|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prvi pregled-razocarenje
27.8.2009 10:38:42   
ivanak
goldy ne trebaš se ništa brinuti. Tako ti je nešto slično i kod mene bilo.
Kasnile mi... pošlo kod doktora i reče mi radnosnu vijest da sam trudna. Da se vidi gest vrećica, ali da dođem za 10 dana da bi se dotad plod trebao razviti u toj vrećici.
Međutim, ja se ponadala trudna, neću imati mučnine... ali ko za vraga to mi se dogodi. Tri dana nisam ništa mogla staviti u usta. Ni piti, ni jesti.
Završila sam u bolnici... izinstirala sam na pregledu, to ti je bio 7 dana nakon prvo pregleda kad mi je rekao da dođem za 10 dana.
Naravno nije mi ništa vidio... i kad sam bila puštena iz bolnice... to ti je taman bio 11 dani - vidio se plod u vrćici i otkucaji.
I ja sam se prepala i tužna bila jako, ali po objašnjenu doktora razlog je bio da sam zanjela najvjerojatnije pri kraju ciklusa pa da je to razlog zašto se nije odmah vidjelo.

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: prvi pregled-razocarenje
27.8.2009 11:50:34   
goldy
Hvala ivanakuser posted image
Puno mi zncai podrska i saznanje da su i druge prosle kroz to, a raduje me da je bio happy enduser posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: prvi pregled-razocarenje
27.8.2009 16:58:21   
emma.L
Samo goldy, molim te potraži i drugo mišljenje. Isto se dogodilo mojoj kumi, i dok je jedan liječnik slao na kiretažu, drugi je sačekao i srce je prokucalo. Trudnoću je imala malo (ali malo problematičnu), mada mislim da to nema nikakve veze sa tim početkom. Dakle, kako god i kad god odlučiš, ali traži i treće mišljenje. I sretno ti!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: prvi pregled-razocarenje
27.8.2009 17:15:04   
Meri29
I ja sam mislim da bi bilo dobro da potrazis i misljenje drugog doktora, puno njih radi onako mehanicki pa imaju velikih propusta, znam to jer sam dugo trazila pravog.
Inace kada sam ostala trudna, prije nego sto mi je izostala i user posted image , ja sam svom muzu bukvalno rekla da ili sam bolesna ili sam trudna, totalno sam se drugacije osjecala. Nikakvih drugih simptoma nisam imala i odem u bolnicu, izvadim krv i kazu mi da sam maksimalno 10-15 dana trudna. Vjeruj sebi i svom tijelu, to je najvaznije
Sretno i javi sta je bilo user posted image


_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: prvi pregled-razocarenje
27.8.2009 17:18:10   
Meri29
Zaboravih napisati da se ni kod mene nisu odmah vidjeli otkucaji srca, znaci ne na prvom, nego tek na sljedecem pregledu, a do tada sam pila Dabroston i sve je do sada ok

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: prvi pregled-razocarenje
28.8.2009 9:22:16   
goldy
Hvala emma.Luser posted image


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: prvi pregled-razocarenje
28.8.2009 9:25:51   
goldy
Hvala Meri29 iz lijepe Tuzleuser posted image I ja sam znala prije bilo kakvog testa, moj muzic bas i nije vjerovao, mislio je da sam ¨takva¨ radi pms-auser posted image
Sve najbolje ti zelim i divnu curicu da doneses na svijetuser posted image

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: prvi pregled-razocarenje
7.9.2009 15:55:37   
goldy
Drage moje, danas sam opet bila kod dr-a, gest.vreca raste, ali je i dalje praznauser posted image radila sam sve nalaze, sve OK, ali ploda nema.
Rekao mi je da opet za 15 dana pogledamo, pa ako ne bude ni tada nistauser posted image user posted image user posted image
Beta-HCG trebam izvaditi dva puta u 48h, prosli nalaz je 36500, hoce d aprovjeri da li ima promjena u 48h. Da li ste vadile iz krvi ili urina?
user posted image

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: prvi pregled-razocarenje
7.9.2009 16:03:39   
milenium
Nije mi jasno zašto te toliko muči,ti si već više od dve mjeseca trudna.Jesi li potražila drugo mišljenje kako su ti žene rr savjetovale?ako nisi potraži sad,možda će drugi dr bolje znat nego taj.Ja nisam vadila taj nalaz jer sam znala da sam trudna sigurno a i vidilo se na UZV.taj nalaz pokazuje trudnoću a ti već znaš da si trudna,samo se plod ne vidi.potraži još neko mišljenje molim te.evo druge žene će ti teći možda nešto više.sretnouser posted image

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: prvi pregled-razocarenje
7.9.2009 16:05:42   
milenium
ja pretpostavljam o čemu se radi zato ti govorim da potražiš još jedno mišljenje.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: prvi pregled-razocarenje
7.9.2009 16:06:19   
goldy
Upravo trazim gdje da odem, kod nekog ko im aeventulano bolji uzv, ne znma ni sama. Nisam isal, bila sam 100 posto sigurna da ce biti sve OK, cak mi se i stomacic napuhaouser posted image Hvala

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: prvi pregled-razocarenje
7.9.2009 16:14:42   
milenium
goldi imaš pp

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: prvi pregled-razocarenje
7.9.2009 16:35:42   
goldy
Hvala ti puno, pretpostavljamo da je i kod mene isti slucaj, na zalostuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: prvi pregled-razocarenje
7.9.2009 18:06:49   
Meri29
Jesi se kome narucila, javi sta je bilo user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: prvi pregled-razocarenje
7.9.2009 20:06:05   
goldy
Javim cim bude novostiuser posted image

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: prvi pregled-razocarenje
8.9.2009 2:29:47   
milenium
Ako ništa,otiđi u lokalnu ambulantu,dom zdravlja,bit će valjda koji ginekolog.

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: prvi pregled-razocarenje
8.9.2009 8:18:47   
goldy
hvala milenium.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: prvi pregled-razocarenje
9.9.2009 11:25:25   
Dzenana_G
Kod mene je trenutno ista situacija. Prvo sam bila na pregledu i test je bio pozitivan ali nije mogla dr da nadje plod.Sumnjala je na vanmatericnu trudnocu. Onda sam nakon 7 dana otisla  kod dr. Divanovica, on ima najbolji ultrazvuk aparat. On je izracunao da sam u 6+2 .Kod njega se vidjela gestacijska vreca, ali u njoj nije bilo ni zumnjcane vrece ni embia. Rekao mi je da opet uradim ultrazvuk za 7 do 10 dana. Ako se do tada nista ne pojavi onda se nece ni pojviti nikako, ako ipak pocne da raste onda je u pitanju prenesena trudnoca i sve ce biti ok. Ja idem na pregled u petak i nadam se da ce biti sve uredu. I tebi zelim da sve bude super i da mala user posted image pocne da raste....
Javit cu u petak sta je bilo..
Pozdrav

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: prvi pregled-razocarenje
9.9.2009 11:30:06   
Meri29
Dzenana sretno user posted image i da nam se javis sa lijepim vijestima

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: prvi pregled-razocarenje
9.9.2009 16:29:18   
goldy
Draga Dzenana,
zao mi je da i ti prolazis kroz ovouser posted image , nije nimalo ugodno, ali sta cemo.
Ja u pon.i srijedu vadim b-HCG da vidim da li se mjenja situacija, pa onda kod dr opet, ako nista ne bude...
Tebi da bude sretno i javi sta je bilo!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: prvi pregled-razocarenje
9.9.2009 20:34:35   
Dzenana_G
Meri i Goldi hvala na podrsci...Javljam se cim saznam!
Goldi ti mozes otici da radis BHCG ali meni je dr rekao da nem potrebe jer BHCG raste i ako se plod ne razvija tako da ti on nemoze nista pomoci. Nego sacekaj da bude vrijeme za ultrazvuk.
Ipak sretno sta god da odlucis... I da nase male mrvice pocnu da rastu :)

(odgovor članu goldy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: prvi pregled-razocarenje
9.9.2009 21:35:54   
milenium
Goldy slažem se s dzenanom,a poslala sam ti i pp.taj nalaz će ti samo reći da si trudna ,a to već znaš,treba gledati nešto drugo.pa taj dr vidi se nema pojma,čak i ptice na grani to znaju.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: prvi pregled-razocarenje
9.9.2009 21:37:47   
milenium
molim te potraži drugo mišljenje,molim te.stvarno me zabrinjava taj tvoj doktor.stalno mislim na tebe.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: prvi pregled-razocarenje
9.9.2009 21:44:00   
mamy Sabina
nije to sa beta HCG-om bas tako Dzenana.
Postoji pravilan rast bete tzv dupliranje njene vrijednosti.
Ona mora imati pravilan rast kod uredne trudnoće
Evo nesto o tome..


Beta HCG - humani korionski gonadotropin - je protein kojeg luči tkivo posteljice, a naziva se i hormonom trudnoće. Najvažnija mu je funkcija podrška žutom tijelu u jajniku koje u prvih sedam do devet tjedana trudnoće luči hormon progesteron (tzv. čuvar trudnoće). Beta HCG je vrlo važan kao pokazatelj razvoja trudnoće, pogotovo na početku. Može se mjeriti osjetljivim metodama dok je embrij još u osmostaničnom stadiju. Beta HCG može se naći u krvi žene otprilike osam dana nakon ovulacije, odnosno dan nakon implantacije (ugnježđivanja). U vrijeme očekivane menstruacije (12-14 dana nakon ovulacije, ovisno o duljini menstrualnog ciklusa) razina beta HCG-a u krvi dostiže 100 IU/L, udvostručuje se u prosjeku svaka dva dana, a svoju najvišu razinu dostiže izmedu osmog i desetog tjedna trudnoće kada iznosi otprilike 100.000-120.000 IU/L. Nakon toga vrijednost lagano pada sve do dvadesetog tjedna na oko 20.000 IU/L i na toj razini ostaje do kraja trudnoće. Kao i kod drugih nalaza, i ovdje mogu postojati manja odstupanja. Jednostavni urinski testovi reagiraju na vrijednosti HCG-a od 25 IU/L.

Uobičajen raspon vrijednosti beta HCG-a u krvi po tjednima trudnoće prikazan je u donjoj tablici:

Tjedan poslije prvog dana zadnje menstruacije Vrijednost ß HCG-a, mIU/ml

3 5_50
4 3 - 426
5 19 - 7.340
6 1.080 - 56.500
7_8 7.650 - 229.000
9 _ 12 25.700 - 288.000
13 - 16 13.300 - 254.000
17 - 24 4.060 - 165.400
25 - 40 3.640 - 117.000


Vrijednost HCG-a veća od očekivane može upućivati na višeplodnu trudnoću ili da je žena u višem stupnju tj. tjednu trudnoće od izračunatog.

Treba napomenuti da se kod žena koje su u postupku liječenja neplodnosti primale injekcije HCG-a taj hormon može zadržati u organizmu dva do tri tjedna nakon injekcije. To znači da ta skupina žena u ranoj fazi testiranja može dobiti lažno pozitivan rezultat.

http://www.beta.hr/betahcg.html


Iz tablica primjećujemo da postoji široki spektar normalnih vrijednosti, te pojedinačni nalaz HCG vrijednosti ne može indicirati normalnu trudnoću ili ukazati na to koliko je vremena prošlo od začeća. Kako bi to još bolje predočili, u sljedećoj tablici prikazane su izmjerene prosječne vrijednosti HCG-a po danima nakon ovulacije:

dani nakon ovulacije prosječna vrijednost HCG-a (mIU/ml) granične vrijednosti HCG-a (mIU/ml)

14 48 17-119
15 59 17-147
16 95 33-223
17 132 17-429
18 292 70-758
19 303 111-514
20 522 135-1690
21 1061 324-4130
22 1287 185-3279
23 2034 506-4660
24 2637 540-10,000

Napomena: Vrijednosti u tablicama predstavljaju samo okvirne prosječne vrijednosti i nisu konačni pokazatelj statusa vaše trudnoće. O vašim rezultatima HCG testa obavezno porazgovarajte s liječnikom.

Naime, ključ tumačenja HCG vrijednosti nije u njegovom broju, već u njegovom rastu. U normalnoj trudnoći beta HCG raste tako da se njegova vrijednost udvostručuje u prosjeku svaka 2 dana. Iz tog razloga, beta HCG test se u pravilu ponavlja dva dana nakon prvog testa kako bi se moglo vidjeti da li se «beta» pravilno «duplira». No, kako vaša trudnoća napreduje i vrijednosti HCG-a rastu, raste i vrijeme njegova «dupliranja»:

Vrijednost HCG-a (mIU/ml) očekivano vrijeme «dupliranja» u satima

< 1200 48-72
1200-6000 72-96
>6000 >96

Trudnoće koje završe pobačajem ili izvanmaterične trudnoće u pravilu pokazuju niže vrijednosti i sporije vrijeme rasta, iako i neke normalne trudnoće, koje rezultiraju savršenim bebama, mogu također imati niže vrijednosti HCG-a.

Nadalje, postoje mišljenja da kraće vrijeme «dupliranja» znači da su u pitanju višeplodne trudnoće, što prema nekim istraživanjima nije točno, mada je zapaženo da žene s višeplodnom trudnoćom imaju u pravilu više vrijednosti HCG-a nego žene s jednoplodnom trudnoćom.



Cure moje ja od srca zelim da vam slijedeći UZV pregled prođe onako kako se nadamo svi,da vidite svoje male mrvice.user posted image



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: prvi pregled-razocarenje
9.9.2009 21:59:51   
Dzenana_G
Sorry ako sam pogresno rekla, ali znam da mi je dr rekao da nema razloga da idem da vadim BHCG jer ce on svejedno rasti. ali sad neznam... Probaj. Nadam se da ce ti brzo pomoci da saznas sta je sa tvojom bebicom, a ne da cekas da radis ultrazvuk.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *