|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 12:43:07   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Lamamma

pozdrav svima.
meni je najteže u smislu odvikavanja od dojenja to što my baby boy neće ni cuclu ni flašicu. sve mislim da treba još uvijek piti mlijeko ali stvarno ne znam kako mu ga dati. (mislim adaptirano) zato odgađam prestanak dojenja. budi se po noći stalno. i po danu jedva zaspi i spava vrlo kratko. znam da je odvajanje od sike teže što su stariji, ali stvarno ne znam kako da ga drukčije smirim i uspavam.
ništa mi nije čudnije od toga da je moj stariji dječak prava spavalica i uvijek je super spavao. hoće cucu i sve pa je odmah s njim bilo lakše.
sad sam u pravoj konfuziji-šta da radim?



U mom postu iznad sam sve detaljno napisala, pa možda nađeš odgovor na pitanje.

Good luck.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Lamamma)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:17:15   
Anoniman
šta kažeš na ovaj moj slučaj suzana?user posted image

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:19:14   
Suzana
Shee, najjači mi je detalj sa MM parfemom... user posted image
Sve sam prošla žene... Samo dramite na RR i olakšajte dušu, to sam i ja radila. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:21:25   
Anoniman
tvoji se isto žicaju za vaš krevet jel tako, pa nemaš savjet kako da to riješimo?

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:22:41   
Suzana
Znaš da u noći pređu kod nas i onda nas četvero tako do jutra na bračnom spavamo. user posted image
Mada, u posljednje vrijeme, znaju prespavati noć u svom krevetiću.
Neka je još malo, pa polako ćeš i to riješiti.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:25:32   
Aki Sa
Evo ja se i sad tjesim da ce Nur prespavati noc u svom krevetu a ne u nasem a kako vrijeme odmice dabogda do skole da pocne

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:28:13   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Aki Sa

Evo ja se i sad tjesim da ce Nur prespavati noc u svom krevetu a ne u nasem a kako vrijeme odmice dabogda do skole da pocne


Ženo slatka, još kad vam se i mali pridruži...
Ma rekoh to u jednom od postova na temi ishrane, svako dijete je priča za sebe. Dobila sam dvoje odjednom pa znaDEm šta pričam heheh.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:32:18   
Amrino
Evo, kad vas je krenulo, da i ja podnesem izvjestaj user posted image .
Vec evo dvije noci spava u svom krevetu- u svojoj sobici. Prvu noc je najnormalnije tamo legao, ja pored njega i standardno citanje price...i- sova. Budio se kao i inace- jedno dva puta...pa ja do tamo malo ga po rukici ceskila i samo nastavio. Ujuto je dosao kod nas u krevet po "zazu". Sutradan je rekao da nece spavati tu nego "tamo" i ja sam samo rekla "Dobro, duso ti mozes spavati gdje god hoces", tako da je spavao s nama u krevetu ali se budio 1000 puta. Slijedecu noc opet u svoju sobicu bez ikakvih komentara i opet utrcao kod nas tek ujutro.
Mislila sam da nece htjeti ni naopako ali on ko veliki...Sve je skonto i nema nikakvih problema.
Brine me samo da ne hekne s kreveta pa samo okolo poredali jastuke (mada su umjesto tepiha puzzle).
Za sada ide glat.
Sretno ostale zenice.
Shee- ako si uspjela jednu noc- mozes i ostale. Drzimo vam fige! user posted image user posted image user posted image
Meni je mnogo lakse jer ja njemu sad sve fino mogu objasniti. Ko mali ciko user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:34:22   
Anoniman
suzana, ja sam baš neki dan kad sam ih vidjela u igraonici pomislila blago se tebi!:) Jer prošlo je ono kritično, sad već sami mogu da se igraju, a ti si to sve odradilai sad imaš dvoje odjednom! A zamisli kako je nama misliti kako opet sve ispočetka. Ali eto bar ću znati da radim na greškama ranije.

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:37:42   
Anoniman
amrino, divno je što sa hamzom možeš razgovarati.
Ona još spava u dječjem krevtu, pa mislim da će lupiti o rešetke jer nema mnogo prostora. A da čekam da uzna i pređe u veći krevet hodaću ko luda mara.user posted image
Ostaje mi da čekam da utvrdi san, pa možda i ne bude svjesna gdje je.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:41:24   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Shee

eh cure moje, sinoc je bila noc d.user posted image
Sestra je bila kod mene i kad se mala probudila oko 2, pokusala ju je umiriti cucom i cajem, ma nema sanse ona se valjda kroz san prepala ko je to i pocela je gurati i vristati, uglavnom nije dobro zavrsilo, ja sam dosla i cim sam je uzela smirila se uz cucu. Ostala sam uz nju do jutra, namirisana muževim parfemom i sa d3 kapima na bradavicamauser posted image . I probudila se još samo jednom popila caja i nastavila do 8 kada sam je podojila.
Mislim da smo na dobrom putu.
Sad me zanima šta mislite, ako uspijemo sa prestankom dojenja po noći, kako da je vratim u njen krevet, jer spava jako nemirno, baca se čitavu noć po našem krevetu, nema gdje je nema.

[/quot
Pohvalno, pohvalno! Vidis da ide! Bravo!
I sa kreveticem ces uspjeti, polako. To mozda i moze sacekati ono pomenuto ppreseljenje, kada ce imati svoju sobu. Sta mislis? Ja mislim da je lakse dijete ubjediti da spava u svojoj sobi nego u svom kreveticu u spavacoj od roditelja. Baremm je kod nas tako bilo. Vidjeces, kada se curica nauci da se ne isplati nocu buditi, jer sike nema pa nema, ici ce i to s kreveticem.
I, velika ti je sreca u ovoj situaciji da hoce dudu. Ema je nece, nece niti flasicu. Nije odusevljena ni casom na kljun, ali, eto, uvalimo joj nocu par gutljaja vode, za slucaj da je zedna.
Ovo s muzevim parfemom je odlicno!!!!
Btw, mi smo prespavali cijelu noc, bez budjenja!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:47:25   
Anoniman
hvala na podršci!user posted image
Bebbe, zavidim vam, pozitivno naravno, i nadam se da će doći taj dan!:)
Kad vidim vaše primjere, bude mi lakše jer znam da ništa neće trajati do vijeka.
A čega se sve nećemo dosjetiti da uspijemo.user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 13:56:43   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Shee

namirisana muževim parfemom i sa d3 kapima na bradavicamauser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 14:03:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: Shee

namirisana muževim parfemom i sa d3 kapima na bradavicamauser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image ,vjeruj mi utušila sam sama sebe čitavu noć, ali je upalilo.user posted image

(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 14:03:12   
mišur
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Evo, kad vas je krenulo, da i ja podnesem izvjestaj user posted image .
Vec evo dvije noci spava u svom krevetu- u svojoj sobici. Prvu noc je najnormalnije tamo legao, ja pored njega i standardno citanje price...i- sova. Budio se kao i inace- jedno dva puta...pa ja do tamo malo ga po rukici ceskila i samo nastavio. Ujuto je dosao kod nas u krevet po "zazu". Sutradan je rekao da nece spavati tu nego "tamo" i ja sam samo rekla "Dobro, duso ti mozes spavati gdje god hoces", tako da je spavao s nama u krevetu ali se budio 1000 puta. Slijedecu noc opet u svoju sobicu bez ikakvih komentara i opet utrcao kod nas tek ujutro.
Mislila sam da nece htjeti ni naopako ali on ko veliki...Sve je skonto i nema nikakvih problema.
Brine me samo da ne hekne s kreveta pa samo okolo poredali jastuke (mada su umjesto tepiha puzzle).
Za sada ide glat.
Sretno ostale zenice.
Shee- ako si uspjela jednu noc- mozes i ostale. Drzimo vam fige! user posted image user posted image user posted image
Meni je mnogo lakse jer ja njemu sad sve fino mogu objasniti. Ko mali ciko user posted image .



Ja taman hoću da te pitam kako ide prebacivanje u drugu sobu, pošto i nas uskoro čeka isto...
Baš mi je drago da sve ide bez problema i da je on sam prihvatio novi krevet i sobicu...
i ja nisam za opciju forsiranja, jer su oni već veliki i skoro sve razumiju...Vidim po mom Luki, a Hamza je još 3 mjeseca stariji, pa i pametnijiuser posted image
Ja se samo bojim da ga neću čuti iz druge sobe kad se probudi po noći, ali jeli tako da lupam gluposti?user posted image user posted image user posted image
I bojim se da onako u snu kad se probudi i krene ustati, ne otrese iz kreveta...user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 14:08:50   
Nedi
Mogli smo otvoriti zasebno temu: Samostalno spavanje naših "velikih" bebica ili još bolje Kako bebu odviknuti od spavanja u krevetu sa mamom i tatom?

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 14:12:24   
mišur
IZVORNA PORUKA: Nedi

Mogli smo otvoriti zasebno temu: Samostalno spavanje naših "velikih" bebica ili još bolje Kako bebu odviknuti od spavanja u krevetu sa mamom i tatom?


Jeste, baš, Nedi...

Ja se izvinjavam što sam uletila na ovu temu sa mojim komentarom, ali kriva je Amrinouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Vidjela sam šta je napisala, a pošto me iste muke muče, odmah sam se uključila...

Neću više...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 15:11:34   
Nedi
Ma i ja bih uletila sa pitanjima i podpitanjima ali reko da ne idem OTuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 15:40:20   
meli
i mi vec duze vrijeme razmisljamo o prestanku dojenja. vec 22 mjeseca dojimo i naravno nismo jos nikada noc prespavali. prije 3 mjeseca smo skoro bili prestali ali je dobio proljev i opet se sve po starom nastavilo. bilo me strah da ne izgubi tecnost.
on nece uopste iz flasice da pije. pije iz case s kljunom i one sa slamkom. ali sve je to malo. njemu kad ¨sisica¨ naumpadne nista ga drugo ne moze smiriti. kad je imao 6 mjeseci ja sam pocela raditi ali smo nastavili dojenje. i on sad moze bez dojenja dok mene nema. cim me vidi : daj mamo sisice, eman juca. probali smo da mm spava s njim, da ne bude pored mene kad se probudi da jede. ali pola sata je plakao i hodao po kuci i govorio : mamice moj, dodji mojim te. i ja jednostavno vise nisam mogla da izdrzim. zao mi ga bilo.
tako mi i da danas dojimo. kako da prestanemo. nemam ideje. sve kontam mozda ce sam prestati ali cisto sumnjam.


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
11.12.2009 21:11:37   
bebbe RR


[/quote]

Ja se samo bojim da ga neću čuti iz druge sobe kad se probudi po noći, ali jeli tako da lupam gluposti?user posted image user posted image user posted image

[/quote]

Jooj, i meni je ovo bila glavna agonija. Od rodjenja smo kupili 3 razlicita babyphona dok nismo nasli takav koji je potpuno pouzdan da nema sanse da je ne cujem, tako da te razumijem;)


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
14.12.2009 7:41:25   
bebbe RR
Shee, ne javljas se. Kako ide nocno ne dojenje?! Je li se mala sisavica pomirila sa situacijom?
Mislim da smo mi uspjeli.
Ne dojimo se od 26. novembra uveče. Sada cak i kada se probudi nocu i kmekne koji put nema potrebe da tata ide njoj, jer zacas zaspi sama, tako da moram reci da sam zadovoljna.
Ali zato po danu.... Uh, doji li doji... Ma, neka, nema veze, to mi ne smeta...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
17.12.2009 22:24:24   
juni
Drage moje, dok vi raspravljate o glupostima meni treba hitno savjet. Veceras me je ujeo pas, promila sam tetanus i sad moram 7 dana piti antibiotike i ne smijem dojiti user posted image Interesuje me sta sad? Ja sam mislila izdajati mlijeko kako bi mi ostalo i nakn 7 dana opet poceti sa dojenjem ali ne znam sta da radim kad mi nocas bude trazio da doji?!
Moram priznati da sam jako tuzna zbog pauze u dojenju!





_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
17.12.2009 22:31:37   
Amrino
Jao juni zeno pa sta bi?! user posted image Nadam se da si ok!
E fakat ne znam sta da ti kazem...
Pa zar ti nisu mogli dati neke druge antibiotike? Ima ih par vrsta s kojima se moze dojiti bez problema? To je jedino sto mi sada pada na pamet...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
17.12.2009 22:37:59   
juni
Draga Amra, jednostavno sam bila na krivom mjestu u krivo vrijeme. Sreca, pas je vakcinisan.
Radi se o Xiclav antibioticima u kojima pise da je kategorija rizika primjene lijeka u trudnoci B. Kiselina se izlucuje u majcino mlijeko te postoji rizik preosjetljivosti u dojenceta. Dojilje u kojih je indikovana primjena lijeka trebaju prekinuti djenje. To sve pise u upustvu.
Ali 2 doktorice su mi rekle da se mogu piti u trudnoci, da li da im vjerujem?


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Prestanak dojenja nakon 1. rodjendana
17.12.2009 22:43:06   
Amrino
E fakat ne znam....Pa i na apaurinima pise da ih trudnice ne smiju piti a svakoj drugoj ih propisu...user posted image
Hajd odoh kopat po onim temema o antibioticima u trudnoci...pa ti javnem ako sta korisno nadjem.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *