|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štrajk dojenja
15.11.2011 16:28:38   
Semica
I ja imam pitanje vezano za ovaj strajk...djevojcici je 2 mjeseca danas...prije 3 dana je prvi put odbila da doji a do tada je non stop na siki bila...i kad je najsitija htjela je siku...tako da sam se ja zabrinula bila da nije bolesna ili nesto tako jer nece siku...a place...doduse pocela je da kenjka prvo-hajde reko gladna je...ali cim sam je namjestila u polozaj da doji,dreka...a jos kad sam je pokusala na siku staviti-jos veca dreka...i tako zna plakati i po sat i po...a nekada samo 15tak minuta...i nista ne pomaze..ni tepanje ni nosanje...( sve sto ona voli i sto inace pomogne da prestane plakati u ovom sl.ne pomaze)...mada ima simptome kao da grceve ima ( sem odbijanja sike)...pa nisam sigurna da li je to strajk ili grcevi...do sada problema sa grcevima nije imala...nema neko odredjeno vrijeme kada te epizode plakanja ima (kao kod grceva )....kad se smiri-zaspi....cim se probudi trazi da jede i onda bez problema doji...juce sam joj pocela davati espumisan l kapi jer sam mislila da su grcevi i eto hB danas ni jednom nije imala te epizode plakanja i odbijanja sike...i da napomenem da kada je pocela odbijati siku -prije tri dana-da sam taj dan dobila user posted image ...jest samo kap krvi bila i nista vise,ali sam osjetila da me stomak poboljeva...da li je moguce da je i S osjetila te promjene kod mene pa zbog toga odbijala siku...
I da...da li kada je strajk u pitanju beba nece nikako da doji ili je to ovako kao kod mene slucaj da joj se desi par puta toku dana da odbija siku,a uglavnom je prihvata....

< Poruku je uredio Semica -- 15.11.2011 16:30:06 >


_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu patak dača)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Štrajk dojenja
15.11.2011 22:26:18   
Lejla Ka
Pod štrajkom se obično podrazumjeva kompletno odbijanje dojenja.

Ove vaše nervoze, ako ne vidiš nikakav konkretan razlog (promjena dnevnih rutina, začepljen nosić, vjetrići ili eksplozivne stolice ...) mogu biti iz sasvim normalnog razloga kao što je intenzivan psihofizički razvoj bebe i osim roditeljskog strpljenja, te tješenja na bilo koji način koji odgovara bebi ne zahtjevaju rješavanje. Pogotovo ako se to dešava jednom ili dva puta na dan i ne utiče na količinu hrane koju beba u toku dana konzumira.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Štrajk dojenja
19.1.2012 15:52:47   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Sultaniija

Da pitam ovdje mozda mi ko da odgovor, user posted image ( mjesec i po stara)me doji samo par minuta( citaj max 5 min) i nece vise( izbaci siku i dobro zatvori usta) po danu svaki sat i po doji a po noci 3-4 h a prije je dugo dojio ne znam sta je upitanju da li se moze zasititi za tako malo vremena!




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Štrajk dojenja
23.1.2012 11:27:12   
lejla_r
Sultaniija, nama se s dva i po mjeseca poceo formirati zubni greben i tad smo imali jednu krizu sa strajkom dojenja, trajalo je oko deset_ dana, E. nam je odbijala dojenje, bilo je prestrasno, vristala bi na sam dodir bradavice, a nije ruke vadila iz usta, desni otecene, curi iz usta. Dojila bi jedino kada bi zaspala, u  neznanju, tako smo spasili dojenje. A prvi zubic nam je nikao tek sa 10 mjeseci.

_____________________________

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što nešto sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli nešto provjeri, kudi prije nego se u nešto uvjeri. - arapska poslovica

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Štrajk dojenja
9.3.2012 17:20:44   
Selminja
Pod štrajkom se podrazumijeva kompletno i stalno odbijanje sike?
To onda kod nas nije, ali me bas brine ovo njeno ponašanje. Zadnijh 10-ak dana se izmučim dok prihvati dojku, to kad je budna, navečer uredno doji. Odbija siku, ja je često stavljam na dojku, svakih pola sta do sat vremena povuče 3-4 puta iz dojke i to je to. Ne plače niti primjetim da je gladna, ali se u golu vodu pretvorim dok je prinesem dojci. Naročito pred spavanje je nervozna, izvija se, gura me od sebe, plače.... i nakon sve te ceremonije zaspi bez da je pošteno podojila.
Mijenjala sam mjesto dojenja, načine, nisam nervozna niti pod stresom uopste da bih tome prepisivala ovu situaciju, nisam dobila niti ima naznaka da ću. Ona od drugog mjeseca stavlja rukice u usta i puno bali ali mislim da je za zubiće rano, nema nekih naznala na desnima. Baš sam iscrpljena od ove situacije.

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Štrajk dojenja
9.3.2012 17:27:46   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Selminja

Pod štrajkom se podrazumijeva kompletno i stalno odbijanje sike?
To onda kod nas nije, ali me bas brine ovo njeno ponašanje. Zadnijh 10-ak dana se izmučim dok prihvati dojku, to kad je budna, navečer uredno doji. Odbija siku, ja je često stavljam na dojku, svakih pola sta do sat vremena povuče 3-4 puta iz dojke i to je to. Ne plače niti primjetim da je gladna, ali se u golu vodu pretvorim dok je prinesem dojci. Naročito pred spavanje je nervozna, izvija se, gura me od sebe, plače.... i nakon sve te ceremonije zaspi bez da je pošteno podojila.
Mijenjala sam mjesto dojenja, načine, nisam nervozna niti pod stresom uopste da bih tome prepisivala ovu situaciju, nisam dobila niti ima naznaka da ću. Ona od drugog mjeseca stavlja rukice u usta i puno bali ali mislim da je za zubiće rano, nema nekih naznala na desnima. Baš sam iscrpljena od ove situacije.


Meni ovo zvuci bas kao zubici user posted image .


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Štrajk dojenja
25.5.2012 10:29:26   
teacher75
evo i nas na ovoj temiuser posted image sad sam je iscitala i uzroke ne prepoznajem, jedino da necu dobitiuser posted image . zadnji put je dojio nocas u 1, poslije se 2 puta budio i stavljala ga na dojku, nije htiouser posted image u 6 ujutro ga nekako iza sna stavvila i dojio i sve od tada (sada je 10.30) odbija da doji, cim ga priblizim dojci, okrece glavu, place, buni seuser posted image jeedna dojka mi je vec tvrda, moram je izdojiti, kako ce izdrzati gladan, sta da radim, nema jos ni 3 mj.user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Štrajk dojenja
25.5.2012 10:40:57   
marinčii
teacher mila znam kako ti je mi smo imali štrajk nekoliko puta ,M bi odjedanput prestao dojiti i to bi trajalo dva dana ja njeganisam mogla ni da privolim da doji ni u snu,i onda nakon dva dana opet bi počeo dojiti,kod nas je to prvi put bilo povezano s zubićem kad je M imao 6 mjeseci,i ja sam ludila od brige jer je proveo 24 sata da ništa nije okusio ,vodila ga i pedijatru on mi rekao da su bebe izdržljive i da one same znaju kad više ne mogu izdržati gladne i da će opet tako i krenuti dojiti,i eto tako i bi ,hvala Bogu ništa mu nije bilo a kad se sjetim kako sam brinula uhuser posted image ,probaj se opustiti i tako kad utone u san probaj ga prevariti da doji dok taj period štrajka ne prođe,sretno

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Štrajk dojenja
25.5.2012 11:00:50   
teacher75
evo dosla mi mama maloprije pa smo ga uspavale i uspjele mu uvalit siku u snu i doji i spava vec dugo, izgladnio jadanuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Štrajk dojenja
25.5.2012 11:13:53   
marinčii
eto sreća da on hoće u snu,tako i radi dok ne prođe štrajk ne bi trebalo trajati duže od 3 dana

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Štrajk dojenja
25.5.2012 11:18:05   
Hurma
e da i to cujem, nisam fakat znala da je to moguce... user posted image
kako god, želim da što prije prođe... sretno...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Štrajk dojenja
25.5.2012 11:21:49   
Medić*
Nama se par puta desavalo da po 2 ili 3 dana potpuno odbija flasicu ( dojio samo 2 mj ). U snu bi uspjevala da mu uvalim da popije. Nakon toga normalno bi sve bilo. Bitno je da si ti smirena.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Štrajk dojenja
25.5.2012 11:49:47   
teacher75
utjesile ste me, nisam ni mogla biti smirena, bas sam se nasekiralauser posted image sreca pa je mali buco pa nece puno ofaliti, nadam se

< Poruku je uredio teacher75 -- 25.5.2012 12:00:06 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Štrajk dojenja
25.5.2012 15:49:09   
teacher75
malprije dojio normalno, ne kontam sta mu bi sinoc i jutrosuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Štrajk dojenja
25.5.2012 16:33:54   
Selminja

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: Selminja

Pod štrajkom se podrazumijeva kompletno i stalno odbijanje sike?
To onda kod nas nije, ali me bas brine ovo njeno ponašanje. Zadnijh 10-ak dana se izmučim dok prihvati dojku, to kad je budna, navečer uredno doji. Odbija siku, ja je često stavljam na dojku, svakih pola sta do sat vremena povuče 3-4 puta iz dojke i to je to. Ne plače niti primjetim da je gladna, ali se u golu vodu pretvorim dok je prinesem dojci. Naročito pred spavanje je nervozna, izvija se, gura me od sebe, plače.... i nakon sve te ceremonije zaspi bez da je pošteno podojila.
Mijenjala sam mjesto dojenja, načine, nisam nervozna niti pod stresom uopste da bih tome prepisivala ovu situaciju, nisam dobila niti ima naznaka da ću. Ona od drugog mjeseca stavlja rukice u usta i puno bali ali mislim da je za zubiće rano, nema nekih naznala na desnima. Baš sam iscrpljena od ove situacije.


Meni ovo zvuci bas kao zubici user posted image .


Bila si u pravu lulu, zubi su je izmučili tada, sad vec imamo 2 zuba i sikimo ko u dobra stara vremena. user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Štrajk dojenja
19.4.2013 15:08:45   
Mirkica
evo i nas moj mali inace sisikoljubac :))) odbija da doji , znaci ne zeli da vidi dojku , tako glavu izmice i hoce u plac kada pokusam da ga podojim nejmu ej skoro 8 mjeseci , sto mene plasi ovo njegovo odbijanje sto on ne zna da pije iz flasisce POMAGAJTE zubi nisu ima vec 6 i nije nikada bilo problema , samo da jos jednom ponovim gura me od sebe nece da doji a slozi facu ko da mu dajem nesto skroz gadno :(((((((((((((((((((

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Selminja)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Štrajk dojenja
19.4.2013 15:14:53   
Lejla Ka
Jede li šta drugo? Koliko dugo traje ovo odbijanje?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Štrajk dojenja
19.4.2013 15:25:07   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Jede li šta drugo? Koliko dugo traje ovo odbijanje?



jede hapice onos to mu skuham ne doji danas samo , ali strah me jer on ne pije tecnost drugacije nikako , flasicu pokusavam ali nikako ne ide.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Štrajk dojenja
19.4.2013 15:35:00   
Lejla Ka
Čuj, što si ti više nervozna to je gore. Probaj se opustiti maksimalno moguće. Ako propusti i par dojenja neće biti ništa posebno, ponudi neku rjeđu kašicu. Nije to još ni blizu došlo do nekog razloga za brigu u vezi hidriranja. Ne kašlje, nema temperaturu, nije vam vruće, nema proljev, tako da ne gubi tekućinu nigdje previše. Prati situaciju. Kod štrajka starijih beba veći je problem da se majci ne desi zastoj, zato vodi računa o dojkama. Probaj mu dati da doji u snu i polu snu. Opusti se i javi se opet nekad popodne, ja ću navratiti večeras da vidim kakvo je stanje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Štrajk dojenja
20.4.2013 10:50:07   
Mirkica
LEjla sve je ok doji ponovo , ne znam u cemu je bio problem al znam cim sam skinula lancice da je nastavio dojiti user posted image user posted image
hvala ti nadam se da se nece ponoviti.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 70
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *