|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prva setnja sa bebom
24.5.2009 21:10:01   
taze_mlada
e sad sam se bas nasmijala jer bas o ovoj temi i naravno istim stvarima pricam sa mamom jer smo kontale malog ovih dana izvesti prvi put(MM radi pa mama i ja radimo kombinacije user posted image )...dakle, vilsonovo je blizu ali kako vidim prva bebina reakcija ce nam reci da li da idemo do njega ili cemo samo do mojih koji zive 2 min od mene...pa nek bude da ga samo vazduh opaliuser posted image a svakako smo mislili odmah poslije dojenja sto isto moze biti problem jer jos nema neki tok dojenja pa se ujutro zna desiti da doji svakih sat vremena... javimo kako je proslo...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 0:58:35   
kolacic
e ja stvarno ne znam kad svoju bebu izvesti u prvu setnju pa nek mi neko pomogne... mjesec i po joj je, sad jos zima dolazi,  hladno je vani za setnju, jedino sto mogu izvest je na balkon pet deset min i to je sve.. ima li ko kakav prijedlog, kad je najbolje, ili da cekam proljece?

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 1:05:13   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: kolacic

e ja stvarno ne znam kad svoju bebu izvesti u prvu setnju pa nek mi neko pomogne... mjesec i po joj je, sad jos zima dolazi,  hladno je vani za setnju, jedino sto mogu izvest je na balkon pet deset min i to je sve.. ima li ko kakav prijedlog, kad je najbolje, ili da cekam proljece?

pa sad jeste hladno, ali bebu utopli i malo poršetaj...do nekoga u goste...ili samo malo do pordavnice. Nemojte odmah biti satima vani...ali bebu upoznaj sa malom zimom jer sigurna sam nećete čekati ljeto da po prvi put izađete.
bebe se rađaju u svako godišnje doba i imamo gardarobu da joj omogućimo ugodan boravak vani.
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 1:13:26   
kolacic
hvala Hanady, morat cu, mada me strah da ne pocne plakati..na balkon je iznesem, ipak je ona mrvica mala...ali mora osjetiti svjez zrak..

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: prva set_nja sa bebom
16.10.2010 10:32:59   
Mya_81 RR
Kolačić, sigurno neće plakati. Svjež zrak joj može samo goditi user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 16.10.2010 10:33:28 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 11:26:12   
lost
Kolačić utopli bebu i van!!! Kako što su žene već rekle ne mora to biti dugo 15min do pola sata...
Moja djevojčica obožava biti vani i skoro svaki dan izađemo malo na zrak...

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 11:40:34   
Malenaoduvijek
e ja stvarno ne znam kad svoju bebu izvesti u prvu setnju pa nek mi neko pomogne... mjesec i po joj je, sad jos zima dolazi, hladno je vani za setnju, jedino sto mogu izvest je na balkon pet deset min i to je sve.. ima li ko kakav prijedlog, kad je najbolje, ili da cekam proljece?


ono sto je meni jedan stari pedijatar rekao,bebi nece nista biti na zraku, cak sta vise.samo je ne treba  voditi medju ljude (u trzne centre i sl) a zrak joj kakosu ti vec rekli moze samo goditi.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 13:25:05   
Idina mama
Mala, tacno je tako i meni babica rekla. A vidjela sam u Danskoj da su bebe od prvog dana napolju. Spavaju na balkonu ili u vrtu. Dobro utopljene, ali uvijek napolju. Vidjela sam kako udju u kafic, pa iako je pusenje zabranjeno i nije zagusljivo, ostave bebu vani da spava. I to po kakvom vjetru i kisi. Ja ne bih bas tako uradila, ali sam vrlo rano izasla u setnju. Peti dan po porodu. Ostajala sam u setnji onoliko dugo koliko sam ja mogla izdrzati tek porodjena. Kasnije smo ostajali onoliko koliko smo mogli zbog dojenja ili koliko je moj sin dozvoljavao, a da ne pocne da place.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 14:02:17   
kolacic
hvala vam puno, ali imam jedan tehnicki problem...nemam kolica, mislili smo nece nam trebati zbog hladnoce do proljeca a ja bih da bebu iznesem ipak vani..kako da to rijesim...ili ipak da je  na balkonu drzim svaki dan malo duze...??

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 14:10:45   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: kolacic

hvala vam puno, ali imam jedan tehnicki problem...nemam kolica, mislili smo nece nam trebati zbog hladnoce do proljeca a ja bih da bebu iznesem ipak vani..kako da to rijesim...ili ipak da je  na balkonu drzim svaki dan malo duze...??


Ja bih ipak kupila kolica. Kolica sa baby korpom i toplom vrecom za spavanje. Tako je mozes u toj vreci i baby korpom  u kolicima na balkonu malo drzati ili moze kao kod Danaca tako i spavati. Kazu da je vrlo zdravo. Ja bih tako i uradila, nazalost, nemam balkon, a  ni vrt.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 14:14:50   
kolacic
a da je sad stavim u autosjedalicu koja je oblozena pa da je iznesem na balkon dok ne kupimo kolica?

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 14:20:10   
Skvo RR
Ma uzmi bebicu u ruke, utopli i malo setkaj po balkonu...tako sam i ja sa Umom, jer sam rodila u oktobru...A prije kolica mozes kupiti i sling i onda mozes sa bebom gdje hoces....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 14:23:01   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ma uzmi bebicu u ruke, utopli i malo setkaj po balkonu...tako sam i ja sa Umom, jer sam rodila u oktobru...A prije kolica mozes kupiti i sling i onda mozes sa bebom gdje hoces....user posted image

Nas su upozorili da male bebe ne smiju dugo biti u auto-sjedalici. Mahrama je dobra ideja. Odlicna u stvari.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 14:24:33   
kolacic
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ma uzmi bebicu u ruke, utopli i malo setkaj po balkonu...tako sam i ja sa Umom, jer sam rodila u oktobru...A prije kolica mozes kupiti i sling i onda mozes sa bebom gdje hoces....user posted image



Tako i radim sad, umotam je u vrecicu dekicu i na balkon...a sta si radila kad je dosao snijeg i mrazevi??user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: prva setnja sa bebom
16.10.2010 14:28:38   
Anoniman
mi smo se sreca pa rodili u 7mom mjesecu u ljeto tako da sam najprije ga iznosila pomalo na balkon,na svjez zrak i sunce.
Posle smo isli van posle 40esnice i dok je malo ojacao,u kolicauser posted image ....
Prosle godine se nismo sankaliuser posted image al,ove sigurno abd..hocemouser posted image kad padne snijeg he he


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: prva setnja sa bebom
18.10.2010 17:29:53   
kolacic
kako iznositi bebu po ovoj hladnoci??? brrr ne mogu ja na balkon a ne malo mace od 1.5 mjeseca

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: prva setnja sa bebom
18.10.2010 18:02:16   
de_de
Ma draga kako ti je vec prije Skvo napisala pomalo iznosi bebicu na balkon, po par minuta, da se navikava. Keno je rodjen u novembru i ja sam ga od 7 dana pocela pomalo iznositi vani, prvo 1 minut, pa postepeno sve vise, a 20 dan smo isli u malo duzu setnju. 

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: prva setnja sa bebom
21.10.2010 12:43:30   
Malenaoduvijek
user posted image
IZVORNA PORUKA: kolacic

kako iznositi bebu po ovoj hladnoci??? brrr ne mogu ja na balkon a ne malo mace od 1.5 mjeseca


Ja sam negdje procitala da bebe smiju na temp do -10 C (ja je ne bih bas iznosila na toj temp, ali sada preko dana u podne jos nisu minusi samo ne ici medju ljude i to je to.moja obojica su rodjena u januaru pa su hvala Bogu zdravi(manji ima 9 mj. a nikada se nije prehladio.a ako je beba dojena svakako se teze prehladi dok je mama doji jer joj majka daje ono sto joj je potrebno.A sling nije losa stvar jer je beba uz tebe i grijes je svojim tijelom,a moze i da spava a  mozes je zakloniti jaknom, a nije ni skup. user posted image

to je moje misljenje a svako zna sta zeli i kako zeli raditi

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 43
   [Obrisana poruka]
21.10.2010 15:39:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: prva setnja sa bebom
22.10.2010 20:43:21   
kolacic
hvala vam mala1994 i iman, a gdje ima kupiti taj sling, vidjela sam mamu u bbi kako nosi bebu uz sebe i cini mi se da nije to nikako lose... i koliko kosta...

i IMAN, kako je bilo u prvoj setnji??  user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: prva setnja sa bebom
22.10.2010 21:09:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: kolacic

hvala vam mala1994 i iman, a gdje ima kupiti taj sling, vidjela sam mamu u bbi kako nosi bebu uz sebe i cini mi se da nije to nikako lose... i koliko kosta...

i IMAN, kako je bilo u prvoj setnji??  user posted image

imaš PP
info za sling user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: prva setnja sa bebom
23.10.2010 10:19:34   
Anoniman
Naša prva šetnja...uh kad se sjetim znoj me oblije od muke...vratili se s pola puta,H.vrišti li vrišti,narod se okreće za nama,a ja skoro trčim...samo da mi je ući u stan.
Trebalo mi je dugo da se opet usudim sama s njom izići van,ali bila je tad malo veća,pa je razgledala i bila mirna,sve super prošlo.
A kada sam rodila mlađu,nije mi padalo na pamet s njima dvjema sama krenuti u šetnju...samo s mužem kada je slobodan.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: prva setnja sa bebom
23.10.2010 10:21:53   
Hanady RR
ja se opet aših prvih šetnji uopšte ne sjećamuser posted image
znam sigurno da sma išla kod mame al ko je sve bio i kako je izgledalo i kakvo je vrijeme bilo pojma nemamuser posted image
diduše možda je i logično jer mjeseci za prvu šetnju bili su mi pogodni za obe...starija u junu rođena a mlađa u februaru...taman su juli i mart bili divni za šetnjeuser posted image pa vjerovarno zbog toga prve panike nisam ni osjećala i zato se nešto posebno i ne sjećamuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: prva set_nja sa bebom
23.10.2010 10:26:32   
teacher75
mi smo prve set_nje imali krajem novembra i u decembru, znaci nije moglo biti hladnije. posto zivimo blizu vilsonovog set_alista, imali smo gdje da set_amo. bebu smo utopljavali u skafander, kapicu i umotavali u vrecu u kolicima, nije bilo nikakvih problema. naravno, te set_nje su trajale maximalno sat vremena. kada nije mm bio sa mnom, nosala sam je u slingu, tj. skafander pa u sling, tako smo set_ale puno od januara do marta. u martu smo skinuli skafander i presli na zimsku jaknu + samtane pantole i cizmice, pokrivalia je po potrebi u kolicima, naravno kapa obavezna. zato, savjet za novopecene majke: bez brige, samo ih dobro utoplite i nema zimeuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 23.10.2010 10:27:00 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: prva setnja sa bebom
23.10.2010 10:33:33   
nikita
Mi smo izasli prvi put vani sa mjesec i pol-dva, zavuljala ga u skafander i oko kuce setali, a to je bila polovina prvog mjeseca, evo trazim sliku da postavim, bas mi nesto milo oko srca kad se ovog sjetim.

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *