|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  353 354 [355] 356 357   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.4.2016 11:27:20   
mila13
Makice, sa zakašnjenjem, srecan rođendan! Da sledeći dočekas sa user posted image zdravom i sretnom, jednom ili dvije. Kako si mi?

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8851
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.4.2016 14:11:17   
Makica31
Hvala Mila user posted image user posted image

ja sam danas 8 dan nakon transfera vec mi je pomalo frka user posted image

Kako se ti sad osjecas kad je proslo...

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8852
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
20.4.2016 14:41:59   
mila13
Makice, vjerujem da je frka. Samo probaj opušteno. Ja sam psiholog po profesiji, ali ne pomaže. user posted image Isto frka. Probaj tehnike relaksacije ovih dana.. Ljubim te user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8853
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.4.2016 11:45:08   
Makica31
Zene moje ja sam upala u hiperstimulaciju, nije ozibljno, ali imam vode u stomaku, ja sam to vec bila primijetila tu nadutost i kontam to je sve normalno, ali onda mi je stomak poceo rasti, juce odem u mediko dali mi infuziju albumima, i da uradim nalaze. Nalazi su dobri, isla sam jutros ponovo, kao to ce samo povuci, ako sam trudna za dva mjeseca a ako nisam brze se da splasne kada dobijem M. Ja sam danas sva nikakva, kao da cu da dobijem svaki cas, grudi me ne bole, svi me pitaju za grudi, znam da one budu osjetljive u toj fazi ali kod mene nista...

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8854
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.4.2016 13:00:43   
mila13
Makice, znam da nije lijep osjećaj. Ali ja držim fige da je to trudnoća. Jer sam čitala da se simptomi hiperstimulacije mogu naglo pogoršati kad se počne lučiti hcg-hormon trudnoće. Po svemu sudeći, ako se pogoršalo u odnosu na period poslije transfera, to je trudnoća user posted image Ja se već radujem u tvoje ime.. Nadam se da ne griješim i da će to biti to. A dva mjeseca hiperstimulacije ćeš izdržati, ako si trudna.
Kad se to počelo pogoršavati?

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8855
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.4.2016 13:21:55   
Makica31
To mi se pogorsalo, zadnjih 5-6 dana, znam i ja da moze biti eventualna trudnoca, ali tako mi zvuci nestvarno ne smijem ni da se nadam, sad me bas opalila nervoza a do sad sam bila super, danas mi je 11 dpt, i 13 dan od aspiracije.. hvalaaa sto navijas za mene... kako si ti, kako se osjecas?

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8856
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
23.4.2016 13:47:50   
mila13
Vjerujem da ti zvuči nestvarno, ali možda je baš user posted image Sve su karte na tvojoj strani. Ne vidim drugi razlog zašto bi se pogoršalo zadnjih dana.. Da ti kažem pokušaj se opustiti, znam da ne vrijedi. Moje molitve su usmjerene ka tome da se ti još dva mjeseca mucis sa nadutoscu user posted image jer si user posted image
Ja nemam nikakve simptome. Niti sam naduta, niti ne šta boli. Malo me bolili kao jajnici dva dana poslije transfera. Jedino što me boli su grudi, još uvijek. Ali, ni ja ne želim da se nadam.. Isto mi djeluje nestvarno.. Ljubim te, Makice. I navijam za tebe!

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8857
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.4.2016 13:00:45   
Makica31
MILA vuceeem te da kreneees mojim stopamaaaa!!!!

Moja beta je 605, trudna sam! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8858
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.4.2016 13:56:14   
Mrvice
Čestitim od srca, to je super, odmaraj zbog hiperstimulacije. I Miloj držimo fige user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8859
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.4.2016 15:58:16   
Makica31
HVALA!!!! user posted image

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8860
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.4.2016 16:34:25   
mila13
Makice, draga moja, rasplakala si me! Toliko sam srećna zbog tebe! Ma nemaš pojma koliko! user posted image user posted image user posted image Ma, neka Bog da da sve bude kako treba, uredno i sa srecom. Ljubim te jako! Kod mene nikakvih simptoma nema..sve kao i obično.. Ali si mi uljepsala dan, dušo!

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8861
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.4.2016 17:03:33   
mila13
Skoro si pisala da ti je 8 dan pt i da ti je frka. Eto meni je danas 8 dan i isto je frka user posted image . Jesi imala tada ikakve simptome?

Ponavljam, ULJEPSALA SI MI DAN! SA SREĆOM DA TI BUDE!

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8862
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.4.2016 18:10:52   
Makica31
Hvala ti mila od srca!!! Isto da se radujemo tebi za nekoliko dana...

Ja simptome nisam imala, nemam ih ni sad. Osim te hiperstimulacije u koju sam upala, a i to dok sam skontala stomak se bio naduvao bas i sad je takav. Znaci blago probadnje u donjem stomaku i ledjima je pocelo 11.dan , to je bilo sad u subotu, ja sam mislila da cu da dobijem bila sam ko na iglama, tako i juce... i jutros odem uradim betu, nisam mogla vise da cekam. Danas mi je 13.dan od transfera...
I svi su me pitali bole li me grudi, ama nista, i ne osjetim ih, a tako sam se bojala zbog toga, nema trudnice koja nije rekla da su joj grudi bile osjetljive... cak sam mislila ma nista od trudnoce... a vidis beta 600 :)

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8863
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
25.4.2016 22:41:57   
mila13
Ne znam.. Ja nemam nikakve simptome.. Jedino su mi grudi još malo osjetljive, ali sve manje. To može biti od stoperice. A jajnici i stomak su me malo probadali 2 i 3 dan od ET. Tako da, nemam pojma..

Ali, stvarno sam srećna zbog tebe! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8864
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
26.4.2016 21:30:07   
Makica31
Mila, znam kako ti je sada, tako je meni bilo prosle sedmice. Neizvjesnost. Osluskujes svoje tijelo, svaki trzaj analiziras i pitas se boze je li to? Izdrzi jos par dana, ja se iskreno nadam i vjerujem da ces krenuti mojim stopama! Tebe kace ovi praznici, kada ces onda raditi betu? Mozes kupiti test, imas u biljani super osjetljive od 10 jedinica trazi, kosta oko 7 maraka... mozes test da radis u nedjelju, nemoj prije, treba 14 dana da stoperica izadje iz tijela.... ne daj mi se i izdrzi jos malo!!! Mislim na tebe i vucem te user posted image :-* :-*

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8865
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.4.2016 17:16:00   
mila13
Drage moje, ja ću izluditi... user posted image Danas je 11.dan od ET. Čas imam simptome da ću upravo dobiti, čas da sam trudna. Ali, da ću dobiti češće pomisljam i osjećam.. Ledja bole, stomak malo, sve kao pred menstruaciju. Ovo je strašno. Ne smijem se nadati, a nadam se.... Ajd, što ću ja izluditi, nego izludiće svi oko mene.. Imam osjećaj da ako ostanem trudna, to bi bilo ravno čudu! Pomagajte! user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8866
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.4.2016 20:29:26   
Mrvice
Drži se draga, evo ja sam to tri puta prošla, i vjeruj i meni je od svega bilo najteže iščekivanje, najteži dio je bio poslednjih 5 dana. Na ovoj klinici gdje sam ja radila prvu betu rade nakon 10 dana od transfera a drugu dva dana posle. Tako da bi to već mogla uraditi. Kada sam ostala trudna uradila sam test prije bete isto jutro i bio je pozitivan. Ako ne možes izdržati možeš betu uraditi i sutra ako se usuđujes. Ne znam jedino sto je Makica spominjala zbog štoperice, al eto na ovoj klinici nama rade deset__i dan betu.
Držim ti fige.
Meni su iz tri transfera svaki put simptomi bili drugačiji tako nemoj s njima da se smaras
Držim ti fige i navijam za user posted image


< Poruku je uredio Mrvice -- 28.4.2016 20:31:55 >

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8867
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
28.4.2016 21:31:12   
mila13
Mrvice, sad su praznici do utorka. Ostaje mi samo kućni test, koji se ne usudim uraditi, ako i radi apoteka sutra. Jesi ti imala ikakve simptome? Baš je gadno..... Hvala ti na podršci user posted image

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8868
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 0:08:38   
Mrvice
Napisla sam ti već, tri transfera sve različiti simptomi, prvi put kad sam radila transfer to je bilo odmah nakon punkcije, 5 dana stari embrioni, grudi me bolile od hormona i 5 dana nakon transfera ispuhale, beta je bila samo 0,82. Drugi put kad sam ostala trudna stomak i grudi bolile, bile su osjetljive, a stomak me baš žigao, uradim beta 10 dana nakon transfera 509, sutradan me grudi kao popuste, 12ti dan beta 1059, to je odlično bilo, nakon 4 dana ultrazvuk i ustanove mi dvije gestacijske vrećice, al mene grudi sve manje bole, mislim da je to bio prvi simptom da se nesto dešava, posle nisam ništa osjećala sem žigova u stomaku, i nažalost prije nego sam prokrvarila a to je bio možda 20ti dan od transfera stomak i leđa su me dva dana po noći bas žigali. Posle tog krvarenja sam dobijala inekcije progesterona i uspjela da održim još sedam dana trudnoću, stalo je krvarenje nakon prve inekcije međutim za 5 dana je ponovo počelo i nažalost nije se zaustavilo. Treći transfer sam imala sad u februaru bila sam ubijeđena da sam trudna, grudi su me baš bolile, stomak povremeno žigao, mada sam se od spontanog užasavala na pomisao žiganja u stomaku. Nažalost beta je bila negativna.
Hoću da ti kažem da je normalno da i ako si trudna imaš bolove u stomaku, kažu da je to zato što materica raste, i evo meni je uvijek sve bilo različito, zadnji put grudi su mi bile bolne sve dok nisam prestala piti terapiju i još tri dana posle.
Sad sam rekla da sledeći put neću obraćati pažnju na simptome. Stvarno svaki put je bilo drugačije. Mada je teško da se isključimo od toga, gotovo nemoguće, al treba se truditi. Nađi sebi nesto da ti vrijeme prođe. Kućni test onda pokušaj uraditi u nedjelju, radi te štoperice, mada je meni kad sam ostala trudna 10ti dan pokazao blijedu crticu. Uzmi onaj sto ti je Makica rekla, oko 6-7 KM štapić s poklopcem, roza ili plava kutija zna biti.
Ljubim te i želim ti svu sreću ovog svijeta.
I zaboravi glupe simptome ;)

< Poruku je uredio Mrvice -- 29.4.2016 0:19:20 >

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8869
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 0:54:43   
mila13
Hvala ti, Mrvice! I ja tebi želim svu sreću ovog svijeta i da što prije ugledas svoje user posted image A poslije urednu, zdravu trudnoću.. I user posted image Hvala ti.. A ja ću se pokušati opustiti ;) pa šta bude :*

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8870
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 15:02:33   
Makica31
Kada se primi stoperica od 10000 jedinica njoj treba do 14 dana, jer bio test lazno pozitivno, stperica je isti hormon koji se luci i kad ai trudna.
MILA moja ne daj se, ja sam radila test, ja to nisam ni napisala, kad pisem na tri strane znam sta sam kome rekla i napisala. Ja sam radila test 12.dan od transefra, rade apoteke, s prvim jutarnjim urinom. A betu sam radila 13.dan transefra na svoju ruku, jer su u mediki rekli da radim 15.dan... oni stavljaju sto kasnije da se radi beta, da kad dobiju rezultat budu sigurni sta je... a kako je nama koji cekamo njih bas briga...
Ja sam radila betu i dva dana poslije, opet na svoju ruku, bila 1650... sad cekam prvi ultrzvuk, prije 8.sedmice necu da idem, jer se prije toga nista ne vidi, odem pa se naikiram, bolje da cekam... a kreteni mi rekli da dodjem na uz za 10 dana, ja kazem zar to nije prerano, kazu pa onda kako vi hocete....
Grudi me uopste ne bole, samo ledja i stomak, konstantan tupi bol, koji je krenuo 11.dan nakon transfera.... apoteka radi sutra, sutra sve radi. Samo nahlasi test od 10 jedinica, u biljani je kostao 7 maraka... ne daj se i drzi se!!!!!! :* :* :*

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8871
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 15:20:22   
Mrvice
Makice odlična odluka da tek odeš u 8 nedelji. Mene su isto izludili, prvo jedna beta, pa druga, pa potvrda gestacijskih vrećiva (to provjeravaju da vide da su u materici, zbog nedaj Bože vanmaterične), a onda kao čekaš dvije nedelje za otkucaje srca. Elem da izludiš, tad sam rekla na prvom ultrazvuku pa zar mogu negdje drugo biti, vratili ste ih u matericu, bukvalno sam izludila od silnih provjera.
Nema tebi fule, ti si imala kvalitetne ebrije, dobre su ti obje bete, sve će to biti ok. Želim ti zdravu trudnoću i puno sreće do kraja, naravno i user posted image

(odgovor članu Makica31)
Neposredna veza do poruke: 8872
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 15:27:20   
Makica31
Hvala Mrvice!
Znam kad dugo cekas, i docekas, onda te opali nestrpljnje pa zelis sto prije sve da znas...
Odo zene u 6.sedmici, ne vidi se nista, jos ako bude im los UZ aparat, ne kazu ti nista, samo se istraumiras....
Juce sam isla na uz zbog vode u stomaku, ona se povlaci, tako da je ona meni bacila pogled na uterus, vide se dvije sjenice :) :) znaci tu su...
I juce im bila guzva, i dok sam cekala svasta se naslusas, neka zena zove telefonom, napravila uzbunu, radila betu 5 dana ranije, beta malena, i zove njih da oni kazu jel ona sad trudna ili nije, a ni oni ne znju sta bi joj rekli, sestre samo govore, ali gospodjo stvarno ste uradili betu prerano, kao ponovite za tri dana... samo stres, kako god okrenes, nije laka ova nasa borba...

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8873
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 15:29:42   
mila13
Ja razmišljam da danas uradim test. Mislim da je 12.dan pt. Ali ne mogu čekati sutra i prvi jutarnji urin. Ja sam mišljenja da ako test i sad, iako je ranije, ništa ne pokaže, ništa od toga. Makice, tvoj test je bio pozitivan?

(odgovor članu Mrvice)
Neposredna veza do poruke: 8874
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
29.4.2016 15:35:43   
Mrvice
Ako radi sutra sve, otiđi u bilo koju privatnu lab. i uradi nije to skup nalaz oko 20 KM, uradi betu iz krvi sigurnije je, a ako si trudna i test iz urina će biti pozitivan, mada eto zbog te štoperice ja bih radije uradila iz krvi. Cura s kojom sam u kontaktu je radila 10 dana nakon ET (zaleđeni) bila je beta samo 55, nažalost se smanjila posle toga. Na 12 dan, bez obzira na štopericu ako je zaista trudnoća mora makr biti 300, zanči ako možeš idi u lab i provjeri iz krvi, ako već ne možeš iščekati.
user posted image user posted image

(odgovor članu mila13)
Neposredna veza do poruke: 8875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  353 354 [355] 356 357   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  353 354 [355] 356 357   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *