|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 5:41:55   
Travelove
Jutro drage zene, vidim bez promjena, bebe u pupama. Ja danas na kontrolu idem, nadam se da ce biti sve ok.
Sinoc apaurin popila, pa se kao malo i naspavala.
Primjetila sam kada navece pred spavanje popijem vitamine, prenatal, mag i vit C da losije spavam. Vise mi gode posle dorucka, ali nekad zaboravim, pa stignem popiti i navece. Inace do kada se piju ovi vitamini?

Svim trudnicama, uredne trudnoce, i da uzivaju, i budu sto aktivnije user posted image

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 6:36:19   
ziel
Travelove sretno na kontroli, javi nam se sa izvjestajem user posted image

Ja evo pijem caj, napravim sebi dosta ujutro, mm se napuhao od sinoc, sad pili caj u nekoj neprijatnoj tisini, pokusala sam pricati ali nema pozitivne reakcije, i ode na posao i ne zaustavi se da me poljubi, a inace to radi svaki put, e onda nisam ni ja izasla da ga ispratim. Sta se folira. user posted image Cijelu noc su mi ruke trnile, uopste nisam spavala i raspolozenje mi je ravno nuli.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 8:07:07   
Leptirica87
Jutro i od mene,evo nacinjemo jos jednu sedmicu ...meni predzadnja do termina ako bog da.
Napolju bas zima brrr sunce neko zubato.
Travelove pijes vitamine do zadnjeg dana barem je tako meni doktorica rekla.
Najbolje ti je tablete te piti ujutro posebno C vitamin,osim magnezija njega je najbolje navecer popiti jer dok spavas i tijelo miruje najbolje se absorbuje.
Ziel cim se bebica tvoja mrdne u stomacicu ima da se oraspolozis ne brini,ne daj da ti ista kvari ove zadnje dane trudnoce,budi opustena smirena i cuvaj snagu za porod..

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 8:12:03   
Just smile
Jutro drage mamice! :) Ja sam u zadnje vrijeme pasivni član a nekad sam bila aktivni... :) Jutros odlučih da vam se javim malo. Meni je termin u petak aBd. Druga bebica. Imam curicu od 2,5 god. a sad čekamo bracu aBd. :) Prva trudnoća i porod je prošlo hvala Bogu sve ok. Ja sada imam ogromnu tremu.. :( S prvom je nisam imala uopšte i sve sam bila pozitivna... U ovoj trudnoći od početka devetog mj. imam svakih nekoliko dana lažne kontrakcije (u prvoj sam imala samo prave) i kad pomislim da mi je drago da bude to to s druge strane uhvati me strah i kažem neka ga još mogu ja dovijeka nosati hahaha. i svaki dan molim Boga da sve bude ok aBd s bebarom i sa mnom da mogu odmah sutradan kući curici... i da kažu da je drugi porod u većini slućajeva brži i lakši. Na hajr sve.. ljubim vas sve

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 8:27:49   
mom2B
Dobro jutro i dobrodosle nove clanice... Zelim vam lijepu i ugodnu trudnocu i jos ljepsi i laksi porod user posted image user posted image

Ziel ne zove se ovo nase stanje bez razloga drugo stanje... Zato treba da postoji veca doza razumijevanja za povecanu osjetljivost koju mozemo s vremena na vrijeme pokazati... Mm je osjetio par puta moju nervozu i svjesna sam da sam malo pretjerala, ali izvinjenje uz frisko skuhanu kaficu sve popravi user posted image user posted image
Joj blago tebi draga ziel, ti doceka kraj trudnoce i jos malo pa eto tebi tvoga malog princa user posted image user posted image

Just smile dobro nam dosla i drzimo ti fige da porod prodje sto lakse i sto brze user posted image user posted image
Gdje ces se poradjati?

< Poruku je uredio mom2B -- 2.11.2015 8:35:11 >

(odgovor članu Just smile)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 8:47:03   
NandaT
Dobro jutro drage moje

Kako ste provele noc? Ja se naspavala kao da nisam trudna user posted image . Juce je bilo nekih bolova a bebac je toliko skakao da sam mislila da ce mi puci vodenjak. Kad ono nista user posted image . Hajd imamo jos 3 dana do termina.

Pcelici je danas kontrola i termin ako se ne varam. Nek je sa srecom.
Cauchy imam i ja fleke po licu, izgledam ko zirafa. Neke su od prije trudnoce, mislim da je razlog kontracepcija + sunce, a dobila sam i nove. Sarenim se sva

Miss Mia zao mi je sto je situacija na poslu takva i sto ne mozes maksimalno uzivati u trudnoci. Radila sam u takvom okruzenju gdje trudnice dobijaju otkaz, ali sam otisla na vrijeme. Hvala Bogu nasla sam novi posao pa nije bilo problema.

Travelove sretno na kontroli, javi nam kkao je proslo
Ziel potpuno te razumijem sto se tice raspolozenja, ali nasi muzici ne razumiju kako je to s hormonima. Bice to dobro cim se i on malo ohladi na posluuser posted image

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 8:56:25   
mom2B
IZVORNA PORUKA: NandaT

Dobro jutro drage moje

Kako ste provele noc? Ja se naspavala kao da nisam trudna user posted image . Juce je bilo nekih bolova a bebac je toliko skakao da sam mislila da ce mi puci vodenjak. Kad ono nista user posted image . Hajd imamo jos 3 dana do termina.



Ja ocajno spavam... svega nekoliko sati dnevno, a u toku dana ne mogu zaspati user posted image user posted image Koliko se sjecam prije mjesec i vise sam se posljednji put naspavala lijepo user posted image user posted image
Ali izdrzi covjek sve, izdrzace i ovo... U posljednje vrijeme jaaaako mi nedostaje spavanje na stomaku, pa pozelim da imam malo vecu rupu na madracu da mogu tu da smjestim pupu i da se namjestim potrbuske user posted image user posted image

Jos malo NandaT pa ce i ti bolovi proci i uzivaces uz svoju malenu bebicu user posted image

< Poruku je uredio mom2B -- 2.11.2015 9:01:43 >

(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 9:07:54   
LieToMe RR
Dobro jutro svima user posted image
Mi se evo vratismo sa kontrole user posted image , one dugo ocekivane druge kontrole... ne da sam ljuta nego sam uuuhhhhhhh
Da krenem od pocetka: dosli mi neka nam je doktorica bila koju prvi ut vidim (a sa prvim djetetom sam sve vakcine tamo primila) nejse, nemaju grijanja, raskopcala dijete i onako golo golcijano...dusa draga sva je poplavila koliko joj je zima bilo...kaze doktorica eto znate pukla neka cijev namju grijanja user posted image
Hajd super, pregledala je sve ok, ne izmjerise je...stavili je na vagu okruglo 6 kg da bi ona na to eto znate malo je dobila. Samo 700 gr od proslog pregleda. Ali eto ona je rodjena sa 4200 vratila je ono sto je izgubila I nabacila za 2 mjeseca 1800 gr I to je malo...ja sebi ne mogu jos da dodjem user posted image
Naravno tu se ja sto bi mm rekao upalila ko kutnjak ja ne mrdam od toga... reko da je dobila kilogram bila bi debela kao sto su mi I za prvu curicu rekli (doktrorica mi tad rekla da smanjim broj podoja user posted image ja vristala od sege).
Ni to nije bio preveliki problem nego nemaju vakcina 4u1 pa znate mi bi nju bockali 2 puta I dali joj da popije vakcinu (ja se ziva polomim da joj dam D kapi nece dijete nista sem sike I sad bi kao ona trebala da popije vakcinu) user posted image
Reko hvala dovidjenja, ja dijete spakujem I muzu reko idemo, uzmi samo recept za D kapi. Ja sam rondala svo vrijeme od Omera maslica do stana u autu, muz sutio...user posted image halo dijete ima 6 kg dva joj mjesece I eto ona je sad zabrinuta sto je ona malo dobila...pa necu je toviti!!! Ja jos gora budala kad dopustim da me ovo izbaci iz cipela.

Elem eto, neslavno se mi vratismo. Ne znaju ni kad ce dobiti vakcine. E da pitao mm kaze mozemo li mi kupiti pa donijeti kaze ona eto mi bi voljeli ali mora biti "iz nase hladne zone" user posted image na to mm njoj kroz osmjeh ali vi nemate nikakve a ne iz hladne zone user posted image
Najvjerovatnije da cemo je sutra-prekosutra odvest kod Lutve da je pregleda izmjeri I izvaga propisno I da primi vakcinu... sta sad trebam cekati do besvjesti da oni dobiju vaccine. Sto bi rekli narodski plati pa se klati, nema druge.

Odoh da usisavam da se ispusem, bas sam nanervirana...
Nadam se da ste mi drage trudnice sve dobro...pcelici danas termin, drzim fige...

Ne zamjerite na poduzem monologue. Nadam se da steproveli lijep vikend.


< Poruku je uredio LieToMe -- 2.11.2015 9:18:37 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 9:44:07   
mom2B
Joooj LTM, tako mi je zao ste ti i bebica morali prolaziti kroz nepotrebna nerviranja... Strasno je to sto placas zdravstveno osiguranje, a onda dodjes kod doktora kod koga se smrzavate i plus ne mozete dobiti uslugu koju ste platili.. Strasno i sramotno. Zao mi je i nadam se da ces se brzo smiriti i da ce cika Lutvo to sve lijepo i brzo zavrsiti.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 9:52:12   
Travelove
Ja sad sa pregleda imam manjak vode, afi 9/10, opet krajem sedmice na pregled da pratimo. Je li se koja susretala sa ovim? Dole sam skroz zatvorena. Svaki put se nasikiram zbog necega!

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:02:06   
M.A.M.
IZVORNA PORUKA: LieToMe

Dobro jutro svima user posted image
Mi se evo vratismo sa kontrole user posted image , one dugo ocekivane druge kontrole... ne da sam ljuta nego sam uuuhhhhhhh
Da krenem od pocetka: dosli mi neka nam je doktorica bila koju prvi ut vidim (a sa prvim djetetom sam sve vakcine tamo primila) nejse, nemaju grijanja, raskopcala dijete i onako golo golcijano...dusa draga sva je poplavila koliko joj je zima bilo...kaze doktorica eto znate pukla neka cijev namju grijanja user posted image
Hajd super, pregledala je sve ok, ne izmjerise je...stavili je na vagu okruglo 6 kg da bi ona na to eto znate malo je dobila. Samo 700 gr od proslog pregleda. Ali eto ona je rodjena sa 4200 vratila je ono sto je izgubila I nabacila za 2 mjeseca 1800 gr I to je malo...ja sebi ne mogu jos da dodjem user posted image
Naravno tu se ja sto bi mm rekao upalila ko kutnjak ja ne mrdam od toga... reko da je dobila kilogram bila bi debela kao sto su mi I za prvu curicu rekli (doktrorica mi tad rekla da smanjim broj podoja user posted image ja vristala od sege).
Ni to nije bio preveliki problem nego nemaju vakcina 4u1 pa znate mi bi nju bockali 2 puta I dali joj da popije vakcinu (ja se ziva polomim da joj dam D kapi nece dijete nista sem sike I sad bi kao ona trebala da popije vakcinu) user posted image
Reko hvala dovidjenja, ja dijete spakujem I muzu reko idemo, uzmi samo recept za D kapi. Ja sam rondala svo vrijeme od Omera maslica do stana u autu, muz sutio...user posted image halo dijete ima 6 kg dva joj mjesece I eto ona je sad zabrinuta sto je ona malo dobila...pa necu je toviti!!! Ja jos gora budala kad dopustim da me ovo izbaci iz cipela.

Elem eto, neslavno se mi vratismo. Ne znaju ni kad ce dobiti vakcine. E da pitao mm kaze mozemo li mi kupiti pa donijeti kaze ona eto mi bi voljeli ali mora biti "iz nase hladne zone" user posted image na to mm njoj kroz osmjeh ali vi nemate nikakve a ne iz hladne zone user posted image
Najvjerovatnije da cemo je sutra-prekosutra odvest kod Lutve da je pregleda izmjeri I izvaga propisno I da primi vakcinu... sta sad trebam cekati do besvjesti da oni dobiju vaccine. Sto bi rekli narodski plati pa se klati, nema druge.

Odoh da usisavam da se ispusem, bas sam nanervirana...
Nadam se da ste mi drage trudnice sve dobro...pcelici danas termin, drzim fige...

Ne zamjerite na poduzem monologue. Nadam se da steproveli lijep vikend.



Joj draga pa pedijatrima nikako ugoditi,mojoj stalno govore da je debelauser posted image jos kaze izbaci nocno hranjenje daj joj caja ili vode,kontam u sebi pij ti caj pa nemoj biti gladna,a ni mi nismo dobili prvu dozu kazu nema u Federaciji,ako neebude stiglo do iduce kontrole vodit cu je Ziji bas sam se bila raspucala isto da su oni ne znam sta pa da ih bodu po 10 puta
Eh da kad smo kod pregleda,mi neki vodili A da snima kukove kod privatnika ,pa covjece dragi nemozes da vjerujes koja je razlika,prvo sto je u klinici pretoplo rad bebe naravno,drugo sto je pregledala od glave do pete i naravno izmjerila visinu jer su u DZ rekli da to nije bitno za razvoj bebeuser posted image

< Poruku je uredio M.A.M. -- 2.11.2015 10:17:24 >


_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:09:12   
ziel
Ja ev dizem se iz kreveta, ogladnila pa da sta jedem. Sve sto odspavam je ovo ujutro sat i po, ili nekad u toku dana, i to bi mozda duze spavala da ne moram u wc... navecer ne mogu da zaspim nema sanse,sve mi smeta.

Mom2b ma bas me neka nervoza uhvatila pred kraj, jedva disem, jedva sjedim, lezim, hodam, ruke trne non-stop, piskim po 116 puta dnevno... Zeljno ocekujem bolove i porod, kaze mm PA ZENE KAZU UZIVAJU U TRUDNOCI...uzivala sam i ja do prije mjesec i po, nakon toga kako beba buja s kilazom sve je tesko.
Ja se nadala nakon ispadanja sluznog cepa da ce uskoro krenuti bolovi ili vodenjak al evo jos nista, 31.10.navecer izasao cep i to je to...

LTM ja mislim da je ta kilaza za 5, za taj uzrast bebe. Nije dijete uopste neuhranjeno.

Travelove pa jel ti mogla curiti plodova voda pa je zato manjak ili?

< Poruku je uredio ziel -- 2.11.2015 10:17:12 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:13:14   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Travelove

Ja sad sa pregleda imam manjak vode, afi 9/10, opet krajem sedmice na pregled da pratimo. Je li se koja susretala sa ovim? Dole sam skroz zatvorena. Svaki put se nasikiram zbog necega!


Moja je prijateljica imala manjak plodne vode zadnja 2,5 mjeseca trudnoce, ali redovno se pratilo i dosla je do kraja trudnoce i porodila se na termin... Doduse na porodu nije imala ni kapi vode ali nije imala nikakve komplikacije. Nikada nisu otkrili sto je bio uzrok oticanju plodne vode niti gdje je zavrsila. Ja se na tvom mjestu ne bih nervirala previse.

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:17:08   
mom2B

IZVORNA PORUKA: ziel

Ja ev dizem se iz kreveta, ogladnila pa da sta jedem. Sve sto odspavam je ovo ujutro sat i po, ili nekad u toku dana, i to bi mozda duze spavala da ne moram u wc... navecer ne mogu da zaspim nema sanse,sve mi smeta.

Mom2b ma bas me neka nervoza uhvatila pred kraj, jedva disem, jedva sjedim, lezim, hodam, ruke trne non-stop, piskim po 116 puta dnevno... Zeljno ocekujem bolove i porod, kaze mm PA ZENE KAZU UZIVAJU U TRUDNOCI...uzivala sam i ja do prije mjesec i po, nakon toga kako beba buja s kilazom sve je tesko.
Ja se nadala nakon ispadanja sluznog cepa da ce uskoro krenuti bolovi ili vodenjak al evo jos nista, 31.10.navecer izasao cep i to je to...

LTM ja mislim da je ta kilaza za 5, za taj uzrast bebe. Nije dijete uopste neuhranjeno.

Travelove pa jel ti mogla curiti plodova voda pa je zato manjak ili?


Ma ti si meni lafica svakako, koliko si hodala i kuhala cijelu trudnocu dobro nisi pala s nogu ranije user posted image user posted image
Izdrzi draga moj eto ti tvoje bebice uskoro. Sudeci po tvojim dosadasnjim kontrolama izgleda da malecki nece cekati termin user posted image user posted image Eto njega za par dana.
A ima li neko vrijeme od ispadanja sluznog cepa pa do poroda???

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:20:20   
ziel
Mom2b i sad ja radim i kuham stvarno rijetko jedemo gotovu hranu iz prodavnice, ali eto i to postane tesko. Ja citala na raznim stranicama iskusva zena nakon ispadanja sluznog cepa, 80% ih kaze da se porodilo u roku od 3 dana, a ima ih koje kazu 7 dana, pa neke i da su se porodile po 2-3 sedmice nakon ispadanja cepa... Sve je individualno. Ja bas mozda spadam u ovu zadnju grupu user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:30:30   
Travelove
Mogla je curiti, a da ja nisam primjetila, nije alarmantno, kao pratit cemo, al de ti budi miran!! Neznam ni sta znaci to afi 9 od 10, a necu da googlam, samo nadjem sto mi ne treba.
Ja ne uzivam u trudnoci niti sam spokojna, a divim se zenama koje mogu. I ja jedva cekam da se porodim,mada mi i to isprepada, kao kada me pregledala, ovo je samo prst, a tebe toliko boli, kako ces es poroditi, isprepada me zivu. I ako krene nestajati plodova voda, onda porod, i kao vaginalni.
Kako, ako niti sam otvorena, niti sta?

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:34:46   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: Travelove

Mogla je curiti, a da ja nisam primjetila, nije alarmantno, kao pratit cemo, al de ti budi miran!! Neznam ni sta znaci to afi 9 od 10, a necu da googlam, samo nadjem sto mi ne treba.
Ja ne uzivam u trudnoci niti sam spokojna, a divim se zenama koje mogu. I ja jedva cekam da se porodim,mada mi i to isprepada, kao kada me pregledala, ovo je samo prst, a tebe toliko boli, kako ces es poroditi, isprepada me zivu. I ako krene nestajati plodova voda, onda porod, i kao vaginalni.
Kako, ako niti sam otvorena, niti sta?


Draga pitaj pcelicu za to ,koliko se sjecam ona je isla na preglede rad tog afi e sad slagacu ti ne znam jel kod nje bio visak ili manjak

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:36:08   
Sanjalica 85
Dobro jutro drage meme to be user posted image , vec dugo pratim razne teme na forumu, ali na ovima vezanim za trudnocu do sada nisam ucestvovala. Kao prvo da vam svima pozelim lijep ostatak trudnoce, lagan porod i puno veselih bebica user posted image
Posto vidim vas je vecina u poodmakloj trudnoci, nadam se da mi neko moze pomoci. Naime 12tt i muku mucim sa kombinacijom niskog pritiska, tahikardije i glavobolje :( Po danu ne mogu oci da drzim otvorene, glava puca, srce luduje, a navece...e to je vec sou. Da li je neka imala problema sa navedenim, kako se boriti i sl? Bebica je OK, super napreduje, vrti se, muci doktora na UZ user posted image
Sretno jos jednom svima user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:41:38   
mom2B

IZVORNA PORUKA: ziel

Mom2b i sad ja radim i kuham stvarno rijetko jedemo gotovu hranu iz prodavnice, ali eto i to postane tesko. Ja citala na raznim stranicama iskusva zena nakon ispadanja sluznog cepa, 80% ih kaze da se porodilo u roku od 3 dana, a ima ih koje kazu 7 dana, pa neke i da su se porodile po 2-3 sedmice nakon ispadanja cepa... Sve je individualno. Ja bas mozda spadam u ovu zadnju grupu user posted image


Ma ne vjerujem da si ti zadnja grupa... Znam da te nestrpljenje uhvatilo, ali eto proslo je 9 mjeseci sad ce brzo proci i ovih par dana... Samo hrabro i strpljivo user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:44:00   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Travelove

Mogla je curiti, a da ja nisam primjetila, nije alarmantno, kao pratit cemo, al de ti budi miran!! Neznam ni sta znaci to afi 9 od 10, a necu da googlam, samo nadjem sto mi ne treba.
Ja ne uzivam u trudnoci niti sam spokojna, a divim se zenama koje mogu. I ja jedva cekam da se porodim,mada mi i to isprepada, kao kada me pregledala, ovo je samo prst, a tebe toliko boli, kako ces es poroditi, isprepada me zivu. I ako krene nestajati plodova voda, onda porod, i kao vaginalni.
Kako, ako niti sam otvorena, niti sta?


Ona je osjetila kontrakcije, dosla u bolnicu otvorena 5 sm, ukljucili joj drip, jos se otvorila i porodila se. Imala je 3 unutrasnja sava i da joj bebi pupcanica nije bila omotana oko vrata brze bi se porodila, ali i ovako je relativno brzo sve proslo.

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:49:38   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Sanjalica 85

Dobro jutro drage meme to be user posted image , vec dugo pratim razne teme na forumu, ali na ovima vezanim za trudnocu do sada nisam ucestvovala. Kao prvo da vam svima pozelim lijep ostatak trudnoce, lagan porod i puno veselih bebica user posted image
Posto vidim vas je vecina u poodmakloj trudnoci, nadam se da mi neko moze pomoci. Naime 12tt i muku mucim sa kombinacijom niskog pritiska, tahikardije i glavobolje :( Po danu ne mogu oci da drzim otvorene, glava puca, srce luduje, a navece...e to je vec sou. Da li je neka imala problema sa navedenim, kako se boriti i sl? Bebica je OK, super napreduje, vrti se, muci doktora na UZ user posted image
Sretno jos jednom svima user posted image


Meni je pritisak u prvom trimestru bio 95(100)/65, otkucaji srca 90-103 a osim toga patim od migrena. Dr mi je preporucila da zamracim prostoriju, iskljucim sve zvukove (ili eventualno da stavim neku laganu muziku tipa zvukovi mora, sume i sl) i odmaram se. Za glavobolju samo paracetamol sam smjela popiti, a vec od drugog tromjesecja u slucaju prejake glavobolje i pola kafetina sam smjela. Kako mi je rekla da smijem pola kafetina da popijem vise me nije glava nijednom zabolila user posted image user posted image user posted image Sad mi je pritisak skolski, ali otkucaji srca su i dalje preko 90 u stanju mirovanja.

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 10:59:39   
ziel

IZVORNA PORUKA: mom2B


IZVORNA PORUKA: ziel

Mom2b i sad ja radim i kuham stvarno rijetko jedemo gotovu hranu iz prodavnice, ali eto i to postane tesko. Ja citala na raznim stranicama iskusva zena nakon ispadanja sluznog cepa, 80% ih kaze da se porodilo u roku od 3 dana, a ima ih koje kazu 7 dana, pa neke i da su se porodile po 2-3 sedmice nakon ispadanja cepa... Sve je individualno. Ja bas mozda spadam u ovu zadnju grupu user posted image


Ma ne vjerujem da si ti zadnja grupa... Znam da te nestrpljenje uhvatilo, ali eto proslo je 9 mjeseci sad ce brzo proci i ovih par dana... Samo hrabro i strpljivo user posted image

A jest nestrpljenje stvarno, ne mogu si pomoci... u nedjelju mi je kontrola, otici cu oko 12:00 ako me ne zaboli prije, pa se nadam da ce tad biti nekog pomaka zbog ovog sluznog cepa, u petak sam bila 1 prst otvorena., tj dan prije ispadanja cepa... Mama mi govori da nazovem dr. da kazem, da pitam sta dalje, a ja necu da zovem, bezveze jer moze proci duze vrijeme do poroda, pa da ne maltretiram dzaba ni sebe ni dr.jer nemam nikakvih drugih znakova za porod.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 11:08:21   
Isha

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA user posted image user posted image
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) user posted image

NOVEMBAR

02.11. Pcelica user posted image
05.11. NandaT user posted image
08.11. Blue moon user posted image
12.11. UmmuHamza2305 user posted image
15.11. Leptirica 87 user posted image
19.11. Ziel user posted image
22.11. *nur* user posted image
26.11. Farah 00 user posted image
28.11. Travelove user posted image

DECEMBAR

07.12 Elastigirl user posted image
14.12. Leena user posted image
15.12. Demira user posted image

JANUAR 2016.

07.01. Leptiri user posted image
17.01. Sunce mojee user posted image
25.01. Amani12 user posted image
28.01. Pufnicaa user posted image
31.01. Mom2B user posted image
31.01. Sandraci

FEBRUAR 2016.

25.02. Andjela user posted image
28.02. Isha

MART 2016.

01.03. Ney75 user posted image
04.03. Škorpija user posted image

APRIL 2016.

06.04. Arya user posted image
08.04. Suncica15
18.04. Maya25 user posted image
20.04. *Sun*

MAJ 2016.

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie

JUNI 2016.

24.06. Felix

JULI 2016.

01.07. Mama3333

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 11:08:57   
mom2B

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: mom2B


IZVORNA PORUKA: ziel

Mom2b i sad ja radim i kuham stvarno rijetko jedemo gotovu hranu iz prodavnice, ali eto i to postane tesko. Ja citala na raznim stranicama iskusva zena nakon ispadanja sluznog cepa, 80% ih kaze da se porodilo u roku od 3 dana, a ima ih koje kazu 7 dana, pa neke i da su se porodile po 2-3 sedmice nakon ispadanja cepa... Sve je individualno. Ja bas mozda spadam u ovu zadnju grupu user posted image


Ma ne vjerujem da si ti zadnja grupa... Znam da te nestrpljenje uhvatilo, ali eto proslo je 9 mjeseci sad ce brzo proci i ovih par dana... Samo hrabro i strpljivo user posted image

A jest nestrpljenje stvarno, ne mogu si pomoci... u nedjelju mi je kontrola, otici cu oko 12:00 ako me ne zaboli prije, pa se nadam da ce tad biti nekog pomaka zbog ovog sluznog cepa, u petak sam bila 1 prst otvorena., tj dan prije ispadanja cepa... Mama mi govori da nazovem dr. da kazem, da pitam sta dalje, a ja necu da zovem, bezveze jer moze proci duze vrijeme do poroda, pa da ne maltretiram dzaba ni sebe ni dr.jer nemam nikakvih drugih znakova za porod.


Ako nemas nikakvih drugih znakova mozda bi mogla da sacekas još dan-dva.. Lako ti je nazvati user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Novembar
2.11.2015 11:09:46   
Leena
Jutro, mile moje
Ja sam danas uzas... Dosla na posao, leđa ubiše, jutros sam jos iz cista mira i povraćala, ne znam zasto, jos prije dorucka, pa sam se vise patila, jer nisam imala sta povratiti, osim one zute tecnosti.. oprostite na opisu... Uzas sam, ugl. Jos se mali umirio bio, pa sam se nasekirala strasno. Evo sad se probudio, pa mi je malo lakse. POslije posla moram podici nalaze urina, jutros sam predala i sutra pregled aBd, posljednji privatno. 13.11. sam zakazana u Vojnoj kod Nakaša i tu cu aBd nastaviti do kraja...

Just Smile, dobro nam dosla... Razumijem tvoj strah, mala je razlika između djece, tako je i meni sada... Sa L sam jedva čekala, iako mi je prvi porod bio uzasno tezak, ali proslo skoro 4 godine, zaboravila sve, a sada se bojim bas, a nije tako strasno bilo... Bice aBd super to svima nama, samo da su bebice zive i zdrave i da se ne napatimo puno ni mi, ni one...

Sanjalice, meni je kod niskog tlaka pomagala posoljena limunada.. gadno je, ali na eks popijes i doviđenja, za 10 min se sve razbistri... Vazno je da bebica napreduje, bices i ti dobro aBd.

Amani, ljubi i ti nama drugare, tj. jednog ljubi, drugog pomaziuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *