|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:56:32   
bebacha

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: mama_alma

čitam vas, i molim Boga da mi od septembra ne budemo imali velikih problema, moju ništa ne zanima, ja živa ne znam kako će ona sa školom da se snađe,



Moja S. je takva, mi ćemo do duše tek do godine u školu.
Ali ja se ne brinem, iako mi je recimo H. bila dijete kako je Skvo opisala svoju Umu.
Medjutim, garantujem da će S. uvijek naći izlaz iz svakog problema jer je žilava i snalažljiva.
A to što nju ne zanimaju slova i brojevi, to je baška.
Zato ne brini.


tako i ja isto mislim za alena

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:56:47   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da krenula sam u skolu sa 7 i 3 mjesecauser posted image


ja sam imala 6 g 6 mjeseci i 6 dana ...666 user posted image
a s 5 godina čitala bukvar...nisam išla u vrtić... ali me slova zanimala...

a asja čim počne da radi slova a da to nije prepisivanje bez razumjevanja šta piše, odmah kaže "umorila sam se"...
i sve je puštam da se "odmara" do septembra kad će krenuti u predškolsko ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 10:58:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da krenula sam u skolu sa 7 i 3 mjesecauser posted image


ja sam imala 6 g 6 mjeseci i 6 dana ...666 user posted image
a s 5 godina čitala bukvar...nisam išla u vrtić... ali me slova zanimala...

a asja čim počne da radi slova a da to nije prepisivanje bez razumjevanja šta piše, odmah kaže "umorila sam se"...
i sve je puštam da se "odmara" do septembra kad će krenuti u predškolsko ...

ma mislim da nema veze nikakve to sa tom "pripremom"..ja sam krenula bez ikakvog predznanja...jer je tada moja mama bila ubjedjena da samo skola treba da uci neke stvari...i bila sam odlikas...a opet, ne mora znaciti moze sutra npr. (uzet cu primjer svoje djece) emirko biti bolji ucenik od umceta...mislim da zaista to ne igra nikakvu ulogu.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:02:32   
Visnja RR
naravno da si u pravu
ali eto....
ne mogu a da se ne preispitujem jel ja u nečemu griješim ili je onajednostavno takva

zaš ono:

Frizerka vazda raščupana, krojačica poderana a učitelici njena djeca "dvicaši" user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:03:31   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da krenula sam u skolu sa 7 i 3 mjesecauser posted image


ja sam imala 6 g 6 mjeseci i 6 dana ...666 user posted image
a s 5 godina čitala bukvar...nisam išla u vrtić... ali me slova zanimala...

a asja čim počne da radi slova a da to nije prepisivanje bez razumjevanja šta piše, odmah kaže "umorila sam se"...
i sve je puštam da se "odmara" do septembra kad će krenuti u predškolsko ...


kojeg si februara rodjena

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:05:04   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da krenula sam u skolu sa 7 i 3 mjesecauser posted image


ja sam imala 6 g 6 mjeseci i 6 dana ...666 user posted image
a s 5 godina čitala bukvar...nisam išla u vrtić... ali me slova zanimala...

a asja čim počne da radi slova a da to nije prepisivanje bez razumjevanja šta piše, odmah kaže "umorila sam se"...
i sve je puštam da se "odmara" do septembra kad će krenuti u predškolsko ...


kojeg si februara rodjena


1 marta
u školu krenula 6 septembra


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:09:04   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I da krenula sam u skolu sa 7 i 3 mjesecauser posted image


ja sam imala 6 g 6 mjeseci i 6 dana ...666 user posted image
a s 5 godina čitala bukvar...nisam išla u vrtić... ali me slova zanimala...

a asja čim počne da radi slova a da to nije prepisivanje bez razumjevanja šta piše, odmah kaže "umorila sam se"...
i sve je puštam da se "odmara" do septembra kad će krenuti u predškolsko ...


kojeg si februara rodjena


1 marta
u školu krenula 6 septembra



sjetila sam poslije:):)
evo sad gledam kalendar
a ako krenu sljedece godine 1 septemra u skolu(prvi ponedjeljak)
Ajla ce imati 6 gog,6 mjeseci i 8 danauser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:26:34   
veki_aki
mislim da predhodno znanje bitno ne utice na uspjeh u skoli tipa da li djete zna slova i to ne vezujem za vrtic, kad kazem da su drugacija djeca iz vrtica vise sam mislila na socijalizaciju a to mi je i jedan ucitelj objasnjavao.Ovi iz vrtica su glasniji, dizu ruke, dok ovi koji su bili kucama su vise povuceni ili nemirni.Opet ja govorim o razredu svog sina, to ne mora biti svacije iskustvo.Takodjer ja sam svog sina ucila slova,a ne vrtic i vec sa4 godine je poceo po malo jer ga je zanimalo, a sad u skoli mrzi Bosanski iako je odlican, al je matematicar.Eto znaci jos sam mozda i pogrijesila sto sam ga ista ucila prije skole jer mu je poslje bilo dosadno kad su ucili nesto sto on vec zna.Uglavnom i ja sam krenula sa 6.5 jer sam rodjena u martu(ja sam htjela sa5.5 al mi nisu dali) i to mi je nekako idealno, tako ce i mladji. Takodjer moram reci da primjetim ogromnu razliku izmedju djevojcica i djecaka sto se tice zanimanja za skolu, fakat djevojcice prije sazrijevaju i vise se zanimaju za skolu.Ovaj moj to radi jer mora, mada je tu vecinom zasluzna uciteljicauser posted image
Eto opet romanuser posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:36:07   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma

čitam vas, i molim Boga da mi od septembra ne budemo imali velikih problema, moju ništa ne zanima, ja živa ne znam kako će ona sa školom da se snađe,

dobro ce se snaci...ide onako kako sam i ja krenula, znala samo napisati svoje ime...garant ce emirko na mene bitiuser posted image



pa hebo te na koga je onda UMa, je sve kontam U. na tebe, sad sam tek u dumanu i bejalu, hahahaha

odoh dalje da vas čitam

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:37:59   
dambolina
Moj sin je imao 6 godina i 3 mjeseca kad je krenuo u skolu. Nije znao slova, nije znao brojeve. Crtati ne zna ni dan danas. U vrticu je bio od 14. mjeseca svog zivota i jako je, jako bio nemiran. ALI, imao je najbolji uspjeh u razredu. Ne samo u prvom vec i sad u 4om. Mislim da predznanje nije bitno, jer ga on nije imao. Nije imao formirane ni neke radne navike, nema ih niti dan danas. Jednostavno je takav karakter djeteta, totalno neorganizovan u svom organizovanom svemiru.
hocu reci, predznanje nije presudno za uspjeh u skoli. Neki drugi faktori uticu na kompletan uspjeh djeteta ne samo u skoli vec i drugim aktivnostima

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:39:09   
M kao Mama
višnja, pusti je da se odmara do škole, to je njihova stroga preporuka iz PPZ, u preškolskom ne smiju s njima raditi ni slova, ni brojeve na kalisan način, nego eto slučajno kao korz igru, ako šta malo nauče, i to više brojeve, slova slabo skroz

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:51:37   
Hanady RR
Svako dijete je priča za sebe.....

Moja je djevojčica krenula sa 6 godina 2 mjeseca, obavezna zakonski...
U njenom razredu ima i starijih od nje, ima i onih koji su išli u vrtić (ona nije sem zakonskoga predškolskoga)...
a zarvšila je prvi razred vrlo impresivno...kao takva je u njega i krenula...

Ja sa svojom djecom ne učim...mi se igramo....
kroz igru dosta je savladala...al najviše sama...jednostavna taj tip djeteta...

Moja mlađa djevojčica iduće će godine u predškolsko...
U školu godinu iza toga sa 6 godina i 8 mjeseci....
ona je totalno drugi tip djeteta...
iznenadi me šta sve zna...al je najzanimljivije da je smao njen izbor kada i kako će to pokazati...
u ovom smislu kao da se sa sestrom u putu nije srela....

Sin moje zaove mlađi je do moje starije curice 5 mjeseci...
On rođen u novembru i nisu ga u školu dali prošle godine...
u vrtiću je od 18 mjeseci do juna ove godine bio...
Njergiova majka je panici kako će i šta će...o na testitanju nije zno brojati do 20...
ne zna prepoznati broj 3 kada mu ga napišeš...
a krenut će u školu sa 6 godina i 10 mjeseci....

sa njim kada uporedim svoju mlađu bezveze se brinem...
a opet ne smatram ništa strašno da se dešava sa njegovom neizaintereisiranošću i ne zannjem sada...
pred njim je škola ja sma sigurna završit će je....
on je vrlo pametan dječak...i pate se ne dokazuje brojanjem do 20 kad je nekome ćeifuser posted image

sad kako će je završiti to je drugi par rukava...
devetogodišnji je program takava da sva djeca pokažu svoje limite i miogućnosti...
logika nemaju svi iste...
niti imati moraju...

eto dvije sestre pa drugačije po tom pitanju...
tako da ja ipak se vodim onom...nek se izigraju...to ko je rekao da je prvi razred igra grdno je pogriješio....
a kada dođe vrijeme sva djeca pokažu svoje zanje gdje treba....
ne treba to uopšte da nas brine....
niti je naše da težimo da su svi ''anštajni''...
i škola kada krene to su naša djeca, a učiteljice i učitelji su ti koji će ih naučiti svemu....naše je d aponavaljamo i vježbamo s anjima...
atoriteti će biti isto tako važna uloga u tom smislu...
tako da no sikirkiki...
ni ta predznanja sa kojima se krene nisu garant velikoga uspjeha u starijim razredima....user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 11:59:45   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: veki_aki

Ovaj moj to radi jer mora, mada je tu vecinom zasluzna uciteljicauser posted image



Šta je problem sa učiteljicom.

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 12:00:01   
dambolina
izuzetno je bitno koliko kvalitetno uciteljica radi sa djecom. To je od presudnog znacaja. I saradnja roditelja sa uciteljicom. Moj sin je zavrsio 4 razred, a neke rodielje jos nikad nisam vidjela niti na informacijama niti na roditeljskim sastancima. Meni je to nepojmljivo. Iako je sinko medju najboljim ucenicima u razredu, meni je izuzetno bitno misljenje uciteljice o njegovom uspjehu, ponasanju i odnosu sa drugim ucenicima. a to roditelji cesto zanemare i kaze ma hajde ako su ocjene dobre, dobro je i ostalo.

Nego helem, da se ja vratim u prvi razred - tu upravo dolazi do izrazaja saradnja roditelja i ucitelja, jer ce ucitelj ukazati na eventualne nedostatke i dati savjete kako sa djetetom najbolje raditi. Zato kazem da je jako bitno imati predanu uciteljicu, koja ce savjesno raditi sa djecom, pa tako i ona djeca koja mogu imati poteskoce u pocetko, jednostavno dodju na svoje. Niko iz skole nije izasao nepismen :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 12:02:29   
Galicia
Niko iz skole nije izasao nepismen :)


Pa bas i ne znam da je ovo istina.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 12:06:50   
dambolina
Niko iz skole nije izasao nepismen :)


Pa bas i ne znam da je ovo istina.


Pa dobro sad, necmo bit sitnicaviuser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 12:12:35   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

naravno da si u pravu
ali eto....
ne mogu a da se ne preispitujem jel ja u nečemu griješim ili je onajednostavno takva

zaš ono:

Frizerka vazda raščupana, krojačica poderana a učitelici njena djeca "dvicaši" user posted image user posted image


user posted image

Što prije poravniš bit će vam objema lakše. Višnja ovaj sad program i ono kako smo mi išli u školu, i ono kako si ti radila nema veze.
Moja kči nije znala slova (po koje), nije znala čitati, mrzila je crtanje, ali ju je npr. jako zanimalo da rješava one zadatke iz dječijih časopisa. I pedagogica je rekla na testiranju da je potpuno spremna. Kad je krenulo učenje slova i priprema za čitanje ima li smo određenih problema, i učiteljica je kasnije priznala da je bila malo zabrinuta (ali mi nije ništa negativno govorila dok smo bili u procesu učenja). I onda je to nekako odjednom leglo. Moje dijete danas uhvati nervoza kad nema više ništa za čitanje. Njoj se sa naučenim čitanjem otvorio čitav novi svijet.

Za neke stvari mozak jednostavno mora da dođe u neko stanje.
Jedino što svakako ne treba ništa prepustiti nadi da će sve to leći već sa djetetom treba raditi, ali nikako po principu "sjedi i bubaj" već ako to možete uklopiti u igru, takmičenje sa malim nagradama ...

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 14.8.2013 12:16:09 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 13:39:24   
veki_aki
e moja Hanabanana uciteljica je toliko subjektivna da je to nemoguceuser posted image I komsinica cije dijete je bilo u njenom razredu mi je govorila da je takva a ja nisam vjerovala,a sad ...uf.Ona voli iskljucivo djevojcice i to odredjene djevojcice, i totalno su joj drugaciji kriteriji prema toj maloj skupini. Moj sin dobro pise, najbolje cita u razredu, najbolji je matematicar, super crta, okolinu dobro zna(na mamu), jedino je neuredan(opet na mamu), ne voli bas muzicko da pjeva al eto i to uradi, generalno je medju 5 najboljih ucenika u razredu.A gospodja uciteljica ga ponekad malo pohvali, cak kad je jedini dobio 5 iz matematike kad su druga djecica dobila 3 i manje nije ga mogla pohvaliti, eto bar samo njemu da kaze, ne mora pred drugom djecom, ali svoje djevojcice za svaku glupost pohvali. Ja sam jako ljuta na nju, al ona je pred nama divna i kaze samo najbolje, a kad je na dodjeli knjizica prozvala par ucenika sa svim 5 kao slucajno zaboravila mog sinauser posted image Eto sad se izjadah a nije mjesto, al fakat....srecom moje djete se ne sekira oko toga, ali zato pocinje mrziti skolu radi nje i njenih glupih zadaca.Kad je na zamjeni bila druga uciteljica 3 sedmice, koja je puno stroza, moj djecak je volio ici u skolu i nikad mu nisam mrala reci idi radi zadacu, totalno drugo djete je bio.
Izvinite, al potrefiste me tamo gdje boliuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 13:48:00   
hanabanana
Ja sam opet drugačija.
Ja sam učiteljici skrenula pažnju da više ne izvodi H. ispred druge djece i da joj plješću jer je uradila dobro test iz matematike.
Meni je to recimo nepotrebno i nesvrsishodno.

U razredu moje kćeri je samo dvoje djece prošlo sa svim 5. Jedno od to dvoje je i moje dijete.
Ali kad je učiteljica to nama rekla, ja sam rekla da u moje vrijeme su svi do 4 razreda imali sve petice.

Inače sam protiv ocjenjivanja djece na način na koji se radi.
Svrha je da nauče, a ne da ih se uči da uče za ocjenu.
To je moj stav.
I uvijek ga jasno na roditeljskom kažem.

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 14:31:07   
koka i po
mislim da predhodno znanje bitno ne utice na uspjeh u skoli tipa da li djete zna slova i to ne vezujem za vrtic,



slozila bih se...cak bi rekla da prethodno "bombardovanje" predskolake djece slovima i brojevima(izuzev one koju zaista interesuje) negativno utice na dalji uspjeh.zasto?
pod prvo...djeca koja poznaju slova (to ne podrazumjeva preslikavanje/prepisovanje istih,to je nesto sasvim drugo) veoma brzo gube interes za gradivo koje oni vec "poznaju" jer im je materija vec poznata.
pod drugo....isticu se iznad vecine svojim znanjem sto moze negativno uticati na njihovo prihvatanje u grupi.
i pod trece....skoro 90% predskolske djece se forsira da pise i uci slova a nemaju pojma kako se crta covjek,priroda i njihovo okruzenje(da naglasim da se vecinom,kazem vecinom,na upisu djeteta u skolu vrednuje likovno prikazivanje covjeka i time mjeri njihova inteligencija i zrelost za skolu)


da izvedem moj licni zakljucak...pustite djeci da budu djeca i da prozive svoje djetinjstvo.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 14:39:29   
hanabanana
E sada ja moram reagovati što se tiče čitanja.
Ono što meni smeta jesta nakaradnost našeg obrazovnog sistema.
Po tom sistemu: djeca ne trebaju znati slova, roditelji ne trebaju učiti sa djecom!!!

Onda dodje dijete u oktobru sa zadaćom da nauči pjesmicu od 4 strofe!
Moje dijete je u školu otišlo bez naučene pjesmice!

Onda dalje. Slova počinju učiti u drugom polugodštu, od februara.
ROditeljki je 15 marta i učiteljica zabrinuto i na rubu panike kritikuje i kaže: jako slabo čitaju, morate s njima raditi na tome.

Tu sam čutala. Razlog je što je moje dijete znalo čitati i voli čitati.

Ali da nije, ja bih pitala učiteljicu: kako očekujete da dijete koje je prošle sedmice tek prešlo abecedu, sada već čita?!


(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 14:46:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

E sada ja moram reagovati što se tiče čitanja.
Ono što meni smeta jesta nakaradnost našeg obrazovnog sistema.
Po tom sistemu: djeca ne trebaju znati slova, roditelji ne trebaju učiti sa djecom!!!

Onda dodje dijete u oktobru sa zadaćom da nauči pjesmicu od 4 strofe!
Moje dijete je u školu otišlo bez naučene pjesmice!

Onda dalje. Slova počinju učiti u drugom polugodštu, od februara.
ROditeljki je 15 marta i učiteljica zabrinuto i na rubu panike kritikuje i kaže: jako slabo čitaju, morate s njima raditi na tome.

Tu sam čutala. Razlog je što je moje dijete znalo čitati i voli čitati.

Ali da nije, ja bih pitala učiteljicu: kako očekujete da dijete koje je prošle sedmice tek prešlo abecedu, sada već čita?!




isto....

i ovim pruncipom učenja pjesmica sam skojntala da mi mlađe dijete nije'' tupavo''...user posted image

starija je naglas čitala da a pratim da tačno nauči u prvi sedmicama škole dok su ispod slika radili kružiće kao simbole za broj slova te riječi...
a mlađa slušala i za isto vrijeme obe naučile napamet pjesmicu svaku koja je bila domaći...

I koko vrijeme uvijek pokaže...
mene na forum isprepadaše prosvjetari...ne treba ništa znati, biće joj dosadsno u školi...
sa strahom sam odlazila na inforamcije...
međutim...upravo drugačije se postavila...čak šta više jedva čeka novi čas...
i sada na raspustu naučila je uredno pisana slova i mala velike ja to nsima mogla ugušiti u njoj...
jednostano takvo dijete...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 14:47:53   
koka i po

IZVORNA PORUKA: hanabanana

E sada ja moram reagovati što se tiče čitanja.
Ono što meni smeta jesta nakaradnost našeg obrazovnog sistema.
Po tom sistemu: djeca ne trebaju znati slova, roditelji ne trebaju učiti sa djecom!!!

Onda dodje dijete u oktobru sa zadaćom da nauči pjesmicu od 4 strofe!
Moje dijete je u školu otišlo bez naučene pjesmice!

Onda dalje. Slova počinju učiti u drugom polugodštu, od februara.
ROditeljki je 15 marta i učiteljica zabrinuto i na rubu panike kritikuje i kaže: jako slabo čitaju, morate s njima raditi na tome.

Tu sam čutala. Razlog je što je moje dijete znalo čitati i voli čitati.

Ali da nije, ja bih pitala učiteljicu: kako očekujete da dijete koje je prošle sedmice tek prešlo abecedu, sada već čita?!






ja cu samo reci...onaj/oni koji pisu programe odgoja i obrazovanja su mahom ljudi koji nemaju iskustva u praksi nego se samo vezu za teoriju.
praktican rad sa djecom im je manje vise nepoznanica...praksa i teorija su nesto sasvim drugo.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 14:57:37   
veki_aki
nisi me shvatila sto se pohvala tice ili ja nisam fino objasnila...ili sve pohvaliti ili nikoga, ili te sto zasluzuju a ne stalno hvaliti one koje volis zasluzili ili ne...kao sto rekoh moje dijete to bas i ne pogadja ali recimo druge djevojcice koje bas ne voli to bas pogadja, a i meni je krivo sto je to neferto talno!Ne trazim da ga hvali ali mi je muka kad vidim sta pohvali.I da upravu si prije smo svi do 4-og imali sve 5 a sad samo par ucenikauser posted image ne kontam sta hoce od djece i za to citanje si u pravu, djeca ni ne pocnu uciti slova a traze im da znaju pjesmice od 4 strofeuser posted image
Sto kaze mm proce i uciteljica doce vise nastavnika pa ce se sve vidjeti, ko zna ko ne zna.
Cinjenica jest da su malo zatrpani zadacama, ali mom momku je vrtic vec bio dosadio i svasta je znao i bio poprilicno samostalan, znala sam da je spreman i da bi mu dogodine vec bilo kasno za skolu.Svako svoje dijete poznaje najbolje, ovog mladjeg mozda i ne bi dala, jos je on mali, ali puno nemirnij nego brat, pa je dobro sto je rodjen u aprilu pa ce sa 6.5 krenuti.
Ma djecaci su drugi svijet totalnouser posted image znam kad pricam sa jaranicama i klegicama koje imaju djecaka i djevojcicu...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Kada u skolu???
14.8.2013 15:18:18   
bamblbi
Takođe se strašno živciram na izjave "Ne treba ništa da zna dok ne krene u školu"user posted image
U porodici imam prosvjetne radnike koji to podržavaju i nikako im se ne sviđa što moj sin od 5 godina zna slova,
brojeve, uči čitati. Ide u školsku grupu u vrtiću i sve je to naučio, a u školu će iduće godine sa 6,5 godina.
Ide na engleski jezik i to smatraju glupošću. Ne silim ga da ide ali njega zanima. Gleda crtiće na engleskom i da ne ide
na časove znao bi jer ga zanima šta pričaju i želi da razumije.
Isto sam imala slučaj i bila prisutna kada je dijete došlo iz škole za pjesmicom od 3 strofe za naučiti a
kao ne treba znati slova pa šta onda treba mu roditelj čitati i učiti ga napamet?????user posted image


16.03.2008 Mamina sreća
14.05.2013 user posted image

_____________________________

16.03.2008 T
20.01.2014 H

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *