|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  351 352 [353] 354 355   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
10.4.2016 19:29:25   
Petros
Mrvice, hvala na brzom odgovoru. S obzirom da je moj ciklus ,,nepredvidiv", a kontracepciju ne smijem uzimati zbog ranijih problema, ostalo mi je nejasno sta i kako u junu. Znaci, hormoni se vade i ranije, i neposredno prije pocetka stimulacije.

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8801
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.4.2016 8:03:43   
Mrvice
Vidi, ja sam radila privatno, u Bahceci u Sarajevu, pretpostavljam da je tako i u Medico's-u, moji ciklusi isto nisu redovni. Kad sam se odlučila da krenem u postupak, odnijela sam im sve nalaze, pogledali mi matericu na ultrazvuk, objasnili mi kako sve ide i rekli mi da se javim drugi dan ciklusa, kad dobijem, što sam i uradila, taj dan su me ponovo pogledali na ultrazvuk i izvadili mi sve hormone, mada su najbitnije FSH, progesteron i estrogen. Ako su hormoni ok, i materica krećeš u proces, tad počinješ piti terapiju. Najbolje da nazoveš svoju kliniku i pitaš ih šta znači u junu, kad tačno trebaš doći i trebaš li išta piti ranije, nemoj se ustručavati bilo šta da ih pitaš, moraju ti dati sve informacje koje te interesuju.
Pozdrav

(odgovor članu Petros)
Neposredna veza do poruke: 8802
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
11.4.2016 17:21:51   
Makica31
Cao svima, sutra idem na ET, samo da vam se javim kratko...danas uzela fragmin da primam, jednom dveno 0.2 ml zbog trombofilija

Petros oni zovu telefonom, ali ako su tebi rekli da se javis drugi dan ciklusa kad dobijes u junu onda im se tad javi,tada ti oni kazu kad da dodjes na pregled, a to je obicno sutradan... pa se pripremi ako nisi iz BL... Ja sam bila na programu za april ali su me vec zvali u februaru jer sam dva mjeseca bila na kontracepciji. to je sve individulano, i svakome rade drugacije, zavisi od tvoje istorije bolesti. ako si imala problema sa kontracepcijom, onda ce da ti rade bez nje, nisi prva kod koje tako ide...

ne rade oni hormone ponovo... kreces sa stimulacijom, prate kako to ide, i mogu da ti odrade estradiol pred aspiraciju, ako misle da treba, ni to ne rade svima...

Kod njih je sve u nekoj zurbi, detaljna objasnjenja ne ocekuj. Ja sam prvo sve sto ima iscitala na netu pa tek onda otisla kod njih. Jer da nisam, ne bih ni znala sta je VTO i koje su faze VTO:stimulacija, aspiracija, transfer, beta... jer oni to ne objasnjvaju! Oni podrazumjevaju da ti znas u sta se upustas, kad si vec tu dosao zbog VTO...

Pitaj ovdje sta te interesuje koliko znamo recicemo ti, a ove neke uopstene stvari oko VTO ili IVF mozes naci na netu sama...

I nemoj da se sikiras, meni je sad smjesno oko cega sam ja sve se brinula, prije dva mjeseca, bolje bi bilo da nisam s time zamarala glavu... al takve smo sve, dzaba kad svako mora kroz to proci

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8803
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.4.2016 12:22:57   
mila13
Makice, koliko ima jc i koliko se oplodio? user posted image
Ja juče primila prvu inekciju Cetrotide, sinoć i danas jaka prozirna sluz. Ima li neko takvo iskustvo?
Za sve djevojke, zamrzavanje je 500 KM, a ponovno transfer u normalnom ciklusu isto 500 KM. Ja juče pitala. To nije loše ko ima dovoljno embriona. Pozdrav svima i puno pozitivnih vibracija....

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8804
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.4.2016 12:26:55   
mila13
Makice, sad procitah da su na ET danas. Sretno ti bilo! Svu sreću svijeta danas user posted image i veliki user posted image

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8805
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.4.2016 15:32:11   
Makica31
Evo me, dosla sam kuci, srecom pa sam uslagirana od ovih lijekova, za smirenje koje su nam dali..... transfer mi je radila doktorica koja me nije vodila, jer je moja otisla kuci, jer joj je smjena zavrsila!?!?! Sestre su ljubazne fine i mlade, embriolozi su mi dali najvise informacija, od dr nista nisam saznala, to sam uvijek trazila po netu... nisu mi dali optusnu listu Zasto??? Zato sto sam im pobogu dala fotokopiju rjesenja iz fonda koje je licno na moje ime. Kazem ja sto onda fond ne stavi pod broj 4. Medicko s, pa nek i vama saljau orginal a ne da ja dajem svoj. Kao zao nam je takva je procedura. Sad im je muz odnio orginal rjesenje, da bi mogao da preuzme listu, da vidim sta su mi debili napisali. Elem, embriolog mi rekla, Majo vi znate da ove dvije sedmice kad je zena u prirodnim uslovima trudna, da i ne zna da je trudna, ja kazem znam. Kaze pa tako se i vi ponasajte, ne mislite o tome, sve moze,mogu da vozim auto, kuvam rucak, idem da setam. Samo ne smijem nista tesko fizicki da radim, podizem teret i tako to. Rekose da vec sutra mogu u setnju, jer ne valja previse mirovanja, umrtvi metabolizam, ali ja cu jos sutra da odmorim... endometrijum preko 10 mm bio, bilo jos 5 zena pored mene na transferu, guzva, rade kao na traci... oplodile se 4, dvike vratili, ako ove dvije prezive i budu dobre-zamrznucemo ih, beta tek za 15 dana, nekao mi to puno, al bolje da cekam... samo da ne dobijem M prije toga...

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8806
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
12.4.2016 20:54:23   
Mrvice
Majo, prvo da ti poželim sreću, i ako Bog da dvije crtice za dvije sedmice. Drugo, opusti se, ne daj da te iznerviraju. Kako moj doktor kaze sad si trudna, nema veze sto nije potvrđeno na neki način jesi. Opusti se, sutra ipak odmori a posle uživaj, priušti sebi opuštanje, nema teških poslova i nipošto nemoj usisavti i veš prostirati, nek to dragi radi ;-)
Na mojoj klinici su ipak malo više posveceni, doktor nakon transfera i odmora od sat dva, dođe obavezno i kaze sve, i još pita dal me šta interesuje da ga pitam, kao i sestra koja s njim radi na transferu, ona sve detaljno objasni, a otpusno pismo nam daju odmah nakon aspiracije sa brojem jć koje su izvadili, nakon 24 sata zovu da kazu koliko je oplođeno i onda nakon dva dana obavjeste kako se razvijaju i koliko ih je, obično je transfer 5ti dan kad su blastociste. Kad urade transfer opet se dobije izvještaj koliko ih je ostalo za zalediti, naravno ako ih ima.
Ali draga sve je to usluga koju oni dobro naplate, mada vrijedi.
Ti se opusti i uskoro da ovdje vidimo user posted image


< Poruku je uredio Mrvice -- 12.4.2016 21:02:05 >

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8807
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.4.2016 8:38:21   
Pofezna
Mrvice interesuje me gdje si privatno radila ?
Makice tebi želim da ugledaš svoje user posted image za par dana.
Mila takodje me interesuje gdje ti radiš? Ja sam trenutno u traženju nove klinike.

Sretno user posted image

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8808
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.4.2016 9:55:32   
Mrvice
Draga ja sam iz Sarajeva, i radila sam u BAHCECI klinici (turska klinika) u Sarajevu. Ja sam prezadovoljna s njima, iako nisam uspijela, tj imala sam dva procesa vantjelesne (u prvom dva transfera, prvi biohemijska, drugi trudnoćakoja se spontanim završila), a drugi sam imala jedan transfer dva embriona iako sam ih imala 8, međutim posle PGD (predimlementacijske genetske dihjagnostike) ostalo su samo dva i ona se nisu prihvatila. Sad sam u procesu vađenja imunoloških nalaza (to na svoju ruku radim, jer u novi proces ne idem bez detaljnih analiza), a onda ću opet kod njih.
Ima još jedna klinika isto turska, NEW LIFE IVF CENTAR, isto su ok, mada ja ostajem u BAHCECI-ju, najbitnije je da se stekne povjerenje između doktrora i pacijenta, što sam ja i stekla. Uglavnom mislim da su sve klinike tu negdje i da oni svi ukoliko ima i spermatozoida i jajnih ćelija u laboratoriji mogu da naprave embrion, međutim pitanje je koliko par ima i drugih problema, tako da sam za one klinike koje mogu više usluge da pruže i koje su u tom pogledu opremljenije.
Ja izgleda imam baš problema, od urođene trombofiljie, zatim juče sam dobila rezultate antitjela štitne, povišena su, to mi je očito dovelo do spontanog na samom početku.
Uglavnom ako si već prošla MEDICO's i nisi uspjela, uradi sve nalaze i onda idi dalje, ili ovdje u Sarajevo ili PRAG, i svakako svima preporučujem PGD nalaz ako ste u mogućnosti priuštiti ga (2500 KM), al bolje dati jednom više para nego stalno plaćati više neuspjelih pokušaja, al kažem ti prvo se nalaze pa onda u proces.
Pusa

(odgovor članu Pofezna)
Neposredna veza do poruke: 8809
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.4.2016 10:18:23   
Pofezna
mrvice ja sam radila dva postupka u Sloveniji i jedan fet.Ustanovljeno je da je problem hydrosalix, toksična tečnost u jajovodima, koja ne da implataciji ploda. Oba jajovoda sam izvadila, i sad idemo ponovo.
A što se tiče nalaza, gore ne bi ni mogao početi postupak bez svih nalaza , kako trombofilije, stitne, itd. Jer nece da rade postupak ako se može riješiti i lijekovima sam problem. Mužev spermogram je dobar.
Mene intersuje cijena, i lijekovi koji se koriste u samom postupku ?
A ja ne pripadam RS nego federaciji i kao što znaš nemam pravo na besplatne vantjelesne oplodnje u Banja Luci.
Koliko se puta ide na folikumetriju, i jel praktikuju bolovanje posle postupka?



(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8810
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.4.2016 10:38:42   
mila13
Draga Makice, ovo je strašno što si napisala. Mene uskoro čeka isto. Ali, opusti se i vjeruj. Nekima je uspjelo i iz prve u Medico. Možda ćeš baš ti sad biti ta sretnica user posted image
Ja sam se razočarala kad je moj partner radio spermiogram. Mislim da su zamjenili uzorke, jer se nalaz nikako nije slagao sa nalazom iz druge klinike. Šta ako zamjene embrione, ne daj Bože.
Meni je ovo prva VTO. Kod mene sve u redu. Partner smanjen broj i pokretljivost spermatozoida. Aspiracija vjerovatno u petak.
Država plaća postupak, ali nam ne da mogućnost izbora, nego moramo u Medico,,,s.
Šta da vam kažem. Samo sreće puno. Ovo u BL je lutrija. Ali, cudo se dosadjuje, pozelicemo ga. Ljubim vas sve puno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pofezna)
Neposredna veza do poruke: 8811
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.4.2016 10:57:39   
Pofezna
Mila samo polako, biće to sve u redu. Oni ipak naj bolje znaju.

_____________________________

Decembar 2014 IVF Maribor 1 blaste beta 0
Mart 2015 Fet Maribor 2 blaste beta 1,2
Mart 2016 ICSI Maribor 3 dan 2 jc beta 2,4

" Ja želim da naša ljubavna priča trči kroz kuću "

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8812
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.4.2016 11:04:58   
Mrvice
Kod nas dvoje oboje imamo problem, ja PCOS a on jakološ spermiogram, i zbog njegovog nalaza smo prvenstveno ušli na VTO, kao drugačije su skroz male šanse, međutim sad posle ovih neuspjeha krenula sam dalje nalaze, koji suočito opravdani.
E ovako, u BAHCECI klinici su od nove godine digli cijene, sve je skuplje, meni je prvi postupak bio 4000 KM, plus na to idu svi nalazi koje treba da uradiš (oba partnera,standardno HIV, hepatitis i ostalo, to sve možeš i u državnoj bolnici pa im donijeti naleze), hoemoni su oko 20/25 KM po hormonu, i plus na to idu lijekovi (količina zavisi od svake osobe posebno), meni su oba slučaja bili oko 1000-1200 KM, i sve nalaze sam kod njih radila i ja i muž, (imaš neke pakete), prvi postupak me je koštao oko 6200 KM. U te 4000 KM ulaze, folikometrije, aspiracija i jedan transfer. Drugi transfer je 2000 KM, plus lijekovi koji nisu tako skupi, estrofem i utrogestan (oni se do 12 nedelje trudnoće koriste). Inekcije tj hormoni za stimulaciju su povoljniji kad si kod njih, imaju neku apoteku pored klinike i kod njih uz recept klinike možeš dobiti lijekove snižene. Gonal je 210 KM (3-4 dana ti može biti), inače je 450 KM, cetrocide je 60 KM inače je oko 120 KM, merional (meopur) je oko 55 KM. Uglavnom cijena ti zavisi od količine koju moraš primiti.
Drugi postupak je jeftiniji za 500 KM, a treći isto za 500, sve ostalo ti je isto.
Međutim oni su digli cijene od nove godine za nove parove, kao mi koji smo kod njih od ranije po starim cijenama ostaje. Tako da je sad prvi postupak 4500 KM.
Zatim ako želiš još dodatne pretrage, kao što je PGD (2500 KM), ERA test on je isto oko 2000 KM, sve to povećava cijenu postupka.
Uglavnom nije jeftino, al su odlični. Meni je lakše da sam kod njih pošto živim u Sarajevu svakako nego da idem negdje vani.
Ova druga klinika, New life, je zadržala cijene kod njih je prvi postupak 4000 KM, a svaki naredni je jeftiniji.
Bolovanje ti otvaraš ako hoćeš, to nema veze s njima, po njima sve normalno samo ne raditi teško i ne dizati teško, sve ostalo normalno. Mada znam curu koja je u Pragu radila i jednu u Austriji, njima su rekli strogo mirovanje prva tri mjeseca. Sad me to buni, neki kažu mirovanje neki sve normalno.
U Bahceci klinici, to sam uporedila, terapija je ista kao i u Pragu. Zato mislim ako ne trebaš na neku donaciju, bolje raditi gdje ti je bliže, još ako imaš nekog ovdje da možeš ostati dok su folikometrije da se ne cimaš iz Tuzle, ili na kraju iznajmiš negdje sobicu, uvijek možeš naći nešto povoljno.
Eto draga, piši ako te još nešto interesuje.

(odgovor članu Pofezna)
Neposredna veza do poruke: 8813
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
13.4.2016 12:23:12   
Makica31
mila ne brini, ne mogu da zamijene uzorak, a sto je nalaz bio razlicit narocito za spermogram, to je sto svaka klinika ima svoje kriterijume po kojima ih pregleda, jer je tako bilo i kod mog muza, u konziljumu dok je radio kao super, a u mediko s je bio losiji, i na jos jednom smo.mjestu radili isti bio kao i u mediku.... a tako kad sam ja bila na aspiraciji, kaze muz, sta ako oni zamijene uzorke, ja kezem nek zamijene nek mi daju bolji hahahahha ne brini o tome, nisu oni losi, ali cinjenica je da imaju puno posla, i zbog toga trpe pacijenti koji su uskraceni za informacije, i koji se saltaju od dr do dr, jer je taj jedan ne dovede do kraja... ali ipak, bilo bi fino da ti to neko kaze, pa cak i sestra, a ne dodjes na transfer ocekujes svoju dr a od nje ni traga ni glasa, a jos me ona pitala jel zelim da mi ona radi? Pa sta onda pitas koji djavo kad znas da radi ko stigne .... ali to je sve nebitno... srecno na aspiraciji, nemoj se nista sikirati, iako su oni tamo malo bezveze, jake smo mi!!!

< Poruku je uredio Makica31 -- 13.4.2016 12:24:47 >

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8814
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
15.4.2016 16:04:16   
mila13
Danas bila aspiracija. Sve dobro. Bolio stomak malo, dali mi inekciju za bolove. Oni rekoše 7 jajnih ćelija, ne folikula. Makica je spominjala da je imala 13 folikula, a očekuju 6 jajnih ćelija. Meni su rekli 7 jajnih ćelija. Sad jesu li oni pogresili ili su već našli tih 7 danas. Isto su rekli da će zvati sutra. Nisu mi rekli da li moram mirovati i koliko, a za odnose zaboravila pitati. Sve u svemu, nije ugodno. Ali da se preživjeti user posted image Svima puno sreće... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8815
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
15.4.2016 17:04:01   
daduška
Nakon aspiracije embriolog ti kaže koliko su dobili jc iz folikula. Npr ja sam imala 8 folikula, od čega sam imala 6 jc a samo su se 2 pravilno razvile u 2 embia. Sutra će ti javiti kako se razvijaju, tj koliko će biti embija za transfer. Sretno i odmaraj, barem dan-dva. Odnosi nisu dozvoljei..... Za par dana ćeš imati ET, pa onda pitaj. Najgori dio je prošao Sretno!!!

(odgovor članu Petros)
Neposredna veza do poruke: 8816
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
15.4.2016 17:43:24   
Makica31
Mila super! Da jajnih celija, ja sam namjerno pisala folikula zato sto nisu svi folikuli bili sa zrelim j.c. ja sam od 13 jajnih celija dobila 4 koje su se oplodile, dvije su mi vratili, one dvije prestale sa diobom nista od zamrzavanja kod mene... super sto sutra rade pa ce te zvati, mene zakacila nedjelja pa me zvali tek u ponedjeljak... ako bude kao meni, na transfer ides u ponedjeljak user posted image sex ovih dana zaboravi user posted image ali meni ni fali, do sexa mi je sad najmanje stalo, iako se tako prave bebe, ali ne i ove nase ;) ;) ;) javi sutra kad je transfer? Srecno!!!!

(odgovor članu daduška)
Neposredna veza do poruke: 8817
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
15.4.2016 19:40:26   
mila13
Drage moje, bas ste mi dobrice. Koliko podrške ovdje ima... user posted image Ja sam folikula imala koliko hoćeš na folikulometrijama, ali nisu svi bili jednaki. Ali doktorica tvrdi da nije bilo hiperstimulacije?! Šta znam, malo me dojke bole danas i malo krvavim. Nekako sam naduvana. A danas mi je rečeno ne koliko su folikula aspirirali, nego bas jajnih ćelija. Nadam se da će biti i za zamrzavanje od tih 7. Opet sam pitala. Zamrzavanje koliko god embriona je 500. Vraćanje je 500. Daduska, jesi ti radila VTO kod njih? Iz kojeg puta je uspjelo? Makice, kako se ti osjećaš? Držim fige za user posted image
Da, utrogestan su rekli da stavljam vaginalno. Meni lakše piti. Ali kažu baš vaginalno.
A što se odnosa tiče, meni to teško pada user posted image ali ako nije preporučljivo...biću dobra user posted image
Ljubim vas. Hvala što ste tu user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8818
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
15.4.2016 20:13:43   
Makica31
Mila ja sam dobro, ne dam da me savlada panika kao ni nestrpljenje, meni je npr teze bilo kad sam u decembru saznala da su mi oba jajvoda zapusena, nego sve ovo sad oko VTO...

Ovako za utrogestan, nemoj ga piti, opterecuje jetru, i samo ce ti se spavati od njega...
Ja ujutro navijem sat u 7.30 stavim utrogestan i vratim se spavati, onda ustanem oko pola 10, volim dugo da spavam... I onda opet stavim ga u 14 h, legnem gledam TV malo fejs, i tako prodje sat, i navece prije spavanja treci put... posto ne idem na posao trenutno, kuvam rucak, izadjem do grada, odem kod svojih, i tako dan prodje... samo opusteno... bice sve OK

Ja nisam imala krvarenja poslije aspiracije, ali sam bila naduta i sad sam, jos su ti jajnici uvecani nama od tih silnih hormona.... grudi te bole od one stoperice sto dobijemo prije aspiracije na 36 sati... procice ne brini...

< Poruku je uredio Makica31 -- 15.4.2016 20:16:43 >

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8819
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
16.4.2016 0:46:38   
mila13
Makice, ne znam koliko je onda opravdano da se ET radi u tom stimulisanom ciklusu. Kad smo još 'naduvane'. Zar nije logicnije da se sačeka sledeći? Nisi me baš utjesila. Meni je dosadilo da budem naduta user posted image
Tebi ovo prvi pokušaj?
Ja sam radila jednu inseminaciju (koja je bila neopravdano zbog lošeg spermiograma, na u BL), i najgori period mi je bio 14 dana poslije, mislim mentalno. Nikako da se opustim.. Ali ovaj put ću se potruditi da ne očekujem previše. Tad sam bila sigurna da će to biti to! Ti mi zvucis opušteno, mislim da je to ključ uspjeha.. Uzivaj, odmaraj.. Pišemo još.. Sutra ću pisati i broju embriona i tako redom...user posted image user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8820
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
16.4.2016 11:53:32   
Makica31
Ovako: da bi radila npr.transfer u sljedecem ciklusu, embrioni se trebaju "uzgajati" 5 dana do stadijuma blastociste, do tog stadijuma stignu samo najbolji i najjaci, i tek onda oni mogu da se zamrznu. Zamrzavnje i odmrzavanje je isto rizik, jer mogu da propadnu tokom tog procesa. Ako ti je emdometrijum dobar, zasto ne vratiti odmah u tom istom ciklusu... mrvica je pisala kako rade turci u sarajevu, ali ona radi genetsku analizu embriona prije transfera i zato isto ceka sljeseci ciklus izmedju ostalog... daleko od toga da je mediko s savrsen, ali nisu ni losi... i mrvica je imala trombofiliju pa je u prva dva postupka isla a da i ne zna da to ima, znaci svuda ista prica, neke anlaize moras sam da radis (naravno ako zelis) jer oni ne savjetuju, cak govore da ne treba, tako su i meni govorili...ako imamo pravo od fonda zasto ne iskoristiti tu nasem gradu, meni je ovo prvi postupak... lad sagledam stvari i podvucem crtu, a znam doata zena koje su iale privatno u novi sad u jednu kliniku bas na glasu, pa su se razocarale, elem kad podvucem crtu to je sve jedan veliki bizniz gdje se vrti mnogo para... to da su u sarajevu podigli cijene od n.g. bez razloga sve govori... a za ljude u ovoj borbi, nema cijene koja se nece platiti...
Ps. Ja nisam radila inseminaciju, zbog obostrano zapusenih jajovoda, nama je odmah na nalazu mom HSG iz volnive, napisao preporucuje se IVF, taj nalaz sam odnijela u mediko, oni isto napisali preporuku, skupila ostale papire i pravac fond. Vrijeme sam izgubila, jer nisam htjela da radim HSG, kada su mi rekli , tu mi je otislo godinu dana... i pravili svadbu u medjuvremenu, ali sta je tu...nema veze

< Poruku je uredio Makica31 -- 16.4.2016 11:59:35 >

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8821
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
16.4.2016 12:26:57   
mila13
Slažem se da nisu loši u Medico""S. Ljubazni su prilično. E sad, kad uzmemo u obzir gužvu, ne čudi da ponekad ne kažu dovoljno.. Makice, onda smo na istom. I meni je prvi pokušaj. Pretpostavljam da ćemo se družiti. Ili ovde ili na nekoj drugoj temi user posted image Još me nisu zvali embriolozi. Zvala sam ja kliniku. Kaze, u toku dana će. Nadutost se povukla malo, krvarenje samo mrljice smedje. Samo grudi bole, bole.. Bila sam se uplašila sinoć da je hiperstimulacija, jer sam teško piskila i malo. Danas je dobro. To za trombofiliju nisam radila. Na šta to utiče? Na začeće? Moram pročitati negdje malo.. Ostani pozitivna.. Puse.. Javljam se sa vijestima.

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8822
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
16.4.2016 15:20:44   
Mrvice
Drage moje prije svega vam želim uspijeh, i pokušajte se otpustiti maksimalno.
Moram samo reci da na moj klinici u Sarajevu embtiotransfer prvenstveno zavisi od stanja materice, jajnika ako su bili previše stimulisani (moraju se smiriti prije transfera), zatim redovno se na sam dan aspiracije vadi P4 ( on mora biti u granicima koji odgovaraju za transfer, ne smije biti previsok), od njegove visine zavisi dal će raditi transfer odmah posle aspiracije ili će zalediti embrione (naravno ako ih dobiju). Znaci to nema veze sa genetskom analizom, koju sam ja radila, nego sa stanjem žene. Ukoliko je stimulacija duže trajala, i progesteron previsok, materica počene da se sprema za novi ciklus, iz tog razloga se ne radi transfer posle aspiracije. Meni je posle prve VTO, prvi transfer odmah bio, 5 dan, oni praktikuju usadjivanje blastociste jer su veće šanse da prežive, mada zna transfer biti i treći dan, to sve zavisi od stanja embrione. Međutim žena koja je tad bila sa mnom na aspiracijai, njoj je to bio 18.dan ciklusa, progesteron joj je bio previsok i njoj su odlučili raditi transfer naknadno. Inače i kad se transfer radi naknadno, prošla i to iskustvo i tad se mjeri deseti, dvanaesti a ako treba i naredni dan i progesteron i estrogen. Kada sam ostala trudna prvi transfer mi je odgođen 13. Dan jer mi progesteron nije bio ok. Prestala sam piti tad terapiju i kad sam ponovo dobila iz tog ciklusa kad je sve bilo ok sa hormonima ostala sam trudna. Međutim na moju žalost nije se održalo. Uglavnom na ovoj klinici tako rade, znaci nije pod obavezno da transfer ide posle aspiracije nego ako to stanje zadovoljava, drugačije ga ne rade. Zato sam te ja makice i pitala dal vam rade te hormone na dan aspiracije, to čisto pitam radi sebe da vidim dal da se usudim tamo raditi bez ovog PGD nalaza, tj interesovalo me kako se to sve odvija u BL.
Uglavnom sta je tu je, vi ste tu uradile i ja vam iskreno od srca želim uspijeh, radujem se svakoj novoj beti svih žena koje ovo prolaze.
Ljubim vas

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8823
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
16.4.2016 15:22:18   
Makica31
MILA Trombofilije ne uticu na začeće!!!
Nemoj se s tim sad opterecivati, u ovoj fazi... one uticu samo na odrzavanje trudnoce, nisu one toliko ceste kao bolest, ali ja to zovem moderna bolest o kojoj svi sad nesto pisu, a misljenja su razlicita, evropski doktori smatraju da nemaju uticaja a ovi nasi da imaju, pa ti ne mozes vise ni biti pametan sta i kako?
Koliko ti imas godina i koliko dugo pokusavate??


< Poruku je uredio Makica31 -- 16.4.2016 15:23:08 >

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8824
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
16.4.2016 15:35:18   
Makica31
Ok, radis progesteron poslije aapiracije jasno mi je zbog cega, shvatam sta pises i govoris. Ali kako opravdati to da su oni nama dali odmah max dozu utrogestana (progesterona) nakon aspiracije da stavljamo vaginalno, znaci da je on sad skocio nebu pod oblake... lutealna faza i jeste progesteronska faza, on normalno bude visok, dozivi maksimum 7 dana nakon ovulacije (u normalnom ciklusu) i krece da pada ako nije doslo do trudnoce i oplodjenja, a ako jeste progesteron i dalje raste, on se i zove hormon trudnoce..
.
Zenu koju poznajem, a radila je u novom sadu, odlozen joj transfer nakon aspiracije i zaljedjeni su embrioni, ona kad je dobila taj ciklua odmah je krenula sa estregenima i progesteronom koji uticu na debljinu endometrijuma, da se pripremi, i kad dostigne odgovarajucu debljinu rade trasfer, ona moze da tad izvadi progesteron ali kako ce on biti mjerodavan kad se vec unosi dodatno kroz hormone...

I nemoj me pogresno shvatiti mrvice, ali ovo je tema o mediko s, i banjaluci, mene bas briga sta i kako rade u sarajevu, da sam htjela isla bih tamo i citala bih temu o njima, a ti s tim kako pises kako oni rade, unosis nemir nama, jer mediko s tako ne radi kao sarajevo. Ni jedna klinika ne radi isto, svaka ima svoj pristup, jer znam ljude koji su radili na razlicitim mjestima...

Tebi hvala na lijepim zeljama, mi tebi isto zelimo ave najbolje!!!
I da se pogresno ne shvatimo, jer to ne zelim, molim te da ne pravis poredjenja mediko''s sa sarajevom jer to nije tema, a mi tebe ni ne pitamo kako oni rade, tebe ako zanima kako radi mediko s, ja mogu da odgovorim ono sto znam, iz svog iskuatva i drugih koji su kod njih isli i meni pricali, u ostalom i zena koje su ovdje vec to pisale, ova tema postoji od 2009.godine

< Poruku je uredio Makica31 -- 16.4.2016 15:38:45 >

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  351 352 [353] 354 355   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  351 352 [353] 354 355   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *