|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  291 292 [293] 294 295   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 13:33:38   
kolač
Mionab,samo se opusti,ne gledaj u nalaze,ne opterećuj se.Sve što je do tebe si uradila...sad pusti prirodu da odradi svoje.Harmonika hvala i tebi na lijepim riječima.Držim vam fige i čekam konačno da se javi neko sa velikom betom.U pravu si,nema dugo da nam se jave Dak,Majuša...Nadam se da ima puno slatkih bebica i da su zauzete pa su nas zaboravile,ali nema veze.Opravdano je.POZDRAV

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 7301
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 16:09:32   
dobro
Ja jutros dobilauser posted image ;tako da briseve definitivno odgadjam.otisla sam danas u mediko po shemu..na microginonu sam do 30.4. a prvi ultrazvuk mi je 23.4.hormonika;hormone sam radila,svi su ok.osim prolaktina koji je bio vrlo malo iznad gornje granice;te mi je dr Sanja rekla da nije za terapiju.za briseve su mi rejli da nije toliko bitno;kad donesem;samo su me pitali za hormone..koliko sam vidjela na shemi transfer je tek od 15-20 maja;puno je to cekati..user posted image

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 7302
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 16:43:54   
harmonika
Brzo će to proći,dobro.vidjećeš. Ja nisam dobila šemu,ali nije bitno,otići ču u subotu do njih pa ću tražiti. s obzirom da i ja treba da dobijem danas-sutra mogle bismo nas dvije u maju da se pratimo u stopu.
pretpostavljam da si ti na dugom protokolu? ja ću biti na kratkom ovaj put.
super,imaću dobro društvo.

(odgovor članu dobro)
Neposredna veza do poruke: 7303
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 17:05:59   
soma
Mozda glupo pitanje,ali kakva je razlika izmedju kratkog i dugog postupka.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7304
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 17:10:32   
harmonika
Soma samo pitaj,nijedno pitanje nije glupo. Ni meni ništa nije bilo jasno kada sam kretala u ovu priču. Ijedan i drugi počinju sa mikroginonom ali kod dugog se desetak dana prije menstruacije počinješ bockati a od drugog dana ciklusa kreće stimulacija. Kod kratkog odma drugog dana ciklusa kreće stimulacija.
na dugi idu mlađe a na kratki starije žene ali nije to pravilo,ja imam 32 god.i sada ću na kratki (ne smatram se starom kokom hahahaha )

(odgovor članu soma)
Neposredna veza do poruke: 7305
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 17:22:41   
dobro
Ja sam na dugom protokolu,23.4.trebam dobiti prvu injekciju..rekose mi da imaju dvije vrste;koju ces dobiti zavisi od stanja jajnika? - ne razumijem kako to mogu znati na osnovu uz? Harmonika jesi li ti ovaj put trazila kratki protokol ili su ti oni predlozili?

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7306
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 17:24:19   
soma
Ja imam 29..sad neznam na kakvom sam postupko .ma ti si u najboljim godinama...

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7307
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 17:35:54   
harmonika
nisam tražila nego sam u dugom protokolu imala samo 4 zrele jajne ćelije (bilo je 13 folikula koji nisu rasli srazmjerno pa sam došla u situaciju da imam mnogo folikula ali zbog veličine vodećih su morali raditi aspiraciju da ne popucaju i tako mi propadoše silni folikuli)
dr mi je nekidan rekla da onaj ko ima manje od 5 jć u dugom protokolu sljedeći put ide na kratki. moji jajnici su u odličnom stanju,tako mi je i jedna i druga dr rekla.

(odgovor članu soma)
Neposredna veza do poruke: 7308
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 18:24:51   
dobro
koliko vidim vecina vas i nema neki konkertan zdravstveni problem,kod mene je endometrioza i to u svom najgorem izdanju,unistila jajovode,imala oper.prije dvije i po godine i vec se polako vraca;jel ima iko ko ima dijagnozu kao ja? U dec.sam napunila 30 god.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7309
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 18:33:33   
kolač
Ja sam imala edometriozu,radila laparaskopski operaciju,izvadili i desni jajnik i tad su mi rekli da su šanse za prirodnu trudnoću male.Tako i krenemo u ovu priču vto.Ja sam morala na operaciju,nije bilo druge.Šta si ti uradila s tim?Ponavlja se,to znam.Kod mene nije,bar za sad.

(odgovor članu dobro)
Neposredna veza do poruke: 7310
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 18:34:49   
kolač
Izvini,sad vidim da si napisala da si i ti operisala.

(odgovor članu kolač)
Neposredna veza do poruke: 7311
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 19:01:19   
harmonika
Nije baš da nemamo problem. Ja imam jedan jajovod začepljen ali drugi je ok. Većina žena ostane normalno trudna sa jednim jajovodm ali eto meni se nije posrećilo. doduše dva puta jeste ali kratkog daha.
mionab kako si nam ti? nemoj mila da se opterećuješ nalazima. šta bude biće. vraćale su žene i mrljave troćelijske embrione pa se primalo a isto tako mnogima sa odličnim blasticama ne uspije. nema pravila. što reče kolač,ti si uradila sve što je do tebe a sada neka bude šta biti mora.
reci mi jesi li izračunala koliko te sve ukupno koštalo sa terapijom i svim ostalim čudima?

(odgovor članu kolač)
Neposredna veza do poruke: 7312
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.3.2015 20:15:49   
mionab
Harmonika ok sam.Malo sam šetala, neću samo da ležim.U pravu si za embrione, nema pravila.Ako je suđeno da se primi biće.Mene je postupak ovako izašao: Terapija 1250 km, Aspiracija 1300 km, ET 1200 km i UZ i folikulometrije 140.Ukupno 3890.Oko 4000 km.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7313
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 9:01:51   
tina15
Zene moje, nije me bilo sad jedno vrijeme vidim svasta se izdesavalo... E ovako, imam jedno pitanje, ja i mm idemo na vto o trosku fonda, pa me sad zanima koje su moje finansijske obaveze u toku postupka ili mi je sva priprema uracunata u tih 5000km cini mi se. Msm na stimulaciju, uz, folikulometrije isl. Dali neko zna? 😊😊

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 7314
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 11:01:26   
nikitan
draga tina,ja sam oba postupka iskoristila preko fonda i kazem ti da je cjeli postupak preko fonda,znaci sva terapija,dobit ces u medicos ,svaka folikulometrija,aspiracija i embriotransfer,znaci sav postupak kod njih je za tebe besplatan,jedino ja sam radila sve nalaze,briseve,ave sto je potrebno za pripremu prije postupka,to sam sve odradila u domu zdravlja,i hormone na paprikovcu,eto ali i to neplacas nista ako imas sifru za sterilitet,kao i ja sto imam,nadam se da sam ti pomogla,

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7315
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 11:06:41   
nikitan
artist sta je stobom,jesi li dobila,bils na uzv,

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7316
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 12:46:43   
harmonika
Evo da prijavim,i meni jutros user posted image stigla.ja jadna,još uvijek nisam izgubila nadu da će izostati i obradovati me. ali dobro šta da se radi,idemo dalje. vrijeme leti.kao da je juče bio novembar i moj prvi postupak...a već od sljedećeg ciklusa idem na kontracepciju.
i ja čekam artist ai ninu sa vijestima!

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7317
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 14:02:54   
mionab
Harmonika, tako i ja.Svaki mjesec se nadam bez obzira na vto.Danas sam ok.Čitam knjigu,gledam tv,prolazi vrijeme.Danas mi je tek 5 dan od aspiracije.Ako su moji embriončići preživeli danas su blastocisteuser posted image . Jedino me malo pecka kad stavim utrogestan.Vjerovatno jer sam izititirana svim ovim pregledima i postupcima a i osjetljiva mi je koža i sluznice inače.Nina je dobro prošla na aspiracije, javiće se sigurno da detaljno opišeuser posted image .

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7318
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 14:15:21   
harmonika
Mionab,samo odmaraj i uživaj,jer trudna si dok se suprotno ne dokaže! Znači i Nina je obavila aspiraciju,odlično. Imaćeš društvo u čekanju.
Ja ću prekosutra raditi hormone a usput trombofilije. Zna li neko možda tačnu cijenu tih faktora koji se rade u konzilijumu? Ja zvala,javila mi se neka do bola neljubazna,nabiflala mi neke cijene da padneš u nesvijest. Jedan od faktora 630 km??? ako neko zna neka mi javi da znam na koliko novca da računam.

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 7319
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 14:49:35   
mionab
Harmonika, najbolje bi bilo da ti u mediku napišu koje tačno faktore da odradiš.Urođene i stečene trombofilije je ukratko.Ja sam u konzilijumu radila PAI I MTRH(valjda sam dobro napisala), to je bilo 150 km.Kao to najčešće rade jer nije bilo tačno definisano šta.A za treći postupak mi Brankca sve lijepo napisala koje faktore i uradila sam na paprikovcu većinu, ostala još dva za konzilijum ( mislim da su bili oko 150 km).

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7320
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 14:59:12   
harmonika
Napisala je ona meni sve po redu. Rekla mi je da ta dva urodjena nemaju na paprikovcu i još jedan od ovih stečenih ali ne mogu se sjetiti koji. Znam da je rekla da ta tri ne rade gore pa da idem u konzilijum. ja zvala konzilijum da pitam a ona se izderala na mene u fazonu odakle ona zna šta se najčešće radi??? baš je neljubazna. i spomenula je da je jedan od tih stečenih faktora 630 km a kakav sam ja baksuz biće to taj što meni treba. nadam se da će mi fond refundirati. je li tebi refundirao?

(odgovor članu mionab)
Neposredna veza do poruke: 7321
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 15:26:42   
tina15
Znaci ja bih sada kada podjem na prvi uz trebala njima da ponesem ono resenje koje sam dobila od fonda i to je to?! Hvalaaaa na pomoci. Harmonika, i mi sve se nadamo da nece biti user posted image ali bude u mon slucaju bas svaki put i redovna i tacna kao svajcarski sat. Al eto sta je tu je... ;)

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7322
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 15:38:52   
harmonika
Upravo tako,Tina. Ponesi rjesenje od fonda i onda ti je sve besplatno. Sve je dobro dok fond finansira a kad (ako) budemo morale same onda počinju problemi. Pogotovo ko nije blizu BL trebaš se ti negdje i smjestiti ili putovati. Ja sam prošli put u jednom periodu u jednoj sedmici 6 dana morala u BL!

(odgovor članu tina15)
Neposredna veza do poruke: 7323
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 17:00:54   
mionab
Harmonika ja nisam predala za refundiranje.Nešto mi se nije dalo ganjati.Sad imam dosta računa i od vogog postupka.Ako šta jednog dana budu refundirali da mogu predati.Svakako treba predati.Možda u kad ovo sad završim pa dok vidim ishod.Danas su svi neljubazni.Valjda su preoptereeni poslom a i plate su male pa ishod i ne može biti bolji nego se tako izderu.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7324
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
2.3.2015 17:02:11   
artist
evo ja sad stigla iz BL, primila se dr Sanja uradila uz(drugi dan ciklusa) i jos ima ona cista na jajniku,rece mi ajde uradi fsh pa ako on bude ok odmah radimo punkciju ciste i tako ja uradim fsh on 12,75 oni kazu dobar i odmah me odvedu na punkciju oči su mi na momenat ispale bolilo brate ali preživih.Ona cura psiholog je bila samnom sve vrijeme i drzala me za ruku pa mi nekako lakse bilo.Zavrsim to i odmah mi daju od većeras da počnem sa bocama 3 komada menopura tako sve do petka kad moram kod njih pa ce dalje da mi kazu sta cu dalje.Ali gore mi je sad krvarenje nikako da mi stane obilno je kako napravim korak ulozak se tako napuni pa neznam sta cu sada ,neznam da li to tako treba biti posle punkcije zna li iko ista o tome

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  291 292 [293] 294 295   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  291 292 [293] 294 295   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *