svoju ruku uzima ili ne uzima lijekove. to ukljucuje i magnezij. a apaurin je sigurno od 2mg. ta doza samo opusta misice. ja sam ga dobila u 25. sedmici i to od strane doktora koji olako nece preporuciti ni vitamine

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kontrakcije
24.11.2011 13:18:16   
chuci
nisu mi ništa preporučili

nego mene bilo strah da mi ne kažu da moram mirovati, to bi mi bilo ubistvo
ja ako sam u kući ajša tetu neće da pogleda a kamo li da joj pusti nešto da je nahrani skine obuče bilo šta. to bi bilo strašno ne dao Bog


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kontrakcije
29.12.2011 8:36:39   
Esmica
Zene pomagajte user posted image
Citavu noc imam kontrakcije,i evo nastavlja se.
U 13 sam nedjelji.
Materica mi se skupi kao lopta koju mogu da rukom obuhvatim kad je polozim na stomak,i jako neprijatan osjecaj koji traje neko vrijeme,zatim popusti,pa opet.
I u prijasnjoj trudnoci sam imala kontrakcije,al ne tako rano.
I sad u ovoj trudnocu osjecam ih od 11 nedjelje,ali uvijek bude par njih,i prodje.Sad traje,i traje.
Sad mi je vec preraslo u menstruacijsku bol,i kao da cu proliv da dobijem.
A moram da priznam sinoc sam zaspala,a imala sam potrebu da odem na wc,i kontam joj mrsko mi,ustacu nekad u noci.I kad sam ustala tako me je bolio stomak i mjehur jer sam trpila,ma uzas.Ne znam jesam li time sta izazvala.
Sta mi savjetujete,osim mirovanja,jer cijelu noc lezim?


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kontrakcije
29.12.2011 10:04:55   
Skvo RR
Moj savjet je da se obavezno javis doktoru, da ti prepise adekvatnu terapiju.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kontrakcije
29.12.2011 10:13:15   
raja_ringe
i ja ti savjetujem da odeš doktoru odmah. 

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kontrakcije
29.12.2011 11:23:01   
mamaibabo
draga emice nadam se da si otisla kod dr.ja sam poslusala savjete trudnica s ovog foruma otisla kod dr.i sad sam uz terapiju hvala Bogu dobro....zato ako dosad nisi idi kod dr.to ti je najpametnije

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kontrakcije
29.12.2011 23:32:30   
raja_ringe
Esmice javi nam jesi li išla doktoru?? Nadam se da je sve ok user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kontrakcije
30.12.2011 9:17:45   
Esmica
Bila.Kontrakcije uocene ultrazvukom.
I na proslom ultrazvuku doktorica mi je rekla da je citav gestacijski mjehur nekako izduzen,kao da je pritisnut.
Dobila sam apaurin,magnezij,i dala mi je isto ginipral da pijem.
Danas se vec smirilo.Mislim da sam najvise pogrijesila sto odmah ne odoh u wc,jer su se nakon toga bas pojacale kontrakcije.
Dobro je hvala Bogu,bas sam se bila prepala user posted image .

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kontrakcije
30.12.2011 10:40:55   
raja_ringe
Drago mi je da je dobro prošlo, a većina nas ima tu terapiju, tako da se ne brineš. Sada slušaj dr. miruj i bit će to aBd sve dobro.


_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kontrakcije
14.1.2012 23:24:12   
M kao Mama
Ja sam ušla u 17 nedjelju i kako idem prema gore kontakcije su sve veće i veće, i dalje sam na dabrastonu 3 puta na dan, na depo progesteronu, šta bi tek sa mene bilo da nisam pod ovom terapijom. Noćas sam popila i apaurin, izgleda da kontrakcije zaista zahtjevaju strogo mirovanje, ja sam danas neštomalo po kući raduckala i evo noćas ubiše me.

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kontrakcije
21.1.2012 18:04:09   
Mamica24
Zdravo svima ja nisam bila jaaakooo dugo na RR.. obaveze sta se može...

Sad sam u 38 sedmici trudnoce i kako sam prestala piti ginipral počela sam se otvarati. Na zadnjoj kontroli sam bila otvorena vec 3 cm user posted image user posted image user posted image obzirom da mi je ovo druga trudnoća ne znam kako da reagujem...

Sa prvom sam se napatila užas jedan... ovo par dana imam lažne kontrakcije ali ne znam da li ici zbog tog u bolnicu.. vodenjak je očuvan još uvijek... sta da radim???

Da cekam prave bolove ili????

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *