|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
25.12.2012 15:52:05   
Sandrich
Evo i mene na ovoj temi....imamo 10 ipo mjeseci i dojimo svaka dva sata kako po danu tako po noci...interesuje me kad je pravo vrijeme da se beba pocne odvikavati od nocnog dodjenja i na koji nacin?Zelim jos uvijek da ga dojim al me ova nocna dojenja smorise user posted image muce ga zubi stalno tako da se non stop budi user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
25.12.2012 16:59:56   
animagical
sandrich, ako ga muce zubi, budice se dojio ne dojio...samo sto ces morati ljuljati umjesto dojenja...ovo iz iskustva meni bliske osobe koja niej dojila, nego ljuljala, i ljuljala i ljuljala...

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
25.12.2012 21:46:00   
Sandrich
Pretpostavljam da je tako. Dojenje ga koliko toliko umiri i bas sam nesto razmisljala da mozda sad i nema svrhe pokusavati ga odviknut dzaba jos vise patit i sebe i njega user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
25.12.2012 23:53:00   
dzenyA

IZVORNA PORUKA: Sandrich

Pretpostavljam da je tako. Dojenje ga koliko toliko umiri i bas sam nesto razmisljala da mozda sad i nema svrhe pokusavati ga odviknut dzaba jos vise patit i sebe i njega user posted image



Mene uvijek uhvati navece da ne kazen "huja" neka,i kazem "e vala odbit cu te " bas zbog tog buđenja,i to me drzi do ujutru user posted image
ma tu smo i mi, tjesi se nisi sama,ja sam ko zombi user posted image

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
26.12.2012 9:06:35   
Sandrich
Joj dzenija ista sam ti takva user posted image user posted image user posted image Skoro svaku noc ista prica, ne mogu ti ni opisati bsta mi sve u toku noci prodje kroz glavu...uffff user posted image Mada iskreno meni nebi bio problem niti dojit ga svaka 2h,to je 5min i gotovo, al problem je sto se on izmedju podoja budi,place,prevrce, okrece,a posto spava samnom ne mogu ni ja spavati user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
26.12.2012 9:15:59   
Bebica11
evo jos jedne sapatniceuser posted image preksinoc se budila NECU SLAGATI najmanje 20puta mm se hvatao za glavu u 3h ujutrouser posted image

eh nakon skoro mjesec SINOC SAM SE NASPAVALA al sam je NASOPALA U 21H BUKVALNO!!! hapa i za njom, pa hljeba ovog onog, bas je nahranila i u 22h spavanje, NIJE SE CULA DO 3h

zamislite mene u 3h budim se NASPAVANAuser posted image valjda nisam odavno u komadu sastavila, poslije 3 se budila jos jedno 2-3puta kratko do 8h i ja happyuser posted image

odsad cu je hraniti 1h pred spavanjeuser posted image iako je pravo tesko jer je tad najaktivnija nece da smiriuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
26.12.2012 11:13:10   
tukica
sandrich - ja bas zbog zuba nisam htjela da je prestanem dojiti ovako dugo... Zao mi je bilo, znala sam da joj dojenje pomaze kao utjeha i da je manje boli izbijanje zuba dok doji, pa sam se max.strpila i pustila dok ovi glavni zubici nisu izasli... mislim da ih je lakse dojiti i tako umirivati, nego prestati taman kad izbijaju... moja curica sad ima 11 zubica, svi su poceli nicati tek nakon njene prve godine, tako da nisam ni htjela prestati dojiti...jos sam pocela raditi nakon isteka porodiljskog, vjecno sam k'o zombi na poslu...
moja se sinoc opet budila, dojila ne dojila, ona se budi... sta je najbolje dati pred spavanje da je zasiti?
ja joj dam mlijeko sa keksom i pospem malo kras expresa, ali ocigledno ne pomaze... ili se budi iz navike...
kakogod, potrebna je cvrsta odluka, spremni zivci i par neprospavanih noci i tad dojenje moze prestati...
ja sam, ako nista, odahnula jer mogu planirati sad i drugu trudnocu mirne glave user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
26.12.2012 12:18:43   
ena23
Da se i ja prijavim user posted image nakon 3 i po godine dojenackog staza (dvoje djece, prvi je dojio dok se drugi nije rodio), ja sam odlucila da prestajem sa dojenjem, jednostavno me previse crpi. Sinu je 16 mjeseci i po danu nikad ne trazi ali yato podnevno spavanje i noc provede prikopcan na sisu.
Elem, jucer na podne namazem siku senfom i kazem da se pokvarila, on probao, vidi ne valja mu, onda je plakao dusa draga i nekako sam ga uninala u san. kad se probudio vristo je sat vremena, histerisao po kuci, nece da ga uymem, nece da ga pustim... malo je falilo da i ja pocnem plakati. Potom je se smirio (yaboravio sto place) i bas me bilo strah noci...
Zaspao je hB lahko, samo lego pored mene i zahrkao user posted image prvi put kad s eprobudio nekako tuzno plako ali nije je vise ni trazio. Citavu noc je se budio ali i sam opet uspavljivao, oko 3 sam mu dala mlijeko na flasicu i na moju radost i iznenadjenje ustoo, popio flasicu i opet se zavalio. sve u svemu noc je prosla puuuuuuno bolje nego sto sam ocekivala.
Vidjet cemo kakvo ce biti danas podnevno spavanje.

eh sad, mene uzasno bole grudi, nabrekle su, jadnice ko proiyvode mlijeko vec 3 i po godine, sad se pitaju sto nema nikog da vuce user posted image nosim one aventove sesirice u grudnjaku i svako mali curka mlijeko iz njih, visak sam izlazi valjda...
Boze na hajr i na dobro, za sad sam zadovoljna tokom odvikavanja, ali tek je proslo 24 sata, dalje cemo da vidimo...

p.s. je li se nekoj desavalo da ima znakove depresije tokom odvikavanja od sike? ja bi najradije sjela i drecala od nekakve tuge user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
26.12.2012 12:30:24   
Lejla Ka
Sve ti je to normalno, i to neraspoloženje (kakva crna depresija user posted image ). Posebna je to psihička veza nije to samo hrana, kao što i sama znaš.

Na dojke hladne obloge i kupus. Ne bih ja te školjkice držala u grudnjaku, višak izlazi ali čim izlazi onda se i nadoknađuje. Drži ih ili mrvu izdoji samo kad napetost kulminira u neugodnu i bolnu, a do tad kupus i hladno. Neke su majke bile zadovoljne i učincima čaja od žalfije na smanjenje proizvodnje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
26.12.2012 21:39:42   
ena23
Ukiselit ce mi se kupus user posted image
hvala dragom Bogu, djete zaspa bez problema danas oba puta, nisam ni sanjala da ce biti ovako lahko. Meni grudi ko kamenje ali furam se da imam silikone user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
31.1.2013 8:38:13   
ninuska
Da se prijavim i jauser posted image . Imamo nepunih 17 mjeseci i prestali smo dojiti prije 15-ak dana user posted image .
Puno mi je lakse, ali mi i fali ona blizina i osjecaj tokom dojenja

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
31.1.2013 17:28:21   
animagical

IZVORNA PORUKA: ninuska

Da se prijavim i jauser posted image . Imamo nepunih 17 mjeseci i prestali smo dojiti prije 15-ak dana user posted image .
Puno mi je lakse, ali mi i fali ona blizina i osjecaj tokom dojenja

u kom smislu lakse? kakvo je spavanja sada a kakvo je bilo? da li jede kolicinski vise kako ne doji? kako se uspavljuje? koliko vam je trebalo da prestanete dojiti i jesi li naglo prekinula ili postepeno izbacivala podoje? i kao je prosla prva noc bez sike? izvini na ovoliko pitanjauser posted image moj sin ima 17 mj i mislimo (tj. ja mislim) prestati dojiti nekad na proljece/ljeto

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 337
   [Obrisana poruka]
31.1.2013 17:43:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
31.1.2013 17:47:48   
animagical
ista dob, ali ja imam sisoovisnika koji bi najradije dojio kao ova mala sa linka, do skoleuser posted image ali posto to nece da moze, prestacemo na proljece, eventualno ljeto, kad bude toplije, pa cu ga moci vodati vani, i zabavljati da nismo u kuci,jer on cesto trazi da doji iz ciste dosadi...zna zaspati bez dojenja...hB sad jako fino jede...nego, eto raspitujem seuser posted image znas kako jeuser posted image

< Poruku je uredio animagical -- 31.1.2013 17:48:33 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
31.1.2013 18:08:41   
ninuska
IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: ninuska

Da se prijavim i jauser posted image . Imamo nepunih 17 mjeseci i prestali smo dojiti prije 15-ak dana user posted image .
Puno mi je lakse, ali mi i fali ona blizina i osjecaj tokom dojenja

u kom smislu lakse? kakvo je spavanja sada a kakvo je bilo? da li jede kolicinski vise kako ne doji? kako se uspavljuje? koliko vam je trebalo da prestanete dojiti i jesi li naglo prekinula ili postepeno izbacivala podoje? i kao je prosla prva noc bez sike? izvini na ovoliko pitanjauser posted image moj sin ima 17 mj i mislimo (tj. ja mislim) prestati dojiti nekad na proljece/ljeto


Eh, kod nas je bila bas specificna situacija user posted image . mala je visila na siki po cijelu noc. Popila bi mlijeko iz flasice, ali je opet sisa morala biti tu. Ujutro nisam mogla ustati od kicme user posted image ,. zamisli sva ukocena spavam, ne mogu se okrenuti kako hocu. Sike bile na izvolite tokom noci, morala sam oblaciti dukserice ili skroz otvorene majice da bi mi lakse bilo. Lel ti sad jasno sto mi je lakseuser posted image .
Nemojte me sada napadati, jer znam da to nije bilo ok, a nije tako ni oduvijek bilo. Al smo se nekako navukle ni sama ne znam kako.
po danu je nisam dojila odavno, bas kad zagusti dam joj siku, ali je to bilo rijetko. trebalo mi je bas dugo da se odlucim, jer stvarni nisam mogla taj tempo izdrzati. Pripremila sam flasice sa mlijekom pored kreveta i kad se probudi ponudim joj mlijeko. Kad bas zagusti i vidim da nece onda sika, al svaku noc je sve manje i manje trazila.
kako moja smizla inace slabo jede pijemo domace kravlje mlijeko. cvrsti obroci se nisu povecali, nazalost. Inace je grozna na jelu, mlijeko joj je glavna hrana, ali i tome polako stajemo u kraj, hvala dragom Bogu.
Budjenje smo sveli na tri puta tokom noci sto je za mene veliki uspjeh jerje do sada bilo milion budjenja, a to sam vec pisala i zalila se na temi.

da, zaboravila sma ti reci da se nosamo dok ne zaspemo, ali hB brzo zaspi( sljedeci zadatk je odvikuti je od ovoga). A, kasnije kad se budi kao sto sam rekla flasica, a nekad prodje i kad kazem: Spavaj.

Napisah romanuser posted image

< Poruku je uredio ninuska -- 31.1.2013 18:13:30 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
31.1.2013 22:35:21   
animagical
hvala na romanuuser posted image zanima me jos, je li bilo puno dreke i je li beba puno insistarala na dojenju kad ste prestali i koliko dana bebe uopste traze dok ne odustanu?

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
1.2.2013 8:29:53   
ninuska
nije uopce puno trazila. otprilike 3-4 dana, ali nije bila neka dreka kkao ona zna da vristi. I ja sam se iznenadila, vjeruj. Mislila sam da ce biti punoooooooo teze.
Eh, kkao smo jucer pricali o ovome igram se s malo i izvadim siku rekoh evo ti rucki, ona se ko primace, podje i odjednom se okrenu i kaze necu user posted image . A, ja iz znatizelje bas da vidim reakciju.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
10.2.2013 10:39:48   
Hannica
Prezivjeli smo prvi dan bez sike.user posted image Juce sa Umom nisam imala nikakvih problema,zaspala je poslijepodne sa flasicom,Afan je malo tezi slucaj,on nikad nije zaspao bez dojenja od min. pola sata. Ja namazala bradavicu senfom i ponudila mu ali nije htio,ali je bio mnogo tuzan i plakao je.user posted image Jedva sam ga nekako uspavala,isti slucaj je bio i sinoc. Uma sinoc odlucila da je krajnje vrijeme za siku,uradim isto sto i sa Afanaom,no nju senf nije mnogo zbunio,naparvi grimasu,proguta senf i nastavi sa dojenjem.user posted image Jedva sam je odvojila,ali dobro je proslo,nije puno plakala,mm je uspavao. Afan se probudio oko 4,opet smo morali intervenisati sa senfom.Dusica mala mamina,kako je samo bio tuzan,morala sam ga malo nosati,milkiti,paziti,maziti,na rukama mi zaspao. user posted image Uma je prespaavala cijelu noc,ali je jutros lila krokodilske suze i gadjala me flasicama.user posted image Ali smirila se nekako. Vidjet cemo kako ce danas proci dan. Ja sam bas tuzna,place mi se stalno,bas mi tesko pada sve ovo .user posted image user posted image user posted image
Grudi su mi nadosle,tvrde ko kamen i bole me,posebno desna,jutros sam isla po kupus,stavila sam pa cemo vidjeti hoce li sta pomoci. Da li je neko koristio tablete za prestanak laktacije i da li one pomazu? Kako se zovu i koliko su KM?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
10.2.2013 16:45:46   
Hannica
Da li je neko koristio tablete za prestanak laktacije i da li one pomazu? Kako se zovu i koliko su KM?


Da ponovim pitanje,mozda neko i odgovori.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
10.2.2013 17:27:29   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Hannica

Da li je neko koristio tablete za prestanak laktacije i da li one pomazu? Kako se zovu i koliko su KM?


Da ponovim pitanje,mozda neko i odgovori.user posted image

nisu nimalo bezazlene i ja ti ih ne bih preporučila
ja sma po prestanku dojenja (naglo sma prestala) stavljala kupus i hladne obloge, minimalno izdajala (samo da popusti pritisak) i pila čaj od žalfije,koji smanjuje laktaciju

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.2.2013 9:56:17   
Hannica
Koje su kontraindikacije tableta? Mlijeko mi bas puno nadolazi,ipak sam dojila dvije bebe,bojim se upale.Ne vidim neki hajr od ovog kupusa.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.2.2013 10:17:26   
tinkivinki
Hannica moja kuma je koristila tablete,2 kutije je popila i nije stalo mlijeko.kaze da i danas kad se tusira zna da krene mlijeko,a prestala je dojiti prije vise od godinu.ja sam nesto vise za prirodan prestanak,jesi pila caj od zalfije,on smanjuje laktaciju?

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.2.2013 10:18:08   
animagical

IZVORNA PORUKA: Hannica

Koje su kontraindikacije tableta? Mlijeko mi bas puno nadolazi,ipak sam dojila dvije bebe,bojim se upale.Ne vidim neki hajr od ovog kupusa.user posted image

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-08-02-137.pdf

stavljaj kupus, ako te bas boli izdoji malo da napeoost popusti, pij zalfiju i kupus ne vadi iz grudnjaka... nuspojave su i ceste i jke, ja ti stvarno ne bih preporucila da ista pijes

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.2.2013 10:30:00   
Hannica
Nista onda od tableta,reci cu mm da mi kupi taj caj. Mene nesto strah da ne izazove kontraefekat,izbjegavam tecnost maximalno,ali ako svima pomaze valjda ce i meni.Treba li kupus mjenjati cesto? Idem sad staviti obloge,sinoc su mi bas pomogle.
Jel se taj caj moze kupiti u svim radnjama ili samo u apoteci? Nisam nikad kupovala pa nemam pojma.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.2.2013 10:35:12   
tinkivinki
ma ima po trgovinama,kadulja ili zalfija to je jedno te istouser posted image ,on nije filter

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *