|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
18.5.2009 12:09:46   
niki78
Hvala ti!
Osjecam se malo bolje pa se tjesim da je sve ok.
user posted image


_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kontrakcije
18.5.2009 23:40:45   
myb@by

IZVORNA PORUKA: niki78

Evo imene sa problemom, opet. Ja drugima savjetujem da na bilo kakvu sumnju idu dr-u a ja sam odustala od toga. Jutros sam imala strasne bolove na desnoj strani stomaka, zapravo vise me je bolio jajnik. Ma nisam vise ni sigurna. user posted image
Nikome ne smijem nista govoriti jer me odmah napadaju kako ne mirujem, kako se ne pazim - bla, bla, bla ....
Od samog pocetka imam kontrakcije i slicne probleme, pa se svi brinu.
Sada mi je malo bolje, cak sam dosla i na posao. Samo molim dragog Boga da nije nista, jer  mi je vise zlo od "svakosedmicnih" posjeta dr-u. Tjesim se da sam se jucer preforsirala ili da sam bila negdje na propuhu pa da me je malo "ufatilo".
Samo da sve bude ok. Za dva dana ionako imam redovnu kontrolu, treba vidjeti da li je Gynipral imao efekta ako nije nemam pojma sta me ceka. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Niki imam slicne simptome kao ti a inace imam kontrakcije koje sam usspjela dovesti terapijom u red.Sada imam upalu jajnika i pijem antibiotike i brusnicu.Moj ti je savjet da izvadis nalaze urina jer je urin jako bitan kod trudnica.Ako nije uredan i to moze izazvati kontrakcije.
Najbolje u svemu je da se sto vise odmaras i sve ce biti ok user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kontrakcije
19.5.2009 11:04:09   
niki78
Hvala puno na savjetu. Urin sam radila prije 2 sedmice i bio je ok, mada sam imala slicne bolove. A za brusnicu znam da je zakon z atrudnice i to ona sto se jede, bolja je od caja- isprobano. Kupujem je u Konzumu ili u Merkatoru u onim plasticnim kutijama.
Hvala jos jednom



_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kontrakcije
20.5.2009 10:14:36   
niki78
Cao svima!
Danas sam bila na kontroli i cini se da je sve ok!user posted image user posted image user posted image user posted image
Nastavljam sa terapijom Gyniprala, sad ga trebam piti na 4 sata ali nije mi djelovao zabrinuto.
Odmah je i meni lakse!!!
Ljubim vas!!!!


_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kontrakcije
12.12.2010 21:10:50   
schmeteling
drage moje,jako sam uplasena!ima li neko sa istim problemom pa da mi javi sta bi to bilo...
u 31 sam sedmici na strogom sam mirovanju i lezanju na lijevoj strani.od pocetka trudnoce imam bolove u donjem dijelu stomaka i krstima...a terapiju bosaurin i ginipral sam dobila prije mjesec dana i redovno pijem...a od jucer osjetim vaginalno bockanje,kao iglom da me bocka ....sta bi to moglo biti?a kontrola mi tek za 10 dana,ima li ko da me utjesi...
unaprijed hvala!!!

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kontrakcije
13.12.2010 14:39:47   
pinki25
cao curke,da vam i ja kazem svoj problem.nadam se da mi neko moze dati odgovor.u 29.sam sedmici,prva mi je trudnoca pa bas i nisam upucena u kontr.i mislim da ih ne bih ni skuzila.sad bas citam sta ste vi sve osjetile pa moje pitanje je,da li je stvrdnjavanje stomaka i bol u vagini (koji cesto osjetim)kontr.?stvarno sam zabrinutauser posted image ne znam da li da se javim u bolnicu....
jer stvarno ne razlikujem lazne i prave kontr.pa me strah...

(odgovor članu schmeteling)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kontrakcije
13.12.2010 15:12:46   
Skvo RR
To je tesko reci..nekako vremenom naucis sama prepoznati laznjake..Uglavnom kako ti je to prvi put, ja bi se javila doktoru.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kontrakcije
13.12.2010 21:41:12   
pinki25
hvala na odg.sad je malo bolje  pa ako se opet pojavi bol i ja mislim da je bolje javiti se odmah dr.user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kontrakcije
13.12.2010 21:43:32   
Anoniman
pa moje pitanje je,da li je stvrdnjavanje stomaka i bol u vagini (koji cesto osjetim)kontr.?
jeste kontrakcija je to.....ako je ucestalo javi se kod doktora

(odgovor članu pinki25)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kontrakcije
13.12.2010 22:06:55   
pinki25
uh sad me pravo strah,za svaki slucaj idem sutra dr.
felix da li kontr.mogu pokrenuti prijevremeni porod?toga se najvise plasim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kontrakcije
13.12.2010 22:42:16   
idacha
pinki, mila, tacno znam kako se osjecas.. i sama sam bila tako zbunjena, jer sam mislila da necu znati prepoznati prave kontr od laznih, da necu znati da li mi je pukao vodenjak i sl... da ti kazem nesto... znaces, draga, jeruj mi itekako kad krenu prave kontrakcije.. zvuci strasno, ali izdrzi se sve..
stvrdnjavanje stomaka i bol jeste kontrakcija.. bitno je koliko traje i koliko se cesto javlja.. ne bi bilo lose da posjetis dr, tek da te umiri, mada ja mislim da nemas razloga za brigu.. i ja sam ih imala, isto tako kao ti... dan traju, poslije ih 2-3 dana nema i sve tako-... kada ti se javi kontr, umiri se, lagano duboko disi, popij casu vode, na gutljaje, i procice.. samo se nemoj uspaniciti...
kontrakcije svakako nisu prijatne za bebu... ali nisu ni toliko strasne.. vidi kako ce biti do sutra, pa ako bude ucestalije i bolnije, javi se svom ljekaru...
sretno, mila...


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kontrakcije
13.12.2010 22:48:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pinki25

cao curke,da vam i ja kazem svoj problem.nadam se da mi neko moze dati odgovor.u 29.sam sedmici,prva mi je trudnoca pa bas i nisam upucena u kontr.i mislim da ih ne bih ni skuzila.sad bas citam sta ste vi sve osjetile pa moje pitanje je,da li je stvrdnjavanje stomaka i bol u vagini (koji cesto osjetim)kontr.?stvarno sam zabrinutauser posted image ne znam da li da se javim u bolnicu....
jer stvarno ne razlikujem lazne i prave kontr.pa me strah...
lazana kontr. ti je neugodno zatezanje stomaka...ja sam takodjer imala i tu bol stidne kosti...koju sam osjecala dok sam hodala..lezeci, ne

a prave kontrakcije ces prepoznatiuser posted image

(odgovor članu pinki25)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kontrakcije
16.12.2010 13:07:14   
pinki25
hvala vam curke,sta bih ja bez vasuser posted image  dr.mi je otputovao tako da nisam mogla ni razgovarati s njim.sad mi je pravo lakse kad ste mi objasnile.i znam da nisam jedina....malo su se smirile,juce i danas nisam osjecala nikakvu bol samo stvrdnjavanje stomaka.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kontrakcije
16.12.2010 13:12:25   
idacha
pinki, kakav ti je pritisak, jel kontorlises? mozes slobodno uzeti jedan apaurin kada osjetis kontrakcije, da malko opustis misice

_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kontrakcije
16.12.2010 13:17:07   
pinki25
pritisak je u redu,a nisam znala to za apaurin.draga,mislis obicni?ili ima neki za trudnice?

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kontrakcije
16.12.2010 13:20:12   
idacha
najobicniji apaurin.. ja sam ga znala popiti kada su me bas tresle kontrakcije-laznjaci... fino opusti i umiri... slobodno uzmi, ne moze ti naskoditi... Naravno, ne mislim da ga uzimas onako bez veze, ali u sl jakog zatezanja stomke, uzmi slobodno...

_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kontrakcije
16.12.2010 13:22:10   
pinki25
hvala draga,odmah cu do apoteke cim snijeg staneuser posted image za svaki slucaj da imam pri ruci.....saljem veliku pusu

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kontrakcije
16.12.2010 13:23:01   
idacha
user posted image sretno, mila, i opusteno.. sve ce to biti ok, vdijeces...

_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu pinki25)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kontrakcije
16.12.2010 13:25:39   
pinki25
nadam se draga,sve za bebicuuser posted image .....jedva cekam da postanem mama

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kontrakcije
16.12.2010 13:31:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pinki25

uh sad me pravo strah,za svaki slucaj idem sutra dr.
felix da li kontr.mogu pokrenuti prijevremeni porod?toga se najvise plasim
mogu naravno.......cuvaj se ,

(odgovor članu pinki25)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kontrakcije
16.12.2010 13:36:26   
idacha
felix, maloprije te ganajm po forumu user posted image user posted image user posted image jel anel ozdravio?
pinki, nema nista ljepse na svijetu citavom od togauser posted image user posted image user posted image user posted image vidjeces, aBd... ja pogledam svoje cedo i svaki put se zahvalim dragom Bogu na njemu...


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kontrakcije
17.12.2010 14:23:48   
malena1978
pinki, kad već ideš do apoteke, kupi sebi i magnezijum šumeće tablete.... one takodjer pored apaurina smiruju mišiće i potpomažu opuštanju....

meni je za grčeve i bolove doktorica prepisala i buscopan tablete (iskreno, nisam znala da se smiju uzimati u trudnoći)

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kontrakcije
17.12.2010 14:30:56   
Anoniman
meni je za grčeve i bolove doktorica prepisala i buscopan tablete (iskreno, nisam znala da se smiju uzimati u trudnoći)
one su dobre i stetne uuser posted image user posted image meni je jednom htjela propisati imala sam jake bolove ali...ali napomenula da se od njih moze pocet otvarati ...a i nemora znaciti ja ih tad nisam htjela uzet pa mi,zamjenila za druge tableteuser posted image

(odgovor članu malena1978)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kontrakcije
17.12.2010 14:33:46   
malena1978
IZVORNA PORUKA: felix

meni je za grčeve i bolove doktorica prepisala i buscopan tablete (iskreno, nisam znala da se smiju uzimati u trudnoći)
one su dobre i stetne uuser posted image user posted image meni je jednom htjela propisati imala sam jake bolove ali...ali napomenula da se od njih moze pocet otvarati ...a i nemora znaciti ja ih tad nisam htjela uzet pa mi,zamjenila za druge tableteuser posted image


uh, to nisam znala.... ma do sada sam popila samo jednu, a dalje ću gledati da istrpim bolove ako ih bude, ili da probam sa Mg i apaurinom....



iiiiiiiii, da ne bude zabune, ne preporuujem nita, samo piem ta je meni propisano i ta sam saznala :D

< Poruku je uredio malena1978 -- 17.12.2010 14:35:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kontrakcije
18.12.2010 12:08:21   
pinki25
e malena1978 kupila sam i mg.ne znam zasto ali odgov.mi,cak nemam vise ni zgaravicu nakon sto sam 2 vec popilauser posted image a i grcevi su manji...
ne zelim te plasiti ali i ja sam cula da nisu buscopan bas preporucljive...pa opet vidi ljecnikom

(odgovor članu malena1978)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *