|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 10:42:49   
R&T@
novcanu pomoc od grada primat ce (ako Bog da) i one porodilje kojima je ostalo mjesec ili dva da primaju naknadu od kantona. a one koje su se porodile nakon 1. aprila imaju pravo primati naknadu dvanaest mjeseci. ne mogu vjerovati da sam ja u toj grupi, a vec sam bila planirala da se vratim na posao.

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:23:14   
neki
Eh evo tuzna vijestuser posted image user posted image user posted image Informacija iz prve ruke,ja zvala upravu grada Sarajeva,dosla sam i do tajniceuser posted image user posted image user posted image Pricala sam sa zenom koja radi na tom projektu...Kaze zena,za mene,koja sam se porodila u januaru ove godine,kad mi istekne ovo sto dobijam od Kantona(znaci januar 2010),tada cu dobiti jednokratnu pomoc u iznosu od 360KMuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ako ne potrose te pare za nesto drugo,onda mozda bude i viseuser posted image Mislim presmijesno zaista,a ovamo plasiraju totalno drugaciju pricu...A gdje li ce se potrositi te pare,bas me zanima...Eto zene,zao mi je sto sam vas razocarala,ali vi ipak provjerite opet...Zaista pretuznouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:27:49   
idana_85
Jao stvarno kriza, prvo sve, po 12 mjeseci,bezobzira kad su se porodile, pa onda ostak porodiljsko, pa onda ko je zivio godinu dana prije porodiljskoj na opstini,a sada to...mamicu im....gdje su ovi nasi novinari s foruma da sada ovo zavrsi u stampi, a ne tamo se hvale, a ovamo niko nece vidjeti ni marke.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:29:14   
neki
Ma stvarno presmijesno,a ja se vec radovala,kad eto nista od svega....Ma mucke na sve straneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:30:52   
Skvo RR
Pa sta ce mi na kraju...kada pocinjem raditi svakako...Bolje onda da vise daju mamama koje ne rade.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:33:06   
neki
Kaze zena,eto tad kad mama pocinje raditi,pa dijete nema kome ostaviti,istrosile se sve pare,pa eto oni da priteknu upomocuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Fuj...Nemam rijeci...A i dalje me interesuje zasto plasiraju totalno druge price po novinamauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:35:18   
Skvo RR
Kakvo objasnjenje??????

Opet sam misljenje da akoBogda kad se vratim na platu, meni njihove pare ne trebaju...ja cu svoje donirati nekoj mami koja ne radi...Eto...to je moje misljenje....
user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:39:18   
neki
Ma uzas,ja nemam rijeciuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:42:45   
sweet BaBy
user posted image user posted image user posted image ja ovo vise nista ne kontam. Valjda cu nesto dobitiuser posted image
Student sam i nezaposlena.... user posted image user posted image


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:48:35   
belmac
hajde neki pojasni nam. da li se to zapravo radi o nekoj jednokratnoj pomoći, ili ipak o pomoći koja treja 12 mjeseci kako smo do sada bile informisane.user posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 11:59:30   
R&T@
Najbolji način da se to i uradi je finansijska pomoć ženama koje se odluče za potomstvo, te je za tu svrhu iz budžeta izdvojen jedan milion KM.
- Ovaj projekat ima višestruki značaj. Prije svega, željeli smo potaknuti mlade bračne parove, odnosno žene da rađaju, kako bi stopa nataliteta krenula uzlaznom putanjom. Željeli smo dati do znanja porodiljama da smo svjesni uslova u kojima se odlučuju na ovaj hrabar korak i da ćemo učiniti sve što možemo da im olakšamo i omogućimo da bez briga i stresova u miru uživaju u prvim danima i godinu nakon rođenja svoga djeteta, ističe Sahrudin Sarajčić, pomoćnik gradonačelnika za lokalno poslovanje u Gradskoj upravi Sarajeva.
Od Sarajčića smo saznali da je Grad već donio pravilnik o dodjeli pomoći porodiljama, da su već obavljeni razgovori sa predstavnicima resornih službi u općinama koje su zadužene za pravljenje, dostavu i praćenje spiskova, te da su u toku završni pregovori sa menadžmentom BH Pošte preko koje će se vršiti isplata naknada porodiljama.
Dugi redovi
- Nismo željeli opterećivati majke s djecom da idu po bankama, čekaju u dugim redovima. Smatrali smo da je najadekvatnije da im se novac dostavlja na kućna vrata, ističe Sarajčić.
Inače, porodilje koje su ostvarile pravo na dječiji dodatak dobijat će mjesečno po 220 KM, porodilje koje su nezaposlene po 360 KM, porodilje koje su ostvarile pravo na pomoć u prehrani 250 KM, a porodilje koje su zaposlene i ne primaju razliku u plati ili im je nezaposlen bračni drug ili su samohrane majke po 260 KM.
- Svi spiskovi će biti nekoliko puta provjeravani i mogućnost bilo kakve zloupotrebe bit će svedena na minimum. Inače, jedini uslov za dobijanje naknade je da je porodilja godinu dana prije porodiljskog bolovanja imala mjesto boravka u jednoj od četiri gradske općine, pojasnio je pomoćnik gradonačelnika za lokalno poslovanje Grada Sarajeva, te naglasio da primanje naknade za porodilje od Kantona Sarajeva nema nikakv uticaj na ovu naknadu.I porodilje kojima je ostalo svega nekoliko mjeseci porodiljskog odsustva imaju pravo na naknadu Grada Sarajeva za tih nekoliko mjeseci, dok će na primanja u trajanju od godinu dana pravo ostvariti porodilje koje su se porodile nakon 1. aprila..."

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 12:04:29   
sweet BaBy
IZVORNA PORUKA: tajra

Inače, jedini uslov za dobijanje naknade je da je porodilja godinu dana prije porodiljskog bolovanja imala mjesto boravka u jednoj od četiri gradske općine, pojasnio je pomoćnik gradonačelnika za lokalno poslovanje Grada Sarajeva, te naglasio da primanje naknade za porodilje od Kantona Sarajeva nema nikakv uticaj na ovu naknadu.



user posted image user posted image user posted image
hmmmm... ja tada necu imati godinu dana boravkauser posted image user posted image Tek u novembru.


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 12:05:33   
R&T@
zaboravih dopisati da je to tekst iz novina san od 23.5.
meni se nešto više svidja da vjerujem sahrudinu nego toj teti iz gradske uprave


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 12:18:30   
neki
E pa radi se ipak o jednokratnoj pomociuser posted image user posted image user posted image A ja cu prije vjerovati zeni koja radi na tom projektu,nego San novinama...A sto li ti Dnevni Avaz nije objaviouser posted image user posted image user posted image Ne znam ni ja,ja sam prenijela ono sto je meni receno,a nadati se...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 13:03:53   
neki
Rekla mi je ta gospodja da su i sklopili ugovor sa postom,eto da ne hodamo po bankama,ali je naglasila da se radi o jednokratnoj pomoci...A prije toga sam zvala opstinu Stari Grad oni veze nemaju,oni su mi i rekli da zovem upravu grada,a tamo u San-u pise kako su opstine vec obavijestene i da se vec vrsi podjela novca,nidje vezeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 13:56:31   
tekja
Joj cure ovo je bas veliko razocarenje, taman se naivno ponadas da je neko ovdje ipak normalan i da misli na nas i nase bebice, kad jest, aha, al' u limburgu...

Evo sad po nekoj logici: izdvojeno je milion KM, podijeljeno u cetiri opcine to je po 250 hiljada KM svakoj, u svakoj opcini neka je, otprilike, 1000 porodilja, taman svakoj po +- 250 KM. Dakle, samo jednom...kad bi bilo citavu godinu, trebalo bi otprilike za svaku porodilju izdvojiti oko 3.000 KM puta cirka 4000 porodilja = 12 miliona marakauser posted image user posted image user posted image user posted image  ejjjjj...tako da mislim da je neki u pravu, na zalost!
A to sto je SAN objavio ovo na ovakav nacin, pa drage moje SAN=SDP, a gradonacelnik je sdp-ovac, pa eto objasnjenja...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 14:00:09   
neki
Draga,i ja sam tako nesto otprilike izracunala,i nazalost ima logikeuser posted image user posted image user posted image Pa sto onda sire onakve dezinformacije,Boze sacuvajuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 16:01:41   
belmac
baš razočarenje,user posted image ali...drugo ništa nismo ni mogli očekivali od naše vlasti ovakva kakva je.user posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 16:08:07   
neki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 16:12:00   
škorpija
Hej zvala sam danas kolegicu uz Dnevnog avaza da provjeri ovo i da napiše članak i napokon razjasni nejasnoće, uputila sam je šta da pita pa ćemo vidjeti iako sam i ja sklona povjerovati da je u pitanju jednokratna pomoć.

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 16:12:59   
neki
E super skorpija,pa da vise znamo o cemu se radiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 16:14:06   
belmac
škorpija user posted image user posted image user posted image valjda ćemo ubrzo čitati pravu istinuuser posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 17:01:42   
abh
joj bas sam se razocarala. stvarno nisu normalni. fuj.

_____________________________

Omar, 13.12.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=236

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: povecane porodiljske naknade SA
4.6.2009 17:36:47   
neki
Pa i nisu normalni...Zenama daju laznu nadu,a na kraju nista od svegauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: povecane porodiljske naknade SA
6.6.2009 13:38:13   
gvendolina

Evo sad po nekoj logici: izdvojeno je milion KM, podijeljeno u cetiri opcine to je po 250 hiljada KM svakoj, u svakoj opcini neka je, otprilike, 1000 porodilja, taman svakoj po +- 250 KM. Dakle, samo jednom...kad bi bilo citavu godinu, trebalo bi otprilike za svaku porodilju izdvojiti oko 3.000 KM puta cirka 4000 porodilja = 12 miliona marakauser posted image user posted image user posted image user posted image


Ovo je stvarno veliko razocarenje,ali po ovoj racunici vrlo vjerovatno da je takouser posted image
Ne znam zasto su morali supljirati,samo sebe da ispromovisu izgleda.

Evo teksta:
Drugi vrlo značajan projekat Grada je Pomoć porodiljama, za čiju će se realizaciju izdvojiti također 1 milion KM. Prema kriterijima, porodilje koje su ostvarile pravo na dječiji dodatak dobijat će tokom 12 mjeseci po 220 KM, porodilje koje su nezaposlene dobijat će 360 KM; porodilje koje su ostvarile pravo na pomoć u prehrani dobijat će 250 KM, porodilje koje su zaposlene, a ne primaju razliku u plaći ili im je nezaposlen bračni drug ili su samohrane majke, dobijat će pomoć u iznosu od 260 KM. Projekat će biti realiziran u saradnji sa općinskim službama za rad, retroaktivno od 1. aprila ove godine.

Mislila sam da mozda nisam dobro procitala i da sma pogresno shvatila da je receno godinu dana.A kako misle 1 milion KM podijeliti  na 12 mjeseci,uzasuser posted image  

Pa mi bi bile zadovoljne i da su rekli jedan mjesec da ce dati,a ne ovako ulijevati laznu nadu.Najgore je ako te neko pravi ludim,pa nismo mi budale.Bas su me naljutili.Na kraju ce biti pogresno ste protumacili,neko je pogresno napisaouser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *