|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 6:30:34   
ziel
Leptirice sad vidjoh da si pitala... Dosta trudnica piju BUSCOPAN u trudnoci i kod nas recimo u D.Zdravlja gdje ja radim to je jedini lijek koji dr. daju u trudnoci protiv bolova i grceva u stomaku. Bar to govorim iz svog radnog iskustva s pacijentima...

Ja evo ustala, probudi me svekrva, ah taj unutrasnji ulaz user posted image otvorila vrata i zove mm-a kaze jesil ustao na posao user posted image a on druga smjena... i ne mogu vise zaspati... Tako je i meni nekoliko puta , ja odem u kupatilo , da izvinite moram ustati sa wc solje da se ozovnem da joj kazem da sam ustala, dok joj nisam rekla da je kod mene alarm navijen za sve radne dane automatski i da ga nikad ne iskljucujem, da se ne mora brinuti i nije vise...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 2226
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 8:08:42   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: ziel

Leptirice sad vidjoh da si pitala... Dosta trudnica piju BUSCOPAN u trudnoci i kod nas recimo u D.Zdravlja gdje ja radim to je jedini lijek koji dr. daju u trudnoci protiv bolova i grceva u stomaku. Bar to govorim iz svog radnog iskustva s pacijentima...

Ja evo ustala, probudi me svekrva, ah taj unutrasnji ulaz user posted image otvorila vrata i zove mm-a kaze jesil ustao na posao user posted image a on druga smjena... i ne mogu vise zaspati... Tako je i meni nekoliko puta , ja odem u kupatilo , da izvinite moram ustati sa wc solje da se ozovnem da joj kazem da sam ustala, dok joj nisam rekla da je kod mene alarm navijen za sve radne dane automatski i da ga nikad ne iskljucujem, da se ne mora brinuti i nije vise...



Hvala na odg i ja sam se jos raspitala pa mi je receno da se to daje trudnicama posebno uz dobroston kada je ovakva situacija kao kod mene...Nista valja sad malo se izlezavati dok to ne dodje na svoje...opet najvaznije je da je bebica hvala Bogu dobro.
Ziel jesil se ti prijavila za skolu,meni jucer sestra rece da je sad ogromna grupa jer preko ljeta nije bilo,pa mogu i u okt ako mk je termin u nov. a ja nesto sad razmisljam da nece biti kasno tad,jer i kad se udje u 9 moze se ocekivat porod svaki dan a ja ulazim u 9 sredinom okt.
Pa sad neznam hocul zakasniti,a svi mi kazu da je ta skolica spas i da je toliko korisna i pripreme te za sve,i da niposto je ne propustam...user posted image

P.S. Jutro svima i lijep vikend zelim...user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2227
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 8:22:04   
Carobno jutro


Jutro zene,

Nije me juce bilo. Sad cu da iscitam sta ima i sta nema.user posted image Uspjeh jedino upratiti da nur pita za izdajalicu. Ja je nisam kupila, ali ako zatreba lako je odletititi i uzeti.. S
Samo doduse ne znam koju.

Ziel, vidm doslo sve na svojeuser posted image

Lepttirce, LTM je imala skracn grlic, ona kad se javi moze ti to pojasniti bolje.

LTM, dobro onda ti prodje onu subotu sa Nakasem, kako je moglo biti, dobro si proslauser posted image Vidim u vas sve super ideuser posted image

rose, otice li jos jezikuser posted image

ninushka, kako si tiuser posted image Ima li treme?

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 2228
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 8:24:57   
Carobno jutro



Neaktivne clanice izbrisane sa spiska...postupak je moguce obrnuti user posted image

AUGUST

06.08. Maksi user posted image porodila se 29.07. user posted image
14.08. Rose user posted image porodila se 18.08 user posted image
15.08. Pandica user posted image porodila se 10.08.user posted image
18.08. Putujuca user posted image porodila se 01.08.user posted image
24.08. LieToMeuser posted image porodila se 24.08.user posted image
28.08. MAM user posted image porodila se 10.08.user posted image
28.08. Airyfairy
28.08. Bebac bucko


SEPTEMBAR

02.09. Novo Ime user posted image
12.09. Araj user posted image
20.09. Carobno Jutrouser posted image
23.09. Ninuska user posted image
23.09. hexe user posted image


OKTOBAR

06.10. Aidana user posted image
09.10. mojbebac user posted image
23.10. Banancica user posted image

NOVEMBAR

08.11. Blue moon user posted image
12.11. UmmuHamza2305 user posted image
12.11. Pcelica user posted image
15.11. Leptirica 87
19.11. ziel user posted image
22.11. *nur* user posted image
26.11. Farah 00 user posted image
28.11. Travelove user posted image


DECEMBAR

03.12. *JJ* user posted image
07.12 Elastigirl user posted image
14.12. Leena user posted image



JANUAR 2016.

07.01. Leptiri user posted image
25.01. mom2B user posted image

FEBRUAR

28.02. Isha

MART 2016.

04.03. škorpija





(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 2229
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 8:59:35   
ziel

IZVORNA PORUKA: Leptirica87


IZVORNA PORUKA: ziel

Leptirice sad vidjoh da si pitala... Dosta trudnica piju BUSCOPAN u trudnoci i kod nas recimo u D.Zdravlja gdje ja radim to je jedini lijek koji dr. daju u trudnoci protiv bolova i grceva u stomaku. Bar to govorim iz svog radnog iskustva s pacijentima...

Ja evo ustala, probudi me svekrva, ah taj unutrasnji ulaz user posted image otvorila vrata i zove mm-a kaze jesil ustao na posao user posted image a on druga smjena... i ne mogu vise zaspati... Tako je i meni nekoliko puta , ja odem u kupatilo , da izvinite moram ustati sa wc solje da se ozovnem da joj kazem da sam ustala, dok joj nisam rekla da je kod mene alarm navijen za sve radne dane automatski i da ga nikad ne iskljucujem, da se ne mora brinuti i nije vise...



Hvala na odg i ja sam se jos raspitala pa mi je receno da se to daje trudnicama posebno uz dobroston kada je ovakva situacija kao kod mene...Nista valja sad malo se izlezavati dok to ne dodje na svoje...opet najvaznije je da je bebica hvala Bogu dobro.
Ziel jesil se ti prijavila za skolu,meni jucer sestra rece da je sad ogromna grupa jer preko ljeta nije bilo,pa mogu i u okt ako mk je termin u nov. a ja nesto sad razmisljam da nece biti kasno tad,jer i kad se udje u 9 moze se ocekivat porod svaki dan a ja ulazim u 9 sredinom okt.
Pa sad neznam hocul zakasniti,a svi mi kazu da je ta skolica spas i da je toliko korisna i pripreme te za sve,i da niposto je ne propustam...user posted image

P.S. Jutro svima i lijep vikend zelim...user posted image

Mene nije niko zvao a i da zove, ja sam u svojoj glavi isplanirala user posted image krecem kako su mi rekle kad sam prvi put zvala, 8.9. u pola 1. Jel ono treba ponijeti peskiric i papuce? I meni termin 19.11. al bas sto kazes kasnije cu se jedva kretati, bolje je sad da odem bar 2-3 puta...

Carobno pa donekle je ok....

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 2230
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 9:29:24   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: Leptirica87


IZVORNA PORUKA: ziel

Leptirice sad vidjoh da si pitala... Dosta trudnica piju BUSCOPAN u trudnoci i kod nas recimo u D.Zdravlja gdje ja radim to je jedini lijek koji dr. daju u trudnoci protiv bolova i grceva u stomaku. Bar to govorim iz svog radnog iskustva s pacijentima...

Ja evo ustala, probudi me svekrva, ah taj unutrasnji ulaz user posted image otvorila vrata i zove mm-a kaze jesil ustao na posao user posted image a on druga smjena... i ne mogu vise zaspati... Tako je i meni nekoliko puta , ja odem u kupatilo , da izvinite moram ustati sa wc solje da se ozovnem da joj kazem da sam ustala, dok joj nisam rekla da je kod mene alarm navijen za sve radne dane automatski i da ga nikad ne iskljucujem, da se ne mora brinuti i nije vise...



Hvala na odg i ja sam se jos raspitala pa mi je receno da se to daje trudnicama posebno uz dobroston kada je ovakva situacija kao kod mene...Nista valja sad malo se izlezavati dok to ne dodje na svoje...opet najvaznije je da je bebica hvala Bogu dobro.
Ziel jesil se ti prijavila za skolu,meni jucer sestra rece da je sad ogromna grupa jer preko ljeta nije bilo,pa mogu i u okt ako mk je termin u nov. a ja nesto sad razmisljam da nece biti kasno tad,jer i kad se udje u 9 moze se ocekivat porod svaki dan a ja ulazim u 9 sredinom okt.
Pa sad neznam hocul zakasniti,a svi mi kazu da je ta skolica spas i da je toliko korisna i pripreme te za sve,i da niposto je ne propustam...user posted image

P.S. Jutro svima i lijep vikend zelim...user posted image

Mene nije niko zvao a i da zove, ja sam u svojoj glavi isplanirala user posted image krecem kako su mi rekle kad sam prvi put zvala, 8.9. u pola 1. Jel ono treba ponijeti peskiric i papuce? I meni termin 19.11. al bas sto kazes kasnije cu se jedva kretati, bolje je sad da odem bar 2-3 puta...

Carobno pa donekle je ok....



Vjerovatno da treba to ponijet nisu mi nista rekle...a jesul uzimale ti podatke kad si zvala ime prezime il samo rekle da dodjes...ako je tako i ja cu se napravit budala i otici,meni je iskreno najvise radi onog disanja jer mi jucer prica jedna trudnica koja se vec poradjala da joj je toliko to olaksalo jer je te kontrakcije znala kako pravilno predisati i odmah lakse nije gubila snagu...a imam i 2.sep ultrazvuk pa cu se jos raspitat detaljno za skolu....ne vjerujem da bi me tek tako vratili s vrata...

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2231
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 10:31:33   
ziel
I mene je pitala za ime i prezime, sigurno me je upisala. Pa sta si rekla kad su te zvali, jesil potvrdila dolazak.sad u sept.ili ?

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 2232
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 10:45:31   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: ziel

I mene je pitala za ime i prezime, sigurno me je upisala. Pa sta si rekla kad su te zvali, jesil potvrdila dolazak.sad u sept.ili ?



Nisu oni mene zvalu ja kad sam se raspitivala za skoku jos prije mjesec dana meni rekla sestra da se javim njenoj kolegici na slijedecoj kontroli,koja je bila jucer...i ja vodeci se time njoj se javim ona menu rece ko da me stavi u oktobar u skolu pa ko vidjet cemo....ali nigdje nista nit je upisala nit uzela podatke....zato cu ja to da vidim u srijedu kad budem isla...sto ne mogu tu nasu neprofesionalnost i aljkavost......cccuser posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2233
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 10:52:21   
ninuska
Jutro zene..
Davno ustala, ali dok kafa, pa lokumi za dorucak. To nam postala tradicija za lokume vikendom kad je mm kuci tj kad ne ode kod mame user posted image .
Onda on i mala prali cilime, jedan iz dnevne i jedan i trpezarije.a ja sjedila i gledala user posted image . Malo se rashladila onom vodom i prijalo mi. Muz predlagao da idemo na terme na bazen, a ne da mi se nesto. Bas mi mrsko user posted image .
Kod nas za te vjezbe za trudnice se nista ne prijavljuje. Samo odes u vrijeme vjezbi. Ja sam pocela nekad u 6. Mjesecu. Ovaj put nisam isla.
ltm, rose, mam, maksi jeste li puhtale user posted image . Ozbiljno pitam user posted image . Vec sam zaboravila na faze disanja user posted image . Doduse, ltm i rose, su to brzinski idradile..nisu ni imale vremena user posted image

< Poruku je uredio ninuska -- 29.8.2015 10:54:04 >

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 2234
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 11:10:19   
Travelove
Ja kada sam se prijavila za vjezbe( zapravo je to suprug uradio za mene user posted image ) uzeli su mi podatke, i upisali me. A receno je da odjeca bude udobna, helanke, trenerkica i papuce.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 2235
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 11:21:15   
ziel
Leptirice da si Bogdo odmah otisla do nje i prijavila se, ja sam zvala telefonom, nisam licno, pa me je upisala, nije spominjala oktobar...

Travelove i meni je rekla sestra na tel.da se obucem malo laganije zbog vrucine, ponijeti peskiric i papuce i da dodjem 15-20 min. ranije, to znaci oko 12:15 se vec pocinjemo skupljati... a mozda ne bi ni Leptiricu vratili da dodje 8.9. da kaze da joj je neka sestra rekla da dodje tad a kad bude sto je nema na spisku, da bude cvrsta i kaze TO NE ZNAM. MENI JE RECENO DA DODJEM SAD I JA SAM ISPLANIRALA DAN I DOSLA, NEMOJTE ME MOLIM VAS SAD VRACATI. user posted image Politicki user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 29.8.2015 11:31:26 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 2236
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 11:29:02   
mom2B
Dobro jutro/dan zenice user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2237
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 11:30:11   
ziel

IZVORNA PORUKA: mom2B

Dobro jutro/dan zenice user posted image

Dobar dan user posted image
Kakav je to kod tebe cool smajli user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 2238
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 11:39:12   
mom2B

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: mom2B

Dobro jutro/dan zenice user posted image

Dobar dan user posted image
Kakav je to kod tebe cool smajli user posted image


Aaaaa imam par ovih smaja ludih user posted image
Ma ja kao da radim... probudila se u 4, jedva zaspala, poslije ustala u 6 i isla da dignem sveki iz kreveta da pijemo kafu user posted image user posted image user posted image
Zato je mm "odvalio" do 9,30 user posted image
user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2239
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 11:42:46   
Travelove
Ne vjerujem da ce je vratiti, ali ja bih ipak nazvala da provjerim da li sam upisana, i objasnila da ne mogu sl. mjesec. Vjerovatno im je dosta lakse raditi sa manjim grupama, a mozda su prostorno ograniceni. A vjerovatno se nece i svaka prijavljena pojaviti...
Ja mislim su to samo 4 dolaska.
Meni stomo bas poceo da raste. Prije je bio bas malecki, u posljednja 2-3 dana smo narasli...user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2240
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 11:49:29   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Travelove

Ne vjerujem da ce je vratiti, ali ja bih ipak nazvala da provjerim da li sam upisana, i objasnila da ne mogu sl. mjesec. Vjerovatno im je dosta lakse raditi sa manjim grupama, a mozda su prostorno ograniceni. A vjerovatno se nece i svaka prijavljena pojaviti...
Ja mislim su to samo 4 dolaska.
Meni stomo bas poceo da raste. Prije je bio bas malecki, u posljednja 2-3 dana smo narasli...user posted image


Draga moja ja sam usla u peti mjesec i stomak mi je bas vidljiv. Uveliko mi ustaju u prevozu user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 2241
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 11:49:37   
Leptirica87

IZVORNA PORUKA: ziel

Leptirice da si Bogdo odmah otisla do nje i prijavila se, ja sam zvala telefonom, nisam licno, pa me je upisala, nije spominjala oktobar...

Travelove i meni je rekla sestra na tel.da se obucem malo laganije zbog vrucine, ponijeti peskiric i papuce i da dodjem 15-20 min. ranije, to znaci oko 12:15 se vec pocinjemo skupljati... a mozda ne bi ni Leptiricu vratili da dodje 8.9. da kaze da joj je neka sestra rekla da dodje tad a kad bude sto je nema na spisku, da bude cvrsta i kaze TO NE ZNAM. MENI JE RECENO DA DODJEM SAD I JA SAM ISPLANIRALA DAN I DOSLA, NEMOJTE ME MOLIM VAS SAD VRACATI. user posted image Politicki user posted image



Neznam ni ja mozda da pokusam i ja nazvati u ponedjeljak da se prijavim...vidjet cu sta ce mi reci,bit ce trudnica koje imaju i poslije mene termin koliko hoces pa nisu ih ostavljali za okt ,a da mene vracaju prioritetnije je valjda onaj kome je termin ranije....a nesto sam nacula da ima i na gradini neko kao savjetovaliste za trudnice ...
Isto neka priprema za porod sami neznam kako to funkcionise,mozel tu i oni koji ne vode trudnocu gore...
Jos kod mene se beba ovoliko spustila sad citam da su mnoge morale lezat do 36 sedmice i odmah se porodile,ako bi kod mene bila ta praksa onda je to oktobar...a nisam naucila to disanje..hehehe user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2242
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 12:48:25   
maksi
Ninuska ja stvarno nisam puhtala ovaj put jer uopste nisam imala bolevo samo blage menstrualne. Ja sam imala cetiri jake kontrakcije u porodjajnoj sali ali tada nisam puhtla nego tiskala da beba izadje van . A kod proslih poroda jesam puhtala i predihala kontrakcije jednu po jednu i bude lakse manje boli bar meneuser posted image

_____________________________

Prva radost u nasem zivotu stigla je 29.07.2009,
Druga radost stigla nam je 17.03.2011
A treca radost stigla nam je 29.07.2015,sada je nasa sreca potpuna.........

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 2243
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 13:27:39   
ninuska

IZVORNA PORUKA: maksi

Ninuska ja stvarno nisam puhtala ovaj put jer uopste nisam imala bolevo samo blage menstrualne. Ja sam imala cetiri jake kontrakcije u porodjajnoj sali ali tada nisam puhtla nego tiskala da beba izadje van . A kod proslih poroda jesam puhtala i predihala kontrakcije jednu po jednu i bude lakse manje boli bar meneuser posted image

Hihi...Boga mi, zene, vi ste super. Valjda bude i kod mene tako aBd. Ma ja ni orvi put nisam mogla da se fino skoncentrisem..pricala na mob do odlaska u salu. Prekinem u momentu kad se kontrakcija pojavi...
Je li.kod tebe bila beba kad si se porodila?
carobno jutro evo, vidis, raspitujem se user posted image . Onako...ne znam sta bih ti rekla. Pocela sam sanjati porodjaj user posted image . Joj, suti, ti i ja cemo se utrkivati. Koja li ce prva :)

(odgovor članu maksi)
Neposredna veza do poruke: 2244
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 14:28:37   
ziel
IZVORNA PORUKA: Leptirica87


IZVORNA PORUKA: ziel

Leptirice da si Bogdo odmah otisla do nje i prijavila se, ja sam zvala telefonom, nisam licno, pa me je upisala, nije spominjala oktobar...

Travelove i meni je rekla sestra na tel.da se obucem malo laganije zbog vrucine, ponijeti peskiric i papuce i da dodjem 15-20 min. ranije, to znaci oko 12:15 se vec pocinjemo skupljati... a mozda ne bi ni Leptiricu vratili da dodje 8.9. da kaze da joj je neka sestra rekla da dodje tad a kad bude sto je nema na spisku, da bude cvrsta i kaze TO NE ZNAM. MENI JE RECENO DA DODJEM SAD I JA SAM ISPLANIRALA DAN I DOSLA, NEMOJTE ME MOLIM VAS SAD VRACATI. user posted image Politicki user posted image



Neznam ni ja mozda da pokusam i ja nazvati u ponedjeljak da se prijavim...vidjet cu sta ce mi reci,bit ce trudnica koje imaju i poslije mene termin koliko hoces pa nisu ih ostavljali za okt ,a da mene vracaju prioritetnije je valjda onaj kome je termin ranije....a nesto sam nacula da ima i na gradini neko kao savjetovaliste za trudnice ...
Isto neka priprema za porod sami neznam kako to funkcionise,mozel tu i oni koji ne vode trudnocu gore...
Jos kod mene se beba ovoliko spustila sad citam da su mnoge morale lezat do 36 sedmice i odmah se porodile,ako bi kod mene bila ta praksa onda je to oktobar...a nisam naucila to disanje..hehehe user posted image user posted image user posted image

Mozda ipak da ne ides na vjezbe... ili bar da ne radis da sammo gledas, ako se beba spustila ovako rano mozda ces rizikovati da se porodis prijevremeno... ja bih dobro razmislila.

I kod mene stomak poveliki... dosadasnje kontrole bile da je beba manja za jednu sedmicu a sad po kilazi i mjerama veca , narastao za 4sedmice 800grama tj.sad ima 1385 gr.user posted image ]

< Poruku je uredio ziel -- 29.8.2015 14:35:42 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 2245
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 14:53:35   
ninuska
IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: Leptirica87


IZVORNA PORUKA: ziel

Leptirice da si Bogdo odmah otisla do nje i prijavila se, ja sam zvala telefonom, nisam licno, pa me je upisala, nije spominjala oktobar...

Travelove i meni je rekla sestra na tel.da se obucem malo laganije zbog vrucine, ponijeti peskiric i papuce i da dodjem 15-20 min. ranije, to znaci oko 12:15 se vec pocinjemo skupljati... a mozda ne bi ni Leptiricu vratili da dodje 8.9. da kaze da joj je neka sestra rekla da dodje tad a kad bude sto je nema na spisku, da bude cvrsta i kaze TO NE ZNAM. MENI JE RECENO DA DODJEM SAD I JA SAM ISPLANIRALA DAN I DOSLA, NEMOJTE ME MOLIM VAS SAD VRACATI. user posted image Politicki user posted image



Neznam ni ja mozda da pokusam i ja nazvati u ponedjeljak da se prijavim...vidjet cu sta ce mi reci,bit ce trudnica koje imaju i poslije mene termin koliko hoces pa nisu ih ostavljali za okt ,a da mene vracaju prioritetnije je valjda onaj kome je termin ranije....a nesto sam nacula da ima i na gradini neko kao savjetovaliste za trudnice ...
Isto neka priprema za porod sami neznam kako to funkcionise,mozel tu i oni koji ne vode trudnocu gore...
Jos kod mene se beba ovoliko spustila sad citam da su mnoge morale lezat do 36 sedmice i odmah se porodile,ako bi kod mene bila ta praksa onda je to oktobar...a nisam naucila to disanje..hehehe user posted image user posted image user posted image

Mozda ipak da ne ides na vjezbe... ili bar da ne radis da sammo gledas, ako se beba spustila ovako rano mozda ces rizikovati da se porodis prijevremeno... ja bih dobro razmislila.

I kod mene stomak poveliki... dosadasnje kontrole bile da je beba manja za jednu sedmicu a sad po kilazi i mjerama veca , narastao za 4sedmice 800grama tj.sad ima 1385 gr.user posted image ]

I kod mene je prva trudnoca bila nisko od samog pocetka i rizicna. Imala terapije, tablete, injekcije i mirovanje. Iskreno, mirovala nisam.jedino u pocetku. A sto se tice vjezbi, barem u Sa, pitaju ko ima rizicnu trudnocu i onda ne radis iste, ali sudjelujes u svemu ostalom. Naucis doyta o njezi bebe, disanju i cujes i ostale korisne savjete.
I, ne citaj previse po netu user posted image . I ja sam se bojla zbog giniprala kojeg sam pila, zene svasta pisale (da se tesko otvaras, napatis i sl), a porodih se sad pa sad user posted image .

< Poruku je uredio ninuska -- 29.8.2015 15:00:59 >

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2246
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 16:04:03   
M.A.M.
Dd zenice,a joj kako mi fali piskaranje,al fakat ne stizem vise,dok oko male,pa dok oko gostiju,sjebase me da izvinete,sreca pa ulijecu mama i sveki

Mi se borimo sa tvrdom stolicom jos uvijek,ne znam vise sta da joj radim i dajem

Ko je pitao za disanje nisam sigurna,al pomaze 100%,stvarno je lakse kad se predise,doduse ja sam imala blage kontrakcije do sale tako da sam ih s lakocom predisala,u salu cim sam usla pocele su jace koje su kratko trajale i nekako brzinski dosli su nagoni za tiskanje,tako da sam u neznanju sve proslauser posted image

LTM veliki user posted image za princeze

Ostale zenice za kontrole user posted image

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 2247
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 16:18:54   
rose

IZVORNA PORUKA: Carobno jutro



Jutro zene,

Nije me juce bilo. Sad cu da iscitam sta ima i sta nema.user posted image Uspjeh jedino upratiti da nur pita za izdajalicu. Ja je nisam kupila, ali ako zatreba lako je odletititi i uzeti.. S
Samo doduse ne znam koju.

Ziel, vidm doslo sve na svojeuser posted image

Lepttirce, LTM je imala skracn grlic, ona kad se javi moze ti to pojasniti bolje.

LTM, dobro onda ti prodje onu subotu sa Nakasem, kako je moglo biti, dobro si proslauser posted image Vidim u vas sve super ideuser posted image

rose, otice li jos jezikuser posted image

ninushka, kako si tiuser posted image Ima li treme?



ne otice, prestala sam piti industrijske sokove..samo domaci sto je sveki pravila, mlijeko, voda i caj od kamilice user posted image a od izdajalica ja kupih aventovu rucnu prije prvog poroda ...koristim je i sada user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 2248
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 16:22:03   
maksi

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: maksi

Ninuska ja stvarno nisam puhtala ovaj put jer uopste nisam imala bolevo samo blage menstrualne. Ja sam imala cetiri jake kontrakcije u porodjajnoj sali ali tada nisam puhtla nego tiskala da beba izadje van . A kod proslih poroda jesam puhtala i predihala kontrakcije jednu po jednu i bude lakse manje boli bar meneuser posted image

Hihi...Boga mi, zene, vi ste super. Valjda bude i kod mene tako aBd. Ma ja ni orvi put nisam mogla da se fino skoncentrisem..pricala na mob do odlaska u salu. Prekinem u momentu kad se kontrakcija pojavi...
Je li.kod tebe bila beba kad si se porodila?
carobno jutro evo, vidis, raspitujem se user posted image . Onako...ne znam sta bih ti rekla. Pocela sam sanjati porodjaj user posted image . Joj, suti, ti i ja cemo se utrkivati. Koja li ce prva :)


Sada bebu donesu odmah mozda pola sata nakon poroda i cjelo vrijeme je bio samnom nose ga samo da ga presvuku i vrate odmah. Prije su bebe donosili nakon sto odlezis ona dva sata pa se istusiras sada odmah. Meni je iskreno bilo malo naporno jer nemozes fino da se namjestis od bebe ali sreca brzo se izadje kuci


_____________________________

Prva radost u nasem zivotu stigla je 29.07.2009,
Druga radost stigla nam je 17.03.2011
A treca radost stigla nam je 29.07.2015,sada je nasa sreca potpuna.........

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 2249
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-August
29.8.2015 16:22:18   
rose

IZVORNA PORUKA: ninuska

Jutro zene..
Davno ustala, ali dok kafa, pa lokumi za dorucak. To nam postala tradicija za lokume vikendom kad je mm kuci tj kad ne ode kod mame user posted image .
Onda on i mala prali cilime, jedan iz dnevne i jedan i trpezarije.a ja sjedila i gledala user posted image . Malo se rashladila onom vodom i prijalo mi. Muz predlagao da idemo na terme na bazen, a ne da mi se nesto. Bas mi mrsko user posted image .
Kod nas za te vjezbe za trudnice se nista ne prijavljuje. Samo odes u vrijeme vjezbi. Ja sam pocela nekad u 6. Mjesecu. Ovaj put nisam isla.
ltm, rose, mam, maksi jeste li puhtale user posted image . Ozbiljno pitam user posted image . Vec sam zaboravila na faze disanja user posted image . Doduse, ltm i rose, su to brzinski idradile..nisu ni imale vremena user posted image



podjoh ti reci..prvu kontrakciju sam puhkala, drugu uhkala a trecu vec gurala user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 2250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *