|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 12:48:04   
Visnja RR
ne dugujem ni jednu jedinu marku...
sve sto je dobila je njen novac koji niko ne smije dotaknuti ...user posted image

a imamo i jednu kasicu u koju MM i ja ubacujemo samo metalne 5 km ..kad god nam neko vrati kusur  sa 5 km (kovanica) mi to ubacimo u kasicu...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 13:28:43   
Amrino
Meni je to kao da me neko pita koliko ja dugujem svojim roditeljima pa im sada, kada sam "svoj covjek" trebam vratiti sve sto su na mene potrosili...user posted image
Sve sto smo dobili- potrosili smo na nesto sto nam je u tom trenutku trebalo- bilo da se radi o hrani, kucnim potrepstinama, igrackama, odjeci...Isto tako znam da cu citav zivot raditi sve kako bih svojoj djeci priustila sve sto im treba. Mi u porodici to ne gledamo na taj nacin. Niti ko sta kome broji niti ko sta kome duguje...Svako dijeli sa svima sve i nikome nista ne fali.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 13:34:48   
Blue rose RR
Smajlikojikašlje ...... šta ima njen novac :)

Šalim se ... i mi smo kontali prvih dva-tri mjeseca, kako ćemo otvoriti bankovni račun, pa štedjeti joj za nešto, pa ovo, pa ono ... a mi živjeli u podstanarstvu. Kupio se stan - 56.541.575.457 stvari koje nam trebaju u stanu, te izolacija, te rigips, te farba, te stolarija ... te mamica fino pljune u šake, prebroji KM-čiće, Boga mi se lijepo nakupilo, fino sa mužekom po stovarištima krene, nakupuje silu materijala, i uloži u "NAŠ/NJEN" stan. user posted image user posted image

Poslije naše smrti ja ga neću nositi u mezar/grob, sa sobom.

Mislim i držim do toga, da nam je taj , nazovimo ga - njen novac- u tom momentu više značio, nego što će njegova vrijednost biti za 10-15 godina.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 13:35:18   
milenium
Sve je bebino na broju(i čak se množi),a za bebine potrebe se pobrinemo mi,jer oboje nas smatrano da je to dužnost nas kao roditelja,tako da nikad nismo ''posudili ''od bebe.Mi samo zamislimo da toga nema!user posted image

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 13:38:17   
milenium
Višnja,petice su sad većinim lažneuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 13:46:20   
Lulu_
[quote]IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ne dugujem ni jednu jedinu marku...
sve sto je dobila je njen novac koji niko ne smije dotaknuti ...user posted image

a imamo i jednu kasicu u koju MM i ja ubacujemo samo metalne 5 km ..kad god nam neko vrati kusur  sa 5 km (kovanica) mi to ubacimo u kasicu...user posted image
[/quote]

user posted image user posted image user posted image

tako i ja mislim...to je njeno i samo njeno.ne dira ni moje poklone niko !!!
pare se vracaju mjesecno i tacka ...
a njene pare ne zelim trosit na njene potrepstine nije ona rodila samu sebe vec sam je ja rodila,i ja cu je finansirati,a ne ona sebe od svojih para koje je dobila kao hediju...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 13:53:05   
milenium
potpisujem

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:06:21   
sirnica
ni mi do sada nismo uzeli ni markice od našeg bebaća, šta više na svaki mali rođendan (17.)dobije 50 KM u štednju, ali sam u dilemi zbog onog što reče Maryam Amina: kolika će biti vrijednost tog novca za 10-15 god. u šta je najbolje uložiti? kamata u bankama za dječiju štednju je sramotno niska, a za recimo stambeni kredit (koji uskoro dižemo, ako Bog da), sramotno visoka! razmišljali smo o životnom osiguranju, naravno u korist i na ime našeguser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:12:47   
M kao Mama
Sve je to lijepo, divno krasno, komože da priušti svom djetetu da ne dira njegove pare. Konkretno, kada se Lajla rodila moj muž je radio za platu od 400 KM, koju je primao svakih nekoliko mjeseci, moja plata je bila dupla od njegove, a ušteđevine nismo imali jer sve što smo imali sručili smo na renoviranje kuće, namještaj i ostalo. Tako sa smo bili primorani da uzimamo od Lajle.

Ako ne gledamo u ovoj materijalnom smislu, ovu temu ja njoj dugujem sve na ovom svijetu, jer ona je moje blago najveće. A, pare budu i prođu. Lijepo ih je imati, teško je biti bez njih, ali ipak, za sreću nisu neophodne. To je moje mišljenje.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:15:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma


Ako ne gledamo u ovoj materijalnom smislu, ovu temu ja njoj dugujem sve na ovom svijetu, jer ona je moje blago najveće. A, pare budu i prođu. Lijepo ih je imati, teško je biti bez njih, ali ipak, za sreću nisu neophodne. To je moje mišljenje.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image lijepo si ovo rekla

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:15:28   
Lulu_
da,mama alma upravu si...ali zaista ko moze da ih ne dira ne treba ni dirati...ni za neke krpice,ni za neke igracke...djete ce sebi samo od toga kupit sto bude zeljelo...ako se ne moze onda ce se naravno uzeti te pare

moji su roditelji morali naceti moje pare i znate sta JA SE NELJUTIM NA NJIH hahahahahauser posted image
hej mama jebo pare nek su stomcici bili puniuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:20:47   
Nunichi
Prvo nismo dirali...a kad smo krenuli nismo stali dok kovertu nismo ispraznili. user posted image user posted image user posted image
Nismo otisli na Tahiti pa da se osjecam krivom,potrosilo se na zivot...
Ne osjecam se duznom,oboje znamo da smo joj i prije rodjenja kupili sve najkvalitetnije na nasem trzistu,bez trunke razmisljanja,a i dalje tako radimo.
Vec ima 3 kasice prasice,nasu,kod nene i kod majke...tako da se vec skuplja za neke stvari.
Najbitnije je da ona ima nas,dok je nas njoj nista nece faliti.

< Poruku je uredio Nunichi -- 27.7.2009 14:21:46 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:24:02   
Romali
Ja samo kažem- blago onome ko ne mora uzeti ni marku od svoga djeteta.

A činjenica je da su plate tako male i da kasne pa su ljudi primorani uzimati novac od babina ili suneta i sl. Mislim da niko ne dira dječji novac od javašluka , za gluposti i sl.

A svom djetetu mislim zarađivati, graditi i ostavljati cijeli život, pa tako ako sam potrošila njegovih 100 KM, vratit ću mu 100x više. Sve je moje tvoje...
Samo neka mi je on živ i zdrav!



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:24:42   
Sonja
uh mi smo mu bas duzniuser posted image al sta cu nismo imali drugog izbora nego trositi njegovo jer je mm bio slab s poslom bas u to vrijeme...ali te pare su najvise trosene za njega...sve sto mu je trebalo kupovali smo od tih para...i sad kad nam zapne posluzimo seuser posted image
bolje i od tih para da mu uzmem sto mu treba nego da mu fali....

sve cemo mi to jemu vratit u toku yivota...sigurna sam i puno vise

a svakako kontamo otvoriti stednju i skupljati mu...
sreca pa je kum obecao platiti cijelo skolovanjeuser posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:30:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Romali

Ja samo kažem- blago onome ko ne mora uzeti ni marku od svoga djeteta.

A činjenica je da su plate tako male i da kasne pa su ljudi primorani uzimati novac od babina ili suneta i sl. Mislim da niko ne dira dječji novac od javašluka , za gluposti i sl.

A svom djetetu mislim zarađivati, graditi i ostavljati cijeli život, pa tako ako sam potrošila njegovih 100 KM, vratit ću mu 100x više. Sve je moje tvoje...
Samo neka mi je on živ i zdrav!




potpisujem

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:30:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Prvo nismo dirali...a kad smo krenuli nismo stali dok kovertu nismo ispraznili. user posted image user posted image user posted image
Nismo otisli na Tahiti pa da se osjecam krivom,potrosilo se na zivot...
Ne osjecam se duznom,oboje znamo da smo joj i prije rodjenja kupili sve najkvalitetnije na nasem trzistu,bez trunke razmisljanja,a i dalje tako radimo.
Vec ima 3 kasice prasice,nasu,kod nene i kod majke...tako da se vec skuplja za neke stvari.
Najbitnije je da ona ima nas,dok je nas njoj nista nece faliti.

i ovouser posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:39:10   
ivanak
Zar kod vas u BiH se davaju pare za rođenje djeteta?! U nas u Hrvatskoj nije takav običaj.
Mi nismo dobili pare, ali za našeg bembeka smo dobili skupe, skupe darove...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
27.7.2009 14:45:17   
new mama
IZVORNA PORUKA: Romali

Ja samo kažem- blago onome ko ne mora uzeti ni marku od svoga djeteta.

A činjenica je da su plate tako male i da kasne pa su ljudi primorani uzimati novac od babina ili suneta i sl. Mislim da niko ne dira dječji novac od javašluka , za gluposti i sl.

A svom djetetu mislim zarađivati, graditi i ostavljati cijeli život, pa tako ako sam potrošila njegovih 100 KM, vratit ću mu 100x više. Sve je moje tvoje...
Samo neka mi je on živ i zdrav!



E bas tako,potpisujemuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
28.7.2009 0:38:45   
teta berta
Meni je naziv teme pomalo bezze, nemoj da se neko naljuti... Koliko ću mu dugovati??? Ta dajem joj sve što imam, od kad se rodila odričem se svega i svačega da bih joj priuštila i AD i najkvalitetnije bodiće, cipelice i sve ostalo... A pare koje je dobila nisam trošila na kozmetiku, provode i sl.nego sam kupila što joj je u tom trenutku bilo potrebno, a mi nismo mogli priuštiti. Od njenih novaca kupili smo joj kolica, as, ormarić i sl... A i da je trebalo za kupiti nešto u kuću ne bih se mislila. Šta bih sada trebala posuditi novce, a njene ostavljati kad joj bude 18??? Nema smisla stvarno... Nije gladna, niti žedna, nije gola, niti bosa, ima svu ljubav koju joj možemo dati... Što joj više dugujemuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
28.7.2009 0:44:16   
milenium



Zar kod vas u BiH se davaju pare za rođenje djeteta?! U nas u Hrvatskoj nije takav običaj.
Mi nismo dobili pare, ali za našeg bembeka smo dobili skupe, skupe darove...

(odgovor članu dadada)






user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 42 user posted image Da,da moj ivanak,kod nas ti je takav običaj,nažalost.dobili smo mi i novce i jako jako skupe darove od istih.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
28.7.2009 8:35:10   
tap3ah
IZVORNA PORUKA: ivanak

Zar kod vas u BiH se davaju pare za rođenje djeteta?! U nas u Hrvatskoj nije takav običaj.
Mi nismo dobili pare, ali za našeg bembeka smo dobili skupe, skupe darove...


Da običaj je ..... čak se daruje i na sunet/obrezivanje. A i na slatku kad vam neko dođe prvi put kao bračnom paru.

Dobiva se i stvari raznih za bebača, skupih, jeftinih, kvalitetnih, nekvalitetnih sve zavisi .....user posted image

Ali mislim da je čak i bolje mladim roditeljima darivati novce, jer ćemo ih mi bolje iskoristiti nego da dobijemo neki bezzezzni skupi poklon.



< Poruku je uredio tap3ah -- 28.7.2009 8:39:14 >


_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
28.7.2009 11:09:16   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: Sonja
sreca pa je kum obecao platiti cijelo skolovanjeuser posted image


De pitaj kuma hoce l biti kum i mom user posted image ???


_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
28.7.2009 11:17:01   
TonkicaPalonkica
Uopste konstrukcija ''dugovati svom djetetu novac'' mi je sama po sebi apsurdna.
Bez uvrede.
Pa necemo sad vagati ko je kome duzan koliko..Nikad ne bih stavila na vagu ono sto sam prosla, prolazim i proci cu za njega, a sto se ni jednim novcem ne moze kupiti.
Ono sto dobije, koristit cu kad mi zatreba, posebno zato jer sam nezaposlena i samohrana majka. A i da nisam, svejedno bih koristila novce svog sina.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
7.8.2009 13:14:24   
dana3
Bogami,ne dugujem nista-kad naraste treba ja da saniram racune koliko ce on dugovati meni-user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Koliko dugujete svome djetetu??
7.8.2009 13:33:18   
ziki
10€ potrošila pri povratku sa odmora i dobro ste me podsjetile da mu vratimuser posted image
Sve dok budemo mogli nećemo dirat njegove pare, ali ako nedaj Bože budem u situaciji da mu nešto treba a ja nemam normalno da ču u njegovu koveru dirnut. Čak smatram da mu na tu ubacim procenat od posla koji radim privatno kod kuće jer ne neki način kradem njegovo vrijeme, ne spavam kad on legne ili ujutru sabah zorom ustanem i pred kompjuter pa se ponekad probudi bez mene. Možda će neko reć da sam nenormalna ali ja tako razmišljam.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *