|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
2.8.2015 23:16:47   
Maslackica
Evo i ja da se malo ukljucim :) uradila sam briseve - sve privatno i valjda ce primiti u Opstoj - nisam imala kad da skitam po domovima zdravlja. nije nesto skupo, daleko od spominjanih 100 KM. Npr. bris grla i nosa je kostao ukupno ili 12 ili 20 KM (sjecam se da je dvica bila u igri) :) Uzela sam uputnocu za bolnicu (koja ce mozda isteci jer sam 37+ 1 tek:) Dobila u skerlicevoj, dosla, nije bila guzva i odmah mi dali. Sutra planiram na prvi ctg. Do koliko sati se trudice regluarno primaju na ctg u Opstoj? :)
A kad je vec dojenje tema, da i ja nadodam da dojenje nema veze sa velicinom grudi, debljinom isl.... Mislim da u prvom redu ima veze s mozgom. Ako zena vjeruje da moze dojiti i da je to prirodno i normalno, najcesce nema problema ili ako ih ima, prevazidju se. Ako zena vjeruje da je dojenje lutrija (tipa samo neko moze dojiti), velike su sanse da nece uspjeti jer ce uvijek sumnjati u sebe i svoje sposobnosti, cim dijete zaplace pitat ce se da li je gladno isl, dodvati flasicu da provjeri umjesto da ceka da se uspostavi ponuda-potraznja) Ovo je iz nekog mog licnog iskustva (imam jedno dijete, dojila 15 mjeseci) i onog sto sam vidjela oko sebe. Od mojih drugarica samo jedna koja je prije porodjaja govorila "dojit cu ako budem mogla" je fakat dojila. Druge nisu/odmah su kombinovale i time prekinule dojenje u prva 2 mjeseca. A sve koje su unaprijed bile odlucne da ce dojiti, uspjele su. I inace da ne bude zabune, nikome ne curi mlijeko kad se porodi... Ovo pisem jer cesto cujem to da neko nije imao mlijeka nekoliko dana i da to izaziva cudjenje. U pocetku se ima kolostrum (nije klasicno mlijeko - gusta tecnost, male kolicine, ali koje je dovoljno kaloricno i ima sva ta antitijela koja trebaju bebi) i to je sasvim normalno i dovoljno za tek rodjenu bebu. Mlijeko nadolazi tek 3 dan (nekad i prodje i do 7 dana). I necu vise o tome, da ne bude da namecem nesto :)
sutra idem i malo u kupovinu stvarcica sa bebicu :) cudan je ovaj period... moze biti prevruce kad se beba rodi, a moze vala i zahladniti pravo... treba imat i svasta :)

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
2.8.2015 23:18:17   
ninuska
Moja prije 10-ak minuta zaspa user posted image . A, davno joj je bilo vrijeme. Ujutro ce biti knjezanje kad budemo je budili

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
2.8.2015 23:34:42   
rose

IZVORNA PORUKA: ziel

Hej zene drugacije je vama koje ste fit ili koje nemate problema s viskom kg ni prije trudnoce...a drugacije je kad se kg lijepe i bez hljeba i bez slatkisa. Ja sam oduvijek buca, i kad znala kao cura izbaciti hljeb skroz i ubaciti vjezbanje, traka i bicikl, a ishranu bi umanjila toliko da su mi se cudili moji roditelji i kolegice s posla kao kako hodam koliko.malo jedem a ja bi i tad gubila mjesecno samo 1-2 kile... zbog genetike sta li... svi su mi u porodici buckasti... user posted image



a sta mislis da umjesto nekih univerzalnih dijet ides na varijantu dijete po krvnoj grupi ili slicno..ono da ti neko oderdi sta bi tebi od hrane odgovaralo a sta nikako? u medicini si..povezi se s nekim nutricionistom user posted image user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
2.8.2015 23:36:28   
rose

IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: ziel

Hej zene drugacije je vama koje ste fit ili koje nemate problema s viskom kg ni prije trudnoce...a drugacije je kad se kg lijepe i bez hljeba i bez slatkisa. Ja sam oduvijek buca, i kad znala kao cura izbaciti hljeb skroz i ubaciti vjezbanje, traka i bicikl, a ishranu bi umanjila toliko da su mi se cudili moji roditelji i kolegice s posla kao kako hodam koliko.malo jedem a ja bi i tad gubila mjesecno samo 1-2 kile... zbog genetike sta li... svi su mi u porodici buckasti... user posted image


nije vjeruj mi lakse. ja sam sa viskom startala, i to dobrim viskom. moja idealna tezina da ono bas izgledam super je izmadju 74-78 max 80 kg. ja sam startala sa 88 kg. evo me jutros na 99 user posted image
generalno svejedno mi, skinucu, narocito uz dvoje djece.



moja idealna je 65...mislim da sam 6-cu zadnji put vidjela tamo negdje oko udaje user posted image prva trudnoca startala sa 71 a duga sa 75...sad sam na 88 (zadnja info...mozda sam i 90) user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
2.8.2015 23:41:58   
rose

IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: LieToMe

mi se dovukli od sveki, malena okupana, sredjena, vecerala eno je sa mm uspavljuju se.
ja pustila masinu sarenog cekam da to zavrsi pa da prostrem, u medjuvremenu raspremila stvari sa pijace i jos nekih djidja sto smo kupovali.
malena se odusevila lego kockama user posted image jao njene srece kad je otvarala poklon.

sto se tice mlijeka ziel to nema nikakve veze sa debljinom. sve moje mrsave drugarice nisu dojile duze od 4 mjeseca, ova jedna se nedavno porodila, morala je dohranu uvesti odmah nakon mjesec dana jer je beba pocela da gubi na kilazi.
ja sa svojom konstitucijom i onako-onako sikama user posted image imala mlijeka za dvoje, doslovno izdajala i prosipala, i dojila godinu dana. apsolutno nema veza ni sa velicinom sika a po najmanje sa kilazom.

nisam vam se pohvalila kupila sam danas kratki sorc u intersportu user posted image mm me uhvatio zezati kako se vec pripremam za more user posted image

lala88 pa gdje si ti draga nasa, kako si? nek si ti uzivala i odmorila to je najbitnije


Ma i ja mislim da nema veze s debljinom niti s velicinom grudi, pa sam sammo sutila da ne ulazim u raspravu, joj nisam znala da narod voli bas ovoliko da pametuje, sad mi bila jedna mlada kona s cojekom na kafi i pricamo mi o porodu i kad dodje tata po bebu i mamu u bolnicu pa se smijalli , mm samo pravi grimase strah ga haha, pa tema 40esnica, ova poce da govori TO NE VALJA , kad sam ja rekla da cu kod svojih s bebbom ici prva 2 mj.a nakon toga obilaziti i ostatak familije i prijatelja... kao ne valja, treba cekati da prodje 40 dana ma ko da bi mogla.cekati da ne odem s bebom kod svojih roditelja ma nema sanse



a sta imas ti hodati okolo...nek oni tebi dodju..a uostalom ne znas kakva ces biti i koliko ce ti trebati za oporavak..ja se sjecam izasla vani nakon mjesec dana da kupim maloj skafander,,,tolikom su me koljena zabolila da sam haman placuci kuci dosla...onih 40 dana nisu gatke...ali je istina da se neke zene oporave prije a neke kasnije...ti ces roditi u novembru ko ja svoju S...nije mi padalo na pamet da je vodam okolo po magli, smogu nisam je ni svojima nosila..meni su dolazili a svekijevcima smo otisli tek nakon 2 mjeseca

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
2.8.2015 23:50:43   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: LieToMe

mi se dovukli od sveki, malena okupana, sredjena, vecerala eno je sa mm uspavljuju se.
ja pustila masinu sarenog cekam da to zavrsi pa da prostrem, u medjuvremenu raspremila stvari sa pijace i jos nekih djidja sto smo kupovali.
malena se odusevila lego kockama user posted image jao njene srece kad je otvarala poklon.

sto se tice mlijeka ziel to nema nikakve veze sa debljinom. sve moje mrsave drugarice nisu dojile duze od 4 mjeseca, ova jedna se nedavno porodila, morala je dohranu uvesti odmah nakon mjesec dana jer je beba pocela da gubi na kilazi.
ja sa svojom konstitucijom i onako-onako sikama user posted image imala mlijeka za dvoje, doslovno izdajala i prosipala, i dojila godinu dana. apsolutno nema veza ni sa velicinom sika a po najmanje sa kilazom.

nisam vam se pohvalila kupila sam danas kratki sorc u intersportu user posted image mm me uhvatio zezati kako se vec pripremam za more user posted image

lala88 pa gdje si ti draga nasa, kako si? nek si ti uzivala i odmorila to je najbitnije


Ma i ja mislim da nema veze s debljinom niti s velicinom grudi, pa sam sammo sutila da ne ulazim u raspravu, joj nisam znala da narod voli bas ovoliko da pametuje, sad mi bila jedna mlada kona s cojekom na kafi i pricamo mi o porodu i kad dodje tata po bebu i mamu u bolnicu pa se smijalli , mm samo pravi grimase strah ga haha, pa tema 40esnica, ova poce da govori TO NE VALJA , kad sam ja rekla da cu kod svojih s bebbom ici prva 2 mj.a nakon toga obilaziti i ostatak familije i prijatelja... kao ne valja, treba cekati da prodje 40 dana ma ko da bi mogla.cekati da ne odem s bebom kod svojih roditelja ma nema sanse



a sta imas ti hodati okolo...nek oni tebi dodju..a uostalom ne znas kakva ces biti i koliko ce ti trebati za oporavak..ja se sjecam izasla vani nakon mjesec dana da kupim maloj skafander,,,tolikom su me koljena zabolila da sam haman placuci kuci dosla...onih 40 dana nisu gatke...ali je istina da se neke zene oporave prije a neke kasnije...ti ces roditi u novembru ko ja svoju S...nije mi padalo na pamet da je vodam okolo po magli, smogu nisam je ni svojima nosila..meni su dolazili a svekijevcima smo otisli tek nakon 2 mjeseca

moja se rodila 2.1. ja izasla 5ti dan ali mi nije padalo na pamet da nju vukljam okolo. prvi joj izlazak bio vakcina (balkon ne pikam svaki dan pomalo krenuli od minute pa produzavali, bilo pohladno) nakon vakcine jednom kod sveki i kod mame, prva setnja pocetak marta (kad je sunce malo progrijalo) u aprilu, maju...i cijelo ljeto smo nadoknadili
sto se tice 40resnice rose skroz si u pravu. meni nije smetalo drustvo, pocelo se odmah dolaziti, malu niko nije uzimao, dirao, samo je spavala i meni to bilo super pravo

ninuska i moja evo zaspala konacno. budjenje joj u isto vrijeme ujutru, nece se naspavati ali sta joj ja mogu, skonta ona kasnije pa se vrati u normalu

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
2.8.2015 23:51:06   
ninuska
IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: ziel

Hej zene drugacije je vama koje ste fit ili koje nemate problema s viskom kg ni prije trudnoce...a drugacije je kad se kg lijepe i bez hljeba i bez slatkisa. Ja sam oduvijek buca, i kad znala kao cura izbaciti hljeb skroz i ubaciti vjezbanje, traka i bicikl, a ishranu bi umanjila toliko da su mi se cudili moji roditelji i kolegice s posla kao kako hodam koliko.malo jedem a ja bi i tad gubila mjesecno samo 1-2 kile... zbog genetike sta li... svi su mi u porodici buckasti... user posted image



a sta mislis da umjesto nekih univerzalnih dijet ides na varijantu dijete po krvnoj grupi ili slicno..ono da ti neko oderdi sta bi tebi od hrane odgovaralo a sta nikako? u medicini si..povezi se s nekim nutricionistom user posted image user posted image

Ma moze se i na netu naci ta vrsta ishrane. Svakako neka pokusa.
Nas prijatelj je isao na ovu var8jantu, ali ne zbog debljine vec iz zdravstvenih razloga. Cini mi se da su masnoce bile u pitanju. Jer i pored lijekova nisu se dale regulisati

< Poruku je uredio ninuska -- 2.8.2015 23:52:56 >

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
2.8.2015 23:54:16   
LieToMe RR
Maslackica sto se tice Drzavne tj Opce bolnice primaju privatne nalaze brisa jer ja ptekosutra idem vaditi privatno (provjerila sam sa drugaricom koja radi tamo)
sto se tice ctg-a rade od 8-10 ali moj ti je savjet dodji ranije malkice da predas knjizicu jer ja sam isla prosli utorak bila uzasna guzva. doktora sam malo duze cekala a bila sam treca na redu.
ponesi vode i eventualno nesto za gricnuti za svaki slucaj.

< Poruku je uredio LieToMe -- 3.8.2015 0:03:55 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Maslackica)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 0:04:54   
ziel
IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: LieToMe

mi se dovukli od sveki, malena okupana, sredjena, vecerala eno je sa mm uspavljuju se.
ja pustila masinu sarenog cekam da to zavrsi pa da prostrem, u medjuvremenu raspremila stvari sa pijace i jos nekih djidja sto smo kupovali.
malena se odusevila lego kockama user posted image jao njene srece kad je otvarala poklon.

sto se tice mlijeka ziel to nema nikakve veze sa debljinom. sve moje mrsave drugarice nisu dojile duze od 4 mjeseca, ova jedna se nedavno porodila, morala je dohranu uvesti odmah nakon mjesec dana jer je beba pocela da gubi na kilazi.
ja sa svojom konstitucijom i onako-onako sikama user posted image imala mlijeka za dvoje, doslovno izdajala i prosipala, i dojila godinu dana. apsolutno nema veza ni sa velicinom sika a po najmanje sa kilazom.

nisam vam se pohvalila kupila sam danas kratki sorc u intersportu user posted image mm me uhvatio zezati kako se vec pripremam za more user posted image

lala88 pa gdje si ti draga nasa, kako si? nek si ti uzivala i odmorila to je najbitnije


Ma i ja mislim da nema veze s debljinom niti s velicinom grudi, pa sam sammo sutila da ne ulazim u raspravu, joj nisam znala da narod voli bas ovoliko da pametuje, sad mi bila jedna mlada kona s cojekom na kafi i pricamo mi o porodu i kad dodje tata po bebu i mamu u bolnicu pa se smijalli , mm samo pravi grimase strah ga haha, pa tema 40esnica, ova poce da govori TO NE VALJA , kad sam ja rekla da cu kod svojih s bebbom ici prva 2 mj.a nakon toga obilaziti i ostatak familije i prijatelja... kao ne valja, treba cekati da prodje 40 dana ma ko da bi mogla.cekati da ne odem s bebom kod svojih roditelja ma nema sanse



a sta imas ti hodati okolo...nek oni tebi dodju..a uostalom ne znas kakva ces biti i koliko ce ti trebati za oporavak..ja se sjecam izasla vani nakon mjesec dana da kupim maloj skafander,,,tolikom su me koljena zabolila da sam haman placuci kuci dosla...onih 40 dana nisu gatke...ali je istina da se neke zene oporave prije a neke kasnije...ti ces roditi u novembru ko ja svoju S...nije mi padalo na pamet da je vodam okolo po magli, smogu nisam je ni svojima nosila..meni su dolazili a svekijevcima smo otisli tek nakon 2 mjeseca

user posted image ne mislim bebu uopste vucati okoli kao sto rekoh prije, necu cekati da.prodje 40dana ici cu svojim roditeljima koji su daleko nekih 15km a nekad cu vjerovatno i da prenocim s bebom kod njih...a ostali ce cekati da beba ocvrsne pa da pocnemo hodati bez brige a i da ti iskreno kazem nisam slabic da se neceg bojim bas suprotno borbena sam i uvijek sam pozitivna bez zeze to govorim iz duse i s Bozjom pomoci sve ce biti dobro i brzo cu da se.oporavim nakon poroda a psiha je cudo

< Poruku je uredio ziel -- 3.8.2015 0:06:42 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 0:15:08   
ninuska
Ja sam sa malom u dugu set_nju isla sa nepunih mjesec dana. Prije toga smo je izvodili u dvoriste. Ali, kako sam vec pisala taj septembar je bio topao jer je i iz bolnice izasla samo u bodiju user posted image .
Sve zavisi kako se zena osjeca, koliko je konaca imala, je li beba mirna itd. A, neke zene jednostavno postuju tih 40 dana i ne izlaze iz kuce iako bi mogle sto se tice njihovog stanja. Sto bi se reklo:sto ljudi, sto cudi user posted image . Sedmi dan od poroda sam sa muzem isla na Ilidzu zbog briseva i usput svratili do lindexa da kupim steznik (koji sam par puta obukla user posted image ). Iskreno, da mi je bilo ugodno set_ati i nije. Imala sam osjecaj da ce mi konci popucati
Dok je A. bila beba cesto sam kod mame nocila. Nekako mi kod nje sve bilo na ruku i blizu. Sada dosta rjedje. Mozda se sta i promijeni sa bebom user posted image

< Poruku je uredio ninuska -- 3.8.2015 0:17:56 >

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 0:22:33   
ziel

IZVORNA PORUKA: ninuska

Ja sam sa malom u dugu set_nju isla sa nepunih mjesec dana. Prije toga smo je izvodili u dvoriste. Ali, kako sam vec pisala taj septembar je bio topao jer je i iz bolnice izasla samo u bodiju user posted image .
Sve zavisi kako se zena osjeca, koliko je konaca imala, je li beba mirna itd. A, neke zene jednostavno postuju tih 40 dana i ne izlaze iz kuce iako bi mogle sto se tice njihovog stanja. Sto bi se reklo:sto ljudi, sto cudi user posted image . Sedmi dan od poroda sam sa muzem isla na Ilidzu zbog briseva i usput svratili do lindexa da kupim steznik (koji sam par puta obukla user posted image ). Iskreno, da mi je bilo ugodno set_ati i nije. Imala sam osjecaj da ce mi konci popucati
Dok je A. bila beba cesto sam kod mame nocila. Nekako mi kod nje sve bilo na ruku i blizu. Sada dosta rjedje. Mozda se sta i promijeni sa bebom user posted image

A i nase zimske bebe cemo utopliti pa u setnju user posted image da ne bi sjedili u kuci 40dana huh... a ionako moramo na kontrole i vakcine pa.mora izaci iz kuce

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 0:28:10   
ninuska

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: ninuska

Ja sam sa malom u dugu set_nju isla sa nepunih mjesec dana. Prije toga smo je izvodili u dvoriste. Ali, kako sam vec pisala taj septembar je bio topao jer je i iz bolnice izasla samo u bodiju user posted image .
Sve zavisi kako se zena osjeca, koliko je konaca imala, je li beba mirna itd. A, neke zene jednostavno postuju tih 40 dana i ne izlaze iz kuce iako bi mogle sto se tice njihovog stanja. Sto bi se reklo:sto ljudi, sto cudi user posted image . Sedmi dan od poroda sam sa muzem isla na Ilidzu zbog briseva i usput svratili do lindexa da kupim steznik (koji sam par puta obukla user posted image ). Iskreno, da mi je bilo ugodno set_ati i nije. Imala sam osjecaj da ce mi konci popucati
Dok je A. bila beba cesto sam kod mame nocila. Nekako mi kod nje sve bilo na ruku i blizu. Sada dosta rjedje. Mozda se sta i promijeni sa bebom user posted image

A i nase zimske bebe cemo utopliti pa u setnju user posted image da ne bi sjedili u kuci 40dana huh... a ionako moramo na kontrole i vakcine pa.mora izaci iz kuce

Joj,,draga, ne znam sta bih ti rekla. ABd da bude kako planiras. Nekako ovako puno jednostavnije izgleda nego u praksi. Znas kako..budes umorna od isprekidanog sna, zima pa obuci bebu, utopli je, ponesi sve sto treba, spremi sebe, je li joj vrijeme spavanja, je li nervizna...nekad budes toliko umorna da jedva cekas da zaspe i da budes sama sa sobom u tisini :)

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 0:48:29   
ziel
Vjerujem ti sto se toga tice, ali eto sve to.prodje brzo ne treba se zatvarati u kuci user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 7:33:01   
LieToMe RR
Jutrrrrooooooo
ja poranila jutros, prije 6 se nadigla, ispeglala ves, obrisala i prasinu u dnevnom boravku i trpezariji, slozila neke sitnice sto su od sinoc ostale razbacane... cvijece zalila...
ma naradih se u neznanju samo tako user posted image
MM otisao na posao a ja pristavila kaficu i reko da ocejfim dok malena spava. Kasnije cu da uletim u rutinu, srpemanje sobe, kreveta, oko nje, dorucak, ...hocu i ja da se okupam i kosu da operem, da se malo posvetim sebi... sutra sam u akciji prijepodne. A mouzda mi i drugarica dodje na kafu.

Jednostavno toliko volim jutra da je to nemoguce opisati.

Vidim jos uvijek tema oko izlazaka prije 40 dana. user posted image
ziel niko tebe ne ubjedjuje tj niko ti ne govori nesto na osnovu prica rekla-kazala, vec na osnovu iskustava jer i rose i ninuska, a i ja imamo vec jedno dijete pa znamo kako to hoda. Jedno je teorija a drugo praksa. Meni iskreno nije padalo na pamet da nju izvlacim iz kuce ne sto je meni bilo mrsko, ja sam 5ti dan izasla sa muzem da obavim neke sitnice, vec je i zima zima, smog, magla, hladnoca. Nije bas preporucljivo bebu onako zasticenu u majcinoj utrobi izvuci na minus nevakcinisanu i nejaku. Sem toga stress je to bebi koliko ti god mislila da si ti super, moras misliti na dijete. Moja dobra prijateljica htjela kod roditelja taj prvi mjesec, vozdnja nekih 2-3 sata, toplo joj preporucila da ne ide, gnjavaza je to, ne moze beba dugo u autosjedalici, remetis rutinu, klima, auto... ma sve skupa kad se sabere. Kasnije mi iskreno rekla da joj zao sto me nije poslusala.
Taj 7.1. kad sam ja izasla iz kuce, bio ponedjeljak, otisli i kupili poklone mami i svekrvi za pravoslavni Bozic, otisla do firme papirologiju sredila sa muzem, pa do opstine, svratili do Divanovica (naruzio me sto nisam u krevetu user posted image )... nekih 3 i po sata me nije bilo i vjeruj mi umorila sam se, iscrpilo me pravo.
Izlazila sam i u tih 40 dana, otisla na frizuru, otisla nokte sredila... ali sve doslovno izmedju podoja. A moja beba je sikila 6 puta u toku dana i doslovno toliko i kakila. Nije mi uopste bilo do remecenja rutine. Na vakcinu otisli nakon mjesec dana, i to me slomilo pravo. Tek smo negdje nakom mjesec i po-dva mogle i ona i ja da se lijepo opustimo i da uhvatimo tempo.
Ja sam rekla ja ti od srca zelim porod kao moj, skolsi, brz, 2 i po sata od pucanja vodenjaka do njenog rodjenja, ja dva koncica... ma za pozeliti prvi porod... tih 40 dana nije bezveze, jer vidjeces kad se porodis, stomak ti ostane ogroman prvih dana, izadjes iz bolnice kao da si u 5tom mjesecu. Treba maternici i svim organima da se vrate na svoje mjesto... nije to bas ono mene nista ne boli odoh ja skitati. Sto je rekla rose odmoris tih 40 dana - eventualno 2 mjeseca ali kasnije si mirna. Radi sebe i svog zdravlja.

< Poruku je uredio LieToMe -- 3.8.2015 7:38:15 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 7:36:54   
*pcelica*
Dobro jutro drage moje. Jeste li se naspavale= Kisa padala pa fino zahladnilo, evo sam sve prozore otvorila damalo ove svjezine udje i u kucu.
Zene bole li vas prepone. Mene odavno zabole ako dugo lezim ili sjedim, ali cim malo pocnem hodati prestane i sve super. Od juce ujutro boli me prepona s lijeve strane. Jedva hodam. Ni jutros nije nista bolje user posted image Mozda sam se i ovih dana preforsirala,ali bas me boli.

Ziel ti si meni super kako si optimisticna . Ostani tako, samo drugacije sve izgleda u praksi. Ne bih da te plasim. Ali ja s bebom nikad nigdje nisam otisla onako spontano. Ide mi se e hajd idemo. Svaki izlazak morao je biti uredno najavljen i isplaniran. Dok spremim bebine stvari ba bebu. Pa je bar dva puta presvucem(jer ona tad odluci da odradi sve sto treba uraditi u pelenu) pa je nahrani. Onda pripremi presvlaku, cajeve pa dok se ja spremim. Elem treba mi dobrih dva tri sata da se spremimo. Jos s dvoje djece trebao mi je citav dan user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Maslackica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 7:42:25   
LieToMe RR
Jutrrrooooo pcelice
mene bole prepone ali ne mogu da kukam user posted image mene doslovno dole sve boli ja sam mislila u subotu navece odoh ja u bolnicu, cak sam I muza pripremala. Kaze on nemoj danas tako ti boga da se naspavam vikend je (malena ono nocila kod sveki) hajd ti neki radni dan da mogu i slobodan dan uzeti user posted image jah eto bice po muzickim zeljama.
I juce su me bolile prepone i zigucalo dole. Do duse ja ima 2 sedmice konstantno osjecam pritisak bebe.
Kad me Divke sutra umjesto na briseve posalje u bolnicu da se porodim user posted image
Zivo me interesuje dokle sam sta sam, kakav je grlic (tj ima li ga uopste) i koja je tezina bebe.

Eeeeee da, ja sam danas tj mi smo danas tacno 37 punih sedmica, usli smo u 38u user posted image user posted image brojimo bas sitno user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 8:03:42   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: LieToMe

Jutrrrooooo pcelice
mene bole prepone ali ne mogu da kukam user posted image mene doslovno dole sve boli ja sam mislila u subotu navece odoh ja u bolnicu, cak sam I muza pripremala. Kaze on nemoj danas tako ti boga da se naspavam vikend je (malena ono nocila kod sveki) hajd ti neki radni dan da mogu i slobodan dan uzeti user posted image jah eto bice po muzickim zeljama.
I juce su me bolile prepone i zigucalo dole. Do duse ja ima 2 sedmice konstantno osjecam pritisak bebe.
Kad me Divke sutra umjesto na briseve posalje u bolnicu da se porodim user posted image
Zivo me interesuje dokle sam sta sam, kakav je grlic (tj ima li ga uopste) i koja je tezina bebe.

Eeeeee da, ja sam danas tj mi smo danas tacno 37 punih sedmica, usli smo u 38u user posted image user posted image brojimo bas sitno user posted image



user posted image user posted image user posted image Jos samo malo.
Mene prije nikad nije bolilo. Sad boli. Kad ustajem moram se za nesto uhvatiti dok ne uspostavim ravnotezu. Nakon dva koraka pocne se smanjivati i onda prestane, ali juce nije nikako. Samo sto ja to ignoriram. Sve sebe tjesim da je to nista, da treniram za porod user posted image Jutros sam sanjala da mi se drugarica treba poroditi i da danima krvari. A ona nije udata i nije ni trudna user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 8:06:09   
ninuska
Jutro user posted image
Popila kafu i ispratila svoje. Kao sto sam i pretpostavila bilo je knjezanja. Hoce da joj napravim cvijet na kosi user posted image . I ne mozes ti dokazati da se cvijet ne moze napraviti..ma haos...
Pcelice i.mene odavno bole prepone. Valjda tako treba user posted image . Vjeruj da se jedva okrenem u krevetu od bolova.
Joj ltm kad spomenu porod. Tako i ja preksinoc. Probudi me bol u stomaku, kostima i reko da odem do wc-a, ma nema sanse da ustanem. Boli li boli. Vjeruj prepadoh se. 8 sam mjesec ali svasta se desava..
Mi danas pune 33..gazimo 34 user posted image

< Poruku je uredio ninuska -- 3.8.2015 8:10:35 >

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 8:20:02   
pandica
Jutro drage moje, ja se jedva odvojih od kreveta. Meni kad je sve super, onda me komarac nadje mrcvariti. Nisam zaspala do pred zoru.
idim pričate o bolovima user posted image mene boli haman sve i najgore mi je ustati iz kreveta ujutro, pokrecem se kao da mi je 80 godina user posted image Samo sto mene pored svih tih "doonjih" bolova bole i rucni zglobovi uzas jedan. Tako da sam ujutro sva bljak... Al prezivjet cemo nema jos punouser posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 8:47:18   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: LieToMe

Jutrrrooooo pcelice
mene bole prepone ali ne mogu da kukam user posted image mene doslovno dole sve boli ja sam mislila u subotu navece odoh ja u bolnicu, cak sam I muza pripremala. Kaze on nemoj danas tako ti boga da se naspavam vikend je (malena ono nocila kod sveki) hajd ti neki radni dan da mogu i slobodan dan uzeti user posted image jah eto bice po muzickim zeljama.
I juce su me bolile prepone i zigucalo dole. Do duse ja ima 2 sedmice konstantno osjecam pritisak bebe.
Kad me Divke sutra umjesto na briseve posalje u bolnicu da se porodim user posted image
Zivo me interesuje dokle sam sta sam, kakav je grlic (tj ima li ga uopste) i koja je tezina bebe.

Eeeeee da, ja sam danas tj mi smo danas tacno 37 punih sedmica, usli smo u 38u user posted image user posted image brojimo bas sitno user posted image



user posted image user posted image user posted image Jos samo malo.
Mene prije nikad nije bolilo. Sad boli. Kad ustajem moram se za nesto uhvatiti dok ne uspostavim ravnotezu. Nakon dva koraka pocne se smanjivati i onda prestane, ali juce nije nikako. Samo sto ja to ignoriram. Sve sebe tjesim da je to nista, da treniram za porod user posted image Jutros sam sanjala da mi se drugarica treba poroditi i da danima krvari. A ona nije udata i nije ni trudna user posted image


ma ja bas sitno brojim, svaki dan sad icekujem a kakav sam peh to ce se desiti taman kad mi se mama vrati s puta (rekla je uzece L kod sebe da se ja malo odmorim) user posted image user posted image
e ko da gledam usrace mi se u cejf user posted image

ja sam jmuce ujutru sanjala da sam se porodila. pukao mi vodenjak na kuhinjskim plocicama user posted image a ja uzela da uslikam da imam uspomenu user posted image user posted image e jesam se ismijala kad sam se probudila. a pocela sam ispod sebe stavljati nepromocivu podlogu (onu sto je bila prije u kreveticu od L imam dvije) za svaki slucaj user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 8:50:17   
lala88
jutro moje trudnjace, danas ce biti tezak dana, vidim sve vas boli.
Yiel ja te razumim za taj odlazak roditeljima i ja sam za vikend bila kod svojih. Oporavak je relativna stvar, ja sam u 13h izasla iz sala, a u 21h sam uz pomoc medicinske sestre prosetala do wc. Svi se cude kako sam se brzo oporavila, cak sam bila kod ginekologa prije 7 dana (trebala uputnicu za nalaze jer sam primala clexane) i kaze da fantasticno izgledam, a tako sam se i osjecala. Inace sam jaka i tesko me moze sta slomiti, prije puknem psihicki nego fizicki. Tako da ako se budes osjecala ok odi svojima, ja bi psihicki pukla ako bi morala biti kuci.

(odgovor članu pandica)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 8:53:01   
LieToMe RR
ninuska, pandice user posted image user posted image

mene ne boli nista sem eto tog pritiska konstantnog sto osjecam po dnu stomaka, bas se beba navalila. a u zadnje vrijeme stalno nesto udara po lijevoj strain i vidno mi iskoci stomak u lijevo, sto je najgore kad se beba tako premjesta mene to toliko zaboli isto da mi neko zub na zivo vadi user posted image
e da, jutros sam opet skinula prstenje user posted image , necu ni vracati (a jest mi sugavo) ali samo mi prsti natekli, valjda od ove silne vlage i vrucine, ne kontam fakat. noge nista, lice nista...samo prsti na rukama user posted image

rose nam je garant u skitnji, malena joj u vrticu a ona prvi dan godisnjeg user posted image

ja sam sredila malenu, doruckovala je, oprala sam i sudje, ma vrijednica prava... uzeli joj u subotu u baby centru lego duplo pa dodju zivotinje (ona luda za zivotinjama) kao zoloski vrt (slon, zirafa, medo, lav) nesto kockica i ciko. ona je od sinoc toliko odusevljena time da je sinoc u krevet nosila zivotinje user posted image
ja cu malo da odmorim, pa da operem kosu i okupam se, oko 11 ce mi drugarica na kafu (tako je bar planirano)

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu pandica)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 9:06:00   
ninuska
Ma rose spava ili odmara user posted image . Cekamo izvjestaj user posted image .
Ltm i moja mama ode na put pocetkom septembra. Nadam se da ce biti tu kad se porodim. Inace, ocekujem porod oko 10-og.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 9:07:59   
ziel

IZVORNA PORUKA: lala88

jutro moje trudnjace, danas ce biti tezak dana, vidim sve vas boli.
Yiel ja te razumim za taj odlazak roditeljima i ja sam za vikend bila kod svojih. Oporavak je relativna stvar, ja sam u 13h izasla iz sala, a u 21h sam uz pomoc medicinske sestre prosetala do wc. Svi se cude kako sam se brzo oporavila, cak sam bila kod ginekologa prije 7 dana (trebala uputnicu za nalaze jer sam primala clexane) i kaze da fantasticno izgledam, a tako sam se i osjecala. Inace sam jaka i tesko me moze sta slomiti, prije puknem psihicki nego fizicki. Tako da ako se budes osjecala ok odi svojima, ja bi psihicki pukla ako bi morala biti kuci.

I ja to upravo misllim, nesto ti nisam taj kucni tip, osim kad sam bolesna ili umorna... i razumijem sve sto pricate za oporavak, nisam stvarno mislil prvih 7 dana dici se hodati, nego kako mi i vrijeme i odmor/umor i bebino stanje dozvole pa aBd nakon 20 dana trebalo bi to sve da bude ok, ne znam ja sta me ceka i kako ce mi porod izgledati i kakkva ce beba bit ali mislim pozitivno i ne dam sebi misliti da nesto nece biti dobro... bicemo jaki do kraja Riki i ja i to nase upoznavanjr aBd jedva cekam user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
3.8.2015 9:10:11   
LieToMe RR
moja se vraca 9tog (za 7 dana) pa bi uzela L u toj sedmici, samo da pospremi zena po kuci, obavi kupovine...vec je 2 sedmice odsutna, otisla odmah poslije bajrama.
ali kakve sam srece nece se usranom dati do potoka user posted image ko da gledam u toj sedmici je meni presudno user posted image

ma rose je 100% u skitnji, odvela malu u vrtic i nadigla se user posted image user posted image treca kasika s lijeve strane mi to pouzdano govori user posted image user posted image

ja sam planirala to kad L (ako Bog da) ode kod moje mame da u toj sedmici hodam po kafama user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *