|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: beba place a ne znam razlog...
21.2.2013 20:42:42   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: bebaa

hvala ti a ima li neki nacin da mu pomognem sem ove glodalice...


u apoteci mozes kupiti gel kojim namazes desni ...ja sam zaboravila kako se zove user posted image
a ako vjeruje u ogrlice od cilibara tj u cilibar ili jantar kad bebac napuni 3 mjeseca mozes kupiti tu ogrlcu za bebe koje ublazavaju bolan rast zubica...
zelim vam miran san bez placa user posted image

on vec nekoliko dana nosi tu ogrlicu,vjerujem u to a i svi imaju pozitivnoo iskustvo s njom ali njemu mozda jos ne pomaze,evo ga sve srce slatko uzdise u snu...dusa me boli...



jeste li probali dentinox kapi. one su na bazi kamilice. od njih utrnu desni

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: beba place a ne znam razlog...
21.2.2013 20:54:43   
bebaa
čula sam za gelove ali za kapi nikad pa ću imati u vidu...a večeras je druga priča...popapao flašicu i zaspao ko svi sretni...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: beba place a ne znam razlog...
24.2.2013 21:27:13   
senka 81
evo drage moje, jedva da sam nasla vremena da sjednem, mali me je smorio danas posebno.Pisem, jer mi se beba, koja je inace bila super mirna i tiha, u zadnja 4 dana apsolutno promijenila. Ne da mi da ga spustim. suti samo dok ga nosam,i dok mu pricam. Ako ga spustim da lezi, odmah pocinje da place. I tako po cijeli dan. Promjena se desila preko noci. Dosta mi izgleda nervozno sa rukicama u ustima.Imam osjecaj da ce pojesti prstice. Nekako mi rano za simptome izlaska zubica.Inace, jede, spava, samo je problem taj sto po cijeli dan ga moram drzati na rukama, a nije toliko lagan, pa me ruke bole za poluditi. Da li je ovo neka faza, ili je moguce da ga desne pomalo vec zuljaju? nadam se da je faza, jer ako nastavi ovako, ima da mi se ruke do koljena objese...





_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: beba place a ne znam razlog...
24.2.2013 22:20:00   
Alannah
Ne znam koliko ima beba. Mom sinu su 4,5 mjeseca i takav je vec mjesec i pol,trpa sve u usta, slini,ima faze kad zeli da ga nosam ili sjedim i grlim,a prethodno je trljao desne. Desi mu se i dok doji,da se odmakne i zaplace i gura prste ili dekicu u usta. Zubi jos uvijek nisu izbili,ali je jako ostra vilica kad mu mazem gelom.Elem,htjedoh da ti kazem, da je moguce da su zubici krenuli,jer par sedmica prije izbijanja zuba mogu krenuti bolovi. Da ti se ruke ne objese,probaj da mu mazes gengigelom ili kupi glodalice. I izdrzi,proci ce user posted image . Ja sad manje moram ga nositi,nego u periodu kad su simptomi krenuli.

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: beba place a ne znam razlog...
24.2.2013 23:48:30   
senka 81
Malcu je 3.5 mjeseca, i nadam se da ce biti bolje :-)



_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: beba place a ne znam razlog...
24.2.2013 23:55:13   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: senka 81

Malcu je 3.5 mjeseca, i nadam se da ce biti bolje :-)




Mozda je skok u razvoju, mozda zubici.
Provjeri mu stomacic.

Uzivaj u bebinim zagrljajima. Brzo narastu pa se ne daju vise nositi. :)


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: beba place a ne znam razlog...
25.2.2013 13:29:35   
senka 81
Mislim da nije skok u razvoju, jer smo to vec prosli prije 20-ak dana :-), stomačić isto, mozda mu je naletila žuta minuta :-D. problem je što imam jos jedno dijete, totalno je zapostavljeno zbog bebe, jer ne stignem ništa. Ručak napravim jednom rukom :-D, i ostale kućne poslove.. Danas ćemo na vakcinu, pa ćemo pitati i za ovaj slučaj..

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: beba place a ne znam razlog...
25.2.2013 15:52:04   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: senka 81

Malcu je 3.5 mjeseca, i nadam se da ce biti bolje :-)



Nije rano da ga žuljaju zubi.
Skokovi u razvoju dođu i ostave "posljedice" user posted image Dijete u skokovima napreduje i nakon toga je zrelije, veće, jače, svjesnije, nervoznije. Proči će.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: beba place a ne znam razlog...
25.2.2013 19:50:54   
senka 81



[/quote]
Nije rano da ga žuljaju zubi.
Skokovi u razvoju dođu i ostave "posljedice" user posted image Dijete u skokovima napreduje i nakon toga je zrelije, veće, jače, svjesnije, nervoznije. Proči će.
[/quote]

E ako je suditi po ovome, onda je zadnji skok beli bio skokčina :-D, jer je mali itekako svjestan sebe i svojih prohtjeva :-). Bili smo na vakcini, dobili smo 700 g za mjesec, sve uredno, ali ja i dalje hocu da se nosaaaaamm..


_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: beba place a ne znam razlog...
11.3.2013 11:50:37   
loomasa
naša beba je isto tako počela sa otprilike 3 mjeseca. prošli grčevi, počeli zubići. imala je maraton od 10 dana plakanja, raspametila nas je. realno, ne može joj ništa biti ako ne pokazuje neke očite znake, za svaki slučaj pipni joj uši da je slučajno ne bole, ali bit će da su zubići. kod nas je prvi nikao tek sa 7 mjeseci, tako da...ima do toga.. :)

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: beba place a ne znam razlog...
5.11.2015 17:28:20   
Hanady RR
naletih u čitanju, može pomoći :)

kako postupiti ako nismo dokučili zašto plače, kako smiriti uplakano dojenče? Već je rečeno da od četvrtog mjeseca dojenče može plakati na više različitih načina i mama mora osluškivati dijete i način na koji plače. Treba se prisjetiti neke druge prilike kad je dijete na sličan način plakalo i zbog čega. Ako smo zaključili da nijedan spomenutih uzroka nije razlog plača pokušajmo dijete (ali i sebe!) razvedriti na neki drugi način.

Uzmite dijete u naručaj, naslonite mu glavu na svoje rame. Veća sam vertikalni položaj pruža djetetu zadovoljstvo, razvedri ga i utješi, osobito ako mu mama (ili tata) nježno govore tišim glasom.
Ljuljajte dijete na rukama laganim ritmičkim pokretima - to možete činiti i da beba leži u kolijevci koja se može ljuljati ili pak u kolicima. Starinske zipke imale su svoj specifičan izgled upravo za tu namjenu.
Dojenče će biti vrlo zadovoljno ako ga držite u naručju i polako s njim šećete. Vožnja u autu odmah uspava dijete - kako bebe, tako i one malo starije.
Sisanje smiruje dojenče i uspavljuje ga što je i razlog zbog čega postoje dude varalice. Kvalitetna anatomski oblikovana duda ne ometa razvoj usne šupljine i položaja zuba i prihvatljivije je rješenje od sisanja palca.
Dojenče koje plače stavite potrbuške na vašu podlakticu tako djetetov obraz bude naslonjen na udubinu vašeg lakta. Ovaj položaj dobro je primijeniti kod dojenačkih grčeva.
I određeni zvukovi u domaćinstvu koji se ritmički ponavljaju pomažu u smirivanju djeteta: brujanje usisivača za prašinu, stroja za pranje rublja, tiha glazba na radiju nerijetko uspavljuju bebu - dojenče zna da se nalazi u poznatom okruženju.
Nošenje u nosiljci koju majka stavi na svoja ramena, često ima magičan učinak- dijete je prislonjeno na majčino tijelo - dodir i toplina smiruju ga.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu loomasa)
Neposredna veza do poruke: 86
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *