|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
29.9.2012 21:32:47   
majka Harisa
Tako sam i predpostavljala, znaci to je bilo sinoc , danas sam imala normalno menstrualno krvarenje i manje bolove u stomaku. Imam li razloga za brigu ako nisam danas otisla na pregled. Sutra cu ako Bog da odmah ujutro. Interesuje me moze li doci do kakvog zatrovanja za ova dva dana user posted image i boli li to kad se cisti ?user posted image

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
29.9.2012 21:57:03   
ananas_ze
mene je dr pitala sto nisam dosla odmah dok sam pocela krvaiti, a da sam otisla poslala bi me na kiretazu, ovako je plod sam izasao, dr ce te pregledati, ja se nadam da nece biti veci problema poput zatrovanja, boli li kad se cisti ja ne znam, samo znam da moras ostati hrabra i pozitvno misliti, evo moj post u junu sto sam pisala na temi Sta poslije spontanog :
"dugo sam razmisljala da li da se javim i evo javljam se, a jedini je razlog podrska svima onima koji budu moj post citali kao sto sam ja iscitala vase...s tim da necu duziti ...
U 5. sedmici sam saznala od dr da sam trudna, ranije je to pokazao test. nakon 4 dana pojavilo se krvarenje s tupim bolovima a poslijepodne se pojavio jedan veci komadic nerazvijenog ploda, nakon nekoliko sati jos jedan. Shvatila sam sta se desilo i ujutro sam imala jednu zelju(samo ne kiretaza) mozda i sebicnu ali ranije iskustvo prijateljice sa kiretazom mi je ulilo strah u kosti, pa sam razmisljala "jel teze za podnijeti kiretazu ili svojim ocima vidjeti kako se sa vlastitim nerazvijenim plodom treba rastati?" Nakon pregleda dr mi je rekla da ce tablete biti dovoljne i da dodjem na kontrolu za 3 dana. Nakon 2 dana krvarenje je prestalo, na kontroli je sve proslo u najboljem redu hB, a na pitanje kad mogu planirati narednu trudnocu, dr me pitala koliko sam u braku i da li sam radjala, buduci da nisam radjala, odgovorila je sa "Odmah", iako to bas nece biti odmah, zelim sacekati da mi se ciklus vrati u normalu i da se moja krv ocisti od tableta koje pijem. Nakon svog iskustva mislim da samo pozitivno razmisljanje, nada i neodustajanje moze dovesti do konacnog cilja, sto svakako od srca svima zelim. "

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu majka Harisa)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
29.9.2012 21:57:12   
smajli80
Ne znam može li doći do trovanja,ali sam postupak kiretaže ne boli, rade ga pod opštom anestezijom(ponekad i lokalnom ali ti traži opštu) i dobiješ antibiotike.

Ako je u pitanju spontani baš mi je žao,biće bebica još samo glavu gore.


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu majka Harisa)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
29.9.2012 23:13:20   
majka Harisa
Drage moje hvala vam od srca na savjetima , zaista ste me ohrabrile. Sutra cu se ako Bog da javiti, da vam saopstim sta je bilo. Nadat se najboljem.user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
1.10.2012 18:59:27   
majka Harisa
Drage moje evo mene. Danas sam dosla iz bolnice, kao sto sam predpostavljala plod je otisao od mene kad sam bila kod kuce, radili su mi kiretazu u bolnici i toliko je bilo bolno da vam ne mogu opisat. Bilo mi je emocionalno pretesko ali je saa sve iza mene . Hvala dragom Bogu na svemu tako je moralo biti, zivot ide dalje. Hvala jos jrednom svima na savjetima i podrsciuser posted image user posted image

(odgovor članu majka Harisa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
1.10.2012 19:06:20   
Full Moon
Jako mi je zao, a ti sad pazi na sebe, odmaraj i oporavi se makar fizicki sto prijeuser posted image

(odgovor članu majka Harisa)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
2.10.2012 10:38:48   
ananas_ze
Zao mi je sto si jos jedna koja je prosla kroz takvo iskustvo, sad samo misli pozitivno i idi naprijed bez mnogo osvtanja, mrvica se ne zaborvalja, ponekad ces se uhvatiti kako joj brojis sedmice, sve je to normalno ali onda kreni dalje jer i zivot ide dalje a mi smo ovdje uvijek user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.10.2012 7:44:54   
Alverde
Drage moje, evo prvi put se javljam, citala sam vase komentare, i vidim da ste svaka svakoj velika utjeha i podrskauser posted image

U 7-oj sam sedmici trudnoce i sve je bilo ok do sinoc, u ponedjeljak sam bila na prvom pregledu kod dr, i sve je bilo ok sem ciste koja je 14x16mm, ali kaze da nije zabrinjavajuce i da ne brinem. Cula sam otkucaje, i sve je bilo super do sinoc kad sam vidjela da sam prokrvarila,nije bilo puno samo mali kruzic crveno smedje boje i stalo je tokom noci da bih jutros vidjela da ima malih svijetlosmedjih tragova kao kad mi se zavrsi menstruacija user posted image user posted image user posted image danas cu se zakazati na pregled ali bi mi znacilo i vase misljenjeuser posted image

(odgovor članu majka Harisa)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.10.2012 8:05:49   
Mya_81 RR
Ja nemam iskustva s krvarenjem na početku, tako da mogu samo poslati podršku da sve bude kako treba. Što prije otidji doktoru, pretpostavljam da ćeš imati neku terapiju i mirovanje dok se ne smiri. Probaj se ne sekirati puno zbog toga jer ovakve stvari itekako mogu završiti pozitivno i nemoj sad biti pod nikakvim fizičkim naporom. Sretno!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Alverde)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
28.7.2013 12:56:19   
Iva05
Cao curke! Do sada sam samo citala ali sada mi je potreban i savijet. U 6. sam tjednu trudnoce (prve) i imam prvi pregled zakazan za tjedan dana. Stvar je u tome da sam pocela od jucer krvariti. Ne puno ali dovoljno da popuni higijenski. Na pocetku je bio samo smedji iscjedak a sada i malo smedje krvi. Dali da pricekam jos tjedan dana ili da se cujem sa ginekologicom? U svakom slucaju nedelja je i mogu je nazvati tek sutra.. Trebam li se brinuti?? :-\

(odgovor članu Ela35)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
28.7.2013 13:01:59   
bubamara_11

IZVORNA PORUKA: Iva05

Cao curke! Do sada sam samo citala ali sada mi je potreban i savijet. U 6. sam tjednu trudnoce (prve) i imam prvi pregled zakazan za tjedan dana. Stvar je u tome da sam pocela od jucer krvariti. Ne puno ali dovoljno da popuni higijenski. Na pocetku je bio samo smedji iscjedak a sada i malo smedje krvi. Dali da pricekam jos tjedan dana ili da se cujem sa ginekologicom? U svakom slucaju nedelja je i mogu je nazvati tek sutra.. Trebam li se brinuti?? :-\


Sve dok nije potpuno cista krv nema razloga za paniku.I kod mene je tako bilo jos u 17 sedmici trudnoce ali DABROSTON tabletama (za ocuvanje trudnoce) je sanirano.Do sutra jer je nedelja odmaraj i lezi nema nikakvih aktivnosti a sutra se javi ginekologu nije za paniku ali nije ni da ne obracas paznju na to.SRETNO

(odgovor članu Iva05)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
28.7.2013 13:27:09   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Iva05

Cao curke! Do sada sam samo citala ali sada mi je potreban i savijet. U 6. sam tjednu trudnoce (prve) i imam prvi pregled zakazan za tjedan dana. Stvar je u tome da sam pocela od jucer krvariti. Ne puno ali dovoljno da popuni higijenski. Na pocetku je bio samo smedji iscjedak a sada i malo smedje krvi. Dali da pricekam jos tjedan dana ili da se cujem sa ginekologicom? U svakom slucaju nedelja je i mogu je nazvati tek sutra.. Trebam li se brinuti?? :-\


Ja ne bih cekala, odmah bi se javila dr. Ja sam u obje prokrvarila tako na pocetku i odmah dobila terapiju dabroston i progesteron injekcije. A vrlo malo je bilo krvarenje ali eto nisam htjela cekati.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Iva05)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
3.8.2013 12:44:07   
Iva05
Javila sam se ginekologici al uopce me nije pogledala, odnosno m.sestra me je odmah otpilila i rekla da ne dolazim dok nema puno i to svijeze krvi. Da je to normalno ali isto tako na granici sa pobacajem.. Ono hvala, bas me je utjesila. Rekla je da dodjem u svom terminu sto je tek 6.08. ok, sada za 3 dana.. Ne krvarim svaki dan al kad ne krvarim mi uvijek ide krvavi iscjedak.. Nije mi preporucila nikakve tablete a uz to i radim tezak sezonski posao... Nadam se da ce sve biti ok...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
3.8.2013 12:52:23   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Iva05

Javila sam se ginekologici al uopce me nije pogledala, odnosno m.sestra me je odmah otpilila i rekla da ne dolazim dok nema puno i to svijeze krvi. Da je to normalno ali isto tako na granici sa pobacajem.. Ono hvala, bas me je utjesila. Rekla je da dodjem u svom terminu sto je tek 6.08. ok, sada za 3 dana.. Ne krvarim svaki dan al kad ne krvarim mi uvijek ide krvavi iscjedak.. Nije mi preporucila nikakve tablete a uz to i radim tezak sezonski posao... Nadam se da ce sve biti ok...

moj ti je savjet da napustis posao,sto vise lezis i odmaras,mojoj prijateljici se desilo isto,dok je prestala raditi krvarenja nije bilo...

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Iva05)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.8.2013 10:43:04   
banina
Drage cure,

Nova sam na forumu. Trudna sam oko 5 sedmica. Jutros na pregledu dr mi je prepisao apaurin 2mg, injekcije progesteron depo, pojacao utrogestan sa 2x1 na 3x2 . Folnu uzimam od pripreme za trudnocu. 2x1 mgnezij i mirovanje. Kaze da je mjehur koji je valjda u materici kako sam shvatila stisnut sta god to znacilo i da je materica kruta i da moze doci do slabe prokrvljkenosti i da zato moram ovu terapiju uzimati. Djelovao mi je optimisticno,ali sam se prepala i jako sam skepticna. Ovo mi je prva trudnoca , prethodno sam imla dvije vanmatericne i imam 36 godina. Da li je neko imao slicna iskustva i sta mislite o mom slucaju? Hvala curke i sretno svima. user posted image

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.8.2013 10:54:40   
ena0002

IZVORNA PORUKA: Iva05

Javila sam se ginekologici al uopce me nije pogledala, odnosno m.sestra me je odmah otpilila i rekla da ne dolazim dok nema puno i to svijeze krvi. Da je to normalno ali isto tako na granici sa pobacajem.. Ono hvala, bas me je utjesila. Rekla je da dodjem u svom terminu sto je tek 6.08. ok, sada za 3 dana.. Ne krvarim svaki dan al kad ne krvarim mi uvijek ide krvavi iscjedak.. Nije mi preporucila nikakve tablete a uz to i radim tezak sezonski posao... Nadam se da ce sve biti ok...

Ja se nadam da si do sad otisla kod gin....u ssustini blago krvarenje se cesto desava zenama...kod nekih bude i hematom pa se i on cisti...ali u svakom slucaju uvijek se dobije terapija dabroston ili utrogestan ili cak oboje zajedno...uz strogo mirovanje

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Iva05)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.8.2013 10:55:59   
ena0002

IZVORNA PORUKA: banina

Drage cure,

Nova sam na forumu. Trudna sam oko 5 sedmica. Jutros na pregledu dr mi je prepisao apaurin 2mg, injekcije progesteron depo, pojacao utrogestan sa 2x1 na 3x2 . Folnu uzimam od pripreme za trudnocu. 2x1 mgnezij i mirovanje. Kaze da je mjehur koji je valjda u materici kako sam shvatila stisnut sta god to znacilo i da je materica kruta i da moze doci do slabe prokrvljkenosti i da zato moram ovu terapiju uzimati. Djelovao mi je optimisticno,ali sam se prepala i jako sam skepticna. Ovo mi je prva trudnoca , prethodno sam imla dvije vanmatericne i imam 36 godina. Da li je neko imao slicna iskustva i sta mislite o mom slucaju? Hvala curke i sretno svima. user posted image

Uradi sve kako ti je dr rekao...i sto vise miruj i lezi....i bice to sve OK aBd


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu banina)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.8.2013 11:03:37   
banina


Hvala do neba :) i ja se nadam naboljem i obecavam da cu od sada biti ponovno pozitivna i sretna :)

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.8.2013 11:06:04   
grozđe
Pozdrav banina....

ja sam imala u oktobru prosle godine missed.ab., trudna sam opet 20.sedmica i koristim od pocetka Mg, Utrogestan 2 puta 2, bila sam jedno vrijeme i na injekcijama progesteron depo, a vitamine uzimam svakako.... mirovanje od pocetka iako je sve hvala dragom Bogu dobro i nadam se da ce se tako i nastaviti...

posto si imala dvije vanmatericne trudnoce po meni je najbitnije da imas dobrog doktora i nadam se da je tako... svasta zene prodju, to se bas vidi ovdje na forumu kada pisu i opet docekaju svoje cedo...

zelim ti sve najbolje i budi optimisticna i redovno na kontrole....

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.8.2013 11:15:25   
banina
Hvala mila do neba,

I ja tebi zelim da sve lijepo i bez teskoca izguras do kraja. Uz podrske Vase osjecam se bolje hvala za to cure. Idemo dalje do kraja aBda :* poljubac svim buducim majkama i onima koje to vec jesu :)

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.8.2013 15:46:18   
ena0002
Ja sam imala hematom na pocetku i koristila sam isto utrogestan i progesteron injekcije i magnezij...i mirovala dok se tonije stabilizovalo....sto rece grozdje obzirom da si imala vanmatericne najbitnije je da je plod u maternici smjesten a terapija ce odraditi svoje user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu banina)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
5.8.2013 17:30:19   
banina
Hvala mila moja
i ja sam sigurna da hoce. Uz Vas je ovdje sve lakse. Svina zelim sto i samoj sebi uspjeh i srecu do kraja. :)

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
27.10.2013 18:29:42   
emina95
Ja bih htjela pitat dobila sam taj kao iscjedak 12.10, bio mi je samo do jutra i evo opet danas 27.10, paa jel to normalno ili?

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
27.10.2013 18:45:29   
Mamica24
Ovo su vam moja islustva. u 4 mjesecu sam dobila kontrakcije koje koje su se manifestovale kroz bolove u lijevom kuku za koje sam mislila da yu bezZlene.. Dobila terapju progesteron inekcije.u 7 mjesecu prokrvarim i zavrsim na ginipralu koji me ljuljO uzas jedan... Sve mi ispadalo iz ruku ... Hvala Bogu bebu sam rodil zivu zdravu i ti za 45 minuta od prvog bola
ja ne bi to krvarenje ni sukrvicu smatrala bezveze isla bih odmah dr ako treba svaki dan. Od 7 mj bila sam otvorena skoro 3 prsta a cim sam prestala.ginip otvorila se 5 u bolnici je beb ajednpatavno ispAala... Znaci moj savjet je svaku sukrvicu prijaviti ginekologu odmahh..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu emina95)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Krvarenje na pocetku trudnoce
27.10.2013 18:55:47   
mykica

IZVORNA PORUKA: emina95

Ja bih htjela pitat dobila sam taj kao iscjedak 12.10, bio mi je samo do jutra i evo opet danas 27.10, paa jel to normalno ili?


Kao štoMamica24 kaže, mislim da ne bi trebala zanemariti nikakv iscjedak. Ja sam ga imala par puta na početku trudnoće, svaki put bih se javila doktoru i dobila odgovarajuću terapiju. Danas sam u 6. mjesecu i još uvijek imam česte kontrakcije i uvijek sam pod nekim terapijama. Bolje je da se javiš doktoru jer nikad ne znaš razlog zbog čega se javlja taj iscjedak. Sretno!

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu emina95)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *