|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  244 245 [246] 247 248   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.6.2014 17:18:29   
biljka
Dobar dancic svima!!!!!

Kako ste? Evo ja sam odlicno, sredila kuci tip top, pa reko da se javim.
Mionab i ja sam juce vadila betu, manja od 2....l
glaxy g, prvo da ti cestitam, posto sam nova forumu. Nisam ja bila od samoga pocetka da se ide ovde,ali moj muzic puzic bosandjeros tipicni, pa hoce ovde, kao uspjece to. Kada sam dobila u srijedu, posaljem mu poruku, popijem jednu veselici, sacekam da dodje s posla i lijepo mu reknem, ako si za sloveniju reci, ako nisi ja odoh brate sebi traziti ko jeste, ja hocu bebusku i on pristade. Tako da sam odmah zvala, ali nema glavne sestre na godisnjem je dolzi u ponedeljak, tako da opet zovem u ponedeljak.
Harmoniko, to ti znaci da u septembru vec kreces sa mikroginonom, ako imas pred kraj mjececa otidji u avgustu kada dobijes, bice uvjek neko.





















1

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 6126
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.6.2014 19:59:11   
harmonika
hvala biljčice. kao i obično nasmiješ me pošteno. srećno sa slovenijom. ja ću pokušati ove dvije besplatne u bl a ako to ne bude prošlo kako treba onda ću gledati gdje ću. pozitivna iskustva su u leskovcu i maroboru. imam rodjake u pragu pa ako ne daj bože ovdje ne uspijem prevagniću na neku stranu. moj muž je maksimalna podrška,nikakvih problemčića sa njim.
dobijam svakog 5 u mjesecu tako da bih tako trebala i u septembru. taj mikroginan (već sam zaboravila kako se zove) je koliko sam skontala kontracepcija.
pozzzz za sve

(odgovor članu biljka)
Neposredna veza do poruke: 6127
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.6.2014 20:10:16   
mionab
Cure, da vam se i ja javim.
Ok sam.Isto kao i Biljka , danas sam sredila kuću, sad sam se spremila za grad.Odoh malo sa curama izaći.
Što se tiče novog postupka odlučila sam još jednom u BL pa šta bude.
Harmonika ,microginon je kontracepcija.Piješ mjesec ili dva, zavisi kako ti odrede i kakva je šema.
Ako si za novembar zakazana, onda uradi prvo hormone( 2 do 5 dana ciklusa), to ti je najbitnije i ako je to u redu krećeš sa microginonom.Ostalo (briseve.....) lako riješavaš.Ovo je najbitnije da je ok da ti ne odgađa postupak.To uradi u avgustu.Tako sam ja ( zakazana za jun bila a hormone radila početkom marta).Nemoj se previše opterećivati nalazima.To će biti sve ok i brzo sve bude gotovo.Ja sam pred prvi postupak za sve nalaze se brinula hoće li biti dobrouser posted image .Želim ti mnogo sreće.Ja sam zakazala u julu pregled i konsultacije pa da vidim šta i kad, koliko košta kad sam plaćaš i tako.Javim vam sve.A sad odoh na pivouser posted image .

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 6128
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.6.2014 20:40:31   
harmonika
radila sam hormone u maju. svi su uredni. a i brisevi takodje. pred sam postupak treba da uradim prolaktin i fsh i vaginalni i cervikalni bris. suprug sppermokulturu,jer je nalaz spermiograma pokazao mali broj leukocita. mislim da to ne bi trebalo biti problem. uglavnom,reklo su mi da se javim prvi dan ciklusa u septembru pa će mi reći šta i kako. naravno mene radoznalost i nestrpljenje ubiše user posted image pokušaću do tada da uživam u životu!
a sada odoh i ja na pivce! ljubim vas!

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 6129
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
27.6.2014 21:18:17   
zvoncica991
Drage moje, raduje me sto ste sve dobro. :) Biljka ti me bas nasmija, svaka ti cast samo pozitivno,zivot ide dalje, uspijecemo, moramo. :)

Ja sam se danas bas nasekirala. Uzela sam nalaz hormona i sve ok osim TSH koji je povisen, 5,850. Odmah krenula kod dr, medjutim, zakasnila. Kasnije je slucajno sretnem u gradu i kazem joj. U sustini onako na brzinu mi je rekla da to moze praviti problem i da cu vjerovatno morati uzimati neku terapiju i da dodjem u pon ujutru ranije ili u srijedu. Jeli neko imao slican problem?

user posted image

Pozzzz user posted image

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 6130
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.6.2014 0:49:07   
mionab
Zvoncice, ja sam imala istu vrijednost TSH prije 2 godine.Pijem Letrox tbl.Brzo se reguliše.
Uzmi uputnicu za endokrinologa i uradi UZ štitne i dobićeš terapiju.Za mjesec dana ćeš dovesti u normalu.
Vjerovatno ćeš piti letox dok budeš oko trudnoće i u trudnoći.Često žene u reproduktivnom periodu imaju TSH povišen.Ništa se ne brini.To može da bude problem kod zatrudnjivanja a ne mora.
Sretno!!!

(odgovor članu zvoncica991)
Neposredna veza do poruke: 6131
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.6.2014 9:49:45   
harmonika
draga zvončice ništa ne brini. moja snaha ima probleme sa štitnom od djetinjstva pa ima dvoje djece.
možda zvuči ludo ali ja sam cijelo ovo vrijeme dok sam pokušavala da zatrudnim govorila da bar imam neki problem. jer svaki problem se može riješiti i doći do cilja a kad je sve ok onda ne zna čovjek šta da radi.
samo se opusti i uživaj sa svojim dragim. mlada si,i koliko vidim odgovorna.puno pozdrava

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 6132
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.6.2014 11:49:19   
biljka
Dobar dancic svima!!!!
Znoncice, kao su su ti rekle mionab i harmonika, nije to nista strasno. Hvlaa vam jos jednom.
Uh jesam nepismena napisoh u prijasnjem postu rekne, sigurno se moj pokojni nastavnik okrenuo u grobu, sto mi je stalno davao 5.
Da i to htjedoh reci, moj bosandjeros je super, samo sto me ljuti to sto se on nada da ce se desiti cudo, a ja bas u cuda i ne vjerujem, pa ga zato zovem Nirmal....hahahahahahah i bosandjeros zato sto nece nikako da popusti.
Odoh ja sada malo u sajc, sa svijim nirmalom.
pozdrav

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 6133
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.6.2014 16:53:05   
toncica
Drage moje evo nas da se prijavimo . Danas i sutra nemamo majstore . Kako ste mi sve redom ? Prijatan vikend svima . .
glaxy g
jja sam danas 30+4. Klikni na moj nik tu imam tiker i uvijek mozes vidjeti dokle sa dogurala . Hvala ti draga za stvarcice i za ime . Postavi i ti nama slicice stvarcica da vidimo . Jeste li vi razmisljali o imenu ? Mazi nam mrvicu da poraste . user posted image
Evo jos par stvarcica sto smo joj kupili . Otkako imamo majstore nismo vise nigdje ni isli
user posted image
user posted image

_____________________________

27. 12 2013 BETA 396,1 user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu biljka)
Neposredna veza do poruke: 6134
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.6.2014 19:23:21   
vanchi88

IZVORNA PORUKA: zvoncica991

Drage moje, raduje me sto ste sve dobro. :) Biljka ti me bas nasmija, svaka ti cast samo pozitivno,zivot ide dalje, uspijecemo, moramo. :)

Ja sam se danas bas nasekirala. Uzela sam nalaz hormona i sve ok osim TSH koji je povisen, 5,850. Odmah krenula kod dr, medjutim, zakasnila. Kasnije je slucajno sretnem u gradu i kazem joj. U sustini onako na brzinu mi je rekla da to moze praviti problem i da cu vjerovatno morati uzimati neku terapiju i da dodjem u pon ujutru ranije ili u srijedu. Jeli neko imao slican problem?

user posted image




Pozzzz [sm=smiley27.gif



zvoncice draga
ja sam u braku 4godine, i nakon godinu i po bezuspjesnog okusavanja odem kod ginekologa dole sve uredno, da mi da izvadim sve hormone, moj tsh bio 11,7 prolaktin preko 900...haos....pocela sam sa dozom od .25 i brzo se spustio tsh ...mada svako je drugaciji i individualno je, meni je trebalo sve do skoro da se ustabili sve kako treba da bi doslo do trudnoce... tsh zna dosta da koci oko toga i po mogucnosti da bude izmedju 1-2 za zacece ...ja sam na kraju tek pocela dobro da reagujem na 175 letroxa i dostinex za prolaktin. ...ako imas kakvih pitanja oko stitne/prolaktina itd ja sam expert haha

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu zvoncica991)
Neposredna veza do poruke: 6135
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.6.2014 21:26:42   
toncica
vanchi user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio toncica -- 28.6.2014 21:39:56 >


_____________________________

27. 12 2013 BETA 396,1 user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 6136
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.6.2014 21:34:01   
zvoncica991
Drage moje,

hvala vam svima puno na savjetima. Danas sam dosta bolje. Juce sam se bas potresla kada sam vidjela nalaz posto i muz ima problem sa stitnom, kod njega hipertireoza. Vec sam pisala o tome. Kada je doktorica prije 8 mjeseci vidjela njegov nalaz rekla je kako je to jedan od 5 najgorih nalaza koje je do sad gledala. Sad su se njegovi hormoni dosta dobro sredili ali jos uvijek uzima terapiju kako bi se ustabilili. Tako da vec znam dosta o hormonima stitne. U ponedeljak cu po uputnicu za endokrinologa.

Toncice, stvari za bebicu su prelijepe. Posebno ovaj kompletic na drugoj slici.

Saljem vam poljubac :*


(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 6137
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.6.2014 21:46:39   
toncica
zvoncica991 hvala ti mila za lijepe komentare . Nemoj se draga sikirati , sve se da srediti i popraviti . Mozda je glupo sto cu ti ovo reci , ali vi makar znate koji vam je problem pa je onda mnogo lakse . Zamisli nas dvoje koji smo 13 godina obilazile razne DR i uradili kufer nalaza i niko nije pronasao problem . Svi DR su govorili da je sve savrseno , a bebice nema pa nema . Hoces li mi vjerovati kad ti kazem da smo molili boga da neki nalaz nebude uredu . Dotle je dolazilo jer vise nismo znali stacemo . I na kraju nismo ni imali dijagnozu . Zato no sikiriki .

< Poruku je uredio toncica -- 28.6.2014 21:50:06 >


_____________________________

27. 12 2013 BETA 396,1 user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zvoncica991)
Neposredna veza do poruke: 6138
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.6.2014 22:52:06   
vanchi88
toncice skidam ti kapu....imas mnogo vise bracnog staza nego ja i stvarno borac si...svaka vam cast:)
zvoncice sta uzima tvoj muz za stitnu...da li to njemu utice na spermice?

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu toncica)
Neposredna veza do poruke: 6139
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.6.2014 10:33:33   
zvoncica991
Toncice, potpuno si u pravu, i ja isto to kazem ako je samo to problem vjerujem da ce se uskoro rijesiti. I zaista, je najgore kada je sve u redu a godinama nista.
Svaka ti cast zbog svega sto si prosla zasluzila si da uzivas u svojoj mrvici. :)

Vanchi, na pocetku je pio 3x1 favistan, 2x1 lexilium i 2x1 propranolol, jako velika doza. U sustini naglo je smrsao vise od 15 kg sto je na njegovu tezinu od 85 kg bilo bas drasticno, lupanje srca, tresle su mu se ruke. Dr mu je objasnila da je odprilike njegovov organizam radio kao da je par mjeseci neprestano vozio bicikl. Na srecu i iznenadjenjei same dr brzo je napredovao i hormoni su mu se za nekih 6-7 mjeseci vratili skoro u granicu. Za 7 dana opet ide na kontrolu posto mu je prosli put smanjila dozu na 1/2 favistana pa da vidi kako ce reagovati. Na svoju inicijativu je isao i na VMA, al nisu mu rekli nista sto mu i dr na Paprikovcu nije vec rekla.

A sto se tice spermiograma to nismo bas upratili, posto smo tada bili par mjeseci u braku i nije ni radio tad. Spermiogram je radio tek nedavno kada su mu hormoni dosli u normalu, pokretljivost je bila 60% a broj u jednom ccm 38 miliona. Rekli su da nije lose ali da bi moglo biti i bolje.

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 6140
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.6.2014 16:22:36   
glaxy g
Joj tonci sve je preslatko. Mi jos nismo kupili sve, ali mogu ti reci da treba bas dosta toga. Sve se cini kao nije to nista, ali kad pocnes kupovati nikad kraja.
inace ja ti ne znam kako se postavljaju slicice a i stalno vam pisem sa telefona pa mi je onda jos nekako kimplikovanije.
ime jos nismo smislili, ima jos par nedelja fore :)

(odgovor članu zvoncica991)
Neposredna veza do poruke: 6141
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.6.2014 8:28:44   
kolač
dobro jutro!moram sa vama podijeliti jednu lijepu vijest.rodila se jedna medicosova djevojčica!pravi primjer da ne treba odustajati je žena koju sam upoznala u bl,u toku mog prvog postupka.imala je 5 inseminacija i 2 vto.posle 18 godina braka dobila je bebu.ima 39.sretna sam zbog nje.user posted image
zvončice biće to sve u redu,polako.tonči stvarčice su slatke.svima puno sreće!user posted image

(odgovor članu glaxy g)
Neposredna veza do poruke: 6142
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.6.2014 10:12:18   
harmonika
biljka draga zašto ti ne vjeruješ u čuda? moja tetka je nakon 19 godina braka i liječenja rodila curicu i to prirodno ostala trudna. znamnekoliko slučajeva gdje su žene kada su odustale od vto ostajale trudne. ja vjerujem u čuda ali ću svakako da radim na dva fronta i medicina i kućna radinost pa šta bude. ne smijem više da tratim vrijeme.
tonči tvoja će Lena biti prava princeza!

(odgovor članu biljka)
Neposredna veza do poruke: 6143
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.6.2014 12:24:10   
biljka
Dobar dancic svima!!!!
Bas je neko vrijme depresivno, od danas krecem sa poslom....druga smjena.
Tonci preslatke su ti stvarcice, akao i ime za bebusku i imeni se svidja vise ovaj drugi komletic.
Kolacicu, bas mi je drago zbog te zenice, ali odoh ja ipak da pokusam dalje.
Hmmmm harmoniko....pitam se sto se cudo nije desilo ove tri i pol godine, odlazak na more u plodnim danima i prije, nudisticke plaze, pila raznorazne cajeve, do duse bili su jako mali momenti kada sam bila bas opustena,ali ih je bilo....pa opet nista. Nisam ja taj tip, da bih takvo nesto radila u cetrdesetim i kusur. Takva vam sam.
Eto toliko od mene za danas, cujemo se. Zenice odmorite se da sledece pobjede.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 6144
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.6.2014 13:31:50   
kolač
u žurbi vam nisam dobro objasnila,ta žena je ostala trudna iz drugog pokušaja vto,nije prirodnim putem.kako god bitno je da je sad majka.dešava se i to da se se posle neuspjelih vto desi prirodnim,desi čudo.čula sam,ali vrijeme nam ne ide na ruku,ističe..kažem za sebe jer ne znam koliko ko ima godina.ja imam39.jednom su stare članice objavile god.ali nisam sve zapamtila. pozdravuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu biljka)
Neposredna veza do poruke: 6145
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
30.6.2014 13:46:52   
no idea
ja imam 38, sad ću na kontrolu prvo, pa na FET, pa onda drugi pokušaj u MedicoS, ali ne odustajem ni od ''prirodnjaka'', a poslije ćemo vidjeti gdje i šta... poenta je da ne želim više da razmišljam o svojim godinama, bitno je da se ja osjećam kao da imam 25, a to su najbolje godine za rađanje! user posted image pozdrav i najbolje želje svim saborkama!

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu kolač)
Neposredna veza do poruke: 6146
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.7.2014 9:21:37   
harmonika
jutro drage moje! kako ste mi danas? recite mi,molim vas,koliko košta zamrzavanje embriona u medico s? slušam raznorazne cifre pa rekoh pitaću vas,vi to sigurno najbolje znate!
i još nešto. kada se radi ET sa smrzlićima da li se to računa kao drugi pokušaj (pa ti to plaća fond) ili to plaćaš sam? pretpostavljam da ako plaćaš sam da nije u pitanju velika cifra.
što se tiče godina,ja imam skoro 31. ja ne želim više da gubim vrijeme,zato sam i krenula u postupak ali negdje u dubini duše nadam se čudu. zato ću da pojačam kućnu radinost user posted image

(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 6147
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.7.2014 10:28:18   
mionab
Jutro svima!!
Ja sam počela raditi.Ok samVrijeme leti pa će brzo i naredni postupak user posted image a ne treba odustajati ni od prirodeuser posted image
Sve je moguće.....
Harmonika ja kad sam bila na drugoj VT u junu, dr mi je rekla : zamrzavanje košta 500 km i et bi bio 500 km.To ne snosi fond.
Ja sam bila zainteresovana ali nije bilo dovoljno embriona.Tako da se ne opterećavaš sa tim.To ćeš znati tek poslije.Ako bude bude.
Ali da znaš okvirno cifre.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 6148
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.7.2014 10:51:15   
biljka
Dobro jutro svima!!!!
Mionab, bas mi je drago sto si dobro, zivot ide dalje i tu smo da bih se borili.
Cure drage ja imam 32g i bas sam se nekako prepala, no idea i kolacicu vi ste prave, skidam vam kapu, kako ste pozitivne cvaka cast.
Kod mog muzica je pokretljivost od 35-50, progresivno pokretnih, slabo pokretnih 25-30. nepokretnih 18, cak jednom prilikom i 36 miliona, ukupan broj je oko 192 miliona, doktoe zigic je rekao da postoji mogucnost, ali ne da nepostoji cuda se desavaju kaze. Pokusavat cu i ja kucnu radinost, pa cemo vidjeti.
I da Mionab gdje je tvoj muzic isao kod dokrora.
Pozdravcicuser posted image user posted image

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 6149
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.7.2014 12:01:52   
mionab
Biljka, išao je kod Žigića, pa u Deamediku kod doktorice, ne mogu se sjetiti kako se zove.Ali su oni urolozi.Nema baš niko dobar za ovu oblast.
Jednom je bio kod Hajdera u Mediku -s.Sve u svemu ništa specijalno.Hormoni su dobri, a pokretljivost popravljati preparatima na tržištu: proxeed....
Ja znam djevojku kojoj nisu uspjele dve vto a poslije ubrzo ostala prirodno trudna , isto loša pokretljivost kod muža.
Smatram da treba krenuti na vto ,takođe ne odustajati od prirodeuser posted image .

(odgovor članu biljka)
Neposredna veza do poruke: 6150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  244 245 [246] 247 248   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  244 245 [246] 247 248   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *