|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
8.5.2009 11:39:09   
idana_85
Posto smo mi zivjeli odmah ispod planine, prelijepa priroda, mravi su bili svakodnevnica, u basti mravinjaka koliko hoces. Samo stavis malo paste za zube i nestanu. A nemoj toliko panicariti, gdje su mravi tu je zdravo...

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
9.5.2009 11:15:58   
Rabi
Maida28, dobra forauser posted image kupicu im veliku tortu pa izbaciti ispreduser posted image moram i to probati!
Uskoro krecim pa cu kad sve podignem imati bolji uvid u cijelu situaciju, odakle dolaze...ovako, ima ih na sve straneuser posted image pa cu posuti tim prahom iz poljoprivredne apoteke!
Idana, ne panicarim stvarno.... vec me nerviraju i smetaju! Ima ih na sve strane! Cak i po gardarobi!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
9.5.2009 12:41:34   
idana_85
ozbiljno,stavis paste za zube i pobjece

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
11.5.2009 10:16:44   
S.mama
Kod mene je invazija mrava,najvise se kriju po pampersu,pa me strah staviti malom pampers i stalno moram provjeravati je li koji ostao unutra...Ma ludnica,toliko mi idu na zivce da sam prije par dana podigla sav namjestaj iz sobe i gipsom od coska do coska zacepila rupice(misleci da tu izlaze),ali su opet nasli negdje prolaz i magistrala mi ide kroz spavacu sobu...Kod mene su crni,napasti zive,prije sam voljela mrave,sad ih ubijam na svakom koraku...

_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
11.5.2009 10:39:12   
Dalila Sa
I ja sam se borila sa mravima,al uspješno sam ih se riješila.user posted image user posted image user posted image user posted image
Bilo ih je po čitavom stanu,a najviše u kuhinjiuser posted image
Kupila sam u DM-u kutijice(dođu dvije) mislim da su raid koštaju oko 3 km,i postavila gdje je najveća koncentracija mrava i za petnestak dana su se povukli.Mislim da je fazon kod tih kutijica,unutra ima hrana odnosno otrov koji oni uzmu i odnesu u gnijezdo i tako se potruju,jer ja niti jednog nisam našla kod kutijice da je uginuo.Pa eto probajte moža i vama upaliuser posted image
Sretno

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.5.2009 23:51:28   
mila81
Danas sam na hrt-u gledala nekakve savjete za kucanice, pa izmedju ostalog su naveli kako se rijesiti mrava, stavili su na mjestu gdje izlaze cimeta pa probaj i to ako ga imas slucajno u kuci, sretno

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.5.2009 23:54:35   
juni
Zao mi je sto moram reci jednu tvar koja ih ubije ali vidim da neke od vas zaista imaju veliki problem sa mravima. Uglavnom djeciji puder ih dokrajci.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
13.5.2009 12:03:40   
gvendolina
Hej malo,ljubim tebe i malog misicauser posted image
I mene sve strah da mi mravici ne dodju na bebicuuser posted image Bili su nam poceli ulaziti kroz prozor u spavacu sobu.I to oni ogromni,ne znam koji ce vrag ovamo,kad nema hrane.Ali Naza ima neki dobar prah zove se NEO-PETROID.pise da je bezopasan,mi ga pospemo s vanjske strane prozora i evo nema ih hB.Sad su se neki mali pojavili u kuhinji,pa ih ona i tamo tamani user posted image



_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
14.5.2009 12:51:48   
makana
Sprej MORTAIN, njime sam neke godine otjerala male žute
posuli smo nedavno u dnevnoj sobi iza peći prah koji smo kupili u apoteci i nema više onih velikih crnih, ali vidim da masovno izviru odmah pored ruže ispod prozora, i mi smo u prizemlju, pa pretpostavljam da im služimo kao baza zimi, a ljeti idu u vikendicu ispred kuće beli
kada smo ih počeli nalaziti na krevetu u spavaćoj, a posebno kad su počeli izlaziti početkom toplijih dana iz poda na nekoliko mjesta, pa je usisivač morao da radi non-stop odlučili smo da ćemo morati dizati pod jer ovako ništa ne postižemo, valjda su im gnijezda user posted image ispod 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
15.5.2009 17:50:51   
elvira11
ZA mrave-stavite lislje od paradajza,oni to ne vole.Drugi nacin stavite sundjer(suh)sa malo secera i mravi ce svi doci na to pa stavite sundjer onda u vrucu vodu.Problem rijesen
Za bubasvabe najbolja je koza od mladih krastavaca-ne podnose miris i pobjeci ce.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
18.5.2009 14:48:59   
Rabi
Hehehe....cuj Naze...Ekspert za uklanjanje mravauser posted image
Ma ja cu da vam se pohvalim! Mozete zamisliti da su se sami negdje izgubiliuser posted image Hvala Bogu!!!
Mozda su i oni clanovi rr, procitali sta im se sve spremauser posted image user posted image user posted image Pa pobjegli samiuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu elvira11)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
27.5.2009 10:30:30   
gvendolina
hahahaha,blago tebiuser posted image user posted image user posted image
Ja jutros hranim Ajdina kad jedan ogromni mrav se seta po ormaricu.Valjda kisa saprala onaj prah i oni odma navalili.Moramo reci Nazi -super nani u borbi pritiv mravauser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
27.5.2009 11:20:30   
seli
Uh,oni su prava napast.I ja sam imala problema.Najgore od svega kada se nasele u plakar sa hranom.Kupila sam u Konzum-u Raid sredstvo protiv mrava koje se kao može držati i u plakarima s hranom.Nisam se usudila baš direktno kod hrane da ga stavim nego sam ga stavila ispod kuhinjskih elemenata.I mogu ti reći da je bilo zaista efikasno.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
24.6.2009 13:31:48   
Gigana
Ako im pronađete maticu, riješili ste problem.  Matica je obično duplo veća od ostalih mrava, ali je nju najteže naći, jer je ona obično u leglu.

Inače, čula sam i ja da je izmrvljena kreda super.  Ja sam pokušavala sa deterdžentom za veš i nije baš ferceralo.

Crni mravi su bezopasni, oni dođu i prođu.  Žuti su zeznuti, jer sadrže jako puno mravlje kiseline i njih se treba što prije riješiti. 


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
15.7.2009 22:37:43   
bjaca
moja mama koristila lavandu u akmenu i one treke za muhe ma svasta nesto kod nje bili navalili pravo kaze sve kolone se uhvate pa cak i po lusteru

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
15.7.2009 22:42:12   
Anoniman
ja kad mi se pojave mravi samo pospem praska za krompir po putanji kojom dolaze i rijesen problem

(odgovor članu bjaca)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 19:54:33   
Anoniman
Joj zene, mrzim mrave (makar me sad osudili svi ljubitelji zivotinja)user posted image , kod nas su zuti i fakat se mnoze, bili su samo u kuhinji a sad su po cijelom stanu, probali smo svasta od navedenog ali problem je sto se njih ne moze zauvijek rijesiti ni pomocu kojeg sredstva, opet se pojave, fuj su mi, posebno zbog bebe, samo vrebam da li ce je napastiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:14:12   
Anoniman
Ja sam neki dan ubila jednog na Esminom obraščiću, dok je ona spavala!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:16:03   
Anoniman
Mislim, nisam ga doslovno ubila na njenom obrazu... nego sam ga uzela i protrljala među prstimauser posted image Pa, nek i mene kritikuju ljubitelji životinja i insekata...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:34:19   
Anoniman
Da se i ja prijavim kao jedna od onih koji "ratuju" s mravima. Kod nas su oni mali zuti i (kako je muz konstatovao) nalaze se u zidu. Prije su bili u kuhinji, htjeli su doci samo na nesto slatko, ali sada, kada smo se vratili s godisnjeg, ludnica....Nema gdje ih nema. Po WC-u, u spavacoj(doduse manje), u dn. boravku, na hodniku....Cak i u maloj sobi. Grozni su postali. Cak se uvlace u kesu od hljeba iako je zavezana?!user posted image Ne kontam ih nikako. Ne smijem nista ostaviti van ili ako nisam doooobro umotala u najl. foliju, pa onda u jos jednu kesu. Najgori je problem sto im ne znamo gdje izlaze. Svako malo izvalcimo kuhinju i ostale dijelove namjestaja, ali im ni traga. Samo dolete na hranu i to brzinom svjetlosti?!!!!user posted image user posted image user posted image MRZIM MRAVE!!!!!
Nema sta nismo probali protiv njih, od one pjene, nekog praha do Rajda i onih malih kucica za mrave s otrovom...ali NISTA.   HELP!!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:39:00   
Anoniman
Samo da vas jos vise rastuzim, to je do materijala kojim su gradjene ove zgrade u Sarajevu, kazu da su vjecno bili tu i da se nikad ne mogu totalno iskorijeniti, valjda neki pijesak u kojem su oni vec bili, ma ko ce ga znati, fuuuj...dodje mi da se preselim, ali onda skontam da ih ima pola grada a druga polovica ima zohareuser posted image Kontala sam zvati one isrebljivace user posted image Covjece pa kad pomislim kako cu tek kad Ajna pocne da melja rukama sto stigneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:40:25   
Anoniman
Ma znam ja to da su oni u zidovima od kako je zgrada napravljenauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Sto je najtuznije...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:49:58   
pjenica mala
Hajd ne bunite se, kažu gdje ima mrava, bit će i parauser posted image
Šala mala.
Ja sam se borila sa mravima, i najbolje mi je pomoglo sredstvo, koje inače koristimo protiv buba kod našeg psa. Ne znam kako se zove, zaboravila sam, ali se može kupiti u poljoprivrednim apotekama ili kod veterinara.
Trebate posuti prah onuda kuda oni dolaze, i ostaviti ga tako jedno 4-5 dana, naravno morate paziti da djeca ne dođu do njega, mada piše da za ljude nije opasan, ali ipak.
Meni je to pomoglo, nisu se više pojavili. Nakon nekoliko mjeseci pojavili su se ponovo, čini mi se na drugoj strani, ali ipak, nekoliko mjeseci imali smo mir.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:54:45   
Anoniman
Eeee, moja Pahuljice, meni ni kese na pomažu. NIŠTA ne smije biti u kuhinji od hrane... kad šta skuham moram odmah staviti na trpezarijski sto (tu ih nema) ili u frižider.
Ipak mi je najgore kad ih vidim na Esminoj odjeći...uhhhhhh, sva se stresem. I mene strah još više uhvati kad pomislim šta će biti kad Esma počne da ih hvata.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
12.8.2009 20:55:52   
Anoniman
Je li Neo - pitroid mozda, ako je to evo posuli smo pa opet ih ima, doduse nismo svuda, moracu ponoviti, a znam i ja to za lovu, ali koliko ih je ja bih dosada imala novi stanuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pjenica mala)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *