|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  246 247 [248] 249 250   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.7.2014 17:59:09   
ringer
Rekli su nam za septembar.Zato ne znam kada da počnem s mikroginonom.
Pozdrav svima

(odgovor članu belman)
Neposredna veza do poruke: 6176
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.7.2014 19:51:09   
harmonika
belman,draga,ja vjerujem da ce ti fond odobriti inostrano lijecenje jer kod nas za to nema uslova. a sto se tice dr Sanje preporuku ce ti dati sigurno.
ringer zovi ih i pitaj,ne prepustaj nista slučaju. vjerovatno treba da počnešu ovom ciklusu.

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 6177
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.7.2014 23:01:05   
glaxy g
Harmonika pogledaj na njihovom sajtu imas sve cijene (beta plus mpo cjenik). Na sje sam postupak kostao 1700 KM (imali smo 5 jajnih stanica i et 3.dan),
konsultacije na koje ides samo jednom su 50 KM, a lijekovi vise se ne sjecam tacno koliko, koristila sam Puregon pen 900IU i poredjenja radi kod nas bi nas kostao oko 3000 KM, u Hrvarskoj oko 1500 KM, a u Sloveniji samo 400 eura. Gonal je takodje jeftiniji kod nas je od 90-100KM, u HR je 55 KM, a imas i povrat PDV-a, Decapeptil je oko 15 KM po ampuli dok je kod Sanje oko 50KM, Utrogestan je tamo oko 12 KM, ovdje oko 17, pa ti sad vidi.
Cijena putarine u jednom pravcu je malo manje od 15-ak KM...
Ja sam uglavnom sve kupovala tamo i prezadovoljna sam, a sto je najbitnije uspjelo je.
u svakom slucaju prednost dajem zagrebu, ako nista drugo blize je nego Bg

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 6178
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.7.2014 7:57:09   
harmonika
hvala galaxy na informacijama. Cijene su stvarno pristupačne,prosto nevjerovatno koliko su jeftiniji. Najbitnije je da si uspjela. Reci mi još koji ti je ovo pokušaj i da li si već radila vto kod nas u RS?

(odgovor članu glaxy g)
Neposredna veza do poruke: 6179
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.7.2014 10:58:20   
glaxy g
Harmonika, Iz treceg puta je uspjelo.
radila sam jedan kod sanje i kad sam vidjela kako rade nisam htjela vise da idem kod nje. Drugi i treci put sam radila u zagrebu.
ovo je bio neki totalno cudan protokol ni dugi ni kratki, razlicite kombinacije lijekova i doza, ma skroz individualan pristup, i to je ono sto mi se najvise svidjelo, a ne uzmi 60 zena, ispomjeraj im ciklus kontracepcijom od dva mjeseca pa onda svima udri istu terapiju, pa kad od njih 60 u toj grupi 3-4 ostanu trudne stice se utisak da je klinika bas uspjesna...

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 6180
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.7.2014 8:28:55   
mionab
Pozdrav za sve!!!user posted image
Da vam se javim, bila sam u medico-s-u na konslutacijama.Dr Brankica je sve detaljno pogledala, imam uraditi još dodatnih nalaza jer je treći put.Za decembar me planiraju.
Najvjerovatnije ću na kratki protokol.Rekla mi je da grad Banja Luka snosi treći postupak( da li dio ili sve).Zna li neko gdje se trebam obratiti i šta o ovome.Šteta bi bilo ne iskoristiti.
Glaxy g jesi li terapiju kupovala u nekoj apoteci u Hrvatskoj, ako jesi gdje?
Brankica mi reče da je u Srbiji povoljnija cijena lijekova pa da možda tamo kupim, vidjeću.
Sad ću se dobro odmoriti, krajem jula ću na more , da napunim baterijeuser posted image .
Biljka ne znam šta bih ti rekla, čula sam da u Sloveniji radi novi dr.Mislim da je sve to isto, obuče oni njih, ja nekako više vjerujem mlađim jer su detaljniji.Tako da se ne brineš.
Tončice gdje si nam di mila?
Taso jesi li se odmorila?
Eva30 se ne piše, nadam se da je sve ok!
user posted image user posted image user posted image
Cure koje su za septembar sretno, još malo će i to....user posted image


(odgovor članu glaxy g)
Neposredna veza do poruke: 6181
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.7.2014 15:35:03   
glaxy g

ja sam sve kupovala u zg, ljekarna pablo na ilici, najbolje da nazoves i narucis unaprijed iako oni imaju uvijek toga na stanju

< Poruku je uredio glaxy g -- 13.7.2014 15:39:09 >

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 6182
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
14.7.2014 10:53:56   
toncica
Pozdrav drage moje trudilice i trudnice . Izvinite sto vam se nisam dugo javljala . Ispao je nekakav problem na forumu samo na drugoj temi , pa se nisam uopste nigdje javljala . Od sad cu vam se ponekad javiti . Kako ste mi sve redom? Ja sam vas sve citala samo se nisam javljala . Nebrinite pratim ja vas i uz svaku od vas sam svaki dan . Podrzavam vas i navijam za sve .
Ja vam drage moje idem sutra u bolnicu i bicu jedno 7 dana da mi urade nalaze i da primim one injekcije za sazrijevanje bebinih pluca , ako bih nedaj boze krenulo ranije , jer ce mi i onako ranije poroditi zbog posteljice . I dalje mi je posteljica nisko , pocela se dizati i stala . Tako da cu vam ja drage moje za3-4 sedmice svoju malenu princezu LENU drzati u rukama ako bog da . Mi smo danas punih 33 sedmice .
Ja i moja princeza svima zelimo puno srece i uspijeha u postupcima i svemu sto radite .
Ljubimo vas sve i mislimo na vas user posted image

_____________________________

27. 12 2013 BETA 396,1 user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu glaxy g)
Neposredna veza do poruke: 6183
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
15.7.2014 9:35:48   
suzanasuzi
EVO DRAGE MOJE DA VAM SE POKUSAM I JA JAVIT SA SVOIM PROBLEMIMA ALI PRVO DA POKUSAM UCI U FORUMuser posted image

(odgovor članu toncica)
Neposredna veza do poruke: 6184
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
15.7.2014 15:58:52   
ringer
Kako ste drage moje?Priprema li se koja za septembar?
Suzanasuzi draga što prije do uspjeha kao i svima ostalima.
Pozdrav.Javite seeeeeeee

(odgovor članu suzanasuzi)
Neposredna veza do poruke: 6185
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
15.7.2014 18:22:36   
wery
Drage zene, ja sam u septembru,sledece nedelje idem kod dr.Brankice na uz.i da se dogovorimo za terapiju.Verovatno krecem sa,mikroginonom sledeci ciklus.
Toncice zelim ti puno srece do kraja trudnoce da sve super prođe.A onda da uzivas sa svojom dugo cekanom bebom.
Nadam se da cemo i mi brzo tu srwcu dozivjeti.
Srecno svima i neka nam septembar donese srecu.

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 6186
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
15.7.2014 18:59:35   
mrmot
Zdravo drage moje cekalicei trudilice. Meni je postupak planiran u septembru ali do tada trebem da spustim TSH jer je trenutno 3,13 a dr Brankica je rekla da ne smije preci 3 i da je ok ako je izmedju 2 i 2,5. Uz to imam i visok rizik na trombofiliju i idem 19.07. u subotu kod nekog profesora Milosevica internista-hematolog da mi kaze da li cu piti samo folnu i spirin zbog trombofilija ili cu morati primati nesto drugo. Za TSH pijem 1/4 letrox a i nadam se da ce pasti ispod 3. Posto mi je hematolog rekao da za ovaj visok rizik na trombofilije ne bih trebala koristiti kontracepciju dr Brankica mi je rekla da cemo cekati prirodni ciklus. Na kontrolni UZ u BL narucice me za drugu polovinu avgusta ali tek kada vide nalaz od prof Milosevica. Nadam se da ce nam septembar biti sa puno user posted image Pozdrav svima i cujemo se u narednom periodu malo cesce

(odgovor članu wery)
Neposredna veza do poruke: 6187
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
16.7.2014 13:25:33   
wery
Mrmot draga meni je bio tsh 2, 6 kada mi je dr.Brankica ukljucila cetvrtinu letroxa.Zadnji put kada san ga mjrila bio mi je 3 i uzimala sam polovinu jer cetvrtina je po meni premalo.Tako mi je rekao i dr.endikrinolog.Kada sam uzela polovinu posle mjesec dana spustio se na 1 sada sam ponovo na cetvrtini.Izmjericu ponovo za mjesec dana.Zelim ti sreću i uspjeh.

(odgovor članu mrmot)
Neposredna veza do poruke: 6188
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
17.7.2014 13:06:29   
ringer
Pozdrav svima.Zvala sam MEDICO.Dok se konsultuju sa dr pa će zvati.
Ima li iko da je krenuo s terapijom?

(odgovor članu wery)
Neposredna veza do poruke: 6189
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
17.7.2014 20:59:39   
mrmot
Draga Wery ja sam TSH vadila dva puta u mjesec dana, prvi put bio 3,23 a drugi 3,13. 3,13 mi je bio 26.06. a juce sam vadila ponovo 17 dana pijem cetvrtinu letroxa i juce je 1,93 ali mi je krva slika losija nego 26.06. Sada necu vise da se smaram sta je dobro a sta nije, sacekacu subotu pa neka mi dr kaze sta je i kako je. Hvala ti na savjetima. Sto se tice postupka koji slijedi ja sam Vam zene moje totalno opustena, bar za sada, kao da idem na odmor.Jedino cega se bojim su igle pa kada prodje terapija osjecam se kao da je proslo sve user posted image Pozdrav

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 6190
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
18.7.2014 16:31:11   
Rijada
Lijep podrav za sve
Dali mozda neko zna dali se
Prifil prolaktina 8h,11,13 radi u togu mestruacije ili mogu ga raditi bilo koji dan?
Jer mi je prolaktin kad sam ga radila prije tri mijeseca bio bas visok 36,3.
A juce mi doktorica Brankica rece da ga ovako sada uradim.
A da isto pitanje i za TSH posto je i on bio 2,9.Pa moram i njega ponoviti.Ali ona mi ne rece da moram u toku mestracije a zvala sam i nji danas pa mi ona sestra rece kao da to nemah nike veze sa mestacijomuser posted image A meni ope nekako ispada glupo pa reko da pitam vas jeli ko od vas radio?A inace mogu raditi tek utorak a tada mi je 17 dan od mece.Pa ako ko zna pisi te hvala

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 6191
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
18.7.2014 19:22:14   
mrmot
Drga Rijada i TSH i prolaktin nemaju veze sa ciklusom. Mozes ga raditi uvijek. Prolaktin ako je povisen, povisen je. Isto vazi i za TSH. Sto se tice TSH vidjela si koliko brzo sam ga ja skinula, za 20 dana sa 3,13 na 1,93 tako da te ne brine. Sto se tice prolaktina stvarno nemam iskustva jer je uvijek bio u redu. Prolaktin je kao sto znas hormon stresa tako da ako i malo budes pod stresom on se povisi. To je ono sto ja znam. Pozdrav


(odgovor članu Rijada)
Neposredna veza do poruke: 6192
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
18.7.2014 20:19:46   
harmonika
pozdrav dame moje. evo ovako sto se tiče prolaktina. nije bitno koji dan u ciklusu se radi. u pravu ste to je hormon stresa,kod mene je bio abnormalno povišen nakon spontanog pobačaja. radila sam tipologiju u 8,10 i 12 sati. prvi (taj u 8) je bio katastrofa a ova druga dva normalni,čak idealni. pila sam polovinu bromokriptina i sredio se vrlo brzo.

(odgovor članu mrmot)
Neposredna veza do poruke: 6193
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
18.7.2014 21:23:41   
Rijada
mrmot,harmonika.user posted image Hvala vam puno cure puno ste mi pomogle.Bas sam se bila zabrinula oko toga hehe sada mi je lakse.A u utorak idem raditi i briseve i ako mognem i papa nalaz pa cu uraditi i prolaktin i tsh.Hvala vam jos jednom i lijep pozdrav za sve.

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 6194
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
21.7.2014 23:28:02   
ema38
cao drage moje prvo da pozelim srecu starim i novim trudilicama citam vas kad ulovim i navijam od srca zelim da vam kraj ove godine bude najretniji u zivotu
mrmot moja zao mi je sto se sve zakomlikovalo al nadam se da ces sve srediti i ubrzo u sretni postupak da posle svega ovog dozivis pozitivnu betu mislim na tebe i drzim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pusa
toncicedraga tebi zelim da nam uskoro javis lijepe vijesti da drzis svoju princezu u rukama zao mi je sto te nema da pises jer ti si kraljica ovog foruma ljubimo vas ja i moj princ
svima zelim puno srece i velike beteeee

(odgovor članu Rijada)
Neposredna veza do poruke: 6195
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.7.2014 15:23:11   
ringer
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ema38)
Neposredna veza do poruke: 6196
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
22.7.2014 22:04:09   
Mozda Jednog Dana
Ema, slazem se sa tobom sto se tice Toncice. Ja sam ovdje relativno kratko, a Toncica mi je bila kao dobra vila koja je uvijek bila tu da pomogne, objasni i pruzi podrsku. Meni ovdje bas nedostaje.
Ja drage moje ne znam jos uvijek na cemu sam. Poslije onog nalaza fsh od 160 digoh ruke od svega. Jos jednom cu otici u Banja Luku da tamo uradim fsh i da me pregledaju pa cemo vidjeti ima li kakve sanse za neku borbu ili je to to. Vama od srca zelim sto skorije ispunjenje zelja, da sto prije ugledate pozitivnu betu. Ljubim vas i grlim jako :)

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 6197
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.7.2014 17:21:22   
harmonika
MJD draga,ti najbolje znaš kako se osjećaš. Ne znam kroz šta si sve prošla i koliko godina imaš pa ne mogu da te razuvjeravam da ne odustaješ. Meni je ovo na jesen prvi postupak,ja još nisam svjesna šta jedna žena treba sve da prevali kroz tu proceduru. Sigurno nije lako,ponajviše to iščekivanje pa razočarenje ali šta je tu je,nekome je takva sudbina. držim fige da se taj prokleti hormon spusti i da nemaš prepreka ubuduće!
pozdrav za sve

(odgovor članu Mozda Jednog Dana)
Neposredna veza do poruke: 6198
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.7.2014 23:11:30   
Mozda Jednog Dana
Harmonika, draga, hvala ti na divnim rijecima podrske . Ja sam naredala lijepih 37 godina :) u glavi jos uvijek imam 27 ali tijelo me izgleda izdaje. Sta je tu je. Javicu vam kad ponovim nalaz.
Ti si kako sam shvatilq mlada i ne brini se. Koliko god mozes opustenije udji u postupak, a ja ti od srca zelim i vjerujem da ce tvoj prvi postupak biti pun pogodak :)

Veliki pozdrav za sve :)

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 6199
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
24.7.2014 10:52:46   
harmonika
37 ??? znači još 5 godina ima da prkosiš vremenu i godinama. ne daj se. hvala i tebi na podršci. pokušaću da se opustim ali mi je već sve to u glavi a gdje je novembar.

(odgovor članu Mozda Jednog Dana)
Neposredna veza do poruke: 6200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  246 247 [248] 249 250   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  246 247 [248] 249 250   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *