|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povecane porodiljske naknade SA
6.6.2009 14:06:38   
neki
Upravo tako gvendolina,i mene najvise nervira sto ulijevaju narodu laznu naduuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: povecane porodiljske naknade SA
6.6.2009 14:45:26   
belmac
pa će garant biti vadiona kao,..mi smo mislili da će se ta jednokratna pomoć djeliti u periodu od 12 mjeseci zavisi kad kojoj porodilji istekne porodiljska.user posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: povecane porodiljske naknade SA
6.6.2009 14:48:47   
neki
Heh,dobro si Belmacuser posted image Jesi primila pp neki dan???

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: povecane porodiljske naknade SA
7.6.2009 12:25:01   
vila

drage moje ovo je 18.05.2009 objavljeno na stranici grada Sarajeva:

Drugi vrlo značajan projekat Grada je Pomoć porodiljama, za čiju će se realizaciju izdvojiti također 1 milion KM. Prema kriterijima, porodilje koje su ostvarile pravo na dječiji dodatak dobijat će tokom 12 mjeseci po 220 KM, porodilje koje su nezaposlene dobijat će 360 KM; porodilje koje su ostvarile pravo na pomoć u prehrani dobijat će 250 KM, porodilje koje su zaposlene, a ne primaju razliku u plaći ili im je nezaposlen bračni drug ili su samohrane majke, dobijat će pomoć u iznosu od 260 KM. Projekat će biti realiziran u saradnji sa općinskim službama za rad, retroaktivno od 1. aprila ove godine. U sklopu ovog projekta, a u saradnji sa kantonalnim Zavodom za zaštitu žena i materinstva, predviđen je pregled porodilja sa djecom do šest mjeseci sa područja četiri gradske općine, jer prema podacima svega četiri posto porodilja odlazi na ljekarsku kontrolu, a tek 1,5 posto se podvrgava sistemskom pregledu. "Prema istraživanjima samo 40 posto majki u Gradu Sarajevu je zdravstveno osigurano, a u pojedinim općinama veći je mortalitet nego natalitet. Nećemo obnavljati fasade dok se ne izvrši rebalans budžeta, ali majke neće ostati bez naknade. Nadamo se da će se i drugi nivou vlasti uključiti u slične projekte", kazao je gradonačelnik.

Prosto ne vjerujem da bi se objavilo ovako nesto a da nema nikakvog osnova za to.


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: povecane porodiljske naknade SA
7.6.2009 12:27:24   
neki
Nadati se...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vila)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: povecane porodiljske naknade SA
9.6.2009 0:02:48   
SANESA
Zakonom o socijalnoj zaštiti, zaštiti civilnih žrtava rata i zaštiti porodice sa djecom propisana je naknada umjesto plaće ženi-majci u radnom odnosu, za vrijeme dok odsustvuje s posla radi trudnoće, porođaja i njege djeteta i novčana pomoć za vrijeme trudnoće i porođaja žene-majke koja nije u radnom odnosu. Prema Naredbi o iznosima po ovom Zakonu naknada za porodilje u radnom odnosu je 360 KM mjesečno ili 60 posto od prosječne neto plaće, a novčana pomoć porodilji koja nije uposlena je 120 KM mjesečno ili 20 posto od prosječne neto plaće.
- Odluka Grada Sarajeva neće imati nikakvog uticaja na ova primanja, odnosno porodilje će moći primati i pomoć Grada i kantonalne naknade, ustvrdio je Mesud Peljto, pomoćnik ministrice za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS.
 
http://www.san.ba/index.php?id=6698


Možda dobijemo i jedno i drugo.


_____________________________

MAMINO SUNCE-NEDO 10.09.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: povecane porodiljske naknade SA
9.6.2009 9:08:31   
aazra
IZVORNA PORUKA: SANESA

Zakonom o socijalnoj zaštiti, zaštiti civilnih žrtava rata i zaštiti porodice sa djecom propisana je naknada umjesto plaće ženi-majci u radnom odnosu, za vrijeme dok odsustvuje s posla radi trudnoće, porođaja i njege djeteta i novčana pomoć za vrijeme trudnoće i porođaja žene-majke koja nije u radnom odnosu. Prema Naredbi o iznosima po ovom Zakonu naknada za porodilje u radnom odnosu je 360 KM mjesečno ili 60 posto od prosječne neto plaće, a novčana pomoć porodilji koja nije uposlena je 120 KM mjesečno ili 20 posto od prosječne neto plaće.
- Odluka Grada Sarajeva neće imati nikakvog uticaja na ova primanja, odnosno porodilje će moći primati i pomoć Grada i kantonalne naknade, ustvrdio je Mesud Peljto, pomoćnik ministrice za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS.
 
http://www.san.ba/index.php?id=6698


Možda dobijemo i jedno i drugo.



Vidjet cu s muzem da neko od njegovih kolega iz redakcije ovo provjeri i da vec jednom rijesimo ovu zavrzlamuuser posted image  

_____________________________








(odgovor članu SANESA)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: povecane porodiljske naknade SA
9.6.2009 10:59:14   
slatki_tri
bile bi ti zahvalne da se ovo već jednom riješi. Jer jedno piše na portalu grada a drugo pričaju u opštini, bar da znamo na čemu smo.
Hvala ti

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: povecane porodiljske naknade SA
9.6.2009 11:21:57   
aazra
Ma bona ne cemu mi se zahvaljujes i ja primam naknadu trebala sam davno vidjeti ovo i provjeriti.
Nisam jer ipak mislim da od ovog nista nece biti, ali ako su objavili to na svojoj stranici onda da vidimo hoce li i stati iza ovoga.
Ako ne danas imat cemo informaciju sutra. A cim saznam, javljamuser posted image

_____________________________








(odgovor članu slatki_tri)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: povecane porodiljske naknade SA
9.6.2009 11:46:20   
belmac
user posted image user posted image user posted image  pljesak za pouzdanu informaciju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: povecane porodiljske naknade SA
9.6.2009 11:58:26   
neki
Hvala Aazra,stvarno vise da znamo o cemu se radi,da se dzabe ne nadamouser posted image

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: povecane porodiljske naknade SA
9.6.2009 22:57:28   
aazra
Prema onome sto mi je rekla kolegica od mm koja je zvala Grad,

"pare su im legle na racun i trebali bi poceti s isplatom ove ili naredne sedmice".
 
Jedino nista ne znam o tome treba li aplicirati za ta sredstva, pretpostavljam da ne trebauser posted image
Eto, ako od ovog nista ne bude mene ne trazite, ni ja jos ne vjerujem samo prenosim sto sam saznala...user posted image

_____________________________








(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: povecane porodiljske naknade SA
10.6.2009 0:02:32   
neki
Kome su legle pare i na ciji racun?????Daj Bozeuser posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: povecane porodiljske naknade SA
10.6.2009 17:42:09   
taze_mlada
ama zar ne bi trebalo da su provjeravali da li neka prima razliku u placi od firme ili ne?? ako mene nisu zvali da im donesem potvrdu a nisu ni firmu kontaktirali kako su uopste mogli da formiraju spisak i krenu sa isplatama??!! uf moram pod hitno do opstine ali da bog da da sta saznam.....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: povecane porodiljske naknade SA
10.6.2009 21:07:24   
Hankica
Ja sam juce zvala opstinu Centar, i rekli su mi da jos nista nije "operativno". Imala sam osjecaj da ni oni ne znaju tacno kako i sta, rekla sam im da ja spadam u jednu od kategorija, tj. firma ne placa nista, a oni su meni rekli da je to samo jednokratna pomoc, a ne mjesecna user posted image , kao nakon 12 redovnih mjesecnih naknada, dobije se ta trinaesta i to je to. A kad sam rekla da se sad vracam na posao nakon 6 mjeseci porodiljskog, eh onda su mi rekli da ja ne dobijam nista, jer prekidam porodiljski user posted image  user posted image  Stvarno smijesno, upravo se vracam na posao iz finansijskih razloga!!!!

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: povecane porodiljske naknade SA
10.6.2009 21:28:13   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: taze_mlada

ama zar ne bi trebalo da su provjeravali da li neka prima razliku u placi od firme ili ne?? ako mene nisu zvali da im donesem potvrdu a nisu ni firmu kontaktirali kako su uopste mogli da formiraju spisak i krenu sa isplatama??!! uf moram pod hitno do opstine ali da bog da da sta saznam.....


vjerovatno provjere dal firma plaća doprinose na eventulani LD koji ti isplaćuje ako da nema te na spisku ako ne ima te.
Inače svi bi lako donijeli potvrde da nemaju primanja od firme

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: povecane porodiljske naknade SA
10.6.2009 21:38:24   
tajjra
drage moje porodilje,evo da vam se i ja javim i pridruzim
kako se ovo se krece da hoce oni nama nase mjesecne nadoknade regulalne isplatiti
jeste li vi dobile za maj???
ja jos nisam,pa se nadam mozda radi tih dodatnih para ali opet ko zna
NADA DRAGE MOJE ZADNJA UMIRE
Zajedno smo jaceeeeeeeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: povecane porodiljske naknade SA
11.6.2009 13:44:34   
taze_mlada
IZVORNA PORUKA: Hankica

Ja sam juce zvala opstinu Centar, i rekli su mi da jos nista nije "operativno". Imala sam osjecaj da ni oni ne znaju tacno kako i sta, rekla sam im da ja spadam u jednu od kategorija, tj. firma ne placa nista, a oni su meni rekli da je to samo jednokratna pomoc, a ne mjesecna user posted image , kao nakon 12 redovnih mjesecnih naknada, dobije se ta trinaesta i to je to. A kad sam rekla da se sad vracam na posao nakon 6 mjeseci porodiljskog, eh onda su mi rekli da ja ne dobijam nista, jer prekidam porodiljski user posted image  user posted image  Stvarno smijesno, upravo se vracam na posao iz finansijskih razloga!!!!


evo i ja sam bila u novom sarajevu i cura tamo mi rece da su oni napravili neke spiskove, poslali Gradu i kao sad se ceka Grad...a i ona je meni isto rekla da je u pitanju kao ta 13-ta naknada...to ga dodje kao u nekim firmama tzv 13-ta plata user posted image stvarno nisu normalni sa ovakvim poigravanjem....

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: povecane porodiljske naknade SA
11.6.2009 13:46:40   
neki
Taze_mlada,bas me trzas,ja kontam neke pozitivne novostiuser posted image user posted image user posted image Ma ja,to vam ja citavo vrijeme i govorimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: povecane porodiljske naknade SA
11.6.2009 14:11:32   
mamma mumi
Ja jos nisam dobila pare s kantona, jeste li vi? Pa ovo je necuveno 11 dan oni neisplacuju

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: povecane porodiljske naknade SA
14.6.2009 16:09:37   
bubamara80
ja sam dobila juče i ništa nije dodatno došlo user posted image   izgleda da ništa od toga kako sam i mislila

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: povecane porodiljske naknade SA
14.6.2009 16:23:18   
neki
Pa nije valjda da se jos uvijek nadateuser posted image user posted image user posted image Ma to je izgleda fakat samo ta jednokratna pomoc i kapak,ako i to budeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: povecane porodiljske naknade SA
15.6.2009 12:56:43   
edijevamama
evo jutros u san-u stoji za ove naknade, kad bi stvarno bilo super bi bilooooooooo.........

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: povecane porodiljske naknade SA
15.6.2009 12:57:36   
Anoniman
Šta piše, šta piše u Sanu? user posted image user posted image

(odgovor članu edijevamama)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: povecane porodiljske naknade SA
15.6.2009 13:01:42   
neki
edijevamama,pricajuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *